Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά το μενού της κάμερας είναι:

http://s33.postimg.org/xr97mf67f/Screenshot_2016_06_08_17_12_19.jpg

"Καλό φαγητό";;; :blink:

 

Καλό αυτό.. που έδωσαν φουλ manual σε midrange συσκευή. Το P8 lite για παράδειγμα ήταν πολύ ''στεγνό'' δεν είχε αυτές τις ρυθμίσεις, τις κρατούσαν για ναυαρχίδες μόνο

Τώρα με την πρόσφατη αναβάθμιση το P8 Lite απέκτησε κι αυτό Pro mode. Και τα πάει καλύτερα ακόμη και στο auto.

 

Όσο για τα on screen κουμπιά, ήταν ένας λόγος που επέλεξα αυτό που έχω διότι δεν μου άρεσε με τα άλλα κινητά που έπρεπε να στραμπουλήξω τον αντίχειρά μου χωρίς να μου πέσει η συσκευή από το χέρι.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Καλό φαγητό";;; :blink:

Είναι και καλά για να βγάζεις καλή κοντινή λήψη του φαγητού σου!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Και καλορίζικα στα παιδιά που το έχουν στην κατοχή τους.

 

Σκέφτομαι να το πάρω στην γυναίκα μου για δώρο μιας και είναι fan των Huawei. (τώρα έχει το P7)

 

Αυτό που σκέφτομαι πιο πολύ είναι μήπως αξίζει να της πάρω το P8 μιας και είναι σχεδόν στην ίδια τιμή.

 

Καμία γνώμη;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εχει CAT 9 or CAT 6 ; Στο site του Γερμανου γραφει cAT 6 και σε ενα αλλο που ειπα CAT 9 .
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εχει CAT 9 or CAT 6 ; Στο site του Γερμανου γραφει cAT 6 και σε ενα αλλο που ειπα CAT 9 .

 

Το gsmarena γράφει CAT 6. Δηλαδή έως 300 Mbps download με 4G+.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εχει CAT 9 or CAT 6 ; Στο site του Γερμανου γραφει cAT 6 και σε ενα αλλο που ειπα CAT 9 .

 

Στο site του γερμανού γράφει 4. Στο gsm arena βλέπω 6.

Στο site της Huawei δεν βλέπω να αναφέρει κάτι...

Παρεπιμπτόντως αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κατεβάσει το manual του P9 Lite εδώ

 

Φωτογραφιών συνέχεια, με φως κανονικό ημέρας αυτή την φορά.

Στις κοντινές εναλλάσσονται αυτόματο με το "καλό φαγητό" που λέγαμε πιο πριν, ενώ στις μακρυνές αυτόματο με Pro και επιλογή φως ήλιου.

 

http://s33.postimg.org/6fsu8hxh7/IMG_20160609_143928.jpg http://s33.postimg.org/3mmrlzquz/IMG_20160609_143943.jpg http://s33.postimg.org/weh4md96j/IMG_20160609_143943_2.jpg http://s33.postimg.org/6ux9se5vf/IMG_20160609_144016.jpg http://s33.postimg.org/k79rnb0aj/IMG_20160609_144105.jpg http://s33.postimg.org/oili9u0xn/IMG_20160609_144112.jpg http://s33.postimg.org/65srs62wr/IMG_20160609_144150.jpg http://s33.postimg.org/xd85jah4r/IMG_20160609_144207.jpg

 

Edit: Μια ενδιαφέρουσα επιλογή στις φωτογραφίες είναι η "Σάρωση Εγγράφου". Με αυτήν μπορείς να βγάλεις π.χ μια ανακοίνωση σε έναν πίνακα ανακοινώσεων με διάφορα άλλα δίπλα και αυτό αυτόματα αναγνωρίζει το "έγγραφο", και αποτυπώνει στην τελική φωτογραφία μόνο αυτό!

 

@Bloodimir Καλύτερα άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς στην ενότητα Επιλογής Κινητού.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφιών συνέχεια, με φως κανονικό ημέρας αυτή την φορά.

Στις κοντινές εναλλάσσονται αυτόματο με το "καλό φαγητό" που λέγαμε πιο πριν, ενώ στις μακρυνές αυτόματο με Pro και επιλογή φως ήλιου.

Καλές φωτογραφίες, καλά χρώματα αλλά στο "γύρο πίτα με απ' όλα" υπάρχουν ζήτηματα φόκους και καψίματα στο βάθος. Στο Pro mode δοκίμασε χειροκίνητα από το AF το MF να δεις αν υπάρχει διαφορά.

 

Edit: Μια ενδιαφέρουσα επιλογή στις φωτογραφίες είναι η "Σάρωση Εγγράφου". Με αυτήν μπορείς να βγάλεις π.χ μια ανακοίνωση σε έναν πίνακα ανακοινώσεων με διάφορα άλλα δίπλα και αυτό αυτόματα αναγνωρίζει το "έγγραφο", και αποτυπώνει στην τελική φωτογραφία μόνο αυτό!

Τέλειο αυτό! Συχνή ασχολία μου είναι να φωτογραφίζω και έγγραφα από βιβλιοθήκες που πηγαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου κόλλησε το συρταρακι που έχει την σιμ μέσα και δεν μπορώ να το ανοίξω. Μήπως ξέρετε κάνα κόλπο να το ανοίξω? Λογικά θα φταίει που η κάρτα είναι κομμένη απο μικρο σε νανο.
Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησε και άλλος φίλος απ'οτι είδα, αλλά δεν απαντηθηκε. Ξέρει κανείς, ή μπορεί κάποιος κάτοχος να δοκιμάσει εάν υποστηρίζει otg;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το gsmarena γράφει CAT 6. Δηλαδή έως 300 Mbps download με 4G+.

 

ναι αλλα στο site του Γερμανου γραφει cat 4 , εγω αν κανω αλλαγη απο p8 lite σε p9 lite θα ειναι μονο για το μοντεμ,θελω 4+ γιατι σε μερικες περιοχες κολλαει το κινητο χωρις σημα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο Γερμανο και το εχουν τελικα 269 ευρω οποτε απο αλλο φορουμ ο χρηστης μας ελεγε @@ριες...οτι το πηρε και καλα 300 !
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και λίγα λεπτά στην κατοχή μου, αγορασμένο από κοσμοτε

Η συσκευή είναι branded.

Φαίνεται μάλιστα ότι είχαν κολλήσει ταινία ασφαλείας πάνω από την κανονική ταινία ασφαλείας και μάλιστα μαζί με το manual υπήρχαν 2 αυτοκόλλητα ασφαλείας που προφανως περίσσεψαν.

2 πράγμα μου έκαναν εντύπωση. Σύμφωνα με τα σχέδια το δεύτερο σλοτ είναι μόνο για κάρτα sd και όχι για σιμ. Προφανώς επειδή είναι από κοσμοτε.

Η συσκευή φοράει screen protector από τη μάνα της και αυτό με προβληματίζει γιατί ποτέ δεν χρησιμοποιώ προσταθια οθόνης,.φοβάμαι όμως να τη βγάλω μήπως δεν έχει την παραμικρή αντιχαρακτικη προστασία.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν υποστηρίζει otg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και λίγα λεπτά στην κατοχή μου, αγορασμένο από κοσμοτε

Η συσκευή είναι branded.

Φαίνεται μάλιστα ότι είχαν κολλήσει ταινία ασφαλείας πάνω από την κανονική ταινία ασφαλείας και μάλιστα μαζί με το manual υπήρχαν 2 αυτοκόλλητα ασφαλείας που προφανως περίσσεψαν.

2 πράγμα μου έκαναν εντύπωση. Σύμφωνα με τα σχέδια το δεύτερο σλοτ είναι μόνο για κάρτα sd και όχι για σιμ. Προφανώς επειδή είναι από κοσμοτε.

Η συσκευή φοράει screen protector από τη μάνα της και αυτό με προβληματίζει γιατί ποτέ δεν χρησιμοποιώ προσταθια οθόνης,.φοβάμαι όμως να τη βγάλω μήπως δεν έχει την παραμικρή αντιχαρακτικη προστασία.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν υποστηρίζει otg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

καλοριζικο ...ερωτηση...ειναι μονοκαρτο δηλαδη ; αυτο καταλαβες ; Στο μενου υπαρχει " διαχειριση διπλης καρτας " ;;;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Προφανως είναι το μονοκαρτο επειδή το πουλάει πάροχος.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Προφανως είναι το μονοκαρτο επειδή το πουλάει πάροχος.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με γλυτωσες γιατι χτες στο Γερμανο ο " μαστορας" και καλα μου ειπε ειναι δικαρτο...οτι να ναι !

 

Οποτε μονο απο wind ειναι δικαρτο απο οτι καταλαβα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως ο γερμανός πουλάει δικαρτο. Πχ θυμάμαι το Microsoft 640 ο γερμαβος το είχε σε δικαρτο και η κοσμοτε σε μονοκαρτο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με γλυτωσες γιατι χτες στο Γερμανο ο " μαστορας" και καλα μου ειπε ειναι δικαρτο...οτι να ναι !

 

Οποτε μονο απο wind ειναι δικαρτο απο οτι καταλαβα.

Λοιπόν μίλησα με Huawei, έδωσα το imei μου και σύμφωνα με το ιμει η συσκευή είναι δικαρτη!

Στο μενού δεν βλέπω κάτι σχετικό με 2η κάρτα, αλλά προς το παρόν έχω μία κάρτα μέσα. Εάν ισχύει ότι μου είπαν υποθέτω το μενού θα ενεργοποιείται όταν μπει η δεύτερη κάρτα, τι να πω.

Επίσης είπαν ότι φοράει gorilla glass 3

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με Huawei, έδωσα το imei μου και σύμφωνα με το ιμει η συσκευή είναι δικαρτη!

Στο μενού δεν βλέπω κάτι σχετικό με 2η κάρτα, αλλά προς το παρόν έχω μία κάρτα μέσα. Εάν ισχύει ότι μου είπαν υποθέτω το μενού θα ενεργοποιείται όταν μπει η δεύτερη κάρτα, τι να πω.

Επίσης είπαν ότι φοράει gorilla glass 3

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μπορεις βαλε μια δευτερη καρτα μεσα και πες μου.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να το κάνω, το προβλημα είναι ότι εγώ δεν έχω και δεν βρήκα κάποιον να έχει nano sim

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να το κάνω, το προβλημα είναι ότι εγώ δεν έχω και δεν βρήκα κάποιον να έχει nano sim

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καταλαβα...την οθονη πως την βλεπεις στον ηλιο ; βλεπεις τιποτα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Του Κοτσόβωλου πάντως είναι δίκαρτο κανονικά.

Edit: Μερικά ακόμη φωτογραφικά δείγματα εδώ

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με Huawei, έδωσα το imei μου και σύμφωνα με το ιμει η συσκευή είναι δικαρτη!

Στο μενού δεν βλέπω κάτι σχετικό με 2η κάρτα, αλλά προς το παρόν έχω μία κάρτα μέσα. Εάν ισχύει ότι μου είπαν υποθέτω το μενού θα ενεργοποιείται όταν μπει η δεύτερη κάρτα, τι να πω.

Δεν μου κολλάει αυτό, υποτίθεται ότι αν έχεις πάρει δίκαρτο τότε επάνω στη συσκευασία και στις ρυθμίσεις με τα στοιχεία του τηλεφώνου θα αναγράφονται δύο ΙΜΕΙ όπως γίνεται και στο δικό μου. Τώρα με ένα ΙΜΕΙ αυτό σημαίνει ότι ο πάροχος την κλείδωσε και πρέπει να βάλεις μαμίσιο λογισμικό της Huawei που γίνεται μόνο με clean install για να λειτουργήσει η δεύτερη κάρτα. Πρέπει να βρεις μια nano sim για να δεις τι αληθεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...