Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ το

820 σήμερα από banggood 13 μέρες παράδοση, το κινητό είναι σφαίρα με του Χρήστου την 23αρα

 

Κάνε ένα AIDA64 και ποσταρε τα Screen results έτσι από περιέργεια για την SHARP QHD screen. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα AIDA64 και ποσταρε τα Screen results έτσι από περιέργεια για την SHARP QHD screen. ;)

να σου δωσω το δικο μου?;):p https://www.dropbox.com/s/b1q76qs3vvrhkxh/Screenshot_2017-03-14-08-58-00-672_com.finalwire.aida64.png?dl=0

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Cris..το driver status στο V4A λεει αυτα. Κατι μου λεει οτι δεν ειναι οκ.. Επισης....αυτο το προστασια εφαρμογης που λες στη δημοσιευση σου τι ειναι??

http://imageshack.com/a/img922/5186/vtEMD5.jpg

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησε να δουλεύουν τα δαχτυλικό αποτύπωμα .

Είμαι με miui από τότε που την έβγαλε ο Χρίστος . Παρακάτω περιγράψω το τι έκανα ( δεν έχω ιδέα τι από όλα επηρέασε και δουλεύουν πάλι )

Αυτά που έκανα και δούλεψε :

1. Χτες άλλαξα sim ένα vodafon σε cosmote για 15 min

2. Άφησα όλο το βράδυ το κινητό με κλειστό router

3. Το πρωί άνοιξα το viper4AndroidFX . Μου πέταξε ένα παράθυρο στο οποίο πάτησα ναι ( δεν έκανε τίποτα γιατί δεν είχε internet , κλειστό router και κλειστά δεδομένα .

4. Ανοιξα τα δαχτυλικά για προσθήκη αποτύπωμα και δουλεύει τέλεια ( το μόνο που δεν μου κάνει είναι η δόνηση το οποίο δεν ξέρω άμα είναι από την miui )

 

Από όλα αυτά που έκανα φαντάζομαι ότι αυτό που έχει να κάνει με την επαναφορά των δαχτυλικών αποπιμάτων είναι η sim . Μπορεί να ήταν κάποιο καλώδιο που δεν έκανε καλή επαφή (Κάτω από την sim είναι τα δαχτυλικά )

Κατά πόσο θα βοηθήσουν αυτά που έγραψα δεν ξέρω αλλά μπορεί να υπάρχει κάποιο στοιχείο για την επίλυσή του προβλήματος

Καλή τύχη και στους υπόλοιπου που έχουν το ίδιο πρόβλημα

 

Σημασία έχει ότι πάλι δουλεύει :w00t::up::dance::dance::dance::yahoo:

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Heelp!

 

Είμαι με ROM CrisBal, σε κάποια φάση προχτες σταμάτησε να φορτίζει. Σήμερα τελείωσε η μπαταρία και δεν ανοίγει. Δοκίμασα κι άλλους φορτιστές αλλά μάλλον φταίει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Heelp!

 

Είμαι με ROM CrisBal, σε κάποια φάση προχτες σταμάτησε να φορτίζει. Σήμερα τελείωσε η μπαταρία και δεν ανοίγει. Δοκίμασα κι άλλους φορτιστές αλλά μάλλον φταίει το κινητό.

 

Δεν φταίει ουτε το κινητό, ούτε οι φορτιστες. Φταίει συγκεκριμένα το καλώδιο του φορτιστη. Βρες ενα type c καλώδιο και δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησε να δουλεύουν τα δαχτυλικό αποτύπωμα .

Είμαι με miui από τότε που την έβγαλε ο Χρίστος . Παρακάτω περιγράψω το τι έκανα ( δεν έχω ιδέα τι από όλα επηρέασε και δουλεύουν πάλι )

Αυτά που έκανα και δούλεψε :

1. Χτες άλλαξα sim ένα vodafon σε cosmote για 15 min

2. Άφησα όλο το βράδυ το κινητό με κλειστό router

3. Το πρωί άνοιξα το viper4AndroidFX . Μου πέταξε ένα παράθυρο στο οποίο πάτησα ναι ( δεν έκανε τίποτα γιατί δεν είχε internet , κλειστό router και κλειστά δεδομένα .

4. Ανοιξα τα δαχτυλικά για προσθήκη αποτύπωμα και δουλεύει τέλεια ( το μόνο που δεν μου κάνει είναι η δόνηση το οποίο δεν ξέρω άμα είναι από την miui )

 

Από όλα αυτά που έκανα φαντάζομαι ότι αυτό που έχει να κάνει με την επαναφορά των δαχτυλικών αποπιμάτων είναι η sim . Μπορεί να ήταν κάποιο καλώδιο που δεν έκανε καλή επαφή (Κάτω από την sim είναι τα δαχτυλικά )

Κατά πόσο θα βοηθήσουν αυτά που έγραψα δεν ξέρω αλλά μπορεί να υπάρχει κάποιο στοιχείο για την επίλυσή του προβλήματος

Καλή τύχη και στους υπόλοιπου που έχουν το ίδιο πρόβλημα

 

Σημασία έχει ότι πάλι δουλεύει :w00t::up::dance::dance::dance::yahoo:

 

Είναι η μέρα της ανάστασης των FP σήμερα. Αν και δεν χρησιμοποιώ το FP με ενοχλούσε γιατί να μην δουλεύει. Δοκίμασα διαφορά αλλά ποτέ δεν δούλεψε. Ανταποκρίθηκε κάπως όταν έβαλα το firmware που ανέβασε ο CrisBal αλλά και πάλι μόνο στιγμιαία. Διάβαζα σήμερα στους xda για το πρόβλημα με το FP και κάποιος είπε ότι εάν ενεργοποιήσεις το AppLock θα σου ζητήσει αποτύπωμα και το δικό δούλεψε. Γενικά έλεγαν διάφορα, όπως να το καθαρίσεις το FP με οινόπνευμα, και για το πακέτο com.qualcomm.qti.fingerprint.biometrics.service του οποίου καθάρισα το cache. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε όμως ο πειραματισμός με αυτά ενεργοποίησε το FP. Δεν είναι ακαριαίο, όμως είναι αρκετά καλό.

Link to comment
Share on other sites

de5e6fa208acb1ad9e0a7f3e361cfea9.jpg και μένα 820 είναι αλλά δεν είναι sharp??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον δεν είναι..

Και αυτή η δική μου, σε X820 ροζ 4/32 από Gearbest αγορά Νοεμβρίου.

f2fade8c2c6597228adca1dff68f0978.jpg

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 6/64 x820 ροζ αγορά Οκτωβρίου​ από banggood.Με μία γρήγορη ματιά στο internet είδα ότι παίζει αυτή η μάρκα (truly) σε πολλούς κατασκευαστές ειδικά σε πολλά sony.τωρα αν είναι καλή εταιρεία...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Heelp!

 

Είμαι με ROM CrisBal, σε κάποια φάση προχτες σταμάτησε να φορτίζει. Σήμερα τελείωσε η μπαταρία και δεν ανοίγει. Δοκίμασα κι άλλους φορτιστές αλλά μάλλον φταίει το κινητό.

 

Το επαθα εγω την Κυριακη.Οπως σου ειπε ο φιλος αλλαξε καλωδιο.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Και εγώ καινούργιος κάτοχος του LE max 2 (από προηγούμρνη Παρασκευή). Έβαλα από την αρχή την 23s του ChrisBal.

Σήμερα προσπάθησα να ενεργοποιήσω mobile data και δεν έχω καθόλου internet (ούτε 4G 3G ή οτίδήποτε).

 

Σημ.: Δεν είναι ότι είχα mobile data και άλλαξα κάτι, απλά δεν μπαίνει.

 

Ξέρετε τι μπορεί να είναι;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το στο καλό ίδιο τηλέφωνο διαφορετικές οθόνες? αγορασμενο δεκεμβριο, για το 820 ο λογος. 42c722019098bf74337f66eb6b6521e8.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι μία χαρά. Χ820 με όλα τα καλούδια.. :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Και εγώ καινούργιος κάτοχος του LE max 2 (από προηγούμρνη Παρασκευή). Έβαλα από την αρχή την 23s του ChrisBal.

Σήμερα προσπάθησα να ενεργοποιήσω mobile data και δεν έχω καθόλου internet (ούτε 4G 3G ή οτίδήποτε).

 

Σημ.: Δεν είναι ότι είχα mobile data και άλλαξα κάτι, απλά δεν μπαίνει.

 

Ξέρετε τι μπορεί να είναι;

 

Ευχαριστώ.

Εξαρτάται τι ρομ φορούσε πριν και πως την πέρασες. Αν δεν βαριέσαι κάνε φουλ Wipe με πρώτο τα Data reboot και μετά πάλι όλα τα άλλα και πέρασε και το τελευταίο Firmware να δεις που θα στρώσει. Κάνε πρώτα τα Wipe και αν έχεις θέμα πέρασε το Firmware. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι η μέρα της ανάστασης των FP σήμερα. Αν και δεν χρησιμοποιώ το FP με ενοχλούσε γιατί να μην δουλεύει. Δοκίμασα διαφορά αλλά ποτέ δεν δούλεψε. Ανταποκρίθηκε κάπως όταν έβαλα το firmware που ανέβασε ο CrisBal αλλά και πάλι μόνο στιγμιαία. Διάβαζα σήμερα στους xda για το πρόβλημα με το FP και κάποιος είπε ότι εάν ενεργοποιήσεις το AppLock θα σου ζητήσει αποτύπωμα και το δικό δούλεψε. Γενικά έλεγαν διάφορα, όπως να το καθαρίσεις το FP με οινόπνευμα, και για το πακέτο com.qualcomm.qti.fingerprint.biometrics.service του οποίου καθάρισα το cache. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε όμως ο πειραματισμός με αυτά ενεργοποίησε το FP. Δεν είναι ακαριαίο, όμως είναι αρκετά καλό.

 

Αν διαβάσετε αρκετά ποστ ποιο πίσω θα δείτε που σας λέω ότι το fiber cable του Fingerprint είναι πίσω από το συρτάρι των sim άρα κάλλιστα εάν δεν έχει κάτσει σωστά κάνει από σύνδεση και δεν το διαβαζει καθόλου. Δοκιμάστε όλοι όσοι έχετε θέμα με ένα πλαστικό να το κουνίσετε ή βάλτε βγάλτε κάρτες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα είναι sharp. Αγορασμένο από aliexpress τον Νοέμβριο x820 ροζ λέει truly qhd.

Screenshot_2017_03_14_13_04_52.jpg

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα είναι sharp. Αγορασμένο από aliexpress τον Νοέμβριο x820 ροζ λέει truly qhd.

/QUOTE]

4/32 έκδοση;

 

 

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ρομ φορούσε πριν και πως την πέρασες. Αν δεν βαριέσαι κάνε φουλ Wipe με πρώτο τα Data reboot και μετά πάλι όλα τα άλλα και πέρασε και το τελευταίο Firmware να δεις που θα στρώσει. Κάνε πρώτα τα Wipe και αν έχεις θέμα πέρασε το Firmware. ;)

 

Chris ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Με τα wipe σβήνονται και τα data που έχω στη συσκευή; (apps που πέρασα μέχρι τώρα και φωτο)

Ποιο είναι το τελευταίο Firmware και πως το περνάω? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ρομ φορούσε πριν και πως την πέρασες. Αν δεν βαριέσαι κάνε φουλ Wipe με πρώτο τα Data reboot και μετά πάλι όλα τα άλλα και πέρασε και το τελευταίο Firmware να δεις που θα στρώσει. Κάνε πρώτα τα Wipe και αν έχεις θέμα πέρασε το Firmware. ;)

 

Chris ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Με τα wipe σβήνονται και τα data που έχω στη συσκευή; (apps που πέρασα μέχρι τώρα και φωτο)

Ποιο είναι το τελευταίο Firmware και πως το περνάω? :wacko:

 

Ναι σβήνονται τα πάντα (ελπίζω να είχες διαβάσει και κρατήσει το αρχικό Ο S). ΤΟ firmware είναι στο ποστ της 23s μαζί. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal

Ναι είχα κάνει full backup όλα τα partitions (αυτό σημαίνει ότι κράτησα και το αρχικό, σωστά?:confused:)

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal

Ναι είχα κάνει full backup όλα τα partitions (αυτό σημαίνει ότι κράτησα και το αρχικό, σωστά?:confused:)

 

Ναι άψογα! Κράτα το και σε Pc και σε εξωτερικό σκληρό να το έχεις. ;)

 

New stock dialer EUI με auto&manual record button και extended notifications thanks to @tasos_ger

Screenshot_2017_03_13_17_44_47_1.jpg Screenshot_2017_03_13_23_41_12_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι άψογα! Κράτα το και σε Pc και σε εξωτερικό σκληρό να το έχεις. ;)

 

Chris το backup που έκανα και είναι μέσα στο folder TWRP δεν χρειάζεται να το αφήσω μέσα στο κινητό, σωστά; (πιάνει 7Gb χώρο). Θα το αποθηκεύσω όμως στο PC και σε external όπως μου πρότεινες.

Όπως επίσης το zip της ROM που πέρασα (LeMax2_CN23s_CrisBalGreece.zip) μπορώ να το σβήσω από το internal storage τώρα πια;

Link to comment
Share on other sites

1. Chris το backup που έκανα και είναι μέσα στο folder TWRP δεν χρειάζεται να το αφήσω μέσα στο κινητό, σωστά; (πιάνει 7Gb χώρο). Θα το αποθηκεύσω όμως στο PC και σε external όπως μου πρότεινες.

2. Όπως επίσης το zip της ROM που πέρασα (LeMax2_CN23s_CrisBalGreece.zip) μπορώ να το σβήσω από το internal storage τώρα πια;

1. Ναι μπες μέσα στον φάκελο TWRP και πάρε όλο τον φάκελο όπως είναι με το όνομα..... CN-....

και κάνε αντιγραφή πρώτα επικόλληση στο Pc και μετά και σε σκληρό δίσκο και μετά διαγραφή.

2.Ναι είναι άχρηστο πια αρκεί να το έχεις και κάπου για παν ενδεχόμενο όπως επίσης αν εστησες την ρομ με τα App πάρε και σε αυτή backup μόνο το system - EFS - boot - recovery να τα έχεις. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, το Εfox το γερμανικό με τι κούριερ στέλνει ; Πήρα μήνυμα ότι έγινε η αποστολή, αλλά ούτε τρακιν νο ούτε υπηρεσία...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, το Εfox το γερμανικό με τι κούριερ στέλνει ; Πήρα μήνυμα ότι έγινε η αποστολή, αλλά ούτε τρακιν νο ούτε υπηρεσία...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

NL (μια χαρά μη μιλάς καθόλου) :lol::p σε 3 - 5 θα έχεις ενημερωθεί..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...