Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το πηρα απο vodafone... εχει το logo της vodafone οταν bootarei και καποιες εφαρμογες αυτης.

Πολυ καλη τιμη παντως. τωρα το φορτιζω...

 

Πες μας γενικές εντυπώσεις συσκευής και αν είναι καλό το λειτουργικό χωρίς κολλήματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες μας γενικές εντυπώσεις συσκευής και αν είναι καλό το λειτουργικό χωρίς κολλήματα κλπ.

Φίλε μου, το έχω από τη Δευτέρα και λέω υπεύθυνα ότι το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο, δεν κόλλησε ποτέ, άψογη ποιότητα κατασκευής, τέλεια λήψη!

Είναι ό,τι πιο value for money κυκλοφορεί αυτήν τη στιγμή, χωρίς υπερβολή (πάντα κατα τα δικά μου κριτήρια).

Να ευχαριστήσω και τον hotcarver1 για την υπόδειξη του lightflow, το οποίο έλυσε ΟΛΑ τα θέματα με τις ειδοποιήσεις.

Πλέον τα πάντα δουλεύουν σωστά και με ηχητική και με οπτική ειδοποίηση.

Να είσαι καλά φίλε μου, με έσωσες ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!

Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι δοκίμασα αρχικά το Light flow, επειδή όμως έστελνε συνεχώς ειδοποιήσεις , πχ για ένα mail που διάβασες αυτό συνέχιζε να ειδοποιεί, διάβασα νομίζω στο FAQ της εφαρμογής ότι ειδικά για τους έχοντες 6.0 ( που ανήκουμε στην κατηγορία αυτή), καλύτερη εφαρμογή είναι το Light flow Legacy, το οποίο και κατέβασα και χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα.

Επίσης για όσους ενδιαφέρονται, υπάρχει μια πολύ καλή και ποιοτική θήκη τύπου πορτοφόλι σε γκρι χρώμα, με 16 ευρώ. Αυτήν πήρα και ταιριάζει γάντι με το κινητό (γνήσια της Huawei).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για πόσταρε λίγο από που την πήρες την θήκη. Επίσης, έχεις βάλει προστασία στην οθόνη;

Προστασία δεν βάζω, καθως τα προσέχω πολύ.

Στην περίπτωσή μας όμως, άφησα την πολύ καλά τοποθετημένη εργοστασιακή ζελατίνα.

Όσο για τη θήκη, την πήρα από τα Public:

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-huawei-p9-lite-huawei-flip-cover-gkri/prod8050469pp/

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το έχω από τη Δευτέρα και λέω υπεύθυνα ότι το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο, δεν κόλλησε ποτέ, άψογη ποιότητα κατασκευής, τέλεια λήψη!

Είναι ό,τι πιο value for money κυκλοφορεί αυτήν τη στιγμή, χωρίς υπερβολή (πάντα κατα τα δικά μου κριτήρια).

Να ευχαριστήσω και τον hotcarver1 για την υπόδειξη του lightflow, το οποίο έλυσε ΟΛΑ τα θέματα με τις ειδοποιήσεις.

Πλέον τα πάντα δουλεύουν σωστά και με ηχητική και με οπτική ειδοποίηση.

Να είσαι καλά φίλε μου, με έσωσες ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!

Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι δοκίμασα αρχικά το Light flow, επειδή όμως έστελνε συνεχώς ειδοποιήσεις , πχ για ένα mail που διάβασες αυτό συνέχιζε να ειδοποιεί, διάβασα νομίζω στο FAQ της εφαρμογής ότι ειδικά για τους έχοντες 6.0 ( που ανήκουμε στην κατηγορία αυτή), καλύτερη εφαρμογή είναι το Light flow Legacy, το οποίο και κατέβασα και χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα.

Επίσης για όσους ενδιαφέρονται, υπάρχει μια πολύ καλή και ποιοτική θήκη τύπου πορτοφόλι σε γκρι χρώμα, με 16 ευρώ. Αυτήν πήρα και ταιριάζει γάντι με το κινητό (γνήσια της Huawei).

Να σαι καλά φίλε!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς τι μας ενδιαφέρει ο δείκτης SAR; Υπάρχει περίπτωση να πάθουν τίποτα οι χρήστες; Το όριο της ΕΕ νομίζω είναι στα 2 W/Kg...

 

Φίλε μου, ένα από τα πρωτα πράγματα που πρέπει να σε ενδιαφέρει στην επιλογή μιας συσκευής είναι πραγματικά οι τιμές sar...καλό νομίζω είναι να ενημερωθείς γιατί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γιατί όταν το γουγλάρεις βρίσκεις 0,88 και 0,53 και μάλιστα στην US μέτρηση που είναι πιο αυστηρή?

 

επειδή και εγώ δεν μπορούσα να βγάλω άκρη, ρώτησα την ίδια την εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το δικιμασα κι προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Καλη ποιοτητα κτασκευης, μοιαζει γι αρκετα ακριβοτερο.

Καθεται ωραια στο χερι, εβγαλα και τη ζελατινα μπροστα γιατι γενικα τα προσεχω τα κινητα και δε θελω να μου χαλα τιποτα την αισθηση.

 

Καλο ηχειο, δυνατο , οχι πολυ μπασο αλλα τη δουλεια του τη κανει.

Η οθονη πολυ καλη, φωτεινη, αλλα με λιγο "μυντα" χρωματα.

Εχει ομως πολυ καλα χρωματα, ρεαλιστικα και οχι τοσο "τουμπανο" οπως οι amoled.

Πολυ καλες γωνιες θεασης και τρομερη ευκρινεια.

 

Το EMUI πρωτη φορα το βλεπω, θυμιζει αρκετα ios-iphone...

 

Πολυ γρηγορο, δεν μου κολησε ουτε μια φορα, αν και το εστηνα, κατεβαζα εφαρμογες κλπ

 

Δεν ζεσταθηκε πολυ, και γενικα ειναι απροβληματιστο μεχρι τωρα.

 

Καμερα δε δοκιμασα, μονο 1-2 γρηγορες , οποτε δε μπορω να πω εντυπωσεις...

 

Μπαταρια το ιδιο, αφου περασουν 2-3 μερες θα πω εντυπωσεις.

 

Κατι που δε καταφερα, εχοντας βαλει μια sd card, δε βρηκα τροπο να περασω ή να μεταφερω εφαρμογες που κατεβασα και παιχνιδια στη καρτα.

Υπαρχει τροπος τελικα ?

ΦΓιατι ειναι ετοιμο να γεμισει η κυρια μνημη....

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα για τη γυναικα αλλα ολα καλα γρηγορο"ηχος οθονη κλπ ομως με την"μπαταρια υπαρχει μια "απατη"δεν ειναι 3000 αμπερωρες αλλα 2070 εσκασα οποτε η αυτονομια παει περιπατο βαλτε το cpu-z και τσεκαρετε και εσεις και πειτε μου
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το WiFi μου κάνει συνεχώς αποσύνδεση και μετά από λίγο συνδέεται και το κάνει συνεχώς!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δικιμασα κι προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Καλη ποιοτητα κτασκευης, μοιαζει γι αρκετα ακριβοτερο.

Καθεται ωραια στο χερι, εβγαλα και τη ζελατινα μπροστα γιατι γενικα τα προσεχω τα κινητα και δε θελω να μου χαλα τιποτα την αισθηση.

 

 

Από ποιο σημείο τράβηξες τη ζελατίνα για να βγει;

Από την τρύπα του ακουστικού ή από κάποια γωνία;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο οποιαδηποτε γωνια... μη φοβασαι , δε παθαινει τιποτα!

 

Με το wifi κανενα θεμα προς το παρον.

 

Αν λυσω και το θεμα με τη μετακινηση εφαρμογων, μια χαρα θα ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορασμενη μιλάω.Δεν δουλεύει το λεντ με οποιοδήποτε χρώμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αποκλείεται, κάτι δεν κάνεις καλά. Σε μενα δούλευε το είχα ρυθμίσει να ανάβει μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες κάνει να φορτώσει ρε παιδιά?

Γιατί εμένα είναι 3 ώρες με φορτιστή 1,5Α και είναι ακόμα στο 82% με λίγο χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Το Lite flow το αγορασμένο κάνει συνεχόμενες ειδοποιησεις;

Ο λόγος που έβαλα το legacy ήταν αυτός ακριβως, δεν ήθελα να με ξαναειδοποιει για κατι που το ειδα, εκτός κι αν απενεργοποιειται κάπως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται, κάτι δεν κάνεις καλά. Σε μενα δούλευε το είχα ρυθμίσει να ανάβει μπλε.

 

Σιγουρα δεν κανω κατι λαθος.Ακομα και στην δοκιμη του λεντ,δεν αναβει με ολα τα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν κανω κατι λαθος.Ακομα και στην δοκιμη του λεντ,δεν αναβει με ολα τα χρωματα.

 

Σε μενα λειτουργούσε κανονικά. Ας πουν και οι άλλοι αν το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από Κωτσο. Μιά ερώτηση. Η θύρα micro usb του είναι "σφιχτή". Όταν βάζω το καλώδιο δηλαδή θέλει λίγο ζόρι στο βάλε-βγάλε. Να ανησυχήσω ή να το περιμένω να χαλαρώσει;
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα για τη γυναικα αλλα ολα καλα γρηγορο"ηχος οθονη κλπ ομως με την"μπαταρια υπαρχει μια "απατη"δεν ειναι 3000 αμπερωρες αλλα 2070 εσκασα οποτε η αυτονομια παει περιπατο βαλτε το cpu-z και τσεκαρετε και εσεις και πειτε μου

 

CPU-Z relies on the operating system to report the battery capacity, and sometimes the system is wrong about it.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα μετά από πολύ καιρό τη ζελατίνα (ποτέ δεν χρησιμοποιώ στα κινητά μου).

Εντάξει, άλλη αίσθηση και άλλη οθόνη!!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό παλεύεται ή είναι χειρότερο από το stock android? Ένας από τους λόγους που φοβάμαι να το πάρω είναι το emotion ui...

 

Εγώ που το δοκιμασία μου άρεσε. Είναι θέμα γούστου μωρέ .

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θήκη από Ελλάδα και προστασία οθόνης έχει κάποιος να προτείνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θήκη από Ελλάδα και προστασία οθόνης έχει κάποιος να προτείνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψάξε για spigen, αν και είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...