Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία του είναι πραγματικά το κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι πραγματικά το κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δηλαδη με 2 καρτες και ολη μερα 4G ποσες ωρες οθονη βγαζει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Με 2 κάρτες δεν ξέρω. Με 1κάρτα εγώ έβγαλα χθες πάνω από 7 ώρες οθόνη, με τη λεπτομέρεια ότι κάποιες ώρες ήταν με τη φωτεινότητα πολύ χαμηλά και σε wifi σχεδόν όλη μέρα πλην ενός δίωρου που ήταν με δεδομένα κινητής.

Όμως έκανα τα πάντα. Από παρακολουθηση βίντεο, uploading video (προσπαθώ να δω πως μπορείς να ανεβάσεις στο youtube κάτι που τραβήξες σε αργή κίνηση, αλλά δεν τα καταφέρνω), κάποιες φώτο, πολύ viber, αρκετά κατεβάσματα και ανανεώσεις εφαρμογών. Μόνο παιχνίδια δεν παίζω.

 

P.s αν και έχω 10 γιγα το μήνα στη σύνδεσή μου, δεν χρησιμοποιώ 4g γιατί θεωρώ ότι δεν μου προσφέρει κάτι παραπανω, ενώ καταναλωνει αρκετή μπαταρία (σε άλλες συσκευές εννοώ,.σε αυτή δεν το δοκιμασα). Προσωπικά ανοίγω 4g μόνο όταν θέλω να κατεβασω μεγάλο αρχείο, ή να κάνω σοβαρό uploading

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όσον αφορά το θέμα του δείκτη sar οι τιμές είναι φυσιολογικες? Τώρα έχω τοs4 mini το οποίο έχει χαμηλό δείκτη .δεν θα ήθελα να έχω θέμα με την ακτινοβολία. Δλδ πολύ υψηλές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή πάντως για όποιον θέλει να το αγοράσει πιστεύω ότι η έκδοση με τα 3 Gb ram δεν θα αργήσει να φανεί στο σκρουτζ καλό είναι όποιος το θέλει να κάνει λίγο υπομονή....
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή πάντως για όποιον θέλει να το αγοράσει πιστεύω ότι η έκδοση με τα 3 Gb ram δεν θα αργήσει να φανεί στο σκρουτζ καλό είναι όποιος το θέλει να κάνει λίγο υπομονή....

 

αυτο ειδα κ εγω και καθυστερω την αγορα του...χιλιες φορες την εκδοση με τα 3GB-μπορεις να πεις οτι εκανες και αναβαθμιση,με τα δυο γιγα δεν εχει νοημα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φτάνουν και τα 2 γίγα αλλά το θέμα είναι όταν το θέλετε δίκαρτο να είναι *δίκαρτο* κι όχι τα μισόλογα των εδώ εταιριών που προείπαν κάποιοι παραπάνω οπότε η έκδοση με τα 3 γίγα ελπίζουμε πως δεν θα έχει ζητήματα σαν τις κλειδωμένες branded εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν έρθει το μοντέλο με τα 3 γιγα, θα πρέπει να ξεκαθαριστεί αν θα καλύπτεται με εγγύηση αντιπροσωπείας με δεδομένο ότι δεν εισάγεται το συγκεκριμενο επίσημα.

Επίσης με δεδομένο ότι προς το παρόν κρατάει τιμή και το μοντέλο με τα 2 γιγα, αν έρθει με 3 θα είναι αρκετά τσιμπημενο.

Παντως μπορώ να πω ότι παρά τα 2 γιγα ραμ, η συσκευή τα πηγαίνει εξαιρετικά

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αργα χτες το βραδυ καταλαβα οτι η συσκευη που ερχεται στην Ελλαδα εχει 2gb RAM. Ξενερωσα λιγακι η αληθεια ειναι, γιατι 2 ειχε και το G2. Πιστευετε οτι αξιζει η αλλαγη;
Link to comment
Share on other sites

Αργα χτες το βραδυ καταλαβα οτι η συσκευη που ερχεται στην Ελλαδα εχει 2gb RAM. Ξενερωσα λιγακι η αληθεια ειναι, γιατι 2 ειχε και το G2. Πιστευετε οτι αξιζει η αλλαγη;

 

εγω που ειχα G2 και τωρα εχω p8 lite ναι εκανα την καλυτερη επιλογη...εσυ ομως τωρα εν ετη 2016 καλυτερα να παρεις κατι με 3GB !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα G2 και τωρα εχω p8 lite ναι εκανα την καλυτερη επιλογη...εσυ ομως τωρα εν ετη 2016 καλυτερα να παρεις κατι με 3GB !

 

Για τον πατερα μου θα ειναι το τηλεφωνο. Δεν κανει και καμια τρομερη χρηση. Απλως υπηρχε που υπηρχε η επιδοτηση, μου φανηκε καλο τηλεφωνο, εχω και το Π9 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος, ε και ελεγα πως δεν θα τον χαλασει η αλλαγη. Τσαμπα θα βγει ουσιαστικα. Αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να μην θεωρειται downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η Huawei

 

Γιάννη καλημέρα και καλή εβδομάδα!Σε ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή σου.Μετά από έρευνα μέσω του ΙΜΕΙ είδαμε πως το κινητό σου είναι η έκδοση L01 η οποία είναι single sim,οπότε και η συσκευή που έχεις δέχεται μια κάρτα sim.Σε ευχαριστούμε και πάλι.Φιλικά!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η Huawei

 

Γιάννη καλημέρα και καλή εβδομάδα!Σε ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή σου.Μετά από έρευνα μέσω του ΙΜΕΙ είδαμε πως το κινητό σου είναι η έκδοση L01 η οποία είναι single sim,οπότε και η συσκευή που έχεις δέχεται μια κάρτα sim.Σε ευχαριστούμε και πάλι.Φιλικά!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε, αφού χρειάστηκε να κάνουν ολόκληρη έρευνα για να δουν τι εισάγεται...:p

Επιβεβαιώθηκε το προφανές λοιπόν!

Νομίζω όμως ότι η κοσμοτέ θα έπρεπε να πουλάει σε χαμηλότερη τιμή το μονόκαρτο.

 

Σχετικά με τα 2/3 gb ram... Θα πρέπει να δούμε αν και όταν έρθει το κινητό με 3gb σε τι κόστος θα είναι.

Σίγουρα το να έχει 3gb ram αντί για 2, δεν είναι κακό.

Όπως όμως ήδη αναφέρθηκε, και με τα 2gb πάει σφαίρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ε, αφού χρειάστηκε να κάνουν ολόκληρη έρευνα για να δουν τι εισάγεται...:p

Επιβεβαιώθηκε το προφανές λοιπόν!

Νομίζω όμως ότι η κοσμοτέ θα έπρεπε να πουλάει σε χαμηλότερη τιμή το μονόκαρτο.

 

Σχετικά με τα 2/3 gb ram... Θα πρέπει να δούμε αν και όταν έρθει το κινητό με 3gb σε τι κόστος θα είναι.

Σίγουρα το να έχει 3gb ram αντί για 2, δεν είναι κακό.

Όπως όμως ήδη αναφέρθηκε, και με τα 2gb πάει σφαίρα.:)

 

ωπα δηλαδη...η κοτε πουλαει αλλη εκδοση, η βοντα αλλη και η wind σιγουρα δικαρτη. Ωραια..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η Huawei

 

Γιάννη καλημέρα και καλή εβδομάδα!Σε ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή σου.Μετά από έρευνα μέσω του ΙΜΕΙ είδαμε πως το κινητό σου είναι η έκδοση L01 η οποία είναι single sim,οπότε και η συσκευή που έχεις δέχεται μια κάρτα sim.Σε ευχαριστούμε και πάλι.Φιλικά!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η υπογραφή σου όμως λέει οτι έχεις το L21.. δικαρτο δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από root ξέρουμε τι παίζει. Δοκινασε κάνεις τις universal εφαρμογές όπως το kingoroot; Στο xda δεν υπάρχει καν forum
Link to comment
Share on other sites

η υπογραφή σου όμως λέει οτι έχεις το L21.. δικαρτο δηλαδή

Παντού και στις ρυθμίσεις και στο κουτί L21 λέει. Πιάσε το αυγό και κουρευτο. Σταμάτησα να ασχολούμαι.

Στον Γερμανό πάντως πρέπει να έρχεται το δικαρτο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες το P9 Lite απο Γερμανό. Εκανα την μεταβαση απο WP 8.1 (Lumia 520) - δεν εχω ξανααχοληθει ιδιαiτερα με Android. Απεγκατεστησα καποιες εφαρμογές που δεν χρειαζόμουν, ειναι κατι must που πρέπει να κάνω? Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Κατα τα αλλά, μεχρι στιγμής εχω πολυ θετικες εντυπωσεις απο την συσκευή, ειναι γρηγορο, δεν ζεσταινεται (εκτος αν παιζω κανα παιχνιδι πολυ ωρα) και το UI το βρισκω αρκετα προσεγμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες το P9 Lite απο Γερμανό. Εκανα την μεταβαση απο WP 8.1 (Lumia 520) - δεν εχω ξανααχοληθει ιδιαiτερα με Android. Απεγκατεστησα καποιες εφαρμογές που δεν χρειαζόμουν, ειναι κατι must που πρέπει να κάνω? Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Κατα τα αλλά, μεχρι στιγμής εχω πολυ θετικες εντυπωσεις απο την συσκευή, ειναι γρηγορο, δεν ζεσταινεται (εκτος αν παιζω κανα παιχνιδι πολυ ωρα) και το UI το βρισκω αρκετα προσεγμενο.

Με γεια σου!

Το μόνο "must" θα έλεγα είναι... να ευχαριστηθείς το καινούργιο σου κινητό.:)

Ούτως ή άλλως η συσκευή είναι καινούργια στην αγορά, οπότε ότι καλό ή (χτύπα ξύλο) στραβό ανακαλύψουμε στην πορεία, θα το συζητήσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους Παιδιά να το χαρείτε !

2 ερωτησούλες

σόρρυ εάν έχει απαντηθεί : Υπάρχει notification led ;

και είχε κανεις σας LG G3 (με τα 2 gb Ram) ώστε να πει υπερ και κατα ? (σαφως το p9 lite είναι πιο γρήγορο,) απλά σε θέματα

αυτονομίας , οθόνης και κυρίως κάμερας.

 

(αν και είμαι από τους ανθρώπους που υποστηρίζουν ότι και το καλύτερο κινητό με τη πιο τέλεια κάμερα να έχει, δεν αντικαθιστά μια καλή φωτογραφική μηχανή.

έλα όμως που ... πάντα συμβαίνει, όταν σου κάνει κλικ να φωτογραφίσεις κάτι καλό... συνήθως δεν έχεις μαζί την φωτογραφική.. :lol::p

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει notification led, το οποίο όμως δεν λειτουργεί με το viber. Μπορείς να το κάνεις να λειτουργεί και για viber με τριτη εφαρμογή.

Αυτονομία έχει απίστευτη, ενώ σε ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών ξεπερνάει και το (φορτωμένο) Nexus 6 μου. Γενικά πολύ smooth συσκευή το p9 lite.

Όσον αφορά τη φωτογραφική, έχουμε ανεβάσει δείγματα μερικά σελίδες πίσω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πριν λίγο. Για 100 ευρώ που έδωσα δεν το συζητάμε το τηλέφωνο πολύ καλό. Και για 270 καλό, και αν είχε 3 ram θα ήταν ακόμα καλυτερα. Δίνει ρέστα η Huawei φέτος.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πριν λίγο. Για 100 ευρώ που έδωσα δεν το συζητάμε το τηλέφωνο πολύ καλό. Και για 270 καλό, και αν είχε 3 ram θα ήταν ακόμα καλυτερα. Δίνει ρέστα η Huawei φέτος.

 

Και εγω 100 εδωσα λογω επιδότησης :D

Προσπαθώ να βρω πως απενεργοποιείς τις random εικονες που εμφανίζονται στο Lock Screen (εκει που σιυ ζηταει το pattern). Υποψιάζομαι οτι ειναι απο το theme, αλλα δεν βρηκα καποιο τροπο να το απενεργοποιήσω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 100 εδωσα λογω επιδότησης :D

Προσπαθώ να βρω πως απενεργοποιείς τις random εικονες που εμφανίζονται στο Lock Screen (εκει που σιυ ζηταει το pattern). Υποψιάζομαι οτι ειναι απο το theme, αλλα δεν βρηκα καποιο τροπο να το απενεργοποιήσω ακομα.

 

Βάλε το wallpaper που θέλεις, και κλείδωσε το. Άνοιξε το τηλέφωνο και στην οθόνη κλειδώματος σύρε το δάχτυλο από κάτω κάτω προς τα πάνω θα σου βγάλει ενα tab με φακό, αριθμομηχανή κλπ. Πάνω αριστερά θα δεις και το pause. Πατα το και είσαι έτοιμος ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...