Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια γνωστή μου και πρώην συμμαθητρια μου, ψάχνει για ένα καλό κινητό μέχρι 200€, ίσως και λίγο παραπάνω. Σκέφτομαι να της προτείνω αυτό.

 

Όσοι την έχετε δουλέψει αρκετά, μπορείτε να μου πείτε τα αρνητικά που έχει η συσκευή; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο περίπου ναι θα το βγάζει άνετα αφού το p8(όχι το lite) με όλα τέρμα και 4g με χαμηλό σήμα (η απόλυτη δοκιμή της παραλίας δλδ) βγάζει 3 ώρες και κάτι (και μένει ένα 10%

 

να σου πω την αληθεια ηθελα P8 αλλα δεν το βρηκα,ασε που ειχε 299 ενω εγω το πηρα το p9 lite 245.

ΤΕσπα το συγκεκριμενο μοντελο ειναι αψογο για τα λεφτα του.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου και πρώην συμμαθητρια μου, ψάχνει για ένα καλό κινητό μέχρι 200€, ίσως και λίγο παραπάνω. Σκέφτομαι να της προτείνω αυτό.

 

Όσοι την έχετε δουλέψει αρκετά, μπορείτε να μου πείτε τα αρνητικά που έχει η συσκευή; Ευχαριστώ.

 

Εγώ που το έχω 2 μέρες Δεν έχω βρει κάτι-

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω 2 μέρες Δεν έχω βρει κάτι-

 

Υπάρχει και μάλιστα πολύ σημαντικό για κάποιους!!!

ακομι δεν έφτασε σε βαθμό το όνομα να μετράει στο τραπεζάκι στην καφετερία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μάλιστα πολύ σημαντικό για κάποιους!!!

ακομι δεν έφτασε σε βαθμό το όνομα να μετράει στο τραπεζάκι στην καφετερία

Μπα μη το λες... Έχει αρχίσει να παίζει δυνατά το όνομα... Φαντάσου φίλος που είχε το p9 τον ρωτάει ο διπλανος :Αυτό που διαφημίζει η Σκαρλετ είναι;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Μπα μη το λες... Έχει αρχίσει να παίζει δυνατά το όνομα... Φαντάσου φίλος που είχε το p9 τον ρωτάει ο διπλανος :Αυτό που διαφημίζει η Σκαρλετ είναι;

 

ουτε καν στην καφετερία μετράνε μόνο iphone και samsung αλλιώς απλά δεν σε κοιτάνε (νόμος της καφετερίας)

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν στην καφετερία μετράνε μόνο iphone και samsung αλλιώς απλά δεν σε κοιτάνε (νόμος της καφετερίας)

Ευτυχώς που δεν έχω νοσησει ποτέ από αυτό το σύνδρομο

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολυ πως τα πάει η οθόνη του κάτω από τον ήλιο,βλέπεις ή είναι σαν το P8 lite που ακόμα και με τερμα φωτεινοτητα σε ζορίζει.
Link to comment
Share on other sites

Tιποτα τελικα το εβαλα το αρχειο στην καρτα μολις παει να το φορτωσει μου βγαζει σφαλμα.Απο εδω το βρηκα αν μπορει καποιος αλλος να δοκιμασει καλως

 

 

http://huaweifirmware.com/8-firmware/16-huawei-p9-lite-vns-l21

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μάλιστα πολύ σημαντικό για κάποιους!!!

ακομι δεν έφτασε σε βαθμό το όνομα να μετράει στο τραπεζάκι στην καφετερία

 

Μπα μη το λες... Έχει αρχίσει να παίζει δυνατά το όνομα... Φαντάσου φίλος που είχε το p9 τον ρωτάει ο διπλανος :Αυτό που διαφημίζει η Σκαρλετ είναι;

Χαχαχα...μετράει και παραμετραει πλέον. Γιατί οσον αφορα το Ρ9, δεν λενε ότι έχουν huawei, αλλά καμερα της leica. Ξερω άτομα που το πήραν μόνο και μόνο γι αυτο, δεν ήξεραν ούτε να προφέρουν το όνομα huawei. Πιο ψωνιο είναι για μερικούς να λένε leica παρα iPhone.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολυ πως τα πάει η οθόνη του κάτω από τον ήλιο,βλέπεις ή είναι σαν το P8 lite που ακόμα και με τερμα φωτεινοτητα σε ζορίζει.

Βλέπεις μια χαρά.;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μάλιστα πολύ σημαντικό για κάποιους!!!

ακομι δεν έφτασε σε βαθμό το όνομα να μετράει στο τραπεζάκι στην καφετερία

 

Μακάρι αυτό να είναι το μόνο αρνητικό. :lol: Θα της το προτείνω και θα δει. Πιστεύω να μην έχει κόλλημα με τις μάρκες, δεν τη ρώτησα. Άλλωστε, η Huawei δεν είναι άγνωστη πια στην Ελλάδα. Αν σας πω ότι εγώ δεν έχω ιδέα για το ποια είναι η "κυρία" Leica, θα με πιστέψτε;; :O :O

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα τελικα το εβαλα το αρχειο στην καρτα μολις παει να το φορτωσει μου βγαζει σφαλμα.Απο εδω το βρηκα αν μπορει καποιος αλλος να δοκιμασει καλως

 

 

http://huaweifirmware.com/8-firmware/16-huawei-p9-lite-vns-l21

 

Δούλεψε μια χαρά σε μονόκαρτο branded Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε μια χαρά σε μονόκαρτο branded Cosmote

Δουλεύει και σαν δικαρτο πλέον;

Επίσης πρέπει να βρούμε τρόπο να πάρουμε back up και τη branded έκδοση, σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει στο σέρβις

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και σαν δικαρτο πλέον;

Επίσης πρέπει να βρούμε τρόπο να πάρουμε back up και τη branded έκδοση, σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει στο σέρβις

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο μόνος τρόπος να πάρεις backup την branded είναι με cwm και cwm = unlocked bl = no warranty

 

Το μόνο καλό μέχρι τώρα είναι ότι huawei δεν χαλανε και τόσο συχνά...

 

Α ναι και μια σημείωση μέχρι τώρα τουλάχιστον branded εκδόσεις δεν της δεχόταν καν η arvato για εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε μια χαρά σε μονόκαρτο branded Cosmote

 

Γιατί Δεν δουλεύει σε vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να πάρεις backup την branded είναι με cwm και cwm = unlocked bl = no warranty

 

Το μόνο καλό μέχρι τώρα είναι ότι huawei δεν χαλανε και τόσο συχνά...

 

Α ναι και μια σημείωση μέχρι τώρα τουλάχιστον branded εκδόσεις δεν της δεχόταν καν η arvato για εγγύηση

Η απλά ελπίζουμε κάποια στιγμή να κυκλοφορήσει και το branded firmware.

Όσο για το τι κάνει η arvato, λίγο με απασχολεί, γιατί αν συμβεί κάτι είναι υπολογη η κοσμοτε που το αγόρασα. Ας βγάλουν αυτοί την άκρη

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα,

 

Αγόρασα μια συσκευή από τον Γερμανό και ενώ δέχεται δεύτερη κάρτα nano-sim, δεν την αναγνωρίζει το κινητό. (οπότε είναι μονόκαρτο ενώ το χρειάζομαι δίκαρτο). Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και ήθελα να σας ρωτήσω εάν περάσω ένα άλλο firmware, θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν δίκαρτο. Γνωρίζει κανένας?

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και σαν δικαρτο πλέον;

Επίσης πρέπει να βρούμε τρόπο να πάρουμε back up και τη branded έκδοση, σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει στο σέρβις

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δεν έγινε δίκαρτο, παραμένει μονόκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα,

 

Αγόρασα μια συσκευή από τον Γερμανό και ενώ δέχεται δεύτερη κάρτα nano-sim, δεν την αναγνωρίζει το κινητό. (οπότε είναι μονόκαρτο ενώ το χρειάζομαι δίκαρτο). Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και ήθελα να σας ρωτήσω εάν περάσω ένα άλλο firmware, θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν δίκαρτο. Γνωρίζει κανένας?

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Γιατί δεν το πας κατευθείαν στον Γερμανό που το πήρες;

Εφόσον είναι δίκαρτο υποχρεούνται να το κάνουν να λειτουργεί ως τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας κατευθείαν στον Γερμανό που το πήρες;

Εφόσον είναι δίκαρτο υποχρεούνται να το κάνουν να λειτουργεί ως τέτοιο.

Πλέον δεν αναφέρει στο site του Γερμανού τίποτα για Dual sim (όπως γινόταν πριν λίγο καιρό). Προφανώς φέρνουν το ίδιο branded που πουλάνε και στην cosmote.

Οπότε εφόσον πουλάνε μονοκαρτο, δεν μπορεί να πάει να τους πει τίποτα. Εκτός αν του είπε κάτι αντίθετο ο πωλητής

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν αναφέρει στο site του Γερμανού τίποτα για Dual sim (όπως γινόταν πριν λίγο καιρό). Προφανώς φέρνουν το ίδιο branded που πουλάνε και στην cosmote.

Οπότε εφόσον πουλάνε μονοκαρτο, δεν μπορεί να πάει να τους πει τίποτα. Εκτός αν του είπε κάτι αντίθετο ο πωλητής

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο φίλος γράφει ότι δέχεται δεύτερη nano sim. Αν δεν κάνω λάθος το μονόκαρτο δεν έχει θέση για 2η nanosim αλλά για micro sd μονο.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος γράφει ότι δέχεται δεύτερη nano sim. Αν δεν κάνω λάθος το μονόκαρτο δεν έχει θέση για 2η nanosim αλλά για micro sd μονο.

 

Εγώ που είχα στα χέρια μου branded της vodafone δεχόταν κανονικά δεύτερη sim στην θέση της SD αλλά δεν υπήρχε καν μενού για δεύτερη κάρτα. Οπότε είναι θέμα λογισμικού! Νομίζω ότι οι branded συσκευές είναι όλες μονόκαρτες γιατί δεν θέλουν οι πάροχοι να βάλεις άλλη κάρτα=άλλη εταιρεία.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εκδόσεις υπάρχει η υποδοχή για τη δεύτερη σιμ και την κάρτα μνήμης, απλά δεν την αναγνωρίζουν και φυσικά δεν υπάρχει το αντίστοιχο μενού που αφορά την δεύτερη κάρτα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος γράφει ότι δέχεται δεύτερη nano sim. Αν δεν κάνω λάθος το μονόκαρτο δεν έχει θέση για 2η nanosim αλλά για micro sd μονο.

Η ίδια θήκη είναι για τη SIM και την sd. Όταν δουλεύει με δύο κάρτες δεν έχεις sd και το αντίθετο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...