Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έχω το κινητό με την 5.9.020s Stable εργοστασιακο, ήθελα να ρωτήσω αν αλλάξω launcher πχ βάλω τον nova θα επηρεάσει την κατανάλωση μπαταρίας περισσότερο η δεν παίζει ρόλο στην λειτουργία της συσκευής?

 

Δεν παιζει ρολο , και εγω και πολλοι εδω μεσα nova ''prime'' εχουμε. αφου εγκαταστησεις μετα πας εφαρμογες και επιλεγεις τον προεπιλεγμενο που θες;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που εγκατέστησα την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece το κινητό είναι αισθητά πιο ζεστό όταν το χρησιμοποιώ, ιδίως στο κάτω μέρος της οθόνης, εκεί που είναι τα κουμπιά και χωρίς να έχω ανοιχτό τον φωτισμό των πλήκτρων. Το έχει παρατηρήσει κανείς; Από μπαταρία όμως είναι μια χαρά, άσχετα από την αυξημένη θερμοκρασία.
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε έτσι. Κανείς από TWRP ΌΛΑ τα Wipe και βάζεις τη ρομ από TWRP μέσα και κάνεις Clean installation.

 

Στο TWRP βλέπω τα παρακάτω wipes:

-Dalvik/ART Cache

-Cache

-Data

-Internal Storage

-System

-USB-OTG

 

1. Κάνω ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση στο recovery μετά το wipe?

ή

2. Κάνω ΟΛΑ τα wipe συμπεριλαμβανομένου και του Internal και επανεκκίνηση στο recovery μετά το wipe?

 

Αν κάνω το 2 πως θα περάσω τη ROM από TWRP, δε θα έχει σβηστεί και το TWRP μετά το internal wipe?

Link to comment
Share on other sites

Καησπερα σας.

Αντιμετωπιζω το εξης.Ενω κατεβαζω εφαρμογες και τις κανω install δεν μου βγαινει συντομευση στην επιφανεια.

Στις εφαρμογες του τηλ. υπαρχει το προγραμμα κανονικα.

Καμια ιδεα;

Rom 23 ChrisBal

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα σας.

Αντιμετωπιζω το εξης.Ενω κατεβαζω εφαρμογες και τις κανω install δεν μου βγαινει συντομευση στην επιφανεια.

Στις εφαρμογες του τηλ. υπαρχει το προγραμμα κανονικα.

Καμια ιδεα;

Rom 23 ChrisBal

 

Ενεργοποιησετο απο τον launcher

να εμφανιζεται εμενα στον nova το τικαρεις για να γινει;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησετο απο τον launcher

να εμφανιζεται εμενα στον nova το τικαρεις για να γινει;)

 

Ευχαριστω!

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα σας.

Αντιμετωπιζω το εξης.Ενω κατεβαζω εφαρμογες και τις κανω install δεν μου βγαινει συντομευση στην επιφανεια.

Στις εφαρμογες του τηλ. υπαρχει το προγραμμα κανονικα.

Καμια ιδεα;

Rom 23 ChrisBal

Μπορείς να κατεβάσεις από appstore και το Anycut και να κάνεις ότι σύντομευση θέλεις.

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Στο TWRP βλέπω τα παρακάτω wipes:

-Dalvik/ART Cache

-Cache

-Data

-Internal Storage

-System

-USB-OTG

 

1. Κάνω ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση στο recovery μετά το wipe?

ή

2. Κάνω ΟΛΑ τα wipe συμπεριλαμβανομένου και του Internal και επανεκκίνηση στο recovery μετά το wipe?

 

Αν κάνω το 2 πως θα περάσω τη ROM από TWRP, δε θα έχει σβηστεί και το TWRP μετά το internal wipe?

Αν θέλεις να κάνεις εντελώς καθαρή εγκατάσταση, τότε θα κάνεις wipe σε όλα. Αυτό όμως σημαίνει ότι το αρχείο zip της RΟΜ που θα εγκαταστήσεις, θα το έχεις περασμένο σε κάποιο φλασάκι, το οποίο θα έχεις συνδέσει με αντάπτορα στο κινητό. Και όταν θα πας στο install θα επιλέξεις τον χώρο αποθήκευσης του φλας και από εκεί θα εγκαταστήσεις.

Ειδάλλως, κάνεις όλα τα wipe εκτός από το internal storage και αμέσως μετά επιστρέφεις και επιλέγεις από το μενού install το ζιπαρισμένο αρχείο της ROM που έχεις βάλει χύμα μέσα στο κινητό και το "φλασάρεις"( σέρνεις προς τα δεξιά το βέλος).

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Υ.Γ. Φυσικά ακολουθείς πιστά τα βήματα που περιγράφονται αναλυτικά κατά την εγκατάσταση νέας ROM(1η σελίδα)

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις εντελώς καθαρή εγκατάσταση, τότε θα κάνεις wipe σε όλα. Αυτό όμως σημαίνει ότι το αρχείο zip της RΟΜ που θα εγκαταστήσεις, θα το έχεις περασμένο σε κάποιο φλασάκι, το οποίο θα έχεις συνδέσει με αντάπτορα στο κινητό. Και όταν θα πας στο install θα επιλέξεις τον χώρο αποθήκευσης του φλας και από εκεί θα εγκαταστήσεις.

Ειδάλλως, κάνεις όλα τα wipe εκτός από το internal storage και αμέσως μετά επιστρέφεις και επιλέγεις από το μενού install το ζιπαρισμένο αρχείο της ROM που έχεις βάλει χύμα μέσα στο κινητό και το "φλασάρεις"( σέρνεις προς τα δεξιά το βέλος).

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Υ.Γ. Φυσικά ακολουθείς πιστά τα βήματα που περιγράφονται αναλυτικά κατά την εγκατάσταση νέας ROM(1η σελίδα)

 

Ευχαριστώ φίλε,

 

Έκανα όλα τα wipe εκτός από το internal storage επέστρεψα στο recovery και έκανα install την ROM του ChrisBal 23s. To mobile data δεν έφτιαξε ούτε μετά το install του τελευταίου Firmware :(

 

Αν κάνω εντελώς καθαρή εγκατάσταση (και internal storage) μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC για να του περάσω ξανά TWRP (που λογικά σβήνεται μετά από full wipe, σωστά?) για να περάσω τη ROM? Θα μπορεί να δει το PC το κινητό αν έχω εγκατεστημένους τους drivers του? Ρωτώ επειδή δεν έχω αντάπτορα για να περάσω τη ROM σε κάποιο φλασάκι και το TWRP είναι μονόδρομος (προς το παρόν τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε,

 

Έκανα όλα τα wipe εκτός από το internal storage επέστρεψα στο recovery και έκανα install την ROM του ChrisBal 23s. To mobile data δεν έφτιαξε ούτε μετά το install του τελευταίου Firmware :(

 

Αν κάνω εντελώς καθαρή εγκατάσταση (και internal storage) μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC για να του περάσω ξανά TWRP (που λογικά σβήνεται μετά από full wipe, σωστά?) για να περάσω τη ROM? Θα μπορεί να δει το PC το κινητό αν έχω εγκατεστημένους τους drivers του? Ρωτώ επειδή δεν έχω αντάπτορα για να περάσω τη ROM σε κάποιο φλασάκι και το TWRP είναι μονόδρομος (προς το παρόν τουλάχιστον)

 

δοκίμασε από τώρα να ξέρεις! Επίσης είσαι σίγουρος ότι τα apn settings είναι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε από τώρα να ξέρεις! Επίσης είσαι σίγουρος ότι τα apn settings είναι σωστά;

 

Chrisgala13 σε ευχαριστώ! Τα APN settings ήταν το θέμα.... ;). Τώρα έχω κανονικά 4G και μπράβο μου :clap:

Αν μη τι άλλο άρχισα να μαθαίνω όλων των ειδών τα wipes και τα φλασαρίσματα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα σωρο κινητα που εχω παρει ,εχω κολλησει με δαυτο και παω για το 6/128 σε γκρι. Καμμια καλη προταση εχει δει κανεις?Σε κινεζομαγαζο πχ?
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα.

 

Ειναι η συσκευη unlocked (συνδεεται δηλαδη σε fastboot με τον υπολογιστη) και εβαλα το TWRP ομως οταν ειμαι στο recovery και συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν το αναγνωριζει με αποτελεσμα να μην μπορω να περασω τιποτα. Τι μπορει να φταιει εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Chrisgala13 σε ευχαριστώ! Τα APN settings ήταν το θέμα.... ;). Τώρα έχω κανονικά 4G και μπράβο μου :clap:

Αν μη τι άλλο άρχισα να μαθαίνω όλων των ειδών τα wipes και τα φλασαρίσματα :lol:

 

χαχαχα είδες που ήταν το πιο απλό; Απλά υποθέτω δεν στο είπε κανένα παιδί γιατί είναι το πρώτο που ελέγχεις πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω θεμα.

 

Ειναι η συσκευη unlocked (συνδεεται δηλαδη σε fastboot με τον υπολογιστη) και εβαλα το TWRP ομως οταν ειμαι στο recovery και συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν το αναγνωριζει με αποτελεσμα να μην μπορω να περασω τιποτα. Τι μπορει να φταιει εχει κανεις καμια ιδεα?

 

 

99% Κάποιο driver θα είναι. Δες τη διαχείριση συσκευών. Ο πιο απλός τρόπος είναι να βάλεις ένα φλασάκι πάνω να περάσεις ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Μα το προηγούμενο leeco le max 2 δν είχε κανένα θέμα. Αυτό εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Στικακι με c type δν έχω δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα σωρο κινητα που εχω παρει ,εχω κολλησει με δαυτο και παω για το 6/128 σε γκρι. Καμμια καλη προταση εχει δει κανεις?Σε κινεζομαγαζο πχ?

 

Efox μέσω Ολλανδίας NL POST 235,90 + 11€ από Ολανδικη αποθήκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα το προηγούμενο leeco le max 2 δν είχε κανένα θέμα. Αυτό εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Στικακι με c type δν έχω δυστυχως

 

Έχεις τικαρει το mtp Enable στο mount? Άλλοι οι οδηγοί για το fastboot άλλοι για το mtp. Αν και πάλι δεν το βλέπει καθάρισε τους drivers από το προηγούμενο και Ξαναπερασε τους με manual επιλογή και disable verification signatures αν είσαι με Windows 10 64.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Efox μέσω Ολλανδίας NL POST 235,90 + 11€ από Ολανδικη αποθήκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις τικαρει το mtp Enable στο mount? Άλλοι οι οδηγοί για το fastboot άλλοι για το mtp. Αν και πάλι δεν το βλέπει καθάρισε τους drivers από το προηγούμενο και Ξαναπερασε τους με manual επιλογή και disable verification signatures αν είσαι με Windows 10 64.

Μονο 246 αυτο το τούμπανο? Επειδή το βαρέθηκα το g3 αξίζει η αλλαγή σε αυτο? Κάμερα,βιντεο μπαταρία, γενικότερη αίσθηση αξιζει η αλλαγή?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Σορρυ αν για αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί...

Τι ακριβώς κάνω για να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις mesenger,viber?

Είτε είναι σε αδράνεια είτε κάτι κάνω στο κινητό αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή δεν έρχονται ειδοποιήσεις..

Και το 2ο είναι πως δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore,μου λέει ότι πρέπει να είμαι με wifi...

Ευχαριστώ..!

Edited by AlexGoldS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Σορρυ αν για αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί...

Τι ακριβώς κάνω για να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις mesenger,viber?

Είτε είναι σε αδράνεια είτε κάτι κάνω στο κινητό αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή δεν έρχονται ειδοποιήσεις..

Ευχαριστώ..!

 

 

Δες αυτό το βίντεο είναι πολύ εύκολο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

 

Δες αυτό το βίντεο είναι πολύ εύκολο

 

Πατάω τον αριθμό και δεν κάνει τιποτα..

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά φοράω την τελευταία miui του cris..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Σορρυ αν για αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί...

Τι ακριβώς κάνω για να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις mesenger,viber?

Είτε είναι σε αδράνεια είτε κάτι κάνω στο κινητό αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή δεν έρχονται ειδοποιήσεις..

Και το 2ο είναι πως δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore,μου λέει ότι πρέπει να είμαι με wifi...

Ευχαριστώ..!

1. Οι miui rom δουλεύουν διαφορετικά από τις άλλες ρομ. Θα τις μετακινήσεις στα system/app/ τα apk που θες να πάρουν δικαιώματα αν έχεις δώσει ήδη τα πάντα και δεν. Έχει πολλές παραμέτρους η miui. Ασφάλεια προστασία άδειες κλπ τσέκαρε τα όλα πριν.

2. Πας στις λήψεις και απενεργοποιείς το όριο και το κάνεις unlimited και έτσι κατεβάζεις από όπου θες.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Οι miui rom δουλεύουν διαφορετικά από τις άλλες ρομ. Θα τις μετακινήσεις στα system/app/ τα apk που θες να πάρουν δικαιώματα αν έχεις δώσει ήδη τα πάντα και δεν. Έχει πολλές παραμέτρους η miui. Ασφάλεια προστασία άδειες κλπ τσέκαρε τα όλα πριν.

2. Πας στις λήψεις και απενεργοποιείς το όριο και το κάνεις unlimited και έτσι κατεβάζεις από όπου θες.

 

 

 

Ομάδα από τις λίγες...!Να είστε καλά και οι 2..!Τα προβλήματα λύθηκαν..

Link to comment
Share on other sites

Efox μέσω Ολλανδίας NL POST 235,90 + 11€ από Ολανδικη αποθήκη.

 

Θα το κοιταξω τωρα.Ευχαριστω!

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...