Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει διπλό ταπ για ενεργοποίηση της οθόνης;

Πανέμορφο παντως..

Νομίζω όχι, αλλά διπλό ταπ στην ένταση του ήχου (στο χαμήλωμα) με κλειστή οθόνη, σε βγάζει κατευθείαν στην κάμερα και τραβάει αυτόματα φωτογραφία!

Δεν ξέρω αν αυτό σου κάνει!:p

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου κολλάει αυτό, υποτίθεται ότι αν έχεις πάρει δίκαρτο τότε επάνω στη συσκευασία και στις ρυθμίσεις με τα στοιχεία του τηλεφώνου θα αναγράφονται δύο ΙΜΕΙ όπως γίνεται και στο δικό μου. Τώρα με ένα ΙΜΕΙ αυτό σημαίνει ότι ο πάροχος την κλείδωσε και πρέπει να βάλεις μαμίσιο λογισμικό της Huawei που γίνεται μόνο με clean install για να λειτουργήσει η δεύτερη κάρτα. Πρέπει να βρεις μια nano sim για να δεις τι αληθεύει.

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω.

Όπως επίσης δεν πιστεύω ότι έχει gorilla glass 3.

Έχει βγάλει κανείς το εργοστασιακο screen protector να μας πει αν έχει γυαλί από κάτω;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι, αλλά διπλό ταπ στην ένταση του ήχου (στο χαμήλωμα) με κλειστή οθόνη, σε βγάζει κατευθείαν στην κάμερα και τραβάει αυτόματα φωτογραφία!

Δεν ξέρω αν αυτό σου κάνει!:p

 

χαχα κι αυτό χρειάζεται, ειδικά στην παραλία:p

 

Εχω στα χέρια μου απο σημερα ενα λευκό.. θα το περιεργαστω μερικές μέρες πριν φύγει για δώρο.. εκτος αν μου αρέσει τόσο πολύ και το κρατήσω:lol:

 

Απο κάμερα δειχνει αρκετα καλό για την κατηγορία του παντως

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές φωτογραφίες

https://drive.google.com/file/d/0By3rWo13klJIcmI4ckZteTRfT28/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0By3rWo13klJIY0tyeXVOb0dVRmM/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0By3rWo13klJIMkx2ZDB0RTRGY1U/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0By3rWo13klJIZnIxZDhkMzViaFk/view?usp=drivesdk

 

Όλες είναι χωρίς hdr και στο αυτόματο. Στην τελευταία χρειαζόταν hdr κανονικά γιατί ήταν δύσκολες οι συνθήκες με τον ήλιο.

 

Τέλος έπαθα πλάκα με το πόσο καλά φαίνεται η οθόνη κάτω από τον ήλιο. Καμμία σχέση με του nexus 6 που βλέπεις με μεγάλη δυσκολία

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης εχει αφαιρεθεί και το χρήσιμο λουκετάκι που υπήρχε στα widget και πατώντας το εσβηνε η οθόνη.. τέλος πάντων

 

ανεβάζω κι εγω δυο πρόχειρα δείγματα απο την κάμερα του, η πρώτη στο αυτόματο η δεύτερη manual

 

27561601466_52c4582da7_c.jpg

 

27561620946_0b2e1c760c_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές φωτογραφίες. Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά στις ρυθμίσεις της κάμερας έχει και το pro mode?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ανεβάζω κι εγω δυο πρόχειρα δείγματα απο την κάμερα του, η πρώτη στο αυτόματο η δεύτερη manual

 

27561620946_0b2e1c760c_c.jpg

Πολύ ενδιαφέρουσα φωτό με πολύ καλή πιστότητα για την απόδοση της κάμερας.

Βλέπω από τα exif στα -2 EV οπότε πρέπει να ρύθμισες και την ταχύτητα κλείστρου που δεν τη βλέπω, πόσο την έβαλες;

 

Πολύ καλές φωτογραφίες. Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά στις ρυθμίσεις της κάμερας έχει και το pro mode?

Ρε φίλε εδώ και δυο σελίδες αυτό ακριβώς λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές φωτογραφίες. Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά στις ρυθμίσεις της κάμερας έχει και το pro mode?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

ναι το έχει κανονικά

 

Πολύ ενδιαφέρουσα φωτό με πολύ καλή πιστότητα για την απόδοση της κάμερας.

Βλέπω από τα exif στα -2 EV οπότε πρέπει να ρύθμισες και την ταχύτητα κλείστρου που δεν τη βλέπω, πόσο την έβαλες;

.

 

φαίνεται στα exif κανονικά.. 4 δευτερόλεπτα έβαλα

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται στα exif κανονικά.. 4 δευτερόλεπτα έβαλα

Α το εικονίδιο με το ρολόι είναι, δεν το ήξερα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το έντυσα με μια διαφανή θήκη και με ένα tempered glass στην οθόνη.

Έκανα ένα τεστ επί τόπου όταν μου έβγαλαν την μαμίσια μεμβράνη, αλλά δεν μπορώ να πω μετά βεβαιότητος αν έχει ή όχι gorrila glass. Η αίσθηση ήταν πλαστική μεν, αλλά όπως μου είπε το παλικάρι εκεί όπως τα tempered glass περιβάλλονται από σιλικόνη, το ίδιο συμβαίνει και με τις οθόνες που έχουν gorilla glass, άρα η "πλαστική" αυτή αίσθηση δεν σημαίνει ότι είναι στάνταρ χωρίς gorilla glass η οθόνη. Μάλιστα μου έκανε και μια επίδειξη αφαιρώντας από ένα tempered glass την σιλικόνη και όντως από κάτω είχε γυαλί το οποίο θρυμματίστηκε κατά το τράβηγμα μετά από λίγο!

Τεσπα. Όπως και να'χει τώρα νοιώθω πιο σίγουρος που το ...έντυσα.

Παρεπιμπτόντως νομίζω ότι η συγκεκριμένη διαφανής θήκη, τουλάχιστον για το λευκό, είναι η καλύτερη συμβιβαστική λύση μεταξύ ασφάλειας και...του να μην μειωθεί η ομορφιά του κινητού!:)

 

@bill_thess Εξαιρετική νυχτερινή φωτό!

Τελικά η φωτογραφίες για την κατηγορία του είναι πάρα πολύ καλές!

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το έντυσα με μια διαφανή θήκη και με ένα tempered glass στην οθόνη.

Έκανα ένα τεστ επί τόπου όταν μου έβγαλαν την μαμίσια μεμβράνη, αλλά δεν μπορώ να πω μετά βεβαιότητος αν έχει ή όχι gorrila glass. Η αίσθηση ήταν πλαστική μεν, αλλά όπως μου είπε το παλικάρι εκεί όπως τα tempered glass περιβάλλονται από σιλικόνη, το ίδιο συμβαίνει και με τις οθόνες που έχουν gorilla glass, άρα η "πλαστική" αυτή αίσθηση δεν σημαίνει ότι είναι στάνταρ χωρίς gorilla glass η οθόνη. Μάλιστα μου έκανε και μια επίδειξη αφαιρώντας από ένα tempered glass την σιλικόνη και όντως από κάτω είχε γυαλί το οποίο θρυμματίστηκε κατά το τράβηγμα μετά από λίγο!

Τεσπα. Όπως και να'χει τώρα νοιώθω πιο σίγουρος που το ...έντυσα.

Παρεπιμπτόντως νομίζω ότι η συγκεκριμένη διαφανής θήκη, τουλάχιστον για το λευκό, είναι η καλύτερη συμβιβαστική λύση μεταξύ ασφάλειας και...του να μην μειωθεί η ομορφιά του κινητού!:)

 

@bill_thess Εξαιρετική νυχτερινή φωτό!

Τελικά η φωτογραφίες για την κατηγορία του είναι πάρα πολύ καλές!

 

 

Αρα δεν εχει gorilla οπως το p8 lite ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τη Huawei hellas ήταν απόλυτοι ότι φοράει gorilla glass 3.

Τώρα όσον αφορά τη δεύτερη sim, όπως θα δείτε στη φώτο, ούτε το σχεδιαγραμα από τη ζελατίνα που φορουσε στην πλάτη αναφερει κάτι για δεύτερη σιμ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160611/282cd5c605c04e5155b71563473359ed.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site, στο phonearena στο gsmarena αλλά και στα "δικά" μας γερμανό, public κλπ δεν αναφέρεται πουθενά.

Άρα... μάλλον δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για το p9 γραφουν κάτι (τουλάχιστον στο gsmarena).

Επισης στο site του γερμανού λέει ότι είναι cat4 κι ότι έχει ois. Στο gsmarena λέει ότι είναι cat6. Ois δεν έχει σίγουρα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για το p9 γραφουν κάτι (τουλάχιστον στο gsmarena).

Επισης στο site του γερμανού λέει ότι είναι cat4 κι ότι έχει ois. Στο gsmarena λέει ότι είναι cat6. Ois δεν έχει σίγουρα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω. Μακάρι για εμάς να φοράει!:worry:

Παρακάτω είναι η μεμβράνη που είχε κολλημένη στην πλάτη του το κινητό όταν το άνοιξα και δείχνει το -διαφορετικό- σχεδιάγραμμα για τις 2 sim και την Micro-sd.

http://s33.postimg.org/yt2jopejj/IMG_20160611_162546.jpg

Άρα το δικό σου όντως δέχεται μία μόνο sim, ενώ αυτά που έρχονται στην Ελλάδα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα είναι και το δικό μου, από κοσμοτε. Έχει πλάκα πάντως που η Huawei μου λέει ότι είναι δικαρτο. Ότι να'ναι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα είναι και το δικό μου, από κοσμοτε. Έχει πλάκα πάντως που η Huawei μου λέει ότι είναι δικαρτο. Ότι να'ναι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σόρρυ, το είχες γράψει και το ξέχασα.

Από την κοσμοτέ σου είπαν όταν το πήρες ότι είναι δίκαρτο;

Δυστυχώς αν και εμφανίζει κάτι θήκες στο site τους, δεν εμφανίζει το ίδιο το κινητό αυτήν την στιγμή...

Αν σου το πούλησαν ως δίκαρτο ή το διαφημίζουν σαν τέτοιο τότε πρέπει να το πας πίσω!

 

Edit: Το έχουν στο site αλλά δεν αναγράφουν πουθενά ότι είναι δίκαρτο!

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20331032&s=0

Αλλά το έχουν στην κλασσική τιμή που το έχουν όλοι των 269 ευρώ...

 

Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται με την huawei hellas....:confused:

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπαν ότι είναι δικαρτο, δεν ασχολήθηκα καν. Το είχα δεδομένο ότι θα είναι δικαρτο, αλλά δε με ενδιέφερε κι ολας γιατί μία σιμ χρησιμοποιώ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To πηρα για τον πατερα μου με 100 ευρω λογω επιδοτησης. Θα αντικαταστησει το G2. Tα εβαλα κατω και δεν φαινεται ασχημη αλλαγη. Και λεφτα στην τσεπη θα του μεινουν με το G2, μιας και ειναι αριστο και 32GB. Eκτος αμα ξαφνικα ανακαλυψω οτι εκανα βλακεια, οποτε θα το πουλησω σφραγισμενο, και παλι κερδος θα υπαρχει :lol: Edited by lifeowner771
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το έντυσα με μια διαφανή θήκη και με ένα tempered glass στην οθόνη.

Έκανα ένα τεστ επί τόπου όταν μου έβγαλαν την μαμίσια μεμβράνη, αλλά δεν μπορώ να πω μετά βεβαιότητος αν έχει ή όχι gorrila glass. Η αίσθηση ήταν πλαστική μεν, αλλά όπως μου είπε το παλικάρι εκεί όπως τα tempered glass περιβάλλονται από σιλικόνη, το ίδιο συμβαίνει και με τις οθόνες που έχουν gorilla glass, άρα η "πλαστική" αυτή αίσθηση δεν σημαίνει ότι είναι στάνταρ χωρίς gorilla glass η οθόνη. Μάλιστα μου έκανε και μια επίδειξη αφαιρώντας από ένα tempered glass την σιλικόνη και όντως από κάτω είχε γυαλί το οποίο θρυμματίστηκε κατά το τράβηγμα μετά από λίγο!

Τεσπα. Όπως και να'χει τώρα νοιώθω πιο σίγουρος που το ...έντυσα.

Παρεπιμπτόντως νομίζω ότι η συγκεκριμένη διαφανής θήκη, τουλάχιστον για το λευκό, είναι η καλύτερη συμβιβαστική λύση μεταξύ ασφάλειας και...του να μην μειωθεί η ομορφιά του κινητού!:)

 

@bill_thess Εξαιρετική νυχτερινή φωτό!

Τελικά η φωτογραφίες για την κατηγορία του είναι πάρα πολύ καλές!

 

Να σαι καλά:)

μάλλον θα τσιμπήσω κι εγω την ιδια θήκη, έχω τιμήσει αρκετές φορές το συγκεκριμένο κατάστημα κι έχω μείνει ικανοποιημένος.

 

Τι διαολεμένη κεραία του έχουν βάλει πάντως.. μέσα στο δωμάτιο μου πιάνω δυο γραμμές 4G, ενω το G5 αρνείται να ξεκολλήσει απο το ''Ε'' :X

Link to comment
Share on other sites

γεια σας επειδη με ενδιαφερει το κινητο αυτο για χρηση και ως 2καρτο κυριως , ξερουμε τι δεικτη sar εχει? και εαν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα η όχι??

η μπαταρια του ποσο διαρκει χωρις χρηση wifi - δεδομενων?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας επειδη με ενδιαφερει το κινητο αυτο για χρηση και ως 2καρτο κυριως , ξερουμε τι δεικτη sar εχει? και εαν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα η όχι??

η μπαταρια του ποσο διαρκει χωρις χρηση wifi - δεδομενων?

 

Σύμφωνα με το phonearena (στο επίσημο site δεν είδα να αναφέρεται):

Head 0,80: W/kg

Body 1,18: W/kg

Product Specific Use: 1,02 W/kg

Simultaneous Transmission: 1.45 W/kg

 

H μπαταρία πόσο διαρκεί χωρίς χρήση wifi - δεδομένων δεν ξέρω.

Πάντως με χρήση οθόνης 2 ώρες, WiFi 4 ώρες και κάτι ψιλά, λίγες φωτογραφίες και λίγη ομιλία και με λειτουργία πτήσης το βράδυ είναι μετά από 1 ημέρα και 15 ώρες στο 62%.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...