Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε τον οδηγό εσυ και το ρίσκο δικό μου....κάναμε αλλά κ αλλά. Σε αυτό θα κολλήσουμε...??
https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/europe-vns-l31-toolkit-bootloader-t3432873

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/europe-vns-l31-toolkit-bootloader-t3432873

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εισαι ωραιος

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ήχο κλήσης και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Μήπως όμως η αιτία βρίσκεται αλλού; Μήπως έχεις βάλει τη SIM στη θέση 2;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον ήχο:

Huawei P9 lite 2017 dual

 

Εχω βάλει sim και στις δυο ταυτόχρονα, με full σήμα οποτε δε παίζει κατι τέτοιο!

 

Αλλάζω τον ήχο απο "ρυθμίσεις -> ήχος -> ήχος κλήσης τηλεφώνου SIM 1", και ενώ φαινεται πως εχει κρατήσει τον ήχο, όταν χτυπάει ακούγεται το κλασικό ντρινγκ. Ακριβώς το ίδιο και στη sim 2.

Κατέβασα το zedge, όρισα απο εκεί ήχο κλήσης. Παλι τα ίδια!

Έβαλα ήχο κλήσης σε μια μονο επαφή μεσα απο τις επαφές. Τα ίδια!

 

Το παράξενο ειναι πως κάποιες φορές εχω ακούσει τον ήχο που εχω ορίσει, αλλά ειναι μια στις εκατό φορές!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την Β389 στο δικο μου απο firmware finder...καμια διαφορα δεν βλεπω μεχρι στιγμης αλλα ουτε και καποιο προβλημα αντιμετωπισα,ολα γρηγορα και χωρις κολληματα οπως πρωτα! :)

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ξανά. Είναι πλέον επίσημο. Μίλησα με την εταιρεία. Μου είπαν ότι δεν γίνεται να συμβαίνει αυτό, δηλαδή να μην μπορεί να συνδεθεί το κινητό σε κανέναν Google λογαριασμό. Όπου και να προσπαθώ να συνδεθώ σχετικά με την google το κινητό με πέτα αυτομάτως έξω. Θα το στείλω αύριο στην αντιπροσωπεία να το δουν. Έψαξα παντού σε βίντεο και σε Φόρουμ ελληνικά και ξένα και πολλοι έλεγαν ότι χρειάζεται να γίνει διαγραφή δεδομένων του play store ή και να δοθούν άδειες σε αυτή την εφαρμογή. Τα έκανα όλα ενώ ακόμα προσπάθησα να κάνω και αναβάθμιση του κινητού μέσα από το hi care αλλά τίποτα. Όταν έχω νέα θα ενημερώσω. Καλή συνέχεια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ξανά. Είναι πλέον επίσημο. Μίλησα με την εταιρεία. Μου είπαν ότι δεν γίνεται να συμβαίνει αυτό, δηλαδή να μην μπορεί να συνδεθεί το κινητό σε κανέναν Google λογαριασμό. Όπου και να προσπαθώ να συνδεθώ σχετικά με την google το κινητό με πέτα αυτομάτως έξω. Θα το στείλω αύριο στην αντιπροσωπεία να το δουν. Έψαξα παντού σε βίντεο και σε Φόρουμ ελληνικά και ξένα και πολλοι έλεγαν ότι χρειάζεται να γίνει διαγραφή δεδομένων του play store ή και να δοθούν άδειες σε αυτή την εφαρμογή. Τα έκανα όλα ενώ ακόμα προσπάθησα να κάνω και αναβάθμιση του κινητού μέσα από το hi care αλλά τίποτα. Όταν έχω νέα θα ενημερώσω. Καλή συνέχεια

Τουλαχιστον να βρεθει λυση με το προβλημα σου απο την Huawei και να ησυχασεις και εσυ!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον να βρεθει λυση με το προβλημα σου απο την Huawei και να ησυχασεις και εσυ!

 

Δεν είναι δικό μου το κινητό. Είναι φίλης που εγώ της το πρότεινα και το γεγονός ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές κτλ είναι σα να είναι μισή η συσκευή. Διάβασα σε κάποια forums ότι η Χαβάη δεν κατάφερε τελικά να το φτιάξει και τους έκανε αντικατάσταση συσκευής

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγορασει κανεις αυτην την θηκη http://www.skroutz.gr/s/9964076/Spigen-Neo-Hybrid-Silver-Huawei-P9-Lite.html?from=recommendations να μου πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν αγοράσω καινούργιο φορτιστή fast charger, είδα στο σκρουτζ ένα της Samsung με 10€ θα έχει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία; θα χαλάσει πιο γρήγορα ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν αγοράσω καινούργιο φορτιστή fast charger, είδα στο σκρουτζ ένα της Samsung με 10€ θα έχει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία; θα χαλάσει πιο γρήγορα ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ

 

Όχι βέβαια. Πάρτον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν αγοράσω καινούργιο φορτιστή fast charger, είδα στο σκρουτζ ένα της Samsung με 10€ θα έχει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία; θα χαλάσει πιο γρήγορα ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ

 

Αν δε κάνω τραγικό λάθος, δεν επιτρέπει τη φόρτιση με πάνω απο 1Ah.

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί να έχει ρωτήσει ξανά κάποιος γι' αυτό το θέμα αλλά ρωτάω γιατί δεν βρήκα κάτι στις απαντήσεις....ξέρει κανείς που μπορώ να βρω προστατευτικό οθόνης για το Huawei P9 lite (2016) που να ταιριάζει μια χαρά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Έχει η γυναίκα μου το μονοκαρτο απο vodafone , το είχα κάνει unbranded περσι και απο τότε έιναι L21C900B161

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως θα περάσω nougat ? ή με λίγα λόγια τι πρέπει να κάνω?

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το κάνω δικαρτο ρε παίδες???

 

Παρε έτοιμο και ασε τα πειραματα καλυτερα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγορασει κανεις αυτην την θηκη http://www.skroutz.gr/s/9964076/Spigen-Neo-Hybrid-Silver-Huawei-P9-Lite.html?from=recommendations να μου πει εντυπώσεις;

Εγώ αγόρασα την μαύρη την απλή, όχι όμως τη hybrid. Είναι άριστη σε σχέση με μια διάφανη tpu από Κίνα που φθείρεται κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Παρε έτοιμο και ασε τα πειραματα καλυτερα.

 

Εσύ αντί να ειρωνευεσαι.. καλύτερα να απαντήσεις σε ότι ρωτάω.. και αν δεν ξέρεις την απάντηση καλύτερα να σιωπας.........δεν ζήτησα την γνώμη σου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Έχει η γυναίκα μου το μονοκαρτο απο vodafone , το είχα κάνει unbranded περσι και απο τότε έιναι L21C900B161

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως θα περάσω nougat ? ή με λίγα λόγια τι πρέπει να κάνω?

ευχαριστώ πολύ

Λοιπον.Το ιδιο επαθα και εγω και τελικα κατά τυχη το ξαναεκανα branded vodafone με την 7 και παίρνω και αναβαθμίσεις.θα κατεβασεις το firmware finder στο κινητο σου και θα βρεις μια ρομ που θα είναι στη μορφη vns-l21c02b329.Αλλα θα πρεπει η ρομ να είναι λιγο πανω από τα 2GB.Προσεχε γιατι είναι σημαντικο αυτό.Και μετα ακολουθεις κανονικα την διαδικασία με τα 3 κουμπια και αλλαζοντας τις ρυθμισεις στο wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Το ιδιο επαθα και εγω και τελικα κατά τυχη το ξαναεκανα branded vodafone με την 7 και παίρνω και αναβαθμίσεις.θα κατεβασεις το firmware finder στο κινητο σου και θα βρεις μια ρομ που θα είναι στη μορφη vns-l21c02b329.Αλλα θα πρεπει η ρομ να είναι λιγο πανω από τα 2GB.Προσεχε γιατι είναι σημαντικο αυτό.Και μετα ακολουθεις κανονικα την διαδικασία με τα 3 κουμπια και αλλαζοντας τις ρυθμισεις στο wi-fi.

 

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

οκ πέτυχε . ευχαριστώ

και εδώ ένας οδηγός που μπορεί να βοηθήσει

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/how-to-b388-nougat-maybe-b381-guide-t3612072

Link to comment
Share on other sites

οκ πέτυχε . ευχαριστώ

και εδώ ένας οδηγός που μπορεί να βοηθήσει

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/how-to-b388-nougat-maybe-b381-guide-t3612072

 

Πολυ ωραια.Ευκολο ηταν.Παντως η nougat φαίνεται πιο ομορφη και πιο smooth.Στην μπαταρία νομιζω οτι πρεπει να υστερεί αλλα δεν μπορω να πω απο την πρώτη μερα.Το c900 το αλλαξες σε 02 ή το αφησες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί να έχει ρωτήσει ξανά κάποιος γι' αυτό το θέμα αλλά ρωτάω γιατί δεν βρήκα κάτι στις απαντήσεις....ξέρει κανείς που μπορώ να βρω προστατευτικό οθόνης για το Huawei P9 lite (2016) που να ταιριάζει μια χαρά?

 

https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-amazing-h-pro-for-huawei-p9-lite-g9-lite-tempered-glass-screen-film-nanometer-anti-explosion-sku10351123a.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί να έχει ρωτήσει ξανά κάποιος γι' αυτό το θέμα αλλά ρωτάω γιατί δεν βρήκα κάτι στις απαντήσεις....ξέρει κανείς που μπορώ να βρω προστατευτικό οθόνης για το Huawei P9 lite (2016) που να ταιριάζει μια χαρά?

 

https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-amazing-h-pro-for-huawei-p9-lite-g9-lite-tempered-glass-screen-film-nanometer-anti-explosion-sku10351123a.html

 

Out of stock

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-for-huawei-p9-lite-amazing-nanometer-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-film-sku10351122a.html[/url]

 

αυτο ειναι για Huawei P9 lite?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια.Ευκολο ηταν.Παντως η nougat φαίνεται πιο ομορφη και πιο smooth.Στην μπαταρία νομιζω οτι πρεπει να υστερεί αλλα δεν μπορω να πω απο την πρώτη μερα.Το c900 το αλλαξες σε 02 ή το αφησες;

Οτι υστερει...υστερει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...