Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να το πάρω για την δουλειά μου και να βάλω και την προσωπική μου γραμμή. Επειδή ή μία κάρτα είναι εταιρική και έχει και εταιρικό εμαιλ πρέπει να κρυπτογράφηθει και να μπει το device policy της Google. Στο νεξους μου έχει μόνο pin & password. Διάβασα ότι κινητά από lollipop και πάνω μπορούν να ξεκλειδώσουν την οθόνη με το δάχτυλικο αποτύπωμα. Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Για οσους ενδιαφερονται για root μπορουν να ακολουθησουν τα παρακατω βηματα: http://forum.xda-developers.com/p9/how-to/guide-unlock-bootloader-twrp-root-t3405701#post67494907

Δουλευει κανονικα. Μολις το δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας ιδέα αν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα SD ?

Στο Android 6 που έχει η συσκευή σε ρωτάει στην πρώτη τοποθέτησή της SD εάν θέλεις να την βλέπει ως εσωτερική μνήμη ή ως εξωτερική μνήμη. Στην πρώτη περίπτωση γίνεται φορμάτ της SD και μετά μέσα από την εφαρμογή έχεις την δυνατότητα (εφόσον το επιτρέπει και η εφαρμογή) να την μετακινήσεις όπου θέλεις.

Αυτό γίνεται τουλάχιστον στο stock android 6. Λογικά θα γίνεται και στο P9 Lite..

 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/vipservice/index.html

 

Αυτό με την τριετή εγγύηση το έχετε δει? Λογικά ισχύει για όλα τα Huawei σωστά?

Edited by Johny-B
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για το p9 αν δεν κάνω μεγάλο λάθος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπε πωλητης..λογικα πιο ακριβα απο τα 269.

 

παιδες δεστε και εδω https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01G42LPBA/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

τι γνωμη εχετε για την τιμη του ?!

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεστε και εδω https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01G42LPBA/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

τι γνωμη εχετε για την τιμη του ?!

 

 

214 ευρω+ εξοδα αποστολης ; ε το ιδιο σου βγαινει σχεδον..να ειχαμε να λεγαμε.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

είμαι πλεον κατοχος του μοναδικου HUAWEI P9 Lite και εχω μεινει πολύ ικανοποιημένος από την λειτουργια του. Το μονο πρόβλημα που εχω αντιμετωπισει είναι δυο μικρα ζητήματα που θα ηθελα να με εξυπηρετήσετε εάν γνωρίζετε. 1) μολις κατεβασα την εφαρμογή Instagram από το Google Play δεν μου εμφανίζεται με την ενημερωμενη νεα σχεδιασμενη μορφη του αλλα με το παλιο λογισμικο και εχω κανει επανεγκατασταση αλλα δεν αλλαζει. 2) πως μπορω να κανω screenshot?? ευχαριστω πολύ :D
Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο πατάς (κρατάς πατημένα) το κατέβασμα του ήχου και το κουμπί που κλείνει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

είμαι πλεον κατοχος του μοναδικου HUAWEI P9 Lite και εχω μεινει πολύ ικανοποιημένος από την λειτουργια του. Το μονο πρόβλημα που εχω αντιμετωπισει είναι δυο μικρα ζητήματα που θα ηθελα να με εξυπηρετήσετε εάν γνωρίζετε. 1) μολις κατεβασα την εφαρμογή Instagram από το Google Play δεν μου εμφανίζεται με την ενημερωμενη νεα σχεδιασμενη μορφη του αλλα με το παλιο λογισμικο και εχω κανει επανεγκατασταση αλλα δεν αλλαζει. 2) πως μπορω να κανω screenshot?? ευχαριστω πολύ :D

 

Για το instangram αυτο συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα Huawei. Για το screenshot κατέβασε την κουρτίνα, έχει επιλογή για στιγμιότυπο οθόνης. Αν δεν το έχει ήδη, κατεβάζεις κουρτίνα, επιλέγεις επεξεργασία και το προσθέτεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι φιρμγουερ εχει το Ευρωπαικο το δικαρτο για να ξερω να προσεξω; Αυτο με τα 3 γιγα ειναι ευρωπαικο; τι κωδικο εχει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για το instangram αυτο συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα Huawei. Για το screenshot κατέβασε την κουρτίνα, έχει επιλογή για στιγμιότυπο οθόνης. Αν δεν το έχει ήδη, κατεβάζεις κουρτίνα, επιλέγεις επεξεργασία και το προσθέτεις.

 

πολύ ωραια ευχαριστω πολύ. δλδ οσον αφορα το ινστα παιζει και να αργησει να "φτιαξει"??

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραια ευχαριστω πολύ. δλδ οσον αφορα το ινστα παιζει και να αργησει να "φτιαξει"??

Βασικά μόνο το widget δεν έχει αλλάξει, το interface της εφαρμογής έχει αλλάξει αν δεν κάνω λάθος. Λογικά κάποια ασυμβατότητα με την emui υπάρχει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόνο το widget δεν έχει αλλάξει, το interface της εφαρμογής έχει αλλάξει αν δεν κάνω λάθος. Λογικά κάποια ασυμβατότητα με την emui υπάρχει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

και μπορω να επικοινωνήσω με καπιοιον ας πουμε η να το αφήσω ετσι? η Ελληνικη HUAWEI μου ειπε ότι να στειλω αναφορα στo Instagram. (ότι είναι θεμα εφαρμογης)

Link to comment
Share on other sites

και μπορω να επικοινωνήσω με καπιοιον ας πουμε η να το αφήσω ετσι? η Ελληνικη HUAWEI μου ειπε ότι να στειλω αναφορα στo Instagram. (ότι είναι θεμα εφαρμογης)

Αν θες μπορείς επικοινωνήσεις Με τον developer της εφαρμογής στα στοιχεία που έχει στο Google play.

Έχει γεμίσει με γρατζουνιες η εργοστασιακή ζελατίνα που έχει. Άμα την βγάλω και βάλω κάνα tempered glass θα έχω πρόβλημα?

Τι θέμα να έχεις? Ίσα ίσα, πολύ καλύτερα να έχεις tempered glass παρά κάποια ζελατίνα. Εγώ γενικά προτιμώ της nillkin, είναι αρκετά ποιοτική και σε καλή τιμή.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση γιατι καπου χαθηκα...το P9 Lite βγαινει κ μονοκαρτο? κ αν βγαινει κ μονοκαρτο παιρνει καρτα μνημης?

Βλεπω στο skroutz οτι εχει ερθει κ με τα 3GB σε μονοκαρτο κ δικαρτο...και με καλη διαφορα τιμης

Τα φωτα σας παρακαλω γιατι θελω να το παραγγειλω αλλα βλεπω οτι στο λινκ ενος φιλου προηγουμενος ειχε πολυ καλη τιμη (230 ευρω) απο Αγγλια και δεν ειμαι σιγουρος πιο απολα ειναι

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01G42LPBA/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote πουλάει το μονοκαρτο (παίρνει κάρτα μνήμης).

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της cosmote είναι δίκαρτο το μοντέλο L21 όπου αν θες αντικαθιστάς τη δεύτερη sim με Micro SD

Της cosmote είναι το μονοκαρτο L21.

Του Γερμανού είναι το δικαρτο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της cosmote είναι το μονοκαρτο L21.

Του Γερμανού είναι το δικαρτο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Υπαρχει δυνατοτητα της συσκευης απο cosmote με καποια αλλαγη της rom να γινει δικαρτο;

Edited by pikinos
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, πιστεύω πως ναι. Βέβαια στη ζελατίνα που κάλυπτε το πίσω μέρος της συσκευής και είχε κάποια σχέδια επάνω, στο συρταρακι της σιμ, στη δεύτερη θέση ανέφερε μόνο την κάρτα sd.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...