Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

δεν καταβαλες...εννοω οτι ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ενα κινητο Gorilla 3-4 -5 κλπ... οι γρατζουνιες γινονται απο οτιδηποτε!

Δοκιμασμενο απο το 2010 που ειχα το πρωτο μου galaxy s 1 . Μονο με γυαλι θα εισαι ησυχος φιλε,με τιποτα αλλο!

Εννοειται το γυαλι θελει αλλαγη καθε 2 μηνες συνηθως ( τουλαχιστον σε εμενα)

 

Δεν ξέρω τι εννοείς, ξέρω τι είπες. Είπες ότι το Gorilla του p9 lite έκανε γρατζουνιες. Όταν άλλο λες κι άλλο εννοείς δημιουργείται παραπληροφορηση.

Εσύ μπορεί να γρατζουνας τα κινητά σου, τα δικά μου πάλι όσα φοράνε Gorilla δεν έχουν ούτε ίχνος γρατζουνιας.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι εννοείς, ξέρω τι είπες. Είπες ότι το Gorilla του p9 lite έκανε γρατζουνιες. Όταν άλλο λες κι άλλο εννοείς δημιουργείται παραπληροφορηση.

Εσύ μπορεί να γρατζουνας τα κινητά σου, τα δικά μου πάλι όσα φοράνε Gorilla δεν έχουν ούτε ίχνος γρατζουνιας.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενταξει φιλε,εσυ ξερεις. :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

για βοηθηστε λιγο

 

εχω την single sim εκδοση με τα 3gb μνημη, Ετρεξα ετσι για πλακα μολις ενα Cpuz και μου βγαζει τρελα πραγματα..

 

 

CPU : ARM CORTEX -A53 1,71GHZ

 

GPU : MALI -T830

 

τι παιζει ; ειναι μαιμου ;

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για βοηθηστε λιγο

 

εχω την single sim εκδοση με τα 3gb μνημη, Ετρεξα ετσι για πλακα μολις ενα Cpuz και μου βγαζει τρελα πραγματα..

 

 

CPU : ARM CORTEX -A53 1,71GHZ

 

GPU : MALI -T830

 

τι παιζει ; ειναι μαιμου ;

 

Καλά προσπερναω το γεγονός ότι όντως μπορεί να πιστεύεις ότι παίζει να είναι μαϊμού και εξηγώ.

Παρόλο που λέει ότι οι Α53 είναι στα 1,71ghz, αν κρατήσεις λίγο ανοιχτό το cpu z θα δεις ότι οι πυρήνες 4,5,6,7 φτάνουν και τα 2000MHz. Άρα έχεις έναν kirin 650 με 4 πυρήνες cortex a53 στα 1,7 και 4 στα 2GHz.

Η gpu που φοράει ο Kirin 650 είναι όντως η Mali T830 M2. Το T880 που λέει το gsmarena είναι λάθος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά προσπερναω το γεγονός ότι όντως μπορεί να πιστεύεις ότι παίζει να είναι μαϊμού και εξηγώ.

Παρόλο που λέει ότι οι Α53 είναι στα 1,71ghz, αν κρατήσεις λίγο ανοιχτό το cpu z θα δεις ότι οι πυρήνες 4,5,6,7 φτάνουν και τα 2000MHz. Άρα έχεις έναν kirin 650 με 4 πυρήνες cortex a53 στα 1,7 και 4 στα 2GHz.

Η gpu που φοράει ο Kirin 650 είναι όντως η Mali T830 M2. Το T880 που λέει το gsmarena είναι λάθος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχεις δικιο το ειδα μολις !! Antutu score 50712 ειναι φυσιολογικο ; Ενταξει τρομαξα γιατι στο προηγουμενο κινητο ( p8 lite ) εγραφε Kirin σαν cpu κλπ.

 

Η καρτα γραφικων ειναι πανω απο τα επιπεδα του snapDragon 410 ; νομιζω φοραει την 306.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό και εντάξει Παιδιά πολυ καλο.Είχα πάρει και το p8 lite πολύ καλο αλλά αυτό είναι εξαιρετικό.Το πήρα από Vodafone μονοκαρτο αλλά Δεν με νοιάζει.Αυτό που με νοιάζει είναι ότι έχει το λογότυπο της Vodafone στην αρχή και θέλω να περάσω το επίσημο της huawei για να εξαφανιστεί.Πήγα το κατέβασα το πέρασα μέσα στο κινητό πήγα να το κάνω αλλά μου βγάζει σφάλμα μήπως φταίει ότι μου γράφει να το βάλω σε memory card το αρχείο και εγώ το βάζω κατευθείαν στο κινητό; Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό και εντάξει Παιδιά πολυ καλο.Είχα πάρει και το p8 lite πολύ καλο αλλά αυτό είναι εξαιρετικό.Το πήρα από Vodafone μονοκαρτο αλλά Δεν με νοιάζει.Αυτό που με νοιάζει είναι ότι έχει το λογότυπο της Vodafone στην αρχή και θέλω να περάσω το επίσημο της huawei για να εξαφανιστεί.Πήγα το κατέβασα το πέρασα μέσα στο κινητό πήγα να το κάνω αλλά μου βγάζει σφάλμα μήπως φταίει ότι μου γράφει να το βάλω σε memory card το αρχείο και εγώ το βάζω κατευθείαν στο κινητό; Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πει.

 

Αρα εχεις σαν το δικο μου 3GB μνημη ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς, ξέρω τι είπες. Είπες ότι το Gorilla του p9 lite έκανε γρατζουνιες. Όταν άλλο λες κι άλλο εννοείς δημιουργείται παραπληροφορηση.

Εσύ μπορεί να γρατζουνας τα κινητά σου, τα δικά μου πάλι όσα φοράνε Gorilla δεν έχουν ούτε ίχνος γρατζουνιας.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα συμφωνησω. Ολο ακουω για tempered glass και ιστοριες και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω. Εχω το lg optimus g εδω και 3 ολοκληρα χρονια με ΑΠΕΙΡΕΣ πτωσεις, με απειρες φορες στην τσεπη με κλειδια ή κερματα, και πραγματικα δεν εχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ γρατζουνια. Με gorilla glass 1. Απορω πως κανει ευκολα γρατζουνιες το p9 lite

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε εκτός θέματος με την γενική συζήτηση περί gorilla glass...

 

Στάλθηκε από το Huawei P9 Lite μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με το p8 lite είναι σημαντική αναβάθμιση σχεδόν σε όλα... Και σε σχέση με το Motorola x play που το έχω κι αυτό είναι καλύτερο και ας μην ξεκίνησαν από την ίδια τιμή... Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κάτοχος p8 lite είμαι και θέλω να μάθω αν το καινούριο είναι βελτιωμένο στην οθόνη και στη μπαταρία.

Σε όλα μπορώ να σου πω

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό και εντάξει Παιδιά πολυ καλο.Είχα πάρει και το p8 lite πολύ καλο αλλά αυτό είναι εξαιρετικό.Το πήρα από Vodafone μονοκαρτο αλλά Δεν με νοιάζει.Αυτό που με νοιάζει είναι ότι έχει το λογότυπο της Vodafone στην αρχή και θέλω να περάσω το επίσημο της huawei για να εξαφανιστεί.Πήγα το κατέβασα το πέρασα μέσα στο κινητό πήγα να το κάνω αλλά μου βγάζει σφάλμα μήπως φταίει ότι μου γράφει να το βάλω σε memory card το αρχείο και εγώ το βάζω κατευθείαν στο κινητό; Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πει.

 

βρηκες ακρη τελικα?σιγουρα θελει καρτα sd.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

βρηκες ακρη τελικα?σιγουρα θελει καρτα sd.

 

Ναι θέλει την κάρτα γιατί κάνει format στο κινητό.Θα το δοκιμάσω το απόγευμα.Πάντως φαίνεται πανεύκολο

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει την κάρτα γιατί κάνει format στο κινητό.Θα το δοκιμάσω το απόγευμα.Πάντως φαίνεται πανεύκολο

Αν τα καταφέρεις καλό είναι να ποσταρεις και τον οδηγό που βρήκες.

Btw όταν αλλάξεις firmware πιθανότατα θα γίνει δικαρτο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν τα καταφέρεις καλό είναι να ποσταρεις και τον οδηγό που βρήκες.

Btw όταν αλλάξεις firmware πιθανότατα θα γίνει δικαρτο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά και θα το ποστάρω πάντως είναι παρά πολύ εύκολο Παιδιά μπράβο στην Huawei.Δεν με νοιάζει καθόλου για το δικαρτο να σου πω την αλήθεια αλλά αν γίνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το ποστάρω πάντως είναι παρά πολύ εύκολο Παιδιά μπράβο στην Huawei.Δεν με νοιάζει καθόλου για το δικαρτο να σου πω την αλήθεια αλλά αν γίνει μια χαρά.

 

Φιλε αν το κανεις και πετυχει θελω και εγω να βγαλω τα της vodafone,Οποτε ανεβασε πληρη οδηγο να δουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι με 2 γιατί 3;

 

Γιατι και εμενα ειναι vodafone και νομιζα πηρες απο ηλεκτρονικο καταστημα την μεγαλη εκδοση, λαθος σορρυ φιλος.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν το κανεις και πετυχει θελω και εγω να βγαλω τα της vodafone,Οποτε ανεβασε πληρη οδηγο να δουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι και εμενα ειναι vodafone και νομιζα πηρες απο ηλεκτρονικο καταστημα την μεγαλη εκδοση, λαθος σορρυ φιλος.

Θα πετύχει σίγουρα και θα το ποστάρω μην ανησυχήσετε καθόλου.

 

Για όποιον βιάζεται.

http://www.stechguide.com/huawei-p9-lite-stock-marshmallow-firmware-b120/

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Χτες μέχρι σήμερα κάνω σύγκριση με το p8, πραγματικά φοβερή συσκευή στο μόνο που χάνει από το p8 είναι

Λιγάκι σε ποιότητα κατασκευή (τπτ το σοβαρό)

Camera το βράδυ (έχει μικρό διαφορές προς χειρότερο)

Σήμα (έχει ποιο αδύναμο σήμα από το p8 δλδ στα επίπεδα με όλες της άλλες συσκευές γιατί το p8 έχει πυρηνική κεραία μαλλον χαχαχα)

 

Α ναι και ότι αφορά την μπαταρία καλύτερο μου φάνηκε λιγάκι!!!

 

Κοινός huawei έκανε πραγματικά φοβερή δουλειά, respect

Link to comment
Share on other sites

Χτες μέχρι σήμερα κάνω σύγκριση με το p8, πραγματικά φοβερή συσκευή στο μόνο που χάνει από το p8 είναι

Λιγάκι σε ποιότητα κατασκευή (τπτ το σοβαρό)

Camera το βράδυ (έχει μικρό διαφορές προς χειρότερο)

Σήμα (έχει ποιο αδύναμο σήμα από το p8 δλδ στα επίπεδα με όλες της άλλες συσκευές γιατί το p8 έχει πυρηνική κεραία μαλλον χαχαχα)

 

Α ναι και ότι αφορά την μπαταρία καλύτερο μου φάνηκε λιγάκι!!!

 

Κοινός huawei έκανε πραγματικά φοβερή δουλειά, respect

 

 

Η μπαταρια με wifi βλεπω οτι θα πιασει 6-7 ωρες οθονη ! Απιστευτη !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια με wifi βλεπω οτι θα πιασει 6-7 ωρες οθονη ! Απιστευτη !!!

Με υψηλό φωτισμό με τπτ γύρο στης 4.30 5.00 βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Με υψηλό φωτισμό με τπτ γύρο στης 4.30 5.00 βγάζει

 

στη μεση εχω την φωτεινοτητα,εκτος σπιτιου στο τερμα,αλλα ακομα ειμαι στην πρωτη φορτιση δεν μπορω να πω για σιγουρα.

Παντως με τα παντα ανοιχτα και φωτεινοτητα στο τερμα το p8 lite Μου εβγαζε 1μιση ωρα οθονης+ ομιλια πανω απο 3 ωρες,αρα αυτο το κοβω 2μιση ωρες .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

στη μεση εχω την φωτεινοτητα,εκτος σπιτιου στο τερμα,αλλα ακομα ειμαι στην πρωτη φορτιση δεν μπορω να πω για σιγουρα.

Παντως με τα παντα ανοιχτα και φωτεινοτητα στο τερμα το p8 lite Μου εβγαζε 1μιση ωρα οθονης+ ομιλια πανω απο 3 ωρες,αρα αυτο το κοβω 2μιση ωρες .

Τόσο περίπου ναι θα το βγάζει άνετα αφού το p8(όχι το lite) με όλα τέρμα και 4g με χαμηλό σήμα (η απόλυτη δοκιμή της παραλίας δλδ) βγάζει 3 ώρες και κάτι (και μένει ένα 10%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...