Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Σήμερα μου εστειλαν tracking number από efox και το στέλνουν με PostNL από Hong Kong. Chris Bal δεν το γλυτώνω το τελωνείο, λες;;;;;;;;;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μου εστειλαν tracking number από efox και το στέλνουν με PostNL από Hong Kong. Chris Bal δεν το γλυτώνω το τελωνείο, λες;;;;;;;;;;

Φεύγει από κίνα με sp post πάει Ολλανδία στις αποθήκες τουσ σφραγίζεται και έρχεται με σφραγίδα NL post άρα μεσω Ευρώπης. Αυτό το γράφεις στα σχόλια ότι το θες από Ευρώπη να έρθει και όχι κατευθείαν από SP κίνα. ;) Γι αυτό γράφει pre-advised γιατί είναι σε αναμονή παραλλαβης από την αποθήκη.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες με την 23s. Άψογη χωρίς κανένα κόλλημα και γρήγορη. Νομίζω ότι έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με την 22s, κρατάει λίγο παραπάνω. Για μια ακόμη φορά τέλεια δουλειά ο CrisBal!! Ευχαριστούμε!!
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες με την 23s. Άψογη χωρίς κανένα κόλλημα και γρήγορη. Νομίζω ότι έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με την 22s, κρατάει λίγο παραπάνω. Για μια ακόμη φορά τέλεια δουλειά ο CrisBal!! Ευχαριστούμε!!

Και που να δείτε την καινούργια που ετοιμάζουμε με τον φίλο dev Tasso από Γερμανία. Θα πάθετε πλάκα!! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασες το firmware update που έχει μέσα τα καινούργια modem?

Kάνε μία αλλαγή δικτύου από 4G σε 3G και πάλι το ίδιο μετά την αλλαγή, λογικά θα στρώσει αν δεν φταίει η cosmo..;)

 

Σε ποια ρομ αναφερεσαι για firmware update? Στην 20s ειχες βγαλει ενα update και το ειχα περασει. Στην 23s την περασα απευθειας απο το λινκ. Να περασω το update v1 απο την 20s που ειχες βγαλει?

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Φεύγει από κίνα με sp post πάει Ολλανδία στις αποθήκες τουσ σφραγίζεται και έρχεται με σφραγίδα NL post άρα μεσω Ευρώπης. Αυτό το γράφεις στα σχόλια ότι το θες από Ευρώπη να έρθει και όχι κατευθείαν από SP κίνα. ;) Γι αυτό γράφει pre-advised γιατί είναι σε αναμονή παραλλαβης από την αποθήκη.

 

Άρα είμαι σε κίνδυνο, σωστά;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Cris έχω αρχίσει και το χωνεύω ότι χάλασε ο αισθητήρας...Δε δικαιολογείται!! Έκανα διάφορους συνδυασμούς modem και 16s & 19s india rom και δεν...Με διαδικασία unbrick ενδέχεται να διορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Και εγω απο εκει παρελαβα αρκετες φορες.

 

Είναι τριγωνική όμως ...Δεν ξέρω...Μακάρι να έχεις δίκιο...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχουν κινδυνο να περασουν τελωνείο ειναι δεματα αξίας ανω των 500€ και αυτα που εχουν σταλει με ups, fedex, dhl, tnt. Oλα τα υπολλοιπα δεν περνανε. Εχω κανει πανω απο 2500 αγορες τα τελευταια 10 χρονια απο εξω.
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Cris έχω αρχίσει και το χωνεύω ότι χάλασε ο αισθητήρας...Δε δικαιολογείται!! Έκανα διάφορους συνδυασμούς modem και 16s & 19s india rom και δεν...Με διαδικασία unbrick ενδέχεται να διορθωθεί;

 

Έχεις δοκιμάσει αν δουλεύει ο fingerprint sensor για να βγαλεις φωτογραφίες; Εμένα το αποτυπωμα σταμάτησε να δουλευει ξαφνικά, ομως μερικες φορές βγαζει φωτοφραφιές, αλλες φορες κολλαει και τραβάει συνεχομενα φωτογραφιες. Πιστευω οτι δεν ειναι θεμα hardware αλλα software. Δεν εχω δοκιμάσει τη λύση με το firmware γιατι δεν καταλαβαινω τη διαδικασια. Οταν παω να κανω mount το firmware δεν εχει αυτη την επιλογη. Αν βοηθούσε καποιος με πιο αναλυτικο τροπο της διαδικασίας θα ήταν ευχης έργον.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ αναφερεσαι για firmware update? Στην 20s ειχες βγαλει ενα update και το ειχα περασει. Στην 23s την περασα απευθειας απο το λινκ. Να περασω το update v1 απο την 20s που ειχες βγαλει?

 

Όχι άλλο το rom Update και άλλο το Firmware update. Τι ένα είναι για αλλαγές του συστήματος και το άλλο για Modem - firmware. Ρωτάω αν έβαλες το Firmware update που έχω για τα Modem στην 23s CN. Αυτό λέω. Αν σου δουλεύουν όλα οκ είσαι εντάξει. Αλλιώς μπορείς να γυρίσεις σε ένα από αυτά που σου άρεσε καλύτερα από τα Modem Firmware που ανέβασα πριν. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα που ειναι σε Bold ειναι δικο σου ειναι troll τι ειναι?

 

δικο μου ειναι φιλε...δεν ξερω για τι ειναι bold..κατι λαθος θα εκανα:)

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει αν δουλεύει ο fingerprint sensor για να βγαλεις φωτογραφίες; Εμένα το αποτυπωμα σταμάτησε να δουλευει ξαφνικά, ομως μερικες φορές βγαζει φωτοφραφιές, αλλες φορες κολλαει και τραβάει συνεχομενα φωτογραφιες. Πιστευω οτι δεν ειναι θεμα hardware αλλα software. Δεν εχω δοκιμάσει τη λύση με το firmware γιατι δεν καταλαβαινω τη διαδικασια. Οταν παω να κανω mount το firmware δεν εχει αυτη την επιλογη. Αν βοηθούσε καποιος με πιο αναλυτικο τροπο της διαδικασίας θα ήταν ευχης έργον.

 

Βάλε το επίσημο TWRP και θα υπάρχει το mount Firmware. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχουν κινδυνο να περασουν τελωνείο ειναι δεματα αξίας ανω των 500€ και αυτα που εχουν σταλει με ups, fedex, dhl, tnt. Oλα τα υπολλοιπα δεν περνανε. Εχω κανει πανω απο 2500 αγορες τα τελευταια 10 χρονια απο εξω.

 

Αγορές κάνω και εγώ αρκετά χρόνια αλλά λεει ότι αυξήθηκαν οι έλεγχοι από Νοεμβριο. Δεν ξέρω..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Αγορές κάνω και εγώ αρκετά χρόνια αλλά λεει ότι αυξήθηκαν οι έλεγχοι από Νοεμβριο. Δεν ξέρω..

 

και εγω ΕΙΧΑ κανει αλλες τοσες αγορες χωρις το παραμικρο προβλημα

Ιανουαριο,Φεβρουαριο πληρωσα 70+ και καπου 40 για 2 χιαομι (απο τα 4 που πηρα)

ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΑΡΚΕΤΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενω το χ829

Εαν δεν το πειραξω καθολου τι μειονεκτηματα θα εχω σε απλη,καθημερινη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS !!!

Είμαι κάτοχος του le max 2 και το έχω 10 μέρες περίπου, η οθόνη έσπασε με αποτέλεσμα να θέλω άλλη άπλα το θέμα είναι ότι βιάζομαι και δεν μπορώ να περιμένω 1 μήνα από κινά γιατί στις 16 φεύγω για εξωτερικό και το χρειάζομαι μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικά από Ελλάδα ή από κάπου κοντά που θα μπορώ να τα έχω εδώ το πολύ σε 12 μέρες;

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ο νόμος λέει από 20+1€ το πακέτο περνάει από τελωνειο.Επειδη όμως τα κινέζακια το ξέρουν γράφουν στο πακέτο ότι είναι δώρο, ή επισκευασμένο ,η αγόρασμενο με 20€.Συνηθως περνάνε από τελωνείο τα πακέτα που συνοδεύονται με χαρτιά πχ Αμερικη,γιατί εντοπίζουν ακριβώς την τιμή αγοράς.Αρα συνήθως κάνουν τυχαία δειγματοληψία γιατί δεν έχουν κόσμο για να τα ψάξει ένα ένα.Με πιθανότητες πάνω από 95℅ περνάνε τελωνείο οι αποστολές με dhl ups tnt όπως έγραψε ο φίλος πιο πάνω.Εαν μπουν Ευρώπη από άλλη είσοδο πχ Ολλανδια Nl δεν περνάνε από τελωνείο (θεωρητικά και καλά περνάνε εκεί).
Link to comment
Share on other sites

και εγω ΕΙΧΑ κανει αλλες τοσες αγορες χωρις το παραμικρο προβλημα

Ιανουαριο,Φεβρουαριο πληρωσα 70+ και καπου 40 για 2 χιαομι (απο τα 4 που πηρα)

ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΑΡΚΕΤΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενω το χ829

Εαν δεν το πειραξω καθολου τι μειονεκτηματα θα εχω σε απλη,καθημερινη χρηση?

 

1)Δεν θα έχεις την Β20 (800) μπάντα. Αρκετά σημαντική για Ελλάδα, αλλά όχι άκρως απαραίτητη.

2) Δεν είναι Sharp η οθόνη αλλά μικρό το κακό (για εμένα).

3) και κάτι άλλο δεν θυμάμαι.... Δες πιο πίσω τα έχουν γράψει πολλές φορές

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

[/color]Περιμενω το χ829

Εαν δεν το πειραξω καθολου τι μειονεκτηματα θα εχω σε απλη,καθημερινη χρηση?

 

Κάτσε να έρθει και βλέπουμε τι ρομ έχει περασμένη, αν είναι καλογραμμένη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα(χωρίς ελληνικά) εάν όχι καλό θα ήταν να περάσεις άλλη ρομ για πιο smooth λειτουργία...

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να έρθει και βλέπουμε τι ρομ έχει περασμένη, αν είναι καλογραμμένη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα(χωρίς ελληνικά) εάν όχι καλό θα ήταν να περάσεις άλλη ρομ για πιο smooth λειτουργία...

 

Με 20s έρχονται όλα τώρα πια.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο το rom Update και άλλο το Firmware update. Τι ένα είναι για αλλαγές του συστήματος και το άλλο για Modem - firmware. Ρωτάω αν έβαλες το Firmware update που έχω για τα Modem στην 23s CN. Αυτό λέω. Αν σου δουλεύουν όλα οκ είσαι εντάξει. Αλλιώς μπορείς να γυρίσεις σε ένα από αυτά που σου άρεσε καλύτερα από τα Modem Firmware που ανέβασα πριν. ;)

 

Δεν περασα κατι προσθετο εκτος απο την ρομ 23s. Μπορεις να ανεβασεις το λινκ για το firmware update να το περασω?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα...Πρέπει να πάτησα κάτι και να δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα...

Μπορεί να άνοιγα 3-4 σελίδες στο google και όταν πατούσα το ◼ για να τις κλείσω ήταν όλες δίπλα-διπλα...Τώρα είναι η μία πάνω στην άλλη και πρέπει να κλείσω και τις 4 μαζί,ενώ πριν έκλεινα οποία ήθελα...ξερει κάνεις πως αλλάζει γιατί είναι αρκετά σπαστικό να θέλεις να κλείσεις μία καρτέλα και να κλείνουν όλες μαζί...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν περασα κατι προσθετο εκτος απο την ρομ 23s. Μπορεις να ανεβασεις το λινκ για το firmware update να το περασω?

 

Στο ποστ της ρομ είναι. Κοίτα στο λίγα λόγια για την ρομ.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...