Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααα πολύ ωραία μ'έφτιαξες τωρα :worry::mad:

Χτες το βράδυ το παρήγγειλα κ έλεγα οτι θα το πάρω μέχρι την τετάρτη.

Με dhl το στέλνουν?

DHL από κει και μετά ΕΛΤΑ εδώ...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Βρε για τη φόρτιση εννοώ ότι φτάνει να δίνει 4Αh την ώρα! Όχι πως θα μεγαλώσει η μπαταρία! :lol::lol::lol:

 

Φύση αδύνατο... ;) Maximum 5V/3A τραβάει το κινητό...

Και φυσικά όσο ανεβαίνουν τα Volt , πέφτουν τα Ampere, λόγο QC3.(Για όποιον ίσως δεν γνωρίζει ;) )

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το QC3 υποστηρίζει 18w 3.2-20V άρα θεωρητικά μπόρεί να τραβήξει έως 5,6 Αμπέρ. Τώρα αν ξέρουμε ότι το κινητό τραβάει έως 3 πάω πάσο. Αλλά μη λέμε φύση αδύνατο και παραδείγματα με βαρέλια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το QC3 υποστηρίζει 18w 3.2-20V άρα θεωρητικά μπόρεί να τραβήξει έως 5,6 Αμπέρ. Τώρα αν ξέρουμε ότι το κινητό τραβάει έως 3 πάω πάσο. Αλλά μη λέμε φύση αδύνατο και παραδείγματα με βαρέλια.

 

Σωστά, αν και δεν έχω δει (εγώ προσωπικά) κάποια συσκευή να τραβάει πάνω από 3.5Α (με QC3) - άσχετα με το ότι ισχύει αυτό που είπες 18w/3.2v = 5.6 A (max)- μόλις είδα φώτο από έναν τύπο στο νήμα για την AOKP MM στους xda, που δείχνει ότι με την συγκεκριμένη ρομ φορτίζει στα 4,1A!! Μακάρι οι πηγές μου να είναι ανακριβείς!

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το http://en.efox-shop.com της Κίνας είναι έμπιστο για αγορά μέσο PayPal ; επίσης αξίζει να το πάρω από Ευρώπη, γιατί ακούω ότι αργεί και από εκεί. Από που μου προτείνεται εσείς;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ψήνεται για νέα miui? Έφτιαξα και την χειροκίνητη αναζήτηση δικτύων και έβαλα πολλά έξτρα. Άρα όλα τώρα πια δουλεύουν χωρίς bugs.

Screenshot_2017_03_18_19_17_18_818_com_miui_home.png

 

Την εχεις ανεβασει MEGA?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αν και δεν έχω δει (εγώ προσωπικά) κάποια συσκευή να τραβάει πάνω από 3.5Α (με QC3) - άσχετα με το ότι ισχύει αυτό που είπες 18w/3.2v = 5.6 A (max)- μόλις είδα φώτο από έναν τύπο στο νήμα για την AOKP MM στους xda, που δείχνει ότι με την συγκεκριμένη ρομ φορτίζει στα 4,1A!! Μακάρι οι πηγές μου να είναι ανακριβείς!

 

Μα για αυτόν τον τύπο έλεγα πριν πέσετε όλοι πάνω μου :lol::lol::p:lol::lol:

 

Επίσης αν φορτίζει 60% σε 30 λεπτά σημαίνει ότι παίρνει 1860mah σε 30 λεπτά άρα 3.72A την ώρα. Δεν απέχει το 4.1 που ούτως ή άλλως είναι software μέτρηση που προφανώς θα είναι λάθος.

 

παίζει σε ευρωπαϊκή αποθηκη?????

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

efox σίγουρα

Edited by chrisgala13
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη θήκη με smart wake έχει κάποιος να προτείνει?

 

Πήρα μία μαζί με το κινητό από το honorbuy αλλά δν είναι τόσο καλή..

Link to comment
Share on other sites

Επική η pure Google μέχρι στιγμής!

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο θεμα ειδοποιήσεων που είχαν οι eui μέχρι τώρα? Έρχονται κανονικά?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από efox Κίνας υπάρχει περίπτωση να σταματήσει τελωνείο; επίσης κάτι 5€ κουπόνια που έχει στο kimovil πως τα βάζουμε στην παραγγελία ;
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη θήκη με smart wake έχει κάποιος να προτείνει?

 

Πήρα μία μαζί με το κινητό από το honorbuy αλλά δν είναι τόσο καλή..

 

εγώ πήρα αυτή στα 9,72 ευρώ παραδοτέα ... είναι η επίσημη, της leeco : http://www.oppomart.com/letv/max2/official-smart-flip-leather-stand-case-for-le-max-2.html

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, μολις ειμαι κατοχος του Le X820 με ρομ την ΕUI version 5.9.020S (stable), δεν εχει ελληνικα, πως ...να του βαλω ρομ με ελληνικα...ποια..

Ευχαριστω

 

edit .... CrisBal την περναω αυτη LeMax2_5.9.022S_CrisB οπως υποδικνυεις με stock recovery?? LeMax2_5.9.022S_CrisB

Edited by ktax
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, μολις ειμαι κατοχος του Le X820 με ρομ την ΕUI version 5.9.020S (stable), δεν εχει ελληνικα, πως ...να του βαλω ρομ με ελληνικα...ποια..

Ευχαριστω

 

Περνα απο τη πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Mετα απο λιγο διαβασμα .... μπορω να περασω την LeMax2_5.9.022S_CrisB οπως υποδικνυει ο CrisBal με stock recovery??

 

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο λιγο διαβασμα .... μπορω να περασω την LeMax2_5.9.022S_CrisB οπως υποδικνυει ο CrisBal με stock recovery??

 

Θα κάνεις περισσότερο διάβασμα, και θα σου λυθούν όλες οι απορίες που τυχόν θα έχεις. :)

 

Προσωπικά αν θα έβαζα σήμερα eui rom πάντως θα πήγαινα σε 23s. Καθαρά πράματα χωρίς leeco accounts bloatware etc.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Εάν πάμε όλα καλά θα έχουμε σήμερα (εύχομαι) το πρώτο ΟΤΑ υpdate. Aυτο σημαίνει ότι ο Chris η εγώ θα μπορούμε να στέλνουμε τις οποίες ( δοκιμασμένες) αλλαγές κατευθείαν μέσω ΟΤΑ. Καμία καθυστέρηση πλέον
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη θήκη με smart wake έχει κάποιος να προτείνει?

 

Πήρα μία μαζί με το κινητό από το honorbuy αλλά δν είναι τόσο καλή..

 

Tempered glass της remax από ebay και θήκη αυτή.MOFI Luxury Steel Plate Inside Flip Leather Case For Letv Le Max 2 X820 (5.7"inch

Αυτά έχω και είναι πάρα πολύ καλα

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάμε όλα καλά θα έχουμε σήμερα (εύχομαι) το πρώτο ΟΤΑ υpdate. Aυτο σημαίνει ότι ο Chris η εγώ θα μπορούμε να στέλνουμε τις οποίες ( δοκιμασμένες) αλλαγές κατευθείαν μέσω ΟΤΑ. Καμία καθυστέρηση πλέον

 

Well done my friend. I can't wait to get the new updates! :up::dance::up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mετα απο λιγο διαβασμα .... μπορω να περασω την LeMax2_5.9.022S_CrisB οπως υποδικνυει ο CrisBal με stock recovery??

 

Βάζεις TWRP https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4

ΣΕ fastboot το κινητό και απλά τρέχεις το exe που έχει μέσα ως διαχειριστής.

Μπαίνεις TWRP παίρνεις φουλ μπακαπ όλα τα κουμπιά που έχει τα αποθηκεύεις και εκτός κινητού μετά στο TWRP πατάς Wipe advanced wipe και τικάρεις πάλι όλα τα κουτάκια εκτός usb slide done και μετά ρίχνεις μέσω του TWRP την ρομ 23s μέσα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116534#post7116534

Πατάς install και περιμένεις αναπαυτικά την νέα σου ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάμε όλα καλά θα έχουμε σήμερα (εύχομαι) το πρώτο ΟΤΑ υpdate. Aυτο σημαίνει ότι ο Chris η εγώ θα μπορούμε να στέλνουμε τις οποίες ( δοκιμασμένες) αλλαγές κατευθείαν μέσω ΟΤΑ. Καμία καθυστέρηση πλέον

 

καλησπέρα... παιδιά είστε καταπληκτικοί !!!

 

τα ota updates θα αφορούν την 23ς ή την google rom ;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... παιδιά είστε καταπληκτικοί !!!

 

τα ota updates θα αφορούν την 23ς ή την google rom ;;;

 

Ναι πολύ σωστά. Από εδώ και πέρα όλες οι καινούριες Version θα δίνονται έτσι με απευθείας αναβάθμιση μέσα από το κινητό! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ψήνεται για νέα miui? Έφτιαξα και την χειροκίνητη αναζήτηση δικτύων και έβαλα πολλά έξτρα. Άρα όλα τώρα πια δουλεύουν χωρίς bugs.

Screenshot_2017_03_18_19_17_18_818_com_miui_home.png

Είσαι ωραίος είσαι ωραίος ναι ναι ναι!!! :D :D

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...