Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα...Πρέπει να πάτησα κάτι και να δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα...

Μπορεί να άνοιγα 3-4 σελίδες στο google και όταν πατούσα το ◼ για να τις κλείσω ήταν όλες δίπλα-διπλα...Τώρα είναι η μία πάνω στην άλλη και πρέπει να κλείσω και τις 4 μαζί,ενώ πριν έκλεινα οποία ήθελα...ξερει κάνεις πως αλλάζει γιατί είναι αρκετά σπαστικό να θέλεις να κλείσεις μία καρτέλα και να κλείνουν όλες μαζί...

Ευχαριστω...

 

Με ποιον Browser?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ της ρομ είναι. Κοίτα στο λίγα λόγια για την ρομ.. ;)

 

Θα επρεπε να το ειχα δει γιατι τα διαβαζω οσα γραφεις με ευλαβεια.. :) σε ευχαριστω! Το περασα!

Να ρωτησω κατι ακομα... Επειδη θα βγω εξωτερικο το κινητο θα παιζει κανονικα απο θεμα σηματος και gps ετσι?? Γιατι ειχες βγαλει fixaki για την 20s. Χρειαζομαστε κατι αντιστοιχο και για την 23s?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να το ειχα δει γιατι τα διαβαζω οσα γραφεις με ευλαβεια.. :) σε ευχαριστω! Το περασα!

Να ρωτησω κατι ακομα... Επειδη θα βγω εξωτερικο το κινητο θα παιζει κανονικα απο θεμα σηματος και gps ετσι?? Γιατι ειχες βγαλει fixaki για την 20s. Χρειαζομαστε κατι αντιστοιχο και για την 23s?

Όχι δεν χρειάζεται τίποτα. Το άλλο ήταν για άλλο θέμα. Θα είσαι μια χαρά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Multi rom απο xda

https://www.xda-developers.com/xda-external-link/multirom-is-now-available-for-the-leeco-lemax-2/

Το εχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

chrisbal μετα την εγκατασταση του eui module αλλαξε η γραμματοσειρα και ολα τα γραμματα ειναι παρα πολυ μικρα υπαρχει τροπος να επανελθουν στη πρωιμη κατασταση η πρεπεινα κανω εγκατασταση αποτημ αρχη ;;;

 

Στάλθηκε από το XTMOD_TVBOX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

chrisbal μετα την εγκατασταση του eui module αλλαξε η γραμματοσειρα και ολα τα γραμματα ειναι παρα πολυ μικρα υπαρχει τροπος να επανελθουν στη πρωιμη κατασταση η πρεπεινα κανω εγκατασταση αποτημ αρχη ;;;

 

Στάλθηκε από το XTMOD_TVBOX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πανε προβολη/ μεγεθος γραματοσειρας και βαλε οτι θες. Ψαξτε και λιγο το κινητο υπαρχουν πολλες παραμετροι για ολα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Multi rom απο xda

https://www.xda-developers.com/xda-external-link/multirom-is-now-available-for-the-leeco-lemax-2/

Το εχει δοκιμάσει κάποιος;

Ναι. Δουλεύει οκ αν προσέξεις τι κάνεις και δεν τα κάνεις σαλάτα με τα Wipe formats.. :lol:

Δεν ενδείκνυται όμως για το 4/32. Αν έχεις 4/64 και πάνω κάτι γίνεται. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με το fingerprint δεν έβγαλα άκρη...Τσάμπα έχασα τη μέρα μου. Πέρασα πάλι 16s india, πέρασα και το firmware του Cris και έφαγα άκυρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ήρθα και εγώ στην παρέα αφού παράγγειλα χθες το Χ829 4/64,σε γκρι χρώμα.Από banggood στα 173 ευρώ με το κουπόνι KIMOVILX820.Για τα χρήματα που πλήρωσα σε σχέση με τις προδιαγραφές του τηλεφώνου,νομίζω ότι τους έκλεψα ;)!!! Με τη Leeco δεν είναι η πρώτη μου επαφή αφού είμαι κάτοχος του Le 1 X600,δεν πρόλαβα να το χαρώ όμως αφού μόλις το πήρα στα χέρια μου,μου το "κατάσχεσε" η κόρη μου :p.Θα πρέπει να διαβάσω βέβαια το μεγαλύτερο μέρος του νήματος για να ενημερωθώ καλύτερα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση.Το Χ829 παίρνει τις ίδιες rom με το Χ820;
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Με το fingerprint δεν έβγαλα άκρη...Τσάμπα έχασα τη μέρα μου. Πέρασα πάλι 16s india, πέρασα και το firmware του Cris και έφαγα άκυρο.

 

Είπαμε ότι ίσως έτσι να παίξει αν είναι Firmware problem. Ποιο σίγουρα θα ξέρεις αν το hardware sensor είναι νεκρό μόνο με QFIL. ;) Επίσης αν δεν βαριέσαι κοίτα με ένα φακό μέσα στο συρτάρι των sim (αν φαίνεται) μήπως βλέπεις στρετσαρισμένο το καλώδιο του σενσορα και δοκίμασε με ένα πλαστικό να το κουνησεις και χωρίς κάρτες άνοιξε το να δεις.

]

Το Χ829 παίρνει τις ίδιες rom με το Χ820;

 

Με το καλό να παραλλάβεις.. Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα τελικά κι ας είναι US edition τις παίρνει τις ρομ (ευτυχώς όχι σαν το Χ800 - US) :lol::p. Το μόνο (προς το παρόν) που δεν θα έχεις είναι η 800αρα. Λέω προς το παρόν γιατί εργαζομαστε και γι αυτό να την έχουμε σύντομα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω παραγγείλει και είναι καθοδον ήδη ενώ εχθές είχαμε και επιβεβαίωση από παιδί που το πήρε Γερμανία στα χέρια του και πήρε κανονικά το επίσημο TWRP και την 20s και παίζει κανονικά. ;) http://www.chinamobiles.org/threads/leeco-le-max-2-x829.52258/[/

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Χρήστο ευχαριστώ για την πρόσκληση.

Μπορείς να μου στείλεις το λινκ από το κατάστημα που το παράγγειλες γιατί το coolcool το έχει προσφορά μόνο στο γκρι και θέλω την χρυσή έκδοση ?:)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλλάβεις.. Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα τελικά κι ας είναι US edition τις παίρνει τις ρομ (ευτυχώς όχι σαν το Χ800 - US) :lol::p. Το μόνο (προς το παρόν) που δεν θα έχεις είναι η 800αρα. Λέω προς το παρόν γιατί εργαζομαστε και γι αυτό να την έχουμε σύντομα. ;)

 

Ευχαριστώ πολύ Cris και συγχαρητήρια για την δουλειά που προσφέρεις στο forum.Άντε τώρα στα γεροντάματα θα πρέπει να ξαναρχίσω το διάβασμα:lol:.Ξεκινάω τώρα από το πρώτο post.:geek:

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

crisbal καλησπέρα

έκανα την qfil διαδικασία αλλα η οθονη ειναι αλα νταλον. Εμφανιζεται μιση μισή στην κάθε πλευρα του κινητού κατι σαν mirror.

Πριν προχωρήσω έχεις καμια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

crisbal καλησπέρα

έκανα την qfil διαδικασία αλλα η οθονη ειναι αλα νταλον. Εμφανιζεται μιση μισή στην κάθε πλευρα του κινητού κατι σαν mirror.

Πριν προχωρήσω έχεις καμια ιδέα

 

Πεσε στα φρένα. Στο recovery στο κάνει αυτό? Αν ναι βάλε επίσημο. Συνήθως το κάνει το Cuoco βάλε το δικό μου το f2fs ή το επίσημο. Αν στο κάνει μέσα στην ρομ βάλε την ρομ που έχει σαν αρχική στον οδηγό και θα στρώσει. Επίσης μετά να περάσεις κανονική ρομ με Firmware update. Τσέκαρε και πες μου . Κάνε και ένα τσέκ στον Bootloader δεν θυμάμαι αν κλειδώνει μετά το Qfil.

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Χρήστο ευχαριστώ για την πρόσκληση.

Μπορείς να μου στείλεις το λινκ από το κατάστημα που το παράγγειλες γιατί το coolcool το έχει προσφορά μόνο στο γκρι και θέλω την χρυσή έκδοση ?:)

 

Κοίτα αυτό το ποστ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7101264#post7101264

Εγω το πήρα από efox που έχει από ευρωπαϊκή αποθήκη στα 260 το 6/128 έχει και τα άλλα. Κάνε μια έρευνα και οποίο είναι καλύτερο. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πεσε στα φρένα. Στο recovery στο κάνει αυτό? Αν ναι βάλε επίσημο. Συνήθως το κάνει το Cuoco βάλε το δικό μου το f2fs ή το επίσημο. Αν στο κάνει μέσα στην ρομ βάλε την ρομ που έχει σαν αρχική στον οδηγό και θα στρώσει. Επίσης μετά να περάσεις κανονική ρομ με Firmware update. Τσέκαρε και πες μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετα τη qfil διαδικασία που σου λεει να πατησεις για να μπουτάρει στην ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το recovery μιση μιση οθονη

Link to comment
Share on other sites

]και το recovery μιση μιση οθονη

 

Μετά από εδώ λες flash_finish.jpg

 

Βάλε το επίσημο TWRP μέσω adb fastboot και άναψε πάλι. Μην ξεχάσεις πρώτα και το Format Virtual SD card”

Type :

fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-x2.img

Μήπως σου έβγαλε κανένα Error? Αυτό το Qfil έβαλες? https://mega.nz/#F!55wEkYSR!pQX85q6gV043PbL4PxBeTg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εδώ λες flash_finish.jpg

 

Βάλε το επίσημο TWRP μέσω adb fastboot και άναψε πάλι. Μην ξεχάσεις και το Format Virtual SD card”

Type :

fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-x2.img

Μήπως σου έβγαλε κανένα Error? Αυτό το Qfil έβαλες? https://mega.nz/#F!55wEkYSR!pQX85q6gV043PbL4PxBeTg

 

ναι αυτό έβαλα. Δεν έβγαλε κανένα error οταν το πέρασα.

Εκανα και το format virtual sd card αλλα δεν ξέρω αν έχει επαναφέρει τον αποθηκευτοικο χώρο.

Μπορείς να ξαναποστάρεις το επίσημο TWRP

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

cris

καμια ιδεα το πως επαναφέρω την οθονη στα ισια.

δεν μπορω περάσω κωδικους

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό έβαλα. Δεν έβγαλε κανένα error οταν το πέρασα.

Εκανα και το format virtual sd card αλλα δεν ξέρω αν έχει επαναφέρει τον αποθηκευτοικο χώρο.

Μπορείς να ξαναποστάρεις το επίσημο TWRP

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

cris

καμια ιδεα το πως επαναφέρω την οθονη στα ισια.

δεν μπορω περάσω κωδικους

 

Μπες fastboot και πέρασε το και βλέπεις αφού ανάψει. https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img ξέρεις σου είπα παραπάνω την εντολή ή μέσα από τον δικό μου φάκελο που έχει το misc και τρέχεις το exe ως διαχειριστής.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπες fastboot και πέρασε το και βλέπεις αφού ανάψει. https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img ξέρεις σου είπα παραπάνω την εντολή ή μέσα από τον δικό μου φάκελο που έχει το misc και τρέχεις το exe ως διαχειριστής.

 

στο recovery δεν μπορώ έτσι κι αλλιώς να κάνω κάτι γιατι το slider δεν μπορεί να δουλέψει ετσι οπως ειναι η οθονη

Link to comment
Share on other sites

στο recovery δεν μπορώ έτσι κι αλλιώς να κάνω κάτι γιατι το slider δεν μπορεί να δουλέψει ετσι οπως ειναι η οθονη

 

Ναι το πέρασες το recovery? μπήκε κανονικά?

Η οθόνη είναι μισή μισή κάθετα? Δλδ μισό μαύρο μισό κανονικό?

Ετσι είναι http://www.android-hilfe.de/attachments/img_0232-jpg.548151/

 

Διάβασε εδώ που είχε το ίδιο πρόβλημα και πως το έλυσε

http://www.android-hilfe.de/thema/displayanzeige-ist-verschoben.814097/

Και αυτά μετά την ερώτηση που τώρα τους έκανα.

". Πρέπει να σβήσει τα πάντα μέσα από τη στοκ ρεκοβερη η να βάλει τwrp Kai na κάνει όλα wipe Kai meta flash οτιδήποτε πάνω από 20s μετά από qfil στη ρεκοβερη όλα wipe η βάζεις τwrp Kai κάνεις όπως λέει στο λινκ παραπάνω

Επίσης μου είπε ότι μάλλον ΔΕΝ φταίει η οθόνη γιατί . Το ρομ έχει και τα δύο driver για τα δύο display types. Απλά δεν καθάρισε η cache Kai έχει το άλλο Driver"

Επίσης μου λένε να παίξεις με τα πλήκτρα για επιλογή να κάνεις όλα τα cache & Wipes.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πέρασες το recovery? μπήκε κανονικά?

Η οθόνη είναι μισή μισή κάθετα? Δλδ μισό μαύρο μισό κανονικό?

Ετσι είναι http://www.android-hilfe.de/attachments/img_0232-jpg.548151/

 

Διάβασε εδώ που είχε το ίδιο πρόβλημα και πως το έλυσε

http://www.android-hilfe.de/thema/displayanzeige-ist-verschoben.814097/

Και αυτά μετά την ερώτηση που τώρα τους έκανα.

". Πρέπει να σβήσει τα πάντα μέσα από τη στοκ ρεκοβερη η να βάλει τwrp Kai na κάνει όλα wipe Kai meta flash οτιδήποτε πάνω από 20s μετά από qfil στη ρεκοβερη όλα wipe η βάζεις τwrp Kai κάνεις όπως λέει στο λινκ παραπάνω

Επίσης μου είπε ότι μάλλον φταίει η οθόνη γιατί . Το ρομ έχει και τα δύο driver για τα δύο display types. Απλά δεν καθάρισε η cache Kai έχει το άλλο Driver"

 

επειδή η μετάφραση απο τα γερμανικά είναι σκατά μπορείς να μου πεις

απο που σβήνω και τι, γιατί μπηκα twrp τα έσβησα όλα και φυσικά δεν έχω ρομ να βάλω

Link to comment
Share on other sites

επειδή η μετάφραση απο τα γερμανικά είναι σκατά μπορείς να μου πεις

απο που σβήνω και τι, γιατί μπηκα twrp τα έσβησα όλα και φυσικά δεν έχω ρομ να βάλω

Περίμενε. Τώρα είναι οκ η οθόνη?

Αν ναι βάλε οποία θες πάνω από 20s.. Την 23s την δική μου και μετά το Firmware update.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε. Τώρα είναι οκ η οθόνη?

Αν ναι βάλε οποία θες πάνω από 20s.. Την 23s την δική μου και μετά το Firmware update.

 

οχι η οθονη ειναι ακομα τα ίδια

απλώς επειδή έκανα full wipe μεσα απο το twrp δεν έχω τιποτα να περασω

Οποτε πρέπει να ξανακάνω το qfil απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

οχι η οθονη ειναι ακομα τα ίδια

απλώς επειδή έκανα full wipe μεσα απο το twrp δεν έχω τιποτα να περασω

Οποτε πρέπει να ξανακάνω το qfil απο την αρχή?

 

Όχι. Συνδεσου με το Pc και ριξτην μέσα και κάνε Install. Αλλά πρώτα να έχεις κάνει όλα τα Wipe και reboot to recovery και μετα μέσα η ρομ και φλασάρισμα. Έχω εγώ εντολή μέσα στην ρομ πριν την έναρξη για Wipe σε όλα τα cache.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal η οποίος αλλος γνωρίζει, το κιν σε αυτή την έκδοσηhttp://www.efoxtienda.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-1252772 έχει τελικά τα original ακουστικά ή όχι? Στο βίντεο τα δείχνει και στο ένα από τα 2 description.... Γνωρίζει κάνεις ή να τους ρωτήσω;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...