Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε θα τη δώσετε;

 

Γίνονται δοκιμές και αλλαγές συνέχεια και ξαναστηνεται ο permissive kernel για σούπερ επιδόσεις και dt2wp & dt2s.. ;)

Επίσης η rom ΔΕΝ θα έχει καμία σχέση με Letv apks & data base ΟΛΑ θα τρέχουν με Google Android base άρα θα είναι ουσιαστικά LeEco interface με Google sources!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε και να το χαρείς σου εύχομαι. Για να μην υπάρξει παρεξήγηση....ΔΕΝ είμαι προγραμματιστής ...:lol::lol::p

Πολιτικός Μηχανικός είμαι που έχει σαν χόμπυ την ανάπτυξη rom!! :wacko::wacko:

Bλέπεις με την κρίση έχουμε πάααρα πολυ δουλειά και δεν ξέρουμε τι να την κάνουμε!!:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αυτό είναι..:);)

photo_2017_03_08_15_28_01.jpg photo_2017_03_08_15_28_05.jpg

 

Εχεις μια δόση προγραμματισμού μέσα σου.

:)

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Εχουμε αλλες εντυπωσεις για την 23s?Να προχωρησουμε αφοβα;το 4g εχει θεμα;chris με την νεα rom που ετοιμαζεις θα μπορεσουμε να κανουμε ενα update η απο την αρχη εγκατασταση;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Φόρτισα προχτές το κινητό, το δούλεψα χτες όλη μέρα και το βράδυ ξέχασα να το βάλω στη φόρτιση. Ξύπνησα σήμερα το πρωί με 45%.. απίστευτη διαχείριση μπαταρίας. Rom 23s crisbal φυσικά.
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο περήφανο ΌΧΙ στο G4. Το bootloop δε σταμάτησε να απασχολεί κόσμο μέχρι τις μέρες μας. :rtfm:

 

=================================

 

Θα με κάνεις να αλλάξω ρομ πριν τη nougat ρε Χρηστάρα... :cry::rolleyes::shock::w00t::up::yahoo::clap:

 

ok Θα σας ακουσω.Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εδω ειχαν βαλει κατι αυτοκολλητα skins στο le max 2 αλλα τωρα δεν μπορω να βρω τα post.

 

Απο που τα πηρατε και ειστε ευχαριστημενοι?

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εδω ειχαν βαλει κατι αυτοκολλητα skins στο le max 2 αλλα τωρα δεν μπορω να βρω τα post.

 

Απο που τα πηρατε και ειστε ευχαριστημενοι?

 

Εδώ και εδώ είδα κάποια.Δεν ξέρω αν είναι ποιοτικά όμως.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εδω ειχαν βαλει κατι αυτοκολλητα skins στο le max 2 αλλα τωρα δεν μπορω να βρω τα post.

 

Απο που τα πηρατε και ειστε ευχαριστημενοι?

Έχω πάρει αυτά από ali, εύκολη εφαρμογή και καλό κομμένα. Όμως τα μπροστινά κομμάτια δεν μπαίνουν με tampered glass,τα χρώματα όπως βλέπεις είναι λίγο διαφορετικα. 0fdcef516b9470185f4e17db7a110219.jpg4337d1fd991bacec8eb7925c47159f23.jpg

Μόλις είδα και αυτά

http://s.aliexpress.com/qmAJjiea

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα tasso!, καλώς όρισες!..

Υγ. Ο γνωστός Tassos φίλος του CrisBal υπέρ-μάγειρα leeco???

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τον χρόνο να δηλωθω στο φόρουμ. Χαιρετισμούς από Γερμανία

 

Καλώς ήρθες Τάσο.

θα ήθελα να πω ότι έχω το κινητό εδώ και δυο μήνες περίπου και έχω την 20s εξαρχής. τελευταία εβδομάδα μου κάνει συχνά επανεκινησεις από μόνο του και ΄τρωει΄ κάτι κολλήματα κάποιες φόρες. αυτά άρχισαν να παρουσιαζονται από τότε που χρησιμοποιώ σαν βασικό launcher τον zenui.

'Εχει παρατηρηθεί σε άλλους; Λέτε να φταίει ο launcher;

Μόλις καταφέρω να πάρω backup θα δοκιμάσω και άλλη ρομ και επ ευκαιρίας ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Crisbal για όλη την δουλειά, υπομονή και βοήθεια που δίνει σε όλους:up::thanks:.

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλεο στις ρυθμισεις ως προεπιλεγμενο browser το Chrome. Με το ετσι θελω οποτε θελει μου γυρναει σε default... Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος σε 23s?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τον χρόνο να δηλωθω στο φόρουμ. Χαιρετισμούς από Γερμανία

 

Καλως ορισες στην παρεα μας, ,

ο crisbal ειναι ο σωτηρας μας αλλα επειδη σε εχει αναφερει τοσες πολλες φορες, σιγουρα θα εισαι και εσυ ειδικος πανω στο κινητακι μας. Καλα γλεντια :D ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλεο στις ρυθμισεις ως προεπιλεγμενο browser το Chrome. Με το ετσι θελω οποτε θελει μου γυρναει σε default... Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος σε 23s?

Είμαι στην δευτέρη μέρα με την 23αρα μου το έκανε και μένα ήδη, 2 φορές, ήθελα να το ποσταρω αφού πρώτα καταλάβω ποτέ χάνει το Default, θα επανέλθω..

Edit:μου το ξαναεκανε μόλις ενώ δεν είχα αφήσει καν το κινητό από τα χέρια μου, πολύ random μου κάνει όλο αυτό..

Sent From my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!.. :p

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και εδώ είδα κάποια.Δεν ξέρω αν είναι ποιοτικά όμως.

Έχω πάρει και τα δύο, έχω δοκιμάσει το διάφανο carbon που μπαίνει στην πλάτη του κινητού και είναι αρκετά ωραίο. Μόνο του μειονέκτημα ότι σα να γλιστράει λίγο πιο εύκολα από το χέρι όταν το έχεις χωρίς θήκη.

Τελικά βρήκα τον χρόνο να δηλωθω στο φόρουμ. Χαιρετισμούς από Γερμανία

Καλώς όρισες! Ανεβαίνει ακόμα περισσότερο η ομάδα! :up:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τον χρόνο να δηλωθω στο φόρουμ. Χαιρετισμούς από Γερμανία

 

Καλώς ήρθες...

Τα σέβη μου Δάσκαλε!

:respect::respect::respect::respect::respect::respect:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 3 τζαμακια από άλι και εκτός ότι πλήρωσα τελωνείο 3 ευρώ ήταν όλα σπασμένα , από Ελλάδα έχει πάρει κανείς?

 

Γιατι ρε αρχοντα πληρωσες τελωνειο? ποσο κανανε τα τζαμακια? εκτος και αν μαζι με τα τζαμακια ειχε και τηλεφωνο ...μονο οταν η αγορα ειναι πανω απο 20 ευρω πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε αρχοντα πληρωσες τελωνειο? ποσο κανανε τα τζαμακια? εκτος και αν μαζι με τα τζαμακια ειχε και τηλεφωνο ...μονο οταν η αγορα ειναι πανω απο 20 ευρω πληρωνεις.

 

Δεκα ευρω κάνανε, αλλά πάνω στο πακετο έγραφε κατι δασμούς.....3 ευρω, Δεν με πείραξε αυτό σιγά ότι ήταν σπασμενα με χάλασε κ Πρέπει να βρω από Ελλάδα αλλά σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Τάσο.

θα ήθελα να πω ότι έχω......

Ναι κάνει τέτοια κολλήματα αν δεν αναβαθμιστεί. Τσέκαρε για Update και κάνε και ένα clear cache & data Αν δεν στρώσει. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεκα ευρω κάνανε, αλλά πάνω στο πακετο έγραφε κατι δασμούς.....3 ευρω, Δεν με πείραξε αυτό σιγά ότι ήταν σπασμενα με χάλασε κ Πρέπει να βρω από Ελλάδα αλλά σύντομα

τα 3 ευρω στα 10 ειναι 30% πανω πως εγινε αυτο? τελος παντων:!:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην δευτέρη μέρα με την 23αρα μου το έκανε και μένα ήδη, 2 φορές, ήθελα να το ποσταρω αφού πρώτα καταλάβω ποτέ χάνει το Default, θα επανέλθω... . :p

Έκανες dirty flash? Clean installation? Η και internal?

Δοκίμασε να του κάνεις ένα πάγωμα με Root Explorer και δες το ξανά. Μπορεί επειδή ψάχνει δεδομένα Baidu ενώ δεν υπάρχουν. Τσέκαρε και πες μου. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανες dirty flash? Clean installation? Η και internal?

Δοκίμασε να του κάνεις ένα πάγωμα με Root Explorer και δες το ξανά. Μπορεί επειδή ψάχνει δεδομένα Baidu ενώ δεν υπάρχουν. Τσέκαρε και πες μου. ;)

χωρίς internal έκανα , αν και τράβηξα τα app που είχα από το back up στο le cloud, ίσως αυτό; σίγουρα δεν δούλεψε όμως σωστά, γιατί φαντάσου μου εμφάνισε τους μίσους φακέλους μου στην επιφάνεια εργασίας (και έχουν χαθεί φάκελοι και apps μαζι) , και δεν μπορώ να το φτιάξω γιατί ο Leui Launcher ΔΕΝ είναι Σαν την 22αρα που έχει επιλογή φακέλων.

Με Asus όμως δείχνει κανονικά όλα τα app.

 

Τώρα με τον rootexplorer τι να κάνω δεν πολύ κατάλαβα, αλλά θα το ψάξω :p :p

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!.. :p

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...