Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Εχω το γνωστό πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του viber.Ενω ειμαι συνδεδεμένος με wifi δεν μου ερχονται τα μηνύματα,εκτός αν μπω στην εφαρμογη.Υπαρχει κάποια ρυθμιση που μου διαφεύγει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Εχω το γνωστό πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του viber.Ενω ειμαι συνδεδεμένος με wifi δεν μου ερχονται τα μηνύματα,εκτός αν μπω στην εφαρμογη.Υπαρχει κάποια ρυθμιση που μου διαφεύγει;

Ευχαριστώ

Να το βάλεις στις προστατευόμενες εφαρμογές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ηδη ενεργο στις προστατευόμενες εφαρμογές.

Θα πρέπει επίσης από ρυθμίσεις- εφαρμογές-συνθέτες ρυθμίσεις -παράβλεψη βελτιστοποίησης να επιλέξεις Ναι στο viber

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ, αλλά δε βρήκα κάτι για το θέμα που με απασχολεί.

Στις λειτουργίες της κάμερας στα ξένα reviews, υπάρχει ξεκάθαρα η λειτουργία night shot (ανεβάζω σχετική φώτο). Σ'αυτό που πήρα σήμερα απ'τη vodafone όχι.

Ξέρει κάποιος κάτι?

 

Huawei-P9-lite-Camera-1-w782.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει επίσης από ρυθμίσεις- εφαρμογές-συνθέτες ρυθμίσεις -παράβλεψη βελτιστοποίησης να επιλέξεις Ναι στο viber

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δυστυχως φιλε μου κι αυτο ενεργο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου κι αυτο ενεργο ειναι

Αν έχεις κάνει όλα αυτά του παρακάτω ποστ και δεν παίρνεις ειδοποιήσεις τότε περίμενε κάποια αναβάθμιση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6769242

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ολα τα παραπάνω ειναι ενεργα αλλα τιποτα.Σ'ευχαριστω παντως για το χρονο σου.Ολοι οι υπολοιποι κάτοχοι δεν εχετε προβλημα με το συγκεκριμένο "πρόβλημα";
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιοφωνο ειναι κομπλε;

Αν δοκιμασουμε αλλον φορτιστη πχ εναν AC-50 Nokia Fast USB charger (micro USB / 5 V output voltage / 100-240 V / 1.3 A output current) θα υπάρξει καποιο προβλημα;

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Τριτη φορτιση στο κινητο και μεχρι στιγμής λίγο περίεργα τα πράγματα.στην πρώτη φόρτιση 1,5 ημερα με φουλ χρηση όπως μου πηγαινε και το 6s plus.δευτερη φορτιση μια μερα.σημερα ειναι η τριτη θα δειξει.αλλα εχω μια απορια το αφησα με 15% μπαταρία το βραδυ και μεσα σε 5 ωρες ειχε κλεισει,είναι λογικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ, αλλά δε βρήκα κάτι για το θέμα που με απασχολεί.

Στις λειτουργίες της κάμερας στα ξένα reviews, υπάρχει ξεκάθαρα η λειτουργία night shot (ανεβάζω σχετική φώτο). Σ'αυτό που πήρα σήμερα απ'τη vodafone όχι.

Ξέρει κάποιος κάτι?

 

Huawei-P9-lite-Camera-1-w782.jpg

Αν δεις στο manual από την σελίδα της Huawei για το P9 Lite, δεν αναφέρει πουθενά για νυχτερινή λήψη.

Επίσης ούτε το δικό μου που είναι από Κωτσόβολο δεν έχει.

Προσωπικά δεν θα με χαλούσε αργότερα να προστίθονταν στις λειτουργίες της κάμερας μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ, αλλά δε βρήκα κάτι για το θέμα που με απασχολεί.

Στις λειτουργίες της κάμερας στα ξένα reviews, υπάρχει ξεκάθαρα η λειτουργία night shot (ανεβάζω σχετική φώτο). Σ'αυτό που πήρα σήμερα απ'τη vodafone όχι.

Ξέρει κάποιος κάτι?

 

http://i.imgur.com/0AyfGXt.png

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ, αλλά δε βρήκα κάτι για το θέμα που με απασχολεί.

Στις λειτουργίες της κάμερας στα ξένα reviews, υπάρχει ξεκάθαρα η λειτουργία night shot (ανεβάζω σχετική φώτο). Σ'αυτό που πήρα σήμερα απ'τη vodafone όχι.

Ξέρει κάποιος κάτι?

 

http://i.imgur.com/0AyfGXt.png

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλη έκδοση λογισμικού μήπως;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ποιοι να πάρω ? το Ηuawei p9 lite η το samsung j5 2016? Θέλω να έχει πολύ καλή κάμερα , να τα τρέχει όλα απροβλημάτιστα χωρις να λαγκαρει, να μην μου δη,μιουργει καθολου προβληματα και να μου αντεξει πολλύ καιρό.

 

Ακόμα, το Huawei p9 lite, υπαρχει η δυνατότητα να βγαλεις selfΙe σε mirror mode?

Πως σας φαινονται οι φωτογραφιες του ? Σε νυχτερινές λήψεις φαίνονται καλές οι selfie με το screen flash?

Υπαρχει η δυνστοτητα να χρησιμοποισω την sd ως εσωτερικός χωρο αποθηκευσησς?

Σε θεμα αξιοπιστιας huawei πως τα πάει? Αξίζει σαν brand, και σε θεμα εγγυησης προπαντων ?

Παίρνει αναβαθμίσεις

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙΓΟΜΑΙΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη έκδοση λογισμικού μήπως;:worry:

3 GB Ram, single sim, Vodafone.

Έχω την έκδοση λογισμικού αυτή:

VNS-L31C02B110

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου (branded cosmote) έχει την επιλογή νυχτερινής λήψης.

Απ'οτι καταλαβαίνω δεν την έχουν αυτά που προορίζονται για την ελληνική αγορά.

Φυσικά αν κάποιος καίγεται για τέτοια ρύθμιση, μπορεί να γυρίσει στο manual mode και να κάνει χειροκίνητα όποια ρύθμιση θέλει

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια OTG υποστηριζει ;

Όχι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιω το δακτυλικο αποτύπωμα στην winbank? Η εφαρμογη λέει πρέπει να ενεργοποησω απο τις ρυθμίσεις, αλλά δεν βρίσκω κατι
Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κριμα και ηθελα να βαλω ενα εξαρτημα πανω για να το κανω TV οταν χρειαστει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

με τη συσκευή branded και αγορασμένη από vodafone εγώ πέρασα το τελευταίο firmware που βρήκα εδώ:

http://huaweifirmware.com/8-firmware/16-huawei-p9-lite-vns-l21 και η διαδικασία ολοκληρώθηκε μια χαρά, απλά ακολουθώντας τις εύκολες οδηγίες. εξαφανίστηκε το logo της vodafone κατά την εκκίνηση, το instagram έχει το νέο εικονίδιο, δε βλέπω διαφορές στην απόδοση, αλλά δυστυχώς στις λειτουργίες της κάμερας ΔΕΝ προστέθηκε η επιλογή "νυχτερινή λήψη" που ήλπιζα να προστεθεί όταν έκανα το update.

Link to comment
Share on other sites

με τη συσκευή branded και αγορασμένη από vodafone εγώ πέρασα το τελευταίο firmware που βρήκα εδώ:

http://huaweifirmware.com/8-firmware/16-huawei-p9-lite-vns-l21 και η διαδικασία ολοκληρώθηκε μια χαρά, απλά ακολουθώντας τις εύκολες οδηγίες. εξαφανίστηκε το logo της vodafone κατά την εκκίνηση, το instagram έχει το νέο εικονίδιο, δε βλέπω διαφορές στην απόδοση, αλλά δυστυχώς στις λειτουργίες της κάμερας ΔΕΝ προστέθηκε η επιλογή "νυχτερινή λήψη" που ήλπιζα να προστεθεί όταν έκανα το update.

 

μηπως αυτο με την νυχτερινη ληψη ειναι για την εκδοση των 3GB ; εγω αυτη εχω και υπαρχει .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μηπως αυτο με την νυχτερινη ληψη ειναι για την εκδοση των 3GB ; εγω αυτη εχω και υπαρχει .

 

πιθανότατα ναι, αν και δε μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να μην το έχουν και στην έκδοση των 2GB.

Anyway, αυτό το mode της κάμερας πως είναι? είναι όντως απώλεια που δεν το έχω?

Link to comment
Share on other sites

με τη συσκευή branded και αγορασμένη από vodafone εγώ πέρασα το τελευταίο firmware που βρήκα εδώ:

http://huaweifirmware.com/8-firmware/16-huawei-p9-lite-vns-l21 και η διαδικασία ολοκληρώθηκε μια χαρά, απλά ακολουθώντας τις εύκολες οδηγίες. εξαφανίστηκε το logo της vodafone κατά την εκκίνηση, το instagram έχει το νέο εικονίδιο, δε βλέπω διαφορές στην απόδοση, αλλά δυστυχώς στις λειτουργίες της κάμερας ΔΕΝ προστέθηκε η επιλογή "νυχτερινή λήψη" που ήλπιζα να προστεθεί όταν έκανα το update.

Θυμάσαι μήπως πια έκδοση λογισμικού είχες πριν περάσεις την B120?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...