Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τα Settings δεν ανοίγει γιατί άλλαξε η έκδοση και είναι καινούργια από το εικονίδιο μόνο και στην επόμενη θα διορθωθεί. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν σου περάσουν με fastboot τα κινεζομάγαζα ρομ μπορεί και να έχεις θέμα με το αποτύπωμα αλλιώς κανένα θέμα με wifi σκοτώνει και 4G θα έχεις κανονικά εκτός στον Όλυμπο και στις Οινουσες! :lol::p

 

Κάτι είπες σε προηγούμενη σελίδα για modem firmware που καθιστά το Χ829 ίδιο με το Χ822/820...ισχύει ή κατάλαβα λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα το Χ829.Το τηλέφωνο απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!! Ήρθε με την 5.8.016S (stable) custom από το μαγαζί.Ο bootloader ήταν ξεκλείδωτος.Του πέρασα TWPR στα Ελληνικά. Το θέμα όμως είναι αφού πρώτα του έδωσα developer και usb debagging,ότι δεν βλέπει την συσκευή ο υπολογιστής σαν συσκευή πολυμέσων (ΜΤΡ) παρόλο που τσεκάρω την επιλογή,με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω μέσα την rom.Σαν φωτογραφική μηχανή(ΡΤΡ) την βλέπει κανονικά.Τι έχω παραλείψει?

 

Βάλε σωστά τους drivers και εσύ και όλοι.. Εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7122184#post7122184

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι είπες σε προηγούμενη σελίδα για modem firmware που καθιστά το Χ829 ίδιο με το Χ822/820...ισχύει ή κατάλαβα λάθος;

 

Ναι πας αρχική στην 23s στο ποστ κατεβάζεις το Firmware update και παίρνει τα τελευταία Modem. Ή βάζεις μόνο οποίο Modem θες κατεβάζοντας το ζιπ που τα έχει όλα από την 1η ρομ μέχρι σήμερα. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ένα θέματακι με το twrp...Το πέρασα από fastboot (by chrisbal), μου έκανε αρχικά κάτι κουλά, ζητούσε κωδικό, με τα πολλά-πολλα άνοιξε, φλασαρα την 23s, έβαλα και twrp manager, του έδωσα δικαιώματα, αλλά...Δεν το έβλεπε περασμένο ως recovery...μπαινοντας σε recovery, μου βγάζει μήνυμα unmounted και ζητάει κωδικό(η οθόνη εντωμεταξύ παγωμένη να μη μπορείς να πατήσεις τιποτα,...κατεβασα από το dl.twrp το επίσημο, φλασαρα με flashify με root δικαιώματα και...Τιποτααααα...Τα ίδια...Παίζει καμία άλλη έκδοση γιατρέ μου; Ή παίζει να πάρει καμία εντολή μέσω fastboot να καθαρίσει και να εγκατασταθεί εκ νέου, κάτι σαν clean install recovery;

 

Κατεβάζεις αυτό >>> https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4 μπαινεις σε fastboot και τρέχεις το exe που έχει μέσα ως διαχειριστής. Μόλις μπει Recovery πρώτα θα κάνεις μπακαπ τα πάντα μετά Wipe σκέτο τα data να φύγει το encryption μετά πάλι όλα τα Wipe όλα τα κουτάκια μετά αφού είσαι σίγουρος από πριν ότι βλέπεις το κινητό στο Pc όταν είσαι σε recovery θα κάνεις και τα άλλα Wipe και τέλος θα ρίξεις τη ρομ για φλασάρισμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικό μου 829, έβαλα κανονικότατα την google rom του Χρήστου και πήρα κανονικά τα updates ...

 

όλα τέλεια, όσες ευχαριστίες και να αποδώσουμε στον Χρήστο και τον φίλο από την Γερμανία δεν θα είναι αρκετές !!!!

 

 

δεν δέχονται και donation (κακώς) ... ας τους αφιερώσω ένα αριστουργηματάκι :

 

 

Ναι γιατί το είπα 100φορες! ΝΑ ΠΆΡΕΙ ΔΙΚΑΙΏΜΑΤΑ ROOT ΤΟ UPDATER και μετά τα κάνει αυτόματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το eui moder δεν λειτουργεί ακόμα. Σωστά;

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξανά είπα. Λειτουργεί! Έβαλες xposed? Ενεργοποιήθηκε? Έβαλες το EUI moder module? Κάνε αυτά που πρέπει και θα παίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικό μου 829, έβαλα κανονικότατα την google rom του Χρήστου και πήρα κανονικά τα updates ...

 

όλα τέλεια, όσες ευχαριστίες και να αποδώσουμε στον Χρήστο και τον φίλο από την Γερμανία δεν θα είναι αρκετές !!!!

 

 

δεν δέχονται και donation (κακώς) ... ας τους αφιερώσω ένα αριστουργηματάκι :

]

 

Μπράβο. Και που να δείτε τι έρχεται.. Θα τριβουμε όλοι τα μάτια μας... Donate δεν θέλουμε ούτε εγώ ούτε ο Τάσος.. Θα το δείτε στο επόμενο Update έκπληξη.. :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις με xana battery ποσες ωρες SOT εχει η google rom?

ειναι καλυτερη απο 23s ?

επισης το μενου με wifi, data, gps κ.τ.λ. ειναι απο κατω προς τα πανω εμφανιση στην οθονη ή το αντιθετο?

 

ΔΩΣΤΕ ΚΑΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΟ ΛΑΟ. ANTUTU? κ.τ.λ.

να αλλαξουμε και εμεις που μας αρεσει η 23s, αλλα δεν λεμε ποτέ οχι σε κατι καλυτερο. :lol::p;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο ota update στην tele 23 τι ακριβως προσθετη;και τι γινεται με την εικονα κλειδωματος.αλλαζει ακομα μονο απο explorer?

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Αφου το dac το εχουν τα cdla ακουστικα τι γινεται με τον ηχο απο bluetooth που δεχεται αναλογικο σημα;

 

Δες εδώ πως και τι

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τελευταιο ota update στην tele 23 τι ακριβως προσθετη;και τι γινεται με την εικονα κλειδωματος.αλλαζει ακομα μονο απο explorer?

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα λέει στο Change Log. Όχι χωρίς NOVA prime. Ίσως στο επόμενο Update να το δούμε και αυτό.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πώς μπορώ να ελέγξω ποια έκδοση είναι το τηλέφωνο: Στις ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο, λέει: Αριθμός μοντέλου Le X829, και πιο κάτω στη CPU λέει Snapdragon 820 4 core 2.15 GHz. Είναι λοιπόν Χ820 ή Χ829;

Ευχαριστώ

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πώς μπορώ να ελέγξω ποια έκδοση είναι το τηλέφωνο: Στις ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο, λέει: Αριθμός μοντέλου Le X829, και πιο κάτω στη CPU λέει Snapdragon 820 4 core 2.15 GHz. Είναι λοιπόν Χ820 ή Χ829;

Ευχαριστώ

 

Χ829 είναι το 820 που βλέπεις είναι ο επεξεργαστής που φοράει ο Snapdragon 820..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το εικονιδιο της συλλογης φωτογραφιων και βιντεο γιατι δεν μπορω να το βρω στην τελευταια tele 23
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

1.Έκανα το ΟΤΑ update 23S.28 και μετά το 23S.29.Τώρα ξανά βγάζει το 23S.28 γιατί?

2.Πως βάζουμε στο nova το call button????

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

το εικονιδιο της συλλογης φωτογραφιων και βιντεο γιατι δεν μπορω να το βρω στην τελευταια tele 23

 

Γιατί δεν ΕΊΝΑΙ EUI είναι Google. Video VLC BETA FOTO Skitch.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1.Έκανα το ΟΤΑ update 23S.28 και μετά το 23S.29.Τώρα ξανά βγάζει το 23S.28 γιατί?

2.Πως βάζουμε στο nova το call button????

 

Κάτι δεν θα πέρασες σωστά κάνε clear cache store program.

Call button? :wacko::wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

σπίτι έρχεται με ΕΛΤΑ

 

απο την στιγμη που μπαινει ελλαδα μπορεσες να κανεις trackιng στα Ελτα ?

γιατι εμενα εχει ενα αριθμο 10 ψηφιο που δεν τον αναγνωριζει το ελληνικο συστημα :worry:

Status on Wed, 22.03.17 06:34 h

The shipment is transported to the destination country and transferred to the delivery organization. (Homepage / Online dispatch tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το συγχρονισμό των e-mail, δεν τα λαμβάνω αμέσως όλα αυτόματα.

έχω βάλει κάθε 5 λεπτά συγχρονισμό που είναι και το μικρότερο νούμερο, αλλά δεν χτυπάει σε όλα, σε κάποια ναι σε άλλα όχι, πρέπει να τσεκάρω χειροκίνητα.

 

Και στο Gmail της εφαρμογής συμβαίνει αυτό και στην μαμά e-mail εφαρμογή που έχει το κινητό (έχω στήσει κι εκεί κι άλλο e-mail).

 

Που να κοιτάξω και τι στο EUI; θέλω να χτυπάνε καμπανάκια σε κάθε mail.

Είμαι με 14s και το αδελφό τηλέφωνο cool1 αλλά δεν έχει σημασία, το ερώτημα έχει να κάνει με το sw όχι το τηλέφωνο και εδώ είστε πολλοί, εμείς είμαστε λίγοι, οπότε αν κάποιος ξέρει καλά το stock λειτουργικό ας βοηθήσει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ΕΊΝΑΙ EUI είναι Google. Video VLC BETA FOTO Skitch.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάτι δεν θα πέρασες σωστά κάνε clear cache store program.

Call button? :wacko::wacko:

 

clear cache store program από το recovery γίνεται?

To κουμπί που κάνουμε τις κλήσεις :p .Δεν μου το εμφανίζει.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το συγχρονισμό των e-mail, δεν τα λαμβάνω αμέσως όλα αυτόματα.

έχω βάλει κάθε 5 λεπτά συγχρονισμό που είναι και το μικρότερο νούμερο, αλλά δεν χτυπάει σε όλα, σε κάποια ναι σε άλλα όχι, πρέπει να τσεκάρω χειροκίνητα.

 

Και στο Gmail της εφαρμογής συμβαίνει αυτό και στην μαμά e-mail εφαρμογή που έχει το κινητό (έχω στήσει κι εκεί κι άλλο e-mail).

 

Που να κοιτάξω και τι στο EUI; θέλω να χτυπάνε καμπανάκια σε κάθε mail.

Είμαι με 14s και το αδελφό τηλέφωνο cool1 αλλά δεν έχει σημασία, το ερώτημα έχει να κάνει με το sw όχι το τηλέφωνο και εδώ είστε πολλοί, εμείς είμαστε λίγοι, οπότε αν κάποιος ξέρει καλά το stock λειτουργικό ας βοηθήσει.

Καλησπέρα. Θα κάνεις το gmail εφαρμογή συστήματος και θα δώσεις άδειες και προστασία εφαρμογής στον Phone manager. Για τις ειδοποιησεις δεν μπορείς να κάνεις κάτι αν δεν πειράξεις τα permissions του συστήματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

clear cache store program από το recovery γίνεται?

To κουμπί που κάνουμε τις κλήσεις :p .Δεν μου το εμφανίζει.

 

Πάλι δεν πολύ κατάλαβα αλλά μπες playstore και κάνε ενημέρωση. Αν δεν apk mirror και ξαναεγκατεατησε την.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση τώρα με την νέα baseband και τα τελευταία Modem από την 466D για την ρομ μας (προαιρετικά) αν δεν έχετε θέμα με το σήμα μην κάνετε τίποτα :)

 

DOWNLOAD Link

https://mega.nz/#!Ag4zzDra!FPTruHP8kwqj0AX53mzj2rM42lh9FddI6C2ZuVseZ9w

 

Αναβάθμιση - Αλλαγή του προγράμματος επεξεργασίας εικόνων

 

-ΠΡΟΤΕΙΝΌΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΊΑ -

 

https://mega.nz/#!84Z0XIxK!p6j6klB3Nw8CtRZZPE53S3Br75p7dCsM9m7irDefALY

 

Αναβάθμιση - Εγκατάσταση νέας συλλογής εικόνων

 

https://mega.nz/#!k8p0yADC!oOJSdefaaiFvzYqlFnLEPSJzOVTtmIBIbD6r-2O4TnU

 

Video player απο play store >>> VLC Beta με τους καινούργιους codecs.

 

Αυτά καλά φλασαρίσματα.. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το συγχρονισμό των e-mail, δεν τα λαμβάνω αμέσως όλα αυτόματα.

έχω βάλει κάθε 5 λεπτά συγχρονισμό που είναι και το μικρότερο νούμερο, αλλά δεν χτυπάει σε όλα, σε κάποια ναι σε άλλα όχι, πρέπει να τσεκάρω χειροκίνητα.

 

Και στο Gmail της εφαρμογής συμβαίνει αυτό και στην μαμά e-mail εφαρμογή που έχει το κινητό (έχω στήσει κι εκεί κι άλλο e-mail).

 

Που να κοιτάξω και τι στο EUI; θέλω να χτυπάνε καμπανάκια σε κάθε mail.

Είμαι με 14s και το αδελφό τηλέφωνο cool1 αλλά δεν έχει σημασία, το ερώτημα έχει να κάνει με το sw όχι το τηλέφωνο και εδώ είστε πολλοί, εμείς είμαστε λίγοι, οπότε αν κάποιος ξέρει καλά το stock λειτουργικό ας βοηθήσει.

κάλεσε *#*#47360000#*#* και απενεργοποίησε το τέταρτο κάτω.

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Μία διευκρίνιση. Το ΟΤΑ χρειάζεται ροοτ δικαιώματα για να κάνει αυτόματα μέσω του open recovery script τις αναβαθμίσεις. Εάν του τα δώσετε η Όχι το αποφασίζετε εσείς. Εάν δεν του τα δώσετε κάνει μόνο επανεκκίνηση στο Recovery και τίποτα άλλο. Τις αναβαθμίσεις πρέπει φυσικά να τις κάνετε ιδιόχειρος από το /sdcard/ΟΤΑ.

 

Όλες οι αναβαθμίσεις είναι έτσι κλειδωμένες ώστε να μην υπάρχει περίπτωση εάν π.χ γίνει η 28 και μετά η 29 να σας δείξει ξανά την 28 η 27 κτλ.

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση τώρα με την νέα baseband και τα νέα Modem για την ρομ μας. :)

 

DOWNLOAD Link

https://mega.nz/#!Ag4zzDra!FPTruHP8kwqj0AX53mzj2rM42lh9FddI6C2ZuVseZ9w

 

Αναβάθμιση - Αλλαγή του προγράμματος επεξεργασίας εικόνων

 

https://mega.nz/#!84Z0XIxK!p6j6klB3Nw8CtRZZPE53S3Br75p7dCsM9m7irDefALY

 

Αναβάθμιση - Εγκατάσταση νέας συλλογής εικόνων

 

https://mega.nz/#!k8p0yADC!oOJSdefaaiFvzYqlFnLEPSJzOVTtmIBIbD6r-2O4TnU

 

Video player απο play store >>> VLC Beta με τους καινούργιους codecs.

 

Αυτά καλά φλασαρίσματα.. ;)

 

Αυτά τα βάζουμε με TWRP κανονικά χωρίς wipe??

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

κάλεσε *#*#47360000#*#* και απενεργοποίησε το τέταρτο κάτω.

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Μία διευκρίνιση. Το ΟΤΑ χρειάζεται ροοτ δικαιώματα για να κάνει αυτόματα μέσω του open recovery script τις αναβαθμίσεις. Εάν του τα δώσετε η Όχι το αποφασίζετε εσείς. Εάν δεν του τα δώσετε κάνει μόνο επανεκκίνηση στο Recovery και τίποτα άλλο. Τις αναβαθμίσεις πρέπει φυσικά να τις κάνετε ιδιόχειρος από το /sdcard/ΟΤΑ.

 

Όλες οι αναβαθμίσεις είναι έτσι κλειδωμένες ώστε να μην υπάρχει περίπτωση εάν π.χ γίνει η 28 και μετά η 29 να σας δείξει ξανά την 28 η 27 κτλ.

+ 1...:respect::respect:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα βάζουμε με TWRP κανονικά χωρίς wipe??

το Firmware-Update (446d = 50αρι modem) ναι. Το skitch και το album είναι APK, οπότε κάνεις απλά εγκατάσταση.

 

ελπίζω τα ελληνικά μου να μην είναι τόσο χάλια

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα βάζουμε με TWRP κανονικά χωρίς wipe??

 

Το Firmware flash zip ναι τα άλλα είναι apk κανονικά από το σύστημα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το Firmware-Update (446d = 50αρι modem) ναι. Το skitch και το album είναι APK, οπότε κάνεις απλά εγκατάσταση.

 

ελπίζω τα ελληνικά μου να μην είναι τόσο χάλια

Είπα και καληνύχτα... :lol::p

Καληνύχτα λοιπόν σε όλους.. :lol::D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ πως και τι

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα λέει στο Change Log. Όχι χωρίς NOVA prime. Ίσως στο επόμενο Update να το δούμε και αυτό.

 

 

:thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά του forum.

Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Δεν το κάνω συχνά.... Δεν αποχωρίζομαι εύκολα πράγματα....

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο (LeEco Le Max 2 Snapdragon 820 Quad-core 5.7" WQHD Screen Android 6.0 4G Phone 21MP CAM 6GB RAM 64GB ROM CDLA). Το βρήκα στο TinyDeal (https://www.tinydeal.com/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371.html).

Έχω όμως κάποια κολλήματα. Για κινητό τα τελευταία 4 χρόνια έχω το THL5000 και δεν θα το άλλαζα, άλλα σιγά σιγά έρχεται η ώρα του... Η μπαταρία του (5000mΑ) με έβγαζε 2 ημέρες περίπου. Χρήση κάνω κανονική fb, internet, παιχνίδια (όχι απαιτητικά) και όχι πολύ ώρα λόγω υποχρεώσεων.

Η μπαταρία του LeEco Le Max 2 είναι 3100mΑ απ' ότι θυμάμαι.

Η/ οι ερώτηση/σεις μου προς εσάς παιδιά που είστε κάτοχοι του κινητού αυτού είναι: Θα μου το προτείνατε;

Πόσο καιρό κρατάει η μπαταρία του; Υπάρχει κάτι (π.χ. κάποιο app) που μπορεί να βοηθάει στην καλύτερη διαχείριση αυτής ή θα ψάχνω πρίζες για φόρτιση; Με ποιον τρόπο θα μου συστήνατε να το παραγγείλω από το συγκεκριμένο ¨μαγαζί¨;

Προσπάθησα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες αλλά χάθηκα στη μετάφραση.... :wacko: Πολύ ορολογία... Γι' αυτό και οι τόσες απορίες μου.

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά του forum.

Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Δεν το κάνω συχνά.... Δεν αποχωρίζομαι εύκολα πράγματα....

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο (LeEco Le Max 2 Snapdragon 820 Quad-core 5.7" WQHD Screen Android 6.0 4G Phone 21MP CAM 6GB RAM 64GB ROM CDLA). Το βρήκα στο TinyDeal (https://www.tinydeal.com/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371.html).

Έχω όμως κάποια κολλήματα. Για κινητό τα τελευταία 4 χρόνια έχω το THL5000 και δεν θα το άλλαζα, άλλα σιγά σιγά έρχεται η ώρα του... Η μπαταρία του (5000mΑ) με έβγαζε 2 ημέρες περίπου. Χρήση κάνω κανονική fb, internet, παιχνίδια (όχι απαιτητικά) και όχι πολύ ώρα λόγω υποχρεώσεων.

Η μπαταρία του LeEco Le Max 2 είναι 3100mΑ απ' ότι θυμάμαι.

Η/ οι ερώτηση/σεις μου προς εσάς παιδιά που είστε κάτοχοι του κινητού αυτού είναι: Θα μου το προτείνατε;

Πόσο καιρό κρατάει η μπαταρία του; Υπάρχει κάτι (π.χ. κάποιο app) που μπορεί να βοηθάει στην καλύτερη διαχείριση αυτής ή θα ψάχνω πρίζες για φόρτιση; Με ποιον τρόπο θα μου συστήνατε να το παραγγείλω από το συγκεκριμένο ¨μαγαζί¨;

Προσπάθησα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες αλλά χάθηκα στη μετάφραση.... :wacko: Πολύ ορολογία... Γι' αυτό και οι τόσες απορίες μου.

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

 

Με ολοημερη χρηση και με πολλες εφαρμογες ανοιχτες λογω της δουλειας μου μια μερα...ποιο συντιριτικα μιαμιση μερα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρετώ όλα τα παιδιά του forum.

Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Δεν το κάνω συχνά.... Δεν αποχωρίζομαι εύκολα πράγματα....

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο (LeEco Le Max 2 Snapdragon 820 Quad-core 5.7" WQHD Screen Android 6.0 4G Phone 21MP CAM 6GB RAM 64GB ROM CDLA). Το βρήκα στο TinyDeal (https://www.tinydeal.com/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371.html).

Έχω όμως κάποια κολλήματα. Για κινητό τα τελευταία 4 χρόνια έχω το THL5000 και δεν θα το άλλαζα, άλλα σιγά σιγά έρχεται η ώρα του... Η μπαταρία του (5000mΑ) με έβγαζε 2 ημέρες περίπου. Χρήση κάνω κανονική fb, internet, παιχνίδια (όχι απαιτητικά) και όχι πολύ ώρα λόγω υποχρεώσεων.

Η μπαταρία του LeEco Le Max 2 είναι 3100mΑ απ' ότι θυμάμαι.

Η/ οι ερώτηση/σεις μου προς εσάς παιδιά που είστε κάτοχοι του κινητού αυτού είναι: Θα μου το προτείνατε;

Πόσο καιρό κρατάει η μπαταρία του; Υπάρχει κάτι (π.χ. κάποιο app) που μπορεί να βοηθάει στην καλύτερη διαχείριση αυτής ή θα ψάχνω πρίζες για φόρτιση; Με ποιον τρόπο θα μου συστήνατε να το παραγγείλω από το συγκεκριμένο ¨μαγαζί¨;

Προσπάθησα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες αλλά χάθηκα στη μετάφραση.... :wacko: Πολύ ορολογία... Γι' αυτό και οι τόσες απορίες μου.

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

 

Οι κάτοχοι της συγκεκριμένης συσκευής έχουν την τύχη να απολαμβάνουν τη δουλειά που έχει κάνει στις ROM ο δικός μας εδώ CrisBal. Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post όπου υπάρχουν τα πάντα και θα καταλάβεις. ;)

 

Ως εκ τούτου προτείνεται η αγορά της συγκεκριμένης συσκευής και μάλιστα προερχόμενος από το THL5000 θα δεις τεράστια διαφορά σε όλους τους τομείς (εκτός της μπαταρίας αν και το THL δεν έχει την αυτονομία που θα έπρεπε φορώντας μπαταρία με αυτή τη χωρητικότητα).

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...