Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλώδιο μια χαρά είναι και εμένα το ίδιο έκανα με καινούργιο PC τελευταίας γενιάς. Οι drivers φταίνε. Έχω Windows 10 pro. Πας device manager>portable devices>Σε βγάλει ερωτηματικό η;θαυμαστικό διπλό κλικ επάνω εκεί σε βγάζει παράθυρο πας στην καρτέλα driver >Update driver Θα σου βγάλει παράθυρο με 2 επιλογές θα πατήσεις την δεύτερη θα βγάλει πάλι ένα άλλο παράθυρο θα πατήσεις εκεί την μια και μοναδική επιλογή που έχει μετά θα βγει ένα άλλο παράθυρο και εκεί θα επιλέξεις τον driver MTP USB device Θα βάλει τον driver το κλείνεις όλα και μια διαβάστηκε το κινητο από το PC.

Το καλώδιο θα το έχεις συνδεμένο στο PC και το κινητό σου.

 

Καλημερα.Το κινητο δεν φορτιζει πια και απο τον φορτιστη του οχι μονο απο το pc.

Μονο με αλλο καλωδιο απο LeMax2 (ευχαριστω ανηψιε).

Ευχαριστω που ασχοληθηκες:)

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Chris ολα αυτα τα υπερ και κατα που λες σε ποια rom αναφερεσαι;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Chris ολα αυτα τα υπερ και κατα που λες σε ποια rom αναφερεσαι;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355

Η μπαταρια με burnout profile δειχνει να πηγαινει ακομα καλυτερα, τρομερη δε ειναι και η αυτονομια σε standby. Απο 67% που το αφησα στις 11 το βραδυ, μεχρι τις 5 το πρωι που ξυπνησα ειχε παραμεινει στο 67%. Κανενα προβλημα για εμενα στο δυνδυασμο bt/4g/wifi μιας και εχω μονιμα επανω συνδεμενα mi band 2 και bt ακουστικα. Υπηρχε οντως προβλημα 3 builds πιο πισω. Σε γενικες γραμμες το μονο που προβληματιζει σε καθημερινη χρηση ειναι μονο η εγγραφη video οπου ειναι λιγο τζοκερ το αν θα σωσει το video. Η camera δε, νομιζω οτι δειχνει ξεκαθαρα την ανωτεροτητα του api2 σε σημειο να συγκρινω τις φωτο ανετα με του g4 που αντικατεστησε.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που αγαπάμε miui πότε θα έχουμε κάτι νέο Chris?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που αγαπάμε miui πότε θα έχουμε κάτι νέο Chris?

 

Aν δεν βαριέσαι, δοκίμασε αυτή και αν μου πεις ότι όλα είναι οκ κάνω κι εγώ τα μονταρίσματα μου. ;):p

https://mega.nz/#!a8tQgZTI!K-7mIQkDqt1FxML-FjqkuCbU4bJObBdCUIXA0lcgJt0

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν βαριέσαι, δοκίμασε αυτή και αν μου πεις ότι όλα είναι οκ κάνω κι εγώ τα μονταρίσματα μου. ;):p

https://mega.nz/#!a8tQgZTI!K-7mIQkDqt1FxML-FjqkuCbU4bJObBdCUIXA0lcgJt0

 

δοκιμαζω τωρα;)

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355

Η μπαταρια με burnout profile δειχνει να πηγαινει ακομα καλυτερα, τρομερη δε ειναι και η αυτονομια σε standby. Απο 67% που το αφησα στις 11 το βραδυ, μεχρι τις 5 το πρωι που ξυπνησα ειχε παραμεινει στο 67%. Κανενα προβλημα για εμενα στο δυνδυασμο bt/4g/wifi μιας και εχω μονιμα επανω συνδεμενα mi band 2 και bt ακουστικα. Υπηρχε οντως προβλημα 3 builds πιο πισω. Σε γενικες γραμμες το μονο που προβληματιζει σε καθημερινη χρηση ειναι μονο η εγγραφη video οπου ειναι λιγο τζοκερ το αν θα σωσει το video. Η camera δε, νομιζω οτι δειχνει ξεκαθαρα την ανωτεροτητα του api2 σε σημειο να συγκρινω τις φωτο ανετα με του g4 που αντικατεστησε.

Έιδες διαφορά σε επιδόσεις με burnout? Στο api 2 δεν λειτουργεί το hdr στην κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Έιδες διαφορά σε επιδόσεις?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι κρίμα να το συζητάμε αυτό με τα specs που έχει. :p

Ότι πιο κακογραμμένο να του βάλεις πάνω σε os απλά θα το πάει τρένο. Αν μιλάς καθαρά από πλευράς benchmarks, σε ένα και μοναδικό run που είχα κάνει antutu 2-3 builds πίσω, σκόραρε 157.000. Σε νορμάλ χρήση ότι ρομ και να βάλεις επάνω θα βλέπεις ένα πράμα. (χωρίς αντιληπτές διαφορές μεταξύ τους) Το Θανάση Βέγγο να τρέχει. :lol:

 

**Edit στο edit σου. Όχι καμια διαφορά, όπως άλλωστε και στις EUI roms. Μονη διαφορά που βλέπω είναι στο ++ της αυτονομίας. Αναφέρομαι καθαρά στο burnout profile. Κάτι xana κτλπ τα ξεχνάς αν έχεις απαιτήσεις, μιας και μέχρι και ο launcher σέρνεται.

 

**Νεο build lineage os απο tortel, φανταζομαι σημερα αυριο περιμενουμε νεο build και σε RR απο andr68rus.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν βαριέσαι, δοκίμασε αυτή και αν μου πεις ότι όλα είναι οκ κάνω κι εγώ τα μονταρίσματα μου. ;):p

https://mega.nz/#!a8tQgZTI!K-7mIQkDqt1FxML-FjqkuCbU4bJObBdCUIXA0lcgJt0

 

Το πέρασα και η ελληνική γραμματοσειρά έγινε μπάχαλο με κενά ανάμεσα στα γράμματα και πολλές επιλογές στης ρυθμίσεις είναι αγγλικά.. Επίσης δεν διορθώνει το πρόβλημα με την χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου...Και κατι που μου αρεσε το κυλιομενο εφε στο μενου...και τα μεγαλυτερα γραμματα στα δικτυα ειδα και καποιες επιλογες για τον τυπου δικτυου που ειναι θετικο

 

Edit: ξαναφλασαρω μηπως δεν καθησε κατι σωστα... και ναι τα εχασα ολα ουτε playstore εχει..:worry::worry:

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το Χ829 ή X820 ή γενικότερη για τα Le

Πόσο δυνατό είναι το Φλας της κάμερας διότι είχα πολύ κακή εμπειρία από ένα Apollo Lite.

Παράδειγμα:

Mε φώτα αναμένα πάνω από ένα βιβλίο και το κινητο ακριβώς αναμεσά τους αφήνει σκιά του χεριού όταν φωτογραφίζεται με φλας?

:confused:

Το 4G δουλευει σωστά εδώ Ελλάδα?

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να το συζητάμε αυτό με τα specs που έχει. :p

Ότι πιο κακογραμμένο να του βάλεις πάνω σε os απλά θα το πάει τρένο. Αν μιλάς καθαρά από πλευράς benchmarks, σε ένα και μοναδικό run που είχα κάνει antutu 2-3 builds πίσω, σκόραρε 157.000. Σε νορμάλ χρήση ότι ρομ και να βάλεις επάνω θα βλέπεις ένα πράμα. (χωρίς αντιληπτές διαφορές μεταξύ τους) Το Θανάση Βέγγο να τρέχει. :lol:

 

**Edit στο edit σου. Όχι καμια διαφορά, όπως άλλωστε και στις EUI roms. Μονη διαφορά που βλέπω είναι στο ++ της αυτονομίας. Αναφέρομαι καθαρά στο burnout profile. Κάτι xana κτλπ τα ξεχνάς αν έχεις απαιτήσεις, μιας και μέχρι και ο launcher σέρνεται.

 

**Νεο build lineage os απο tortel, φανταζομαι σημερα αυριο περιμενουμε νεο build και σε RR απο andr68rus.

Είμαι με burnout 4 και όντως η μπαταρία στο λίγο που το έβαλα μου φαίνεται καλύτερη. Σε untutu 155000 .έχω την έκδοση 7/3 μίας και η 11/3 είχε θέματα με την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα δούμε πως σετάρουμε το V4A για να έχουμε τον καλύτερο ήχο που είχαμε ποτέ σε κινητό. ;)

 

ΟΔΗΓΙΕΣ

-Κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση του V4A αν δεν την έχουμε https://mega.nz/#!4B01HTYR!gaurniYIblVBTxn90qubnfLTvTEezWUC-0dF-8-2PP8 και την εγκαθιστούμε. Η 23s η δική μου την έχει ενσωματωμένη.

- Κατεβάζουμε αυτά για το V4A https://mega.nz/#!FUcllRoJ!6y_67rJLdG0J7j0r03n5e_wSJg5Qq6VpRYBro3nxW-4

-Αποσυμπιέζουμε να δούμε τους φάκελους που έχει μέσα και τα βάζουμε με τον root file manager (φωτό1) >sdcard or emulated storage>data>Viper4A> και αντικαθιστούμε και τους δύο φακέλους που υπάρχουν εκεί (kernel & profile) με αυτούς που έχει μέσα το zip (kernel & profile) ενώ μετά πηγαίνοντας στον φάκελο kernel θα δούμε όλα τα αρχεία μέσα στο kernel/file (φωτό2).

-Σετάρουμε το V4A με ενεργοποίηση Convolver και για headset & speaker κλπ (φωτό3) .

-Eπιλέγουμε προφίλ Dolby prologic ii ή και τα άλλα 200 που έχει μέσα (φωτό4) ενώ μπορούμε να παίξουμε και με equalizer (δεν χρειάζεται).

-Έχουμε τώρα τον καλύτερο ήχο που είχαμε ποτέ σε κινητό. ;) Εννοείτε το DOLBY το έχουμε κλειστό.

 

ScreenShots

 

Kατεβασα απο το mega και το εκανα εγκατασταση το viper4A, αλλα δεν ειναι μεσα το emulated storage/data που λες Cris.Mονο το titanium backup φαινεται εκει. Ουτε στο data του φακελου android, αλλα ουτε και στο data0 ειναι. Bασικα το ψαχνω με το es file explorer (με τικαρισμενη την επιλογη root) αλλα μου βρισκει μονο το apk του. Mπορει καποιος που το εγκατεστησε να μου πει που ακριβως βρισκεται?? Επισης το Viper4A οταν παω να το τρεξω μου λεει οτι πρεπει να αναβαθμισω τον V4A driver. Mολις του πατησω το ΟΚ παγωνει. Θα δοκιμασω τωρα και με root browser.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με burnout 4 και όντως η μπαταρία στο λίγο που το έβαλα μου φαίνεται καλύτερη. Σε untutu 155000 .έχω την έκδοση 7/3 μίας και η 11/3 είχε θέματα με την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειναι καθόλου καλη μεχρι να το φορτίσεις τουλάχιστον 2 φορές. Παρατήρησε ποσο παραπανω αυτονομία θα έχεις οταν θα κλεισεις τουλάχιστον 2 κύκλους με το συγκεκριμένο προφιλ ενεργο. :)

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα απο το mega και το εκανα εγκατασταση το viper4A, αλλα δεν ειναι μεσα το emulated storage/data που λες Cris.Mονο το titanium backup φαινεται εκει. Ουτε στο data του φακελου android, αλλα ουτε και στο data0 ειναι. Bασικα το ψαχνω με το es file explorer (με τικαρισμενη την επιλογη root) αλλα μου βρισκει μονο το apk του. Mπορει καποιος που το εγκατεστησε να μου πει που ακριβως βρισκεται?? Επισης το Viper4A οταν παω να το τρεξω μου λεει οτι πρεπει να αναβαθμισω τον V4A driver. Mολις του πατησω το ΟΚ παγωνει. Θα δοκιμασω τωρα και με root browser.

 

Δοκίμασα και εγώ, ακριβλως τα ίδια, και δεν βρίσκω τους φακέλους και μήνυμα για αναβάθμιση και και αφού την έκανα μηνυμα the service has stopped... Cris help...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ, ακριβλως τα ίδια, και δεν βρίσκω τους φακέλους και μήνυμα για αναβάθμιση και και αφού την έκανα μηνυμα the service has stopped... Cris help...

΄Βρε παιδιά...Όλα έτοιμα τα θέλετε πια...:lol::lol:

Εγκατάσταση apk> τρέχουμε τον SU και καπάκι το V4A να πάρει δικαιώματα root ώστε να γίνει η εγκατάσταση των drivers. Επανεκκίνηση όταν ζητηθεί. Πάμε με root explorer και ψάχνουμε στα sdcard/data ή και app/data ψάξτε και λίγο...:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Cris. Θα γινει τελικα zip με το νεο AKT για να μπορει να περαστει μεσω TWRP; Κατι τετοιο νομιζω ειχες αναφερει τι προηγουμενες μερες..

 

========================

Αναφορα σχετικα με τα προφιλ του ΑΚΤ.

Συνεχιζω να δοκιμαζω ενα-ενα ολα τα προφιλ του ΑΚΤ. ΜΕχρι στιγμης εχω δοκιμασει ολα τα προφιλ του Battery, χωρις να με εντυπωσιασει καποιο με την αυτονομια του και με δεδομενη την καποια εξασθενιση των επιδοσεων σε ορισμενα απο αυτα. Θελω ομως να αναφερθω στα Nameless Balanced και Fusion Balanced. Το πρωτο εχει αισθητα καλυτερη μπαταρια απο ΟΛΑ οσα δοκιμασα του Battery, χωρις να με κανει να νιωθω καποιο περιορισμο στις επιδοσεις. Το Fusion Balanced εχει μακραν του δευτερου την καλυτερη αυτονομια που εχω δει μεχρι στιγμης με καλυτερες επιδοσεις απο τα Battery προφιλ και ελαφρως χαμηλοτερη απο το Nameless Balanced (οχι χαοτικη διαφορα ομως). Αυτα προς το παρον.. :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να δουμε ποσες ωρες λειτουργιας εχει το κινητο?

 

Αν δηλαδη ειναι μεταχειρισμενο ή καινουργιο και αν εχει ανοιχτει πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να δουμε ποσες ωρες λειτουργιας εχει το κινητο?

 

Αν δηλαδη ειναι μεταχειρισμενο ή καινουργιο και αν εχει ανοιχτει πιο πριν.

 

Όχι. Σε κανενα δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάποιος;

Ποια η διαφορά του από το Χ820;

:confused:

 

Γιατι ανοιξες καινουργιο τοπικ?

 

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, 800αρα οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom 800αρα (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανενα κινητο εννοεις?

 

Σωστά. Οι μόνες πληροφοριες που μπορείς να δεις είναι το ποσες ωρες ειναι ενεργο απο τη τελευταια φόρτιση. Αυτο μηδενίζεται απο την ωρα που θα μπει ξανα ο φορτιστής πανω.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Οι μόνες πληροφοριες που μπορείς να δεις είναι το ποσες ωρες ειναι ενεργο απο τη τελευταια φόρτιση. Αυτο μηδενίζεται απο την ωρα που θα μπει ξανα ο φορτιστής πανω.

 

Το Samsung 7 εχει μεσα στο phone info το εξης:

 

Screenshot_20170126_122556.png

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο αναγράφει και τις συνολικές ωρες λειτουργίας του κινητού?

 

Νομιζω πως οχι, αλλα και παλι ειναι μια δικλειδα ασφαλειας!

Υπαρχει κατι αντιστοιχο για το LeEco?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...