Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris.. μου ειπες λιγο νωριτερα για να παρω backup να μην χρησιμοποιω third party εφαρμογες αλλα να καρφωσω ενα στικακι και να παρω backup απο TWRP. Ελα μου ντε ομως που η μονη επιλογη που μου δινει στην επιλογη αποθηκευτικου χωρου ειναι ο εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος!! Μου εχει και την επιλογη usb-otg αλλα δεν ειναι επιλεξιμη!! Τους HDD τους βλέπει σε ntfs Format κανονικά γιατί έχει δικό του Firmware.

1. Οταν το καρφωσω το στικακι μου το αναγνωριζει κανονικα, γραφει sony usb και τα λοιπα. Μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο στο στικακι ωστε να το βλεπει κανονικα το TWRP?? Με NTFS το εχω φορμαρει για να παιρνει μεγαλα αρχεια. Μηπως να καρφωσω το στικακι αφου μπω στο recovery??

 

2. Κατι αλλο που ηθελα να πω ειναι σχετικα με το moden firmware της 20s που εχει συζητηθει νωριτερα. Την εβαλα γιατι στην Καλογρεζα το 3G / H+ ειναι χαλια. Ελοιπον οχι μονο πιανω παντου, αλλα σημερα μεσα στο μπαλετο της μικρης που δεν ειχα ουτε τηλεφωνικο σημα τοσα χρονια, μου εβγαλε 4 μπαρες στη Vodaphone!! Παιδια μην το σκεφτεστε!! Περαστε το 20s modem firmware ΤΩΡΑ!!

1. Θα μπεις σύστημα και θα το καρφωσεις. Θα πας αποθηκευτικό χώρο ή στην ειδοποίηση που θα σου βγάλει και θα το κάνει Format το κινητό σε ex-fat32 για να το δει και να του βάλει τα Android patches που χρειάζεται. Θα κλείσεις το κινητό θα μπεις TWRP θα πας mount θα τσεκάρεις να είναι κάτω δεξιά το mtp Enable θα πας πάλι αρχική θα επιλέξεις storage usb και κάνε όσα μπακαπ θες.

2. Ναι γι αυτό το έδωσα γιατί στατιστικά έχει το καλύτερο Modem Firmware για το κινητό μας σε συνεργασία με τα Tweaks για δίκτυα που έχω σε κάθε ρομ. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις το στικάκι στο ρικάβερι πήγαινε mount---> usb otg. Μετά θα το βλέπει κανονικά.

Αφου μπω recοvery και κοτσαρω το στικακι, πηγαινω στο προσαρτηση . Παω να επιλεξω το usb otg και ΔΕΝ ειναι επιλεξιμο.

Τωρα ειδα και τις οδηγιες του Cris. Θα τις κανω και επανερχομαι.

Λοιπον ΟΚ. Μια χαρα τωρα. Θα μου πειτε και τι πρεπει να επιλεξω για να παρω backup?? Tα ειχε default ολα τσεκαρισμενα εκτος του system image. Το αφησα ετσι και πηρα τα υπολοιπα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπω recοvery και κοτσαρω το στικακι, πηγαινω στο προσαρτηση . Παω να επιλεξω το usb otg και ΔΕΝ ειναι επιλεξιμο.

Τωρα ειδα και τις οδηγιες του Cris. Θα τις κανω και επανερχομαι.

Λοιπον ΟΚ. Μια χαρα τωρα. Θα μου πειτε και τι πρεπει να επιλεξω για να παρω backup?? Tα ειχε default ολα τσεκαρισμενα εκτος του system image. Το αφησα ετσι και πηρα τα υπολοιπα.

 

Μια χαρά είσαι έτσι. Το system image ουσιαστικά είναι το backup του κανονικού system. Δεν υπάρχει πρόβλημα και όταν το χρειαστείς θα παίζει κανονικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο μοναδικός που σε 23άρα έχω τρελό θέμα με ειδοποιήσεις. Άπαξ και κλείσει η οθόνη δεν έρχεται τίποτα. Με το που την ανοίξω σκάνε όλα μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο μοναδικός που σε 23άρα έχω τρελό θέμα με ειδοποιήσεις. Άπαξ και κλείσει η οθόνη δεν έρχεται τίποτα. Με το που την ανοίξω σκάνε όλα μαζί.

 

*#*#46360000#*#* γράψε αυτόν των κωδικό εκεί που περνεις τηλέφωνο θα απενεργοποιησης το enable background resources control Και πες αμα έστρωσε.

Edited by panos314
Λάθος

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο μοναδικός που σε 23άρα έχω τρελό θέμα με ειδοποιήσεις. Άπαξ και κλείσει η οθόνη δεν έρχεται τίποτα. Με το που την ανοίξω σκάνε όλα μαζί.

 

Ουτε εμενα μου ερχονται οι ειδοποιησεις ολες,ειδικα απο gmail. Αλλα οκ.εχω ολα τα αλλα..τ ρα αν υπαρζει καποιος τροπος δεν θα πω και οχι.

 

Αα ξεχασα.. Ειχα αναφερει πριν λιγες μερες οτι δεν ειχα καλο σημα. Ο CrisBal μου εστειλε ο ανθρωπος modemfirmwares για να δοκιμασω και αφου εβαλε απο cn20s ενω εχω ρομ cn23s,νομιζα οτι ειχα καλυτερο σημα. Εδω και 2 μερες παρατηρουσα οτι τελικα δεν εχω καλο σημα κινητης αλλ ουτε και wifi και λεω ας ξαναβαλω απο cn23s. Σχεδον τα ιδια με λιγο καλυτερο σημα στην 23s. Τελικα σκεφτομαι και λεω λες η καινουργια θηκη που του εβαλα με πλαισιο αλουμινιου να μου τα κανει αυτα?? Την βγαζω ρε παιδια και ηταν απ αυτο... ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΘΗΚΗ!

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου ερχονται οι ειδοποιησεις ολες,ειδικα απο gmail. Αλλα οκ.εχω ολα τα αλλα..τ ρα αν υπαρζει καποιος τροπος δεν θα πω και οχι.

 

Αα ξεχασα.. Ειχα αναφερει πριν λιγες μερες οτι δεν ειχα καλο σημα. Ο CrisBal μου εστειλε ο ανθρωπος modemfirmwares για να δοκιμασω και αφου εβαλε απο cn20s ενω εχω ρομ cn23s,νομιζα οτι ειχα καλυτερο σημα. Εδω και 2 μερες παρατηρουσα οτι τελικα δεν εχω καλο σημα κινητης αλλ ουτε και wifi και λεω ας ξαναβαλω απο cn23s. Σχεδον τα ιδια με λιγο καλυτερο σημα στην 23s. Τελικα σκεφτομαι και λεω λες η καινουργια θηκη που του εβαλα με πλαισιο αλουμινιου να μου τα κανει αυτα?? Την βγαζω ρε παιδια και ηταν απ αυτο... ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΘΗΚΗ

 

δεν ρωτησες εμενα και εγω τα ιδια επαθα και εγω πηρα αυτην την θηκη και εκει που ειχα φουλ σημα παντου εβαλα αυτην τη θηκη και δεν επιανε αλλο σημα ουτε τηλεφωνα δεν εκανα και ετσι καταλαβα οτι η θηκη φταιει την εβγαλα εστειλα μηνυμα στον seller στο ebay και με εδωσε τα λεφτα μου πισω,

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. όσοι έχετε πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις από gmail, yahoo, κλπ έφτιαξα ένα ζιπάκι που τους επιτρέπει να έρχονται σε προτεραιότητα. Δοκιμάστε από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά. Αν όχι δοκιμάστε και με ZenUi. ;)

ΔΕΝ τις καθαρίζουμε από τα recent apps!

 

 

DOWNLOAD

https://mega.nz/#!IElH1bRQ!d85sr3oK17VFXXSa90vi98K1bWzpXHFh7ZouUSDVHd4

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 10 μέρες συμβίωσης με Ressuruction Remix, έχω να πω ένα πράγμα. Ξαναπηρα πίσω το τηλέφωνο μου. :lol:

Είμαι λάτρης γενικότερα του aosp, όπου και είναι η συγκεκριμένη rom μιας και πατάει πάνω στο lineage os (πρώην cyanogen mod) αλλά με απίστευτη παραμετροποίηση στα πάντα. Το βασικότερο, ξεχνάτε μια για πάντα το θέμα με τις ειδοποιήσεις. Τα πάντα ακαριαία χωρίς τη παραμικρή καθυστέρηση. Κάμερα video αισθητήρες, όλα μάχιμα. Μετα από restart η διαθέσιμη μνήμη είναι στα 2.2gb και ακόμα με πολύ παίδεμα μέσα στην ημέρα δεν την έχω δει ακόμα κάτω από το 1.5gb. Το μελανό κομματι είναι οτι δε πιάνω με τη καμια τις 6-7 ώρες sot της πολυλατρεμενης 19s του Cris. Παρολαυτα συμβαίνουν θαύματα ανά build και πλέον καθεται κοντά στις 3.5-4 ώρες sot. Πριν το le max βασικά οι ώρες sot που είχα συνηθίσει σε g3,g4 έφταναν οριακά στις 2 ώρες sot, οπότε και δε με προβληματιζει καθόλου. Όπως και να έχει η μέρα θα βγει άνετα και με ένα ποσοστό κοντά στο 25% από το χάραμα στις 5 μέχρι και στις 12 τη νύχτα που το βάζω συνηθως στη πρίζα. Με την ίδια χρήση περίπου, στην 19s ήμουν στο 50% και με σχετική ευκολία έβγαζα 2 μέρες πριν φορτίσω. Το thread της rom είναι αυτό https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355 και το τελευταίο build που βγήκε πριν 3 ώρες είναι αυτό. https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsdUlEb0RFYkpYZzA

Τελος, έχουμε αναβάθμιση του twrp σε 3.1.0-0, το οποίο μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ https://dl.twrp.me/x2/

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

[quote=amdnikos;7107471

Τελος, έχουμε αναβάθμιση του twrp σε 3.1.0-0, το οποίο μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ https://dl.twrp.me/x2/

 

Καλημέρα,

Έχω το εξής θέμα: δεν μπορώ να βάλω την επίσημη TWRP ούτε την την προηγούμενη, ούτε την τελευταία 3.1.0-0 και αυτό γιατί αφού εγκατασταθεί και κάνει reboot κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν πατιέται τίποτα... Η μόνη TWRP που παίζει είναι αυτή του Cris. Μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα αυτό γιατί δεν βλέπω τα πάντα στο mout σε αυτή. Να τονίσω ότι έχω το Χ820 6/64 γιατί από ότι διάβασα το έχουν και άλλοι αυτό το θέμα σε αυτό το μοντέλο. Το έχει άλλος αυτό το θέμα εδώ μέσα? Καμία ιδέα τι ακριβώς συμβαίνει και πως να το λύσω?

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το εξής θέμα: δεν μπορώ να βάλω την επίσημη TWRP ούτε την την προηγούμενη, ούτε την τελευταία 3.1.0-0 και αυτό γιατί αφού εγκατασταθεί και κάνει reboot κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν πατιέται τίποτα... Η μόνη TWRP που παίζει είναι αυτή του Cris. Μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα αυτό γιατί δεν βλέπω τα πάντα στο mout σε αυτή. Να τονίσω ότι έχω το Χ820 6/64 γιατί από ότι διάβασα το έχουν και άλλοι αυτό το θέμα σε αυτό το μοντέλο. Καμία ιδέα τι ακριβώς συμβαίνει και πως να το λύσω?

 

Με πιο τροπο προσπαθεις να το περασεις? Μεσω adb η μεσω του προγραμματος που εχει δωσει ο cris?

Link to comment
Share on other sites

Με πιο τροπο προσπαθεις να το περασεις? Μεσω adb η μεσω του προγραμματος που εχει δωσει ο cris?

 

Η TWRP περνιέται κανονικά, δεν έχει πρόβλημα η εγκατάσταση, απλά μετά δεν παίζει κολλάει η πρώτη οθόνη και δεν πατιέται τίποτα... Την περνάω με fastboot... Ο Cris το ξέρει το πρόβλημα...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Η TWRP περνιέται κανονικά, δεν έχει πρόβλημα η εγκατάσταση, απλά μετά δεν παίζει κολλάει η πρώτη οθόνη και δεν πατιέται τίποτα... Την περνάω με fastboot... Ο Cris το ξέρει το πρόβλημα...

 

Πολυ περιεργο μου φενεται... Πια ρομ φορας? Εχω 2 le max , ενα δικο μου και ενα της γυναικας μου. Της γυναικας 6/64 επί τι ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 10 μέρες συμβίωσης με Ressuruction Remix, έχω να πω ένα πράγμα. Ξαναπηρα πίσω το τηλέφωνο μου. :lol:

Καλώστον...:lol: Σύμφωνω σε όλα όσα λες αλλά ξέχασες και την ποιότητα στην κάμερα που είναι απελπισία για το κινητό μας .

Αν διορθώσουν το θέμα μπαταρία να βγάζει ενα 6+ και όχι 3,5 και καταφέρουν να περάσουν τα config της stock camera για να έχει τις δυνατότητες που πρέπει και όχι 13άρας mp με αρκετό θόρυβο, ναι ίσως να είναι ότι καλύτερο έχει βγεί μέχρι σήμερα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο μου φενεται... Πια ρομ φορας? Εχω 2 le max , ενα δικο μου και ενα της γυναικας μου. Της γυναικας 6/64 επί τι ευκαιρια.

 

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η rom... Πως την πέρασες την νέα TWRP στης γυναίκας σου? Αυτό πες μου μήπως φταίει ο τρόπος εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η rom... Πως την πέρασες την νέα TWRP στης γυναίκας σου? Αυτό πες μου μήπως φταίει ο τρόπος εγκατάστασης.

Δοκίμασε μία και το καινούργιο με τον νέο recovery kernel από fastboot μήπως και δεις φώς https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.1.0-0-x2.img.html !:lol::lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες συμβιωσης με Ressuruction Remix, εχω να πω ενα πραγμα. Ξαναπηρα πισω το τηλεφωνο μου. :lol:

Ειμαι λατρης γενικοτερα το aosp, οπου και ειναι η συγκεκριμενη rom μιας και παταει πανω στο lineage os (πρωην cyanogen mod) αλλα με απιστευτη πραμετροποιηση στα παντα. Το βασικοτερο, ξεχνατε μια για παντα το θεμα με τις ειδοποιησεις. Τα παντα ακαριαια χωρις τη παραμικρη καθυστερηση. Καμερα video αισθητηρες, ολα μαχιμα. Μετα απο restart η διαθεσιμη μνημη ειναι στα 2.2gb και ακομα με πολυ παίδεμα μεσα στην ημερα δεν την εχω δει ακομα κατω απο το 1.5gb. Το μελανο κομματι ειναι οτι δε πιανω με τη καμια τις 6-7 ωρες sot της πολυλατρεμενης 19s του Cris. Παρολαυτα συμβαινουν θαυματα ανα build και πλεον καθεται κοντα στις 3.4-4 ωρες sot. Πριν το le max βασικα οι ωρες sot που ειχα συνιθισει σε g3,g4 εφταναν οριακα στις 2 ωρες sot, οποτε και δε με προβληματιζει καθολου. Οπως και να εχει η μερα θα βγει ανετα και με ενα ποσοστο κοντα στο 25% απο το χαραμα στις 5 μεχρι και στις 12 τη νυχτα που το βαζω συνηθως στη πριζα. Με την ιδια χρηση περιπου στην 19s ημουν περιπου στο 50% και με σχετικη ευκολια εβγαζα 2 μερες πριν φορτισω. Το thread της rom ειναι αυτο https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355 και το τελευταιο build που βγηκε πριν 3 ωρες ειναι αυτο. https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsdUlEb0RFYkpYZzA

Τελος, εχουμε αναβαθμιση του twrp σε 3.1.0-0, το οποιο μπορειται να το κατεβασετε απο εδω https://dl.twrp.me/x2/

Θα συμφωνήσω σε όλα, απίστευτη rom, δεν έχω ξαναδεί το τηλέφωνο τόσο γρήγορο και με τέτοιες δυνατότητες παραμετροποίησης.Είμαι και εγώ λάτρης των aosp όπως φαίνεται! Βέβαια όλα έχουν το τίμημα τους όπως είπες και εσύ, αν και εμένα προσωπικά δεν με πολύ νοιάζει να έχω sot πάνω από 3 ώρες. Επίσης έχω θέμα και με την κάμερα της leeco, κρασάρει κάθε φορά που πάω να βγάλω φωτογραφία και γενικότερα

υπολειτουργεί.Για τους ενδιαφερόμενους η Footej Camera και lenovo 5.8.8 λειτουργούν άψογα χωρίς 2api!

Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μία και το καινούργιο με τον νέο recovery kernel από fastboot μήπως και δεις φώς https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.1.0-0-x2.img.html !:lol::lol::p

Το δοκίμασα ήδη με την καινούργια 3.1.0-0 και πάλι τα ίδια... Με την προηγούμενη είχα σταματήσει να προσπαθώ.... Δεν ξέρω τι φταίει... Έστειλα μήνυμα και στην TeamWin...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα ήδη με την καινούργια 3.1.0-0 και πάλι τα ίδια... Με την προηγούμενη είχα σταματήσει να προσπαθώ.... Δεν ξέρω τι φταίει... Έστειλα μήνυμα και στην TeamWin...

 

Δοκίμασες να βάλεις ποτέ πρώτα επίσημη ρομ να σου περάσει και ο bootloader-CN και μετά να δεις? Πές μου τι γράφει σε adb o bootloader.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βάλεις ποτέ πρώτα επίσημη ρομ να σου περάσει και ο bootloader-CN και μετά να δεις? Πές μου τι γράφει σε adb o bootloader.

Τι ακριβώς εννοείς τι γράφει ο bootloader?

Μήπως εννοείς αυτό?

 

fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device product name: [le_x2_whole_netcom]

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Device critical unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: false

(bootloader) Serial console enabled: false

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.065s]

finished. total time: 0.065s

 

ή αυτό?

 

fastboot getvar all

(bootloader) version:0.5

(bootloader) battery-soc-ok:yes

(bootloader) battery-voltage:4029000

(bootloader) variant:MTP eMMC

(bootloader) secure:yes

(bootloader) version-baseband:

(bootloader) version-bootloader:

(bootloader) display-panel:

(bootloader) off-mode-charge:0

(bootloader) serial-console-enabled:0

(bootloader) charger-screen-enabled:0

(bootloader) max-download-size: 0x20000000

(bootloader) partition-type:cache:ext4

(bootloader) partition-size:cache: 0x10000000

(bootloader) partition-type:userdata:ext4

(bootloader) partition-size:userdata: 0xd895ae000

(bootloader) partition-type:system:ext4

(bootloader) partition-size:system: 0x100000000

(bootloader) serialno:b273e2f

(bootloader) kernel:lk

(bootloader) product:MSM8996

all:

finished. total time: 0.222s

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 10 μέρες συμβίωσης με Ressuruction Remix, έχω να πω ένα πράγμα. Ξαναπηρα πίσω το τηλέφωνο μου. :lol:

Είμαι λάτρης γενικότερα του aosp, όπου και είναι η συγκεκριμένη rom...........QUOTE]

 

 

Δες και την mokee rom. Δεν είναι τοσο παραμετροποίησημη αλλα είναι καλύτερη σε μπαταρία. Επίσης έχει και ota update.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο TWRP 3.1.0-0-- Από fastboot τρέχουμε το .exe που έχει μέσα ως διαχειριστες. Τέλος...:D

 

DOWNLOAD

https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλώστον...:lol: Σύμφωνω σε όλα όσα λες αλλά ξέχασες και την ποιότητα στην κάμερα που είναι απελπισία για το κινητό μας .

Αν διορθώσουν το θέμα μπαταρία να βγάζει ενα 6+ και όχι 3,5 και καταφέρουν να περάσουν τα config της stock camera για να έχει τις δυνατότητες που πρέπει και όχι 13άρας mp με αρκετό θόρυβο, ναι ίσως να είναι ότι καλύτερο έχει βγεί μέχρι σήμερα.;)

IMG_20170311_130128.jpgcapture

Επίτηδες στον ακάλυπτο χώρο, με βροχή και φουλ συννεφια. Τον θόρυβο που ίσως βλέπεις είναι σταγόνες βροχής. Εστίαση πάνω στο κέντρο της λεμονιάς. Με δεδομένο ότι υστερούμε τρελά σε φώτο με χαμηλό φως, η μαμά aosp φωτογραφική απλά ξεφτιλίζει την στοκ της leeco. Υπόψιν όλες οι ρυθμίσεις στο auto, και το βασικότερο image quality sto 50% μιας και στο 100% φτάνει τα 12mb η φωτογραφία. :p

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η rom... Πως την πέρασες την νέα TWRP στης γυναίκας σου? Αυτό πες μου μήπως φταίει ο τρόπος εγκατάστασης.

Άμα παίζει λέει? Με φλασαρισμα κινεζορομ official στης γυναίκας που το είχα στις αρχές για δοκιμές, στην μετάβαση μεταξύ recovery πάγωνε το τηλ κατά την εκκίνηση. Για αυτό σε ρώτησα πια ρομ φοράς. Δεν μπορώ να θυμηθώ με πια βάση είχα το πρόβλημα που έχεις και εσύ τώρα.

Θα συμφωνήσω σε όλα, απίστευτη rom, δεν έχω ξαναδεί το τηλέφωνο τόσο γρήγορο και με τέτοιες δυνατότητες παραμετροποίησης.Είμαι και εγώ λάτρης των aosp όπως φαίνεται! Βέβαια όλα έχουν το τίμημα τους όπως είπες και εσύ, αν και εμένα προσωπικά δεν με πολύ νοιάζει να έχω sot πάνω από 3 ώρες. Επίσης έχω θέμα και με την κάμερα της leeco, κρασάρει κάθε φορά που πάω να βγάλω φωτογραφία και γενικότερα

υπολειτουργεί.Για τους ενδιαφερόμενους η Footej Camera και lenovo 5.8.8 λειτουργούν άψογα χωρίς 2api!

Παίζω με τη στοκ camera της rr και τα αποτελέσματα σε σχεδόν σκοτεινες συνθήκες με βροχή είναι τα παραπάνω. Την περνούσα τακτικά σαν ρομ και το πρόβλημα ειδικά στις φώτο το είχα εντοπίσει και γύρναγα επί τόπου σε 19s. Στα τελευταία 3 builds τόσο σε μπαταρία όσο και σε κάμερα απλά δεν υπάρχει σύγκριση κατά την άποψή μου. Πλέον είναι η main rom μου.

 

 

 

Μετα από 10 μέρες συμβίωσης με Ressuruction Remix, έχω να πω ένα πράγμα. Ξαναπηρα πίσω το τηλέφωνο μου. :lol:

Είμαι λάτρης γενικότερα του aosp, όπου και είναι η συγκεκριμένη rom...........QUOTE]

 

 

Δες και την mokee rom. Δεν είναι τοσο παραμετροποίησημη αλλα είναι καλύτερη σε μπαταρία. Επίσης έχει και ota update.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει ρομ που να μην εχω περασει. :P

Εχει πραγματικα πολλα bug και πλεον εδω και 2 μηνες κανενα update μιας και ο κινεζος maintainer εφυγε νυχτα. Τα updates που βλεπεις ειναι τα auto builds του server της mokee χωρις να διορθωνει κανενα απο τα bug. Μην ασχολειστε με αυτη τη rom, ειναι πραγματικα πεθαμενη. :)

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες στον ακάλυπτο χώρο, με βροχή και φουλ συννεφια. Τον θόρυβο που ίσως βλέπεις είναι σταγόνες βροχής. Εστίαση πάνω στο κέντρο της λεμονιάς. Με δεδομένο ότι υστερούμε τρελά σε φώτο με χαμηλό φως, η μαμά aosp φωτογραφική απλά ξεφτιλίζει την στοκ της leeco. Υπόψιν όλες οι ρυθμίσεις στο auto, και το βασικότερο image quality sto 50% μιας και στο 100% φτάνει τα 12mb η φωτογραφία. :p

Είπα να το πιστέψω αλλά.....Τρεις φορές την εγκατέστησα με ότι wipe μπορείς να φανταστείς το αποτέλεσμα το ίδιο κάθε φορά...

Screenshot_20170311_154211.png Screenshot_20170311_154234.png Screenshot_20170311_154722.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...