Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στης συζύγου καταναλώνει 1% κατά τη διάρκεια της νύχτας (περίπου 8ωρες) με όλα κλειστά. Ή μπαταρία του πιστεύω πώς είναι αρκετά καλή και σε σχέση με τον ανταγωνισμό του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Σας καταναλώνει 1% την μία ώρα ή μιλάτε για 6 ώρες;;; Σε offline mode?

Λοιπόν από της 00:00 το βράδυ όταν πέφτει για ύπνο μέχρι 8:30 που ξυπνάει φεύγει 1% αν είναι σε offline Mode αν αφήσει wifi η 4g ανοιχτό 2% με 3%

Αν αφήσει το Facebook ανοιχτό τότε ναι χάος (πραγματικά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος βρει λύση για την μπαταρία ας μας πει...το βράδυ offline όλα, μέσα σε έξι ώρες τρώει 12%. Τοσο πιστεύω θα έτρωγε και σε online mode. Δοκιμάζοντας την ultra λειτουργία μπαταρίας όπου έχεις μόνο τηλέφωνο και μνμ καταναλώνει λιγότερο! Τι μπορεί να φταίει;

Αν πατήσεις το "τετραγωνάκι" στα κουμπιά, υπάρχει κάποια εφαρμογεί π.χ chrome, η οποία όσο κι αν πατάς εκεί τον κάδο εξακολουθεί να σου την εμφανίζει κάθε φορά που κάνεις το ίδιο; Δηλαδή εξακολουθεί να τρέχει στο παρασκήνιο;

Εγώ το παρατήρησα αυτό με τον chrome. Δεν έκλεινε ουσιαστικά, έτρωγε αρκετή μπαταρία αλλά μόλις τον απενεργοποίησα η κατανάλωση μπαταρίας επανήλθε στα "καλά" της.

Link to comment
Share on other sites

Gps , αυτόματο.συγχρονισμό τα έχεις κλειστά? Τσέκαρε μετά από μια πλήρη φόρτιση τι είναι αυτό που σου τρώει πολύ μπαταρία από το μενού Διαχείριση μπαταρίας. Εμένα μου έδειχνε ότι είναι το Wi-Fi παρόλο που το είχα κλειστό και είδα ότι είχα πατήσει μια ρύθμιση να ανοίγει αυτόματα όταν βρίσκει δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

3 GB Ram, single sim, Vodafone.

Έχω την έκδοση λογισμικού αυτή:

VNS-L31C02B110

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σου ειναι ευκολο να μου στειλεις ενα link γτ δεν το βρισκω στην vodafone

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας σήμερα για μια συνάδελφο να της βρω το P9 lite για αγορά με την προσφορά, δυστυχώς (για εκείνη) ...

το τηλ έχει εξαφανιστεί από τις μεγάλες αλυσίδες !!

Link to comment
Share on other sites

Ήδη το Στοκ τελειώνει.. Προλάβετε...!

 

Να αναφέρω επίσης ότι το ΣΚ που έπαιξα με κάμερα σε βραδινά πλάνα σε εντελώς auto

Bγαζει με Πόλυ κόκκο .. Εάν όμως "παιξεις" με το pro camera με τις ρυθμίσεις ταχύτητας , ISΟ κλπ, μπορείς να βγάλεις όμορφες φωτογραφίες.

 

Επίσης δεν έχει κανένα πρόβλημα με ήχους ειδοποίησεων ακούγονται όλοι δυνατά.

( dual sim 2ρι)

 

Μπορείς να δώσεις κάποιο ενδεικτικό σετ ρυθμίσεων με τις οποίες είχες καλή βραδυνή λήψη.

 

Και καμιά φωτό να βλέπαμε καλό θα ήταν !

 

Αν δεν βαριέσαι...

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας σήμερα για μια συνάδελφο να της βρω το P9 lite για αγορά με την προσφορά, δυστυχώς (για εκείνη) ...

το τηλ έχει εξαφανιστεί από τις μεγάλες αλυσίδες !!

Λογικό...δυστυχώς.

Εγώ το (ξανά)παρήγγειλα σήμερα από Κωτσόβολο. Το περιμένουν μέσα στις επόμενες...15 εργάσιμες μέρες...:X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει στις 11/07 και μου ήρθε σήμερα 19/7 για παραλαβή από το κατάστημα (Public). Οπότε το βραδάκι θα έχει στήσιμο κινητού.
Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει ο αδερφος μου το συγκεκριμενο κινητο απο vodafon και δεν βλεπει την sd καρτα.πως λυνεται το προβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει ο αδερφος μου το συγκεκριμενο κινητο απο vodafon και δεν βλεπει την sd καρτα.πως λυνεται το προβλημα?

Για αρχή δοκίμασε άλλη sd, αν τπτ είναι doa

Link to comment
Share on other sites

σου ειναι ευκολο να μου στειλεις ενα link γτ δεν το βρισκω στην vodafone

Δεν κατάλαβα το τι ζητάς. Αν εννοείς από που το αγόρασα, το πήρα από σκρουτζομαγαζο.

 

http://plus3.gr/index.php?route=product/product&product_id=61300&search=Huawei%20p9&description=true

 

Είναι Ευρωπαϊκή συσκευή της vodafone.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ το κινητού για την τιμή του πιστεύω ότι είναι καλή επιλογή.

Πρώτη φορά πήρα κινητό χωρίς καν να το δω από κοντά λόγω ανάγκης.

+Oθόνη εκπληκτική.

Έβλεπα κάποια βίντεο στο youtube με συγκρίσεις και φαινόνταν τα χρώματα πιο ξεπλημένα η η φωτεινότητα πιο χαμηλή ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Πρώτη φορά που δεν μπορώ να ξεχωρίσω amoled με ips.Καλό μαύρο ζωντανά χρώματα φωτεινάτητα στο FuLL τυφλώνει

+κόντρα στον ήλιο το χρησιμοποιείς άνετα και ο αισθητήρας του προσαρμόζεται αστραπιαία.

+Αρκετά ισχυρό ακόμα και για απαιτητικές εφαρμογές

+Καλός ήχος με ακουστικά σαν mp3 με καλά μπάσα.Εξωτερικό ηχείο καθαρός ήχος αν και μονοφωνικός.....

-....Το ένα ηχείο το έχει για ..... εξαερισμό

-Το εσωτερικό ακουστικό 7/10

-δεν έχει γυροσκόπιο

-Ο Αισθητήρας Δακτυλικού Αποτυπώματος δουλεύει καλά αλλά λόγο της θέσης του το δάκτυλο έχει την τάση να ακουμπάει πλάγια

με αποτέλεσμα να μην το αναγνωρίζει πολλές φορές με την πρώτη.

Τι θα ήθελα σε επίπεδο software .....

1)Nα μην δονείται το κινητό αν δεν αναγνωρίζει το δακτ. αποτύπωμα(δεν βρήκα ρύθμιση).

2)music player equalizer

3)Να μπορεί να χρησιμοποιήσεις τον αισθητήρα και για άλλες λειτουργίες όπως scrolling back αν γίνεται.

Edited by PERIS29
Link to comment
Share on other sites

-....Το ένα ηχείο το έχει για ..... εξαερισμό

 

 

Ενα ηχείο έχει στα δεξιά, αριστερά είναι το μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ το κινητού για την τιμή του πιστεύω ότι είναι καλή επιλογή.

Πρώτη φορά πήρα κινητό χωρίς καν να το δω από κοντά λόγω ανάγκης.

+Oθόνη εκπληκτική.

Έβλεπα κάποια βίντεο στο youtube με συγκρίσεις και φαινόνταν τα χρώματα πιο ξεπλημένα η η φωτεινότητα πιο χαμηλή ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Πρώτη φορά που δεν μπορώ να ξεχωρίσω amoled με ips.Καλό μαύρο ζωντανά χρώματα φωτεινάτητα στο FuLL τυφλώνει

+κόντρα στον ήλιο το χρησιμοποιείς άνετα και ο αισθητήρας του προσαρμόζεται αστραπιαία.

+Αρκετά ισχυρό ακόμα και για απαιτητικές εφαρμογές

+Καλός ήχος με ακουστικά σαν mp3 με καλά μπάσα.Εξωτερικό ηχείο καθαρός ήχος αν και μονοφωνικός.....

-....Το ένα ηχείο το έχει για ..... εξαερισμό

-Το εσωτερικό ακουστικό 7/10

-δεν έχει γυροσκόπιο

-Ο Αισθητήρας Δακτυλικού Αποτυπώματος δουλεύει καλά αλλά λόγο της θέσης του το δάκτυλο έχει την τάση να ακουμπάει πλάγια

με αποτέλεσμα να μην το αναγνωρίζει πολλές φορές με την πρώτη.

Τι θα ήθελα σε επίπεδο software .....

1)Nα μην δονείται το κινητό αν δεν αναγνωρίζει το δακτ. αποτύπωμα(δεν βρήκα ρύθμιση).

2)music player equalizer

3)Να μπορεί να χρησιμοποιήσεις τον αισθητήρα και για άλλες λειτουργίες όπως scrolling back αν γίνεται.

 

3) μπορείς όταν βλέπεις τις φωτογραφίες μέ τό δακτυλικό να τις γυρίσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δυο ερωτησουλες!

1)οταν καλειτε καποιον και απανταει το κινητο σας δονειται;αν ναι πως γινεται αυτο;

2)υπαρχει δυνατοτητα σε εισερχομενη κληση να αναβοσβηνει το φλας;

Link to comment
Share on other sites

2)υπαρχει δυνατοτητα σε εισερχομενη κληση να αναβοσβηνει το φλας;

Γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό;

Δεν έχει notification led το lite?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό;

Δεν έχει notification led το lite?

εχει αλλα επειδη δουλευω σε χωρο με φασαρια ειναι ευκολοτερο να καταλαβω την εισερχομενη κληση αν αναβοσβηνει το φλας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Οταν ειναι κλειστο το κινητο και πιεζουμε συνεχομενα το πληκτρο μειωσης της εντασης, ενεργοποιειται η φωνητικη κληση!

 

Μπορουμε να το απενεργοποιησουμε..?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η χαζομάρα με το μήνυμα αντί για ηχητική ειδοποίηση όταν σε καλούν στην δεύτερη σιμ και μιλάς στην πρώτη γίνεται να αλλάξει ?
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιο ενδεικτικό σετ ρυθμίσεων με τις οποίες είχες καλή βραδυνή λήψη.

 

Και καμιά φωτό να βλέπαμε καλό θα ήταν !

 

Αν δεν βαριέσαι...

 

να "ανεβάσω " φώτο είναι λίγο δύσκολο μια και το τηλ. Δύσκολα το αφήνει από τα χέρια της η γυναίκα μου.. :lol:..

Αλλά μπορώ να σας πω τι πειράματα έκανα :

Το θέμα ήταν βραδινό με θέα λίγο από τον κήπο, παραλιακό δρόμο με φωτισμό από σπίτια αυτοκίνητα και θάλασσα με ουρανό

Και με κίνηση με αναμενα φώτα αυτοκινήτων. Το εστιακό μήκος ίδιο, και στηριζομενος σε σταθερό σημείο τα χέρια μου.

1 φώτο εντελώς auto :

Iso 2500 , S 1/13s, AF-A αποτέλεσμα πάρα πολύ κοκκος ειδικά στο φόντο του ουρανού

 

2 φώτο Pro camera :

Iso 800 , S 1/4s , AF-S αποτέλεσμα σαφώς καλύτερο , πολύ λιγότερο κοκκος φαίνονται καλύτερα κάποιες λεπτομέρειες.

 

3 φώτο pro camera :

Iso 400 , S 0,3s AF-S πιο σκοτεινή λίγο από την προηγούμενη αλλά καλύτερη από την auto.

 

4 και τελευταία φώτο με ρύθμιση Pro camera:

Iso 1000 , S 1/6s , AF-S και πείραξα και λίγο το ΕV: 0,30 ( σε όλες τις άλλες ήταν 0,00)

Αποτέλεσμα η πιο σκοτεινή μεν σε ουρανό και θάλασσα αλλά χωρίς κόκκους , η πιο φυσική θα έλεγα , τα λουλούδια από τον κήπο και γενικά κάποιες λεπτομέρειες φαίνονται πιο φυσικές.

 

Συμπέρασμα.

Μπορεί με υπομονή και πειραματισμο να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα Από το auto .

Σίγουρα στα χέρια κάποιου πιο έμπειρου θα έχει και καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

να "ανεβάσω " φώτο είναι λίγο δύσκολο μια και το τηλ. Δύσκολα το αφήνει από τα χέρια της η γυναίκα μου.. :lol:..

Αλλά μπορώ να σας πω τι πειράματα έκανα :

Το θέμα ήταν βραδινό με θέα λίγο από τον κήπο, παραλιακό δρόμο με φωτισμό από σπίτια αυτοκίνητα και θάλασσα με ουρανό

Και με κίνηση με αναμενα φώτα αυτοκινήτων. Το εστιακό μήκος ίδιο, και στηριζομενος σε σταθερό σημείο τα χέρια μου.

1 φώτο εντελώς auto :

Iso 2500 , S 1/13s, AF-A αποτέλεσμα πάρα πολύ κοκκος ειδικά στο φόντο του ουρανού

 

2 φώτο Pro camera :

Iso 800 , S 1/4s , AF-S αποτέλεσμα σαφώς καλύτερο , πολύ λιγότερο κοκκος φαίνονται καλύτερα κάποιες λεπτομέρειες.

 

3 φώτο pro camera :

Iso 400 , S 0,3s AF-S πιο σκοτεινή λίγο από την προηγούμενη αλλά καλύτερη από την auto.

 

4 και τελευταία φώτο με ρύθμιση Pro camera:

Iso 1000 , S 1/6s , AF-S και πείραξα και λίγο το ΕV: 0,30 ( σε όλες τις άλλες ήταν 0,00)

Αποτέλεσμα η πιο σκοτεινή μεν σε ουρανό και θάλασσα αλλά χωρίς κόκκους , η πιο φυσική θα έλεγα , τα λουλούδια από τον κήπο και γενικά κάποιες λεπτομέρειες φαίνονται πιο φυσικές.

 

Συμπέρασμα.

Μπορεί με υπομονή και πειραματισμο να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα Από το auto .

Σίγουρα στα χέρια κάποιου πιο έμπειρου θα έχει και καλύτερα αποτελέσματα.

Εγώ είχα φάει μια νύχτα μέχρι να μάθω το p8 στο pro Mode...

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες μόλις πατας τον κάδο κλείνουν όλες οπότε δεν τρεχει κάτι από πίσω φαντάζομαι, gps κλειστο το έχω όπως και το wifi+ που νομίζω εντοπίζει τα δίκτυα. Συγχρονισμό έχω 1 gmail και 1 exchange-hotmail, facebook, viber. Έσβησα και την προεγκατεστημένη εφαρμογή ειδήσεων republic που νομίζω ετρωγε πολυ. Απλα πιστευα πως όταν κλεινεις data , wifi δεν συγχρονίζει τίποτα άρα δεν τρέχει κατι απο πίσω που να χρειάζεται επεξεργαστική ισχυ για να τρώει μπαταρία... είναι λάθος η σκέψη μου??
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες μόλις πατας τον κάδο κλείνουν όλες οπότε δεν τρεχει κάτι από πίσω φαντάζομαι, gps κλειστο το έχω όπως και το wifi+ που νομίζω εντοπίζει τα δίκτυα. Συγχρονισμό έχω 1 gmail και 1 exchange-hotmail, facebook, viber. Έσβησα και την προεγκατεστημένη εφαρμογή ειδήσεων republic που νομίζω ετρωγε πολυ. Απλα πιστευα πως όταν κλεινεις data , wifi δεν συγχρονίζει τίποτα άρα δεν τρέχει κατι απο πίσω που να χρειάζεται επεξεργαστική ισχυ για να τρώει μπαταρία... είναι λάθος η σκέψη μου??

 

Δες στις προστατευόμενες να δεις αν έχεις εκεί ενεργοποιημένη κάποια στην οποία μπορεί να οφείλεται ή κατανάλωση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...