Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για το Χ829 ή X820 ή γενικότερη για τα Le

Πόσο δυνατό είναι το Φλας της κάμερας διότι είχα πολύ κακή εμπειρία από ένα Apollo Lite.

Παράδειγμα:

Mε φώτα αναμένα πάνω από ένα βιβλίο και το κινητο ακριβώς αναμεσά τους αφήνει σκιά του χεριού όταν φωτογραφίζεται με φλας?

:confused:

Το 4G δουλευει σωστά εδώ Ελλάδα?

 

Βλέπω ότι αποφεύγετε να απαντήσετε σήμαινει κάτι αυτό;

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ανοιξες καινουργιο τοπικ?

 

Νόμιζα ότι ήταν κάτι τελείως διαφορετικό... πέρα από αυτό αφοτ είναι για US πιθανόν να βοηθήσει ένα χωρισμό τοπικ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν λοιπόν το έχει κάποιος:

1. Πόσο δυνατό είναι το Φλας της κάμερας διότι είχα πολύ κακή εμπειρία από ένα Apollo Lite.

Παράδειγμα:

Mε φώτα αναμένα πάνω από ένα βιβλίο και το κινητο ακριβώς αναμεσά τους αφήνει σκιά του χεριού όταν φωτογραφίζεται με φλας?

2. Το 4G δουλευει σωστά εδώ Ελλάδα?

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι αποφεύγετε να απαντήσετε σήμαινει κάτι αυτό;

 

Ναι οι μετοχές μας στη Leeco τρέμουν! :lol::lol::lol::p:p

 

Το φλάς είναι, νομίζω, μια μέση κατάσταση σε σχέση με άλλα κινητά. Το Χ829 όπως έχει γραφτεί 1556 φορές στις προηγούμενες 30 σελίδες δεν έχει την μπάντα 20 στο 4G. Πρακτικά τι σημαίνει αυτο; Δεν παίζει το 4g της wind. Οι υπόλοιπες εταιρίες χρησιμοποιούν αυτή την μπάντα σε μη αστικά κέντρα, περιφέρεια. Άρα αν εχεις wind ή μένεις σε χωριό/νησί ίσως να μην έχεις 4g

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως οχι, αλλα και παλι ειναι μια δικλειδα ασφαλειας!

Υπαρχει κατι αντιστοιχο για το LeEco?

 

Δεν υπαρχει ουτε στο samsung ρητορικη ερώτηση ηταν. :lol: Δικλείδα ασφαλείας πανω σε τι? Πραγματικά δε μπορω να καταλαβω τι ακριβως ρωτάς... Αν ψαχνεις το ποσες ωρες λειτουργείας εχει το τηλ σου δε μπορείς να το δεις.-

Αυτο που εδειξες στο sammy ειναι ενα πρόγραμμα που πιστοποιεί οτι το τηλ ειναι γνήσιο. Αν έχεις την ιδια ανησυχία για το le max κατέβασε ενα cpu z aida64 η ενα απο τα χιλιάδες του ειδους που κυκλοφορούν και δες αν το κινητό που εχεις στα χερια σου συμφωνεί με τα specs.

Link to comment
Share on other sites

΄Βρε παιδιά...Όλα έτοιμα τα θέλετε πια...:lol::lol:

Εγκατάσταση apk> τρέχουμε τον SU και καπάκι το V4A να πάρει δικαιώματα root ώστε να γίνει η εγκατάσταση των drivers. Επανεκκίνηση όταν ζητηθεί. Πάμε με root explorer και ψάχνουμε στα sdcard/data ή και app/data ψάξτε και λίγο...:lol::lol:

 

Eγκατασταση apk...OK

Τρεξιμο SU...OK

Τρεξιμο στο καπακι V4A..OK

Update στους drivers που ζητα η εφαρμογη..ΟΚ

Επανακκινηση τηλεφωνου....ΟΚ.

Αντιγραφη των 2 φακελων στο Storage/Data/Data/Com.audiaLabs.viperFX........OK.

Επανακκινηση τηλεφωνου....ΟΚ.

Τρεξιμο της εφαρμογης......Δυστηχως η εφαρμογη Dirac Control Service εχει σταματησει.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Eγκατασταση apk...OK

Τρεξιμο SU...OK

Τρεξιμο στο καπακι V4A..OK

Update στους drivers που ζητα η εφαρμογη..ΟΚ

Επανακκινηση τηλεφωνου....ΟΚ.

Αντιγραφη των 2 φακελων στο Storage/Data/Data/Com.audiaLabs.viperFX........OK.

Επανακκινηση τηλεφωνου....ΟΚ.

Τρεξιμο της εφαρμογης......Δυστηχως η εφαρμογη Dirac Control Service εχει σταματησει.

 

Τσέκαρε αν μπήκαν στην σωστή θέση. >>> Storage /emulated/0/Viper4A/kernel

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικό xx829 στο bangood κατεβαίνει στα 180$ (~168€) για την έκδοση 4/64 για οποίον ενδιαφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικό xx829 στο bangood κατεβαίνει στα 180$ (~168€) για την έκδοση 4/64 για οποίον ενδιαφέρεται.

 

Όντως πολύ καλή τιμή αλλά απ εκεί να υπολογίζεις και + 100 τελωνείο... :happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή τιμή αλλά απ εκεί να υπολογίζεις και + 100 τελωνείο... :happy:

 

Χρήστο δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες...απο κινα οπου και να πάρεις παντα υπαρχουν πιθανότητες να το πιασουν στο τελωνείο ...δεν εξαρτάται απο το μαγαζι αλλα απο το τελωνείο...το μόνο που μπορείς να κάνεις να γλιτώσεις σιγουρα είναι η να παρεις απο ευρωπαικη αποθηκη η μέσω τριγωνικης αποστολης που κανουν καποια μαγαζια απο κινα

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες...απο κινα οπου και να πάρεις παντα υπαρχουν πιθανότητες να το πιασουν στο τελωνείο ...δεν εξαρτάται απο υο μαγαζι αλλα απο υο τελωνείο...το μόνο που μπορείς να κάνεις να γλειτωσεις σιγουρα ριναι η να παρεις απο ευρωπαικη αποθηκη η νεσω τριγωνικης αποστολης που κανουν καποια μαγαζια απο κινα

 

Πλέον αν έρθει απ SP Post ή άλλο China post θα περάσει τελωνείο κατά 80 - 90 % κοίτα κάποια ποστ ποιο πίσω και σε άλλα νήματα... γι αυτό από ευρωπαϊκή αποθήκη με + 20 - 30 € και είσαι σίγουρος! ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν έρθει απ SP Post ή άλλο China post θα περάσει τελωνείο κατά 80 - 90 % κοίτα κάποια ποστ ποιο πίσω και σε άλλα νήματα... γι αυτό από ευρωπαϊκή αποθήκη με + 20 - 30 € και είσαι σίγουρος! ;)

 

τ

ενας λπγος παραπανω τοτε να δούμε αν το efox τα κανει οπως τα λέει

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Cris πρέπει να αντικατασταθούν οι φάκελοι kernel και profiles, η πρέπει τα περιεχόμενα αυτων των δύο φακέλων να πέσουν μέσα στους ήδη υπάρχοντες;;

Επισης καποιος που το χρησιμοποιει μπορει να μου πει τι ακριβως κανει?? Δημιουργει profiles τυπου equalizer?? Και πως συνεργαζεται με το εκαστοτε music player?? Στην τελικη τι πρεπει να τρεξω για να εχω ωραιο ηχο?? Πρωτα το V4A και μετα το music player ξερω γω?? Εψαξα αλλα εκτος απο XDA dev και το μαμα site δεν εχει τιποτα αλλο, και κανεις δεν λεει τι ακριβως κανει αυτο και πως δουλευει.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το

820 σήμερα από banggood 13 μέρες παράδοση, το κινητό είναι σφαίρα με του Χρήστου την 23αρα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το

820 σήμερα από banggood 13 μέρες παράδοση, το κινητό είναι σφαίρα με του Χρήστου την 23αρα

 

Με ποιο post office; Πέρασε τελωνείο;Ρωτάω γιατί από εκεί έχω παραγγείλει το Χ829 και το έχουν στείλει με NL post.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο post office; Πέρασε τελωνείο;Ρωτάω γιατί από εκεί έχω παραγγείλει το Χ829 και το έχουν στείλει με NL post.

Με nl post είσαι safe.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Cris πρέπει να αντικατασταθούν οι φάκελοι kernel και profiles, η πρέπει τα περιεχόμενα αυτων των δύο φακέλων να πέσουν μέσα στους ήδη υπάρχοντες;;

Επισης καποιος που το χρησιμοποιει μπορει να μου πει τι ακριβως κανει??

2. Δημιουργει profiles τυπου equalizer?? Και πως συνεργαζεται με το εκαστοτε music player?? Στην τελικη τι πρεπει να τρεξω για να εχω ωραιο ηχο?? Πρωτα το V4A και μετα το music player ξερω γω?? Εψαξα αλλα εκτος απο XDA dev και το μαμα site δεν εχει τιποτα αλλο, και κανεις δεν λεει τι ακριβως κανει αυτο και πως δουλευει.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1. Ναι αντικατάσταση πλήρως των υπαρχοντων φακέλων με τα νέα scripts

2. Δουλεύει με πολλούς τρόπους αλλά αποδεδειγμενα ο καλύτερος είναι να ενεργοποιηθούν το V4A και με προστασία εφαρμογής και το CONVOLVER με προφίλ DOLBY Pro logic II. Μετά κάνεις το ίδιο για ενσυρματα ακουστικά Bluetooth κλπ. Ήχο βάζω στο 84 και εκτός του ότι είναι πολύ δυνατός είναι και πολύ ποιοτικός.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Cris. Θα γινει τελικα zip με το νεο AKT για να μπορει να περαστει μεσω TWRP; Κατι τετοιο νομιζω ειχες αναφερει τι προηγουμενες μερες..

Κάποιο νέο;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Here you are my friend but i don't think that resolve your problem because is hardware problem in about 99%! :(

https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

 

Hi Crisbal,

thank you - I restored it but it doesn't work.

 

Now I will try to follow a different procedure. It involves using the original Stock ROM 5.9.020S (so I am saving all data of my phone in my PC).

If I will solve it, I will inform here as well, as others might solve their faulty fingerprint sensor too!

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι αντικατάσταση πλήρως των υπαρχοντων φακέλων με τα νέα scripts

2. Δουλεύει με πολλούς τρόπους αλλά αποδεδειγμενα ο καλύτερος είναι να ενεργοποιηθούν το V4A και με προστασία εφαρμογής και το CONVOLVER με προφίλ DOLBY Pro logic II. Μετά κάνεις το ίδιο για ενσυρματα ακουστικά Bluetooth κλπ. Ήχο βάζω στο 84 και εκτός του ότι είναι πολύ δυνατός είναι και πολύ ποιοτικός.

 

Aπο που ακριβως επιλεγεις προφιλ?? Οταν πηγαινω στο load effect profile, το μονο προφιλ που βλεπω ειναι μια σαχλαμαρα που εφτιαξα/εσωσα εγω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νέο;

 

Θα είμαι εκτός 2-3 μέρες.. Κατέβασε το και πέρασε το με Root file manager - browser αντικαθιστώντας απλα το υπάρχον στην διαδρομή system/vendor /operator /app / AKT και θα είσαι οκ. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπο που ακριβως επιλεγεις προφιλ?? Οταν πηγαινω στο load effect profile, το μονο προφιλ που βλεπω ειναι μια σαχλαμαρα που εφτιαξα/εσωσα εγω.

 

Δες τα screenshot που έχω στο ποστ. Convolver και πατάς στο κουτάκι επάνω δεξιά και εμφανίζονται όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hi Crisbal,

thank you - I restored it but it doesn't work.

 

Now I will try to follow a different procedure. It involves using the original Stock ROM 5.9.020S (so I am saving all data of my phone in my PC).

If I will solve it, I will inform here as well, as others might solve their faulty fingerprint sensor too!

Hi. I hope you can manage to bring fingerprint back but even when we tried with qfil we don't have success. ;) The hope dies last.. Try and post the results. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι εκτός 2-3 μέρες.. Κατέβασε το και πέρασε το με Root file manager - browser αντικαθιστώντας απλα το υπάρχον στην διαδρομή system/vendor /operator /app / V4A και θα είσαι οκ. ;)

Εχει σχέση το V4A (που βέβαια δεν ξέρω τι είναι) με το AKT;; Θα κάνω μια προσπάθεια και αν τα καταφέρω, τα κατάφερα.. Αλλιώς θα σε ενοχλήσω ξανά το ΣΚ..:rolleyes:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δες τα screenshot που έχω στο ποστ. Convolver και πατάς στο κουτάκι επάνω δεξιά και εμφανίζονται όλα.

 

Οκ. Τα περασα ολα κανονικα. eβαλα τους φακελους στη σωστη θεση, απο το convolver enabled βρηκα τα προφιλ, επελεξα το dolby surround II, και εβαλα και τον επιλογεα του cross chanel στο 83%. Tωρα τι κανω??? Δεν εχει αλλαξει τιποτα σε σχεση με τον ηχο που ειχα πριν εγκαταστησω το V4A. Τι αλλο πρεπει να κανω?? Ισως κατι μεσα απο το music player η κατι στις γενικες ρυθμισεις του κινητου?? Εκλεισα και το dolby atmos οπως λες στη δημοσιευση σου. Xρειαζεται καπου να επιλεξω το V4A??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει σχέση το V4A (που βέβαια δεν ξέρω τι είναι) με το AKT;; Θα κάνω μια προσπάθεια και αν τα καταφέρω, τα κατάφερα.. Αλλιώς θα σε ενοχλήσω ξανά το ΣΚ..:rolleyes:

Οχι δεν εχει καμμια σχεση. εφαρμογη για καλυτερο ηχο ειναι. (αν βγαλεις ακρη σχετικα με το πως δουλευει!!) χαχαχα Εγω ακομα το παλευω!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για την αντοχή του τηλεφώνου.Δύο γερά πεσίματα χτες στο γήπεδο(στα δυο γκολ στο Καραισκάκη:D),τη δευτερη εφυγε κ στην απο κάτω σειρά,κ άντεξε χωρις ουτε σημαδάκι.Το εχω με την εργοστασιακη σιλικόνης που ειχε η συσκευασία,και tempered glass-το οποιο επισης δεν επαθε τίποτα.Το γυαλι τσιμπημένο το πηρα αλλα τα βγαλε τα λεφτα του,κ ειναι αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/LeEco-Le-Max-2-LeTv-Max-2-Tempered-Glass-Screen-Protector-CRYSTAL-CLEAR-/381813236944?hash=item58e5d7a4d0
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι μετοχές μας στη Leeco τρέμουν! :lol::lol::lol::p:p

 

Το φλάς είναι, νομίζω, μια μέση κατάσταση σε σχέση με άλλα κινητά. Το Χ829 όπως έχει γραφτεί 1556 φορές στις προηγούμενες 30 σελίδες δεν έχει την μπάντα 20 στο 4G. Πρακτικά τι σημαίνει αυτο; Δεν παίζει το 4g της wind. Οι υπόλοιπες εταιρίες χρησιμοποιούν αυτή την μπάντα σε μη αστικά κέντρα, περιφέρεια. Άρα αν εχεις wind ή μένεις σε χωριό/νησί ίσως να μην έχεις 4g

 

Καλοοοό! :dash:

 

Μέσα σε 390 σελίδες είναι λίγο δύσκολο να ψάξεις όταν το βρίσκεις στο 170 ευρώ και βιάζεσαι...

Αξίζει όμως η αγορά του δεν έχω δει κανένα να το έχει για γνώμη...:)

Αφού είναι για US καλύτερα στο δικό του τόπικ.

Ευχαριστώ θερμά.

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο post office; Πέρασε τελωνείο;Ρωτάω γιατί από εκεί έχω παραγγείλει το Χ829 και το έχουν στείλει με NL post.

Με Σευχελλες ποστ ήρθε, χωρίς τελωνείο

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...