Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έκανα μια βλακία πηγα να κάνω εργαστασιακεσ ριθμισεις εχω την 20grs και δεν μπαινει το τηλεφωνο τωρα και δεν βρισκω την rom στο twp γιατι είχα σβήσει το zip και το τηλεφωνο γυρναει συνεχεια αλλά δεν ανταποκρινεται τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Efox μέσω Ολλανδίας NL POST 235,90 + 11€ από Ολανδικη αποθήκη.

 

Θα το κοιταξω τωρα.Ευχαριστω!

 

Το δοκίμασες? Πως επιλέγεις το NL post και τα +11 από Ολλανδική αποθήκη?

 

Με 11ε λέει ότι είναι registered mail αλλά από Κίνα. Το Ολλανδική αποθήκη που μπαίνει?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις τικαρει το mtp Enable στο mount? Άλλοι οι οδηγοί για το fastboot άλλοι για το mtp. Αν και πάλι δεν το βλέπει καθάρισε τους drivers από το προηγούμενο και Ξαναπερασε τους με manual επιλογή και disable verification signatures αν είσαι με Windows 10 64.

 

Να σαι καλά! Θέμα drivers ήταν τους ξαναπεράσα και όλα οκ!

 

Ελπίζω να μην μου βγάλει και το καινούργιο πρόβλημα με το fingerprint..

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos παιδιά έκανα μια βλακeία πηγα να κάνω εργαστασιακεσ ριθμισεις εχω την 20grs και δεν μπαινει το τηλεφωνο τωρα και δεν βρισκω την rom στο twp γιατι είχα σβήσει το zip και το τηλεφωνο γυρναει συνεχεια αλλά δεν ανταποκρινεται τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos παιδιά έκανα μια βλακeία πηγα να κάνω εργαστασιακεσ ριθμισεις εχω την 20grs και δεν μπαινει το τηλεφωνο τωρα και δεν βρισκω την rom στο twp γιατι είχα σβήσει το zip και το τηλεφωνο γυρναει συνεχεια αλλά δεν ανταποκρινεται τι να κάνω

να συνδεσεις το τηλεφωνο στο pc να το δεις σαν σκληρο δισκο και να βαλεις την ρομ μεσα χυμα. Μετα φλασαρεις κανονικα και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 23s του Cris, ολα καλα μεχρι τωρα απλα θελω να βαλω την ZenUI ομως μετα υπαρχουν 2-3 ιδια apps για phone, για message, ημερολογιο κτλ Ακομα και για τα settings.

Υπαρχει τροπος να τα εξαφανισω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Εκεί που όλα λειτουργούσαν κανονικά και με άκουγε το άτομο που μιλούσα

με συνδεδεμένα συνηθισμένα ακουστικά και όχι της Leeco , ξαφνικά

δεν με ακούει καθόλου πια και άκουγε μόνο έναν θόρυβο.

Μετά δοκίμασα με τα δικά του ακουστικά (CDLA Leeco) με άκουγε κανονικά

αλλά έκανε πάλι περίεργους ήχους από πίσω. Υποψιάζομαι ότι κάτι έπαθε η θύρα usb.

Το ξαναδοκίμασα πάλι και πάλι, με τα συνηθισμένα ακουστικά δεν λειτουργεί (δεν με ακούνε, δεν μπορώ να απαντήσω)

ενώ μουσική παίζει κανονικά και ακούγεται στα ακουστικά.

 

Καμιά ιδέα;

Μήπως έκανα καμιά ρύθμιση που δεν έπρεπε στο Viper4Android?

Please help!

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

 

1 .Μετά δοκίμασα με τα δικά του ακουστικά (CDLA Leeco) με άκουγε κανονικά

αλλά έκανε πάλι περίεργους ήχους από πίσω. Υποψιάζομαι ότι κάτι έπαθε η θύρα usb.

Το ξαναδοκίμασα πάλι και πάλι, με τα συνηθισμένα ακουστικά δεν λειτουργεί (δεν με ακούνε, δεν μπορώ να απαντήσω)

ενώ μουσική παίζει κανονικά και ακούγεται στα ακουστικά.

 

1.Μήπως έκανα καμιά ρύθμιση που δεν έπρεπε στο Viper4Android?

1. Mε τα CDLA είναι λογικό να έχεις καλύτερο ήχο. Τα απλά συνήθως λόγω καλωδιου βγάζουν πρόβλημα...ίσως...

2. Δεν νομίζω αλλά κάντο disable να δεις..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Mε τα CDLA είναι λογικό να έχεις καλύτερο ήχο. Τα απλά συνήθως λόγω καλωδιου βγάζουν πρόβλημα...ίσως...

2. Δεν νομίζω αλλά κάντο disable να δεις..;)

 

Το διέγραψα τελείως το VIPER αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί. Επιδεινώθηκε μάλιστα,

τώρα τα ακουστικά (CDLA) ενώ παίζουν κανονικά μουσική, δεν λειτουργεί το κουμπί

για να απαντώ κλήσεις και δεν με ακούνε πια. Τι μπορεί να φταίει, το USB port?

Κι αν ναι, ποιον μπορώ να βρω εδώ να μου το αλλάξει;

 

(Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση CRisBal)

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Το διέγραψα τελείως το VIPER αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί. Επιδεινώθηκε μάλιστα,

τώρα τα ακουστικά (CDLA) ενώ παίζουν κανονικά μουσική, δεν λειτουργεί το κουμπί

για να απαντώ κλήσεις και δεν με ακούνε πια. Τι μπορεί να φταίει, το USB port?

Κι αν ναι, ποιον μπορώ να βρω εδώ να μου το αλλάξει;

 

(Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση CRisBal)

 

Για αρχή, πάρε ένα twrp backup και ξαναπέρνα ρομ, ή κάνε reset data να δεις αν φταίει ρύθμιση. Αν εξακολουθεί το θέμα, τότε είναι hardware. Αν όχι επαναφέρεις το back up και αρχίζεις να πειράζεις ρυθμίσεις μέχρι να βρεις τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, πάρε ένα twrp backup και ξαναπέρνα ρομ, ή κάνε reset data να δεις αν φταίει ρύθμιση. Αν εξακολουθεί το θέμα, τότε είναι hardware. Αν όχι επαναφέρεις το back up και αρχίζεις να πειράζεις ρυθμίσεις μέχρι να βρεις τι ειναι.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις ξαναπέρασα τη ρομ και το πρόβλημα συνεχίζει, δυστυχώς.

Οπότε, είναι hardware problem. Γνωρίζετε κανέναν που να φτιάχνει Leeco ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι πρόθυμος να το αγοράσω άμεσα .. απλώς θέλω λίγο τα φώτα σας . Επειδή ταξιδεύω συχνά και οδηγάω και στην Ευρώπη χρειάζομαι κάτι πολύ σταθερό σε κινητό Υπάρχει κάποια Ρομ η οποία να είναι γενικά αξιόπιστη και να μη χρειάζεται να το πειράζουμε όλη την ώρα ρωτάω γιατί μπορεί να χρειάζομαι σε ταξίδι πολλά πράγματα από αυτό και δεν έχω την πολυτέλεια να με κρεμάει .. με ενδιαφέρει GPS φωτογραφική και λειτουργικότητα γενικά
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Chrisgala13 σε ευχαριστώ! Τα APN settings ήταν το θέμα.... ;). Τώρα έχω κανονικά 4G και μπράβο μου :clap:

Αν μη τι άλλο άρχισα να μαθαίνω όλων των ειδών τα wipes και τα φλασαρίσματα :lol:

 

 

Επειδη εχω το ιδιο θεμα,

 

Τι εταιρια εχεις? Και τι ρυθμισεις εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις ξαναπέρασα τη ρομ και το πρόβλημα συνεχίζει, δυστυχώς.

Οπότε, είναι hardware problem. Γνωρίζετε κανέναν που να φτιάχνει Leeco ?

 

Κάνε ένα σούπερ Clean installation πρώτα data & sdcard μετά reboot to recovery μετα ολα τα άλλα Wipe και βάλε τη ρομ ξανά με αυτό τον τρόπο ή δοκίμασε να ρίξεις μια από πάνω (αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία) το Firmware update της 23s να δεις πρώτα που πατσαρει το hardware & Bootloader.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη εχω το ιδιο θεμα,

 

Τι εταιρια εχεις? Και τι ρυθμισεις εβαλες?

 

Όχι εταιρεία κι αν έχεις μπαίνεις στο SITE και βλέπεις τις ρυθμίσεις APN. Δοκίμασε πρώτα βέβαια να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων στα APN.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά είμαι πρόθυμος να το αγοράσω άμεσα .. απλώς θέλω λίγο τα φώτα σας . Επειδή ταξιδεύω συχνά και οδηγάω και στην Ευρώπη χρειάζομαι κάτι πολύ σταθερό σε κινητό Υπάρχει κάποια Ρομ η οποία να είναι γενικά αξιόπιστη και να μη χρειάζεται να το πειράζουμε όλη την ώρα ρωτάω γιατί μπορεί να χρειάζομαι σε ταξίδι πολλά πράγματα από αυτό και δεν έχω την πολυτέλεια να με κρεμάει .. με ενδιαφέρει GPS φωτογραφική και λειτουργικότητα γενικά

 

Ναι θα το πάρεις και αν έχει την 19s επάνω και δεν θες Ελληνικά την αφήνεις όπως είναι ή βάζεις την 23s που είναι καθαρή από Leeco & chinese stuff..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα την 23s του Cris, ολα καλα μεχρι τωρα απλα θελω να βαλω την ZenUI ομως μετα υπαρχουν 2-3 ιδια apps για phone, για message, ημερολογιο κτλ Ακομα και για τα settings.

Υπαρχει τροπος να τα εξαφανισω?

 

Υπάρχουν 2 interface στον Launcher. Ένα που είναι η κεντρική επιφάνεια εργασίας που προσθέτεις τα app's που θες και η 2η στις τελείες στην μέση που σε πάει σε όλα τα App που υπάρχουν στο κινητό. Στη 2η θα τους κάνεις απεγκατασταση στην 1η απλά κατάργηση στο εικονίδιο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το έκανα όλα καλά !!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να συνδεσεις το τηλεφωνο στο pc να το δεις σαν σκληρο δισκο και να βαλεις την ρομ μεσα χυμα. Μετα φλασαρεις κανονικα και εισαι οκ

 

ευχαριτώ το έκανα όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα σούπερ Clean installation πρώτα data & sdcard μετά reboot to recovery μετα ολα τα άλλα Wipe και βάλε τη ρομ ξανά με αυτό τον τρόπο ή δοκίμασε να ρίξεις μια από πάνω (αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία) το Firmware update της 23s να δεις πρώτα που πατσαρει το hardware & Bootloader.

 

CrisBal, έκανα clean installation, το πρόβλημα παραμένει. Πρέπει να είναι το usb charging slot το θέμα του,

διότι όταν μετακινώ λιγάκι το βύσμα των ακουστικών κάνει παράσιτα στη μια μεριά.

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να το φτιάξει; :(

 

Και επίσης, τι είναι το πατσάρισμα; :p

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το ιδιο θεμα,

 

Τι εταιρια εχεις? Και τι ρυθμισεις εβαλες?

 

Έχω CYTA. SOS: Ζω Κύπρο άρα CYTA Κύπρου. APN settings έβαλα

NAME: cyta

APN: cytamobile

 

Τα βρήκα από το site της CYTA. Έχει δίκιο ο ChrisBal (όπως πάντα), ότι εταιρεία και να έχεις τις ρυθμίσεις θα τις βρεις στο site τους ;)

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ναι θα το πάρεις και αν έχει την 19s επάνω και δεν θες Ελληνικά την αφήνεις όπως είναι ή βάζεις την 23s που είναι καθαρή από Leeco & chinese stuff..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ από ότι είδα προτείνετε ένα μαγαζί με αποστολή από Πολωνία θα το πάρω από εκεί , και ένα τελευταίο, έχει αρκετή υποστήριξη από ότι είδα κάνεις θαύματα .. όμως αν δεν ασχοληθείς εσύ θα συνεχίσει να έχει υποστηρίξει από κοινότητες xda κλπ ποια η γνώμη σου ? Ευχαριστώ πολύ

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται καθαρή Google rom χάρη βέβαια στον @tasos_ger :p:lol:

Screenshot_2017_03_16_21_01_08.jpg

 

Screenshot_2017_03_16_20_53_09_1.jpg Screenshot_2017_03_16_20_55_04_1.jpg Screenshot_2017_03_16_20_56_09_1.jpg Screenshot_2017_03_16_20_58_51_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το ιντερνέτ απλά ακόμα δεν έχω ενεργοποιήσει το 4g στην 2η κάρτα που είναι wind. Στην 1η Vodafone λειτουργει άψογα..

 

Καμια καλη θήκη με smart wake έχει πάρει κάποιος? Αν έχει και το τζαμακι μπροστά για να βλέπεις ακόμα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ΣΚ έρχεται, ας έρθει μια rom να ασχοληθούμε :D

 

Απλά ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ η ρομ αλλάχτηκαν όλες οι υπηρεσίες με Pure Google processes..

. Επιτέλους GOOGLE τηλέφωνο στα χέρια μας! ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ... :lol::p:D:up::dance::up:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε κερατάδες, θα με βάλετε να το ξαναπαραγγείλω στο τέλος...και το είχα πάρει στις 11.11 και το έδωσα λόγω μεγέθους...αν η χ829 έκδοση είχε και την Β20...αξίζει πολύ το τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτή τη τιμή
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς update από 20s σε 23s χωρίς να σβήσει εφαρμογές (δηλαδή μόνο wipe Cache & ART DALVIC/cache και όχι το data)? Εάν ναι, υπήρχαν προβλήματα ή δούλευαν όλα καλά? Cris θέλω και την γνώμη σου. Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το βαρέθηκα το g3 αξίζει η αλλαγή σε αυτο? Κάμερα,βιντεο μπαταρία, γενικότερη αίσθηση αξιζει η αλλαγή?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

 

Αν έχει κανείς την καλοσύνη και μπορεί ας μου δώσει μια απάντηση. Με την ρομ του Chrisbal από Κάμερα,βιντεο μπαταρία, γενικότερη αίσθηση είναι οκ? Έχεις καλές φώτο και βίντεο ισάξια π.χ του lg g3, g4 ή και g5? Έχω το g3 και θέλω να το δώσω αλλά φοβάμαι μην το μετανιώσω. Και δεν είναι οι εποχές για περιττά έξοδα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...