Jump to content

Κρυφές προσφορές καρτοκινητών Nova με sms στο 12410


jimmiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αριθμό από φορητότητα . Το έκανα στην wind πριν κάτι μήνες

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Με κατάφεραν τελικά και έβαλα κάρτα..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171201/fef2df08a3f6f60f8ba31971640d9817.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171201/f2b3d35fc68ccbed84378858f1e3c224.jpg

Edited by XP130TD
τεράστιες εικόνες
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.αν παρεις μνμ που λεει στειλε μνμ για να πάρεις την ταδε προσφορά πχ μεχρι 3/12 και βαλεις μετα απο εκεινη την ημερομηνια θα στο δωσει; ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο (99% για να μην πω 100 :) ) οχι,δεν θα το παρεις.Υπαρχει ομως περιπτωση να παιρνει παραταση η προσφορα,αλλα αυτο το καταλαβαινεις αν ξαναπαρεις μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό Αντώνη ισχύει για όλους τους συνδρομητές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ήρθε για 7ο μήνα συνεχόμενο το πακέτο 12 σε εμένα ......

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ήρθε για 7ο μήνα συνεχόμενο το πακέτο 12 σε εμένα ......

 

Sent from my 1+3T

 

Θέλει ειδικό "χειρισμό" για να σου έρχεται (σχεδόν) διαρκώς ένα από τα παραπάνω πακέτα του 12410 που επιθυμείς (πχ το 21)

Και αυτό περιλαμβάνει:

 

α) Να μην το ενεργοποιήσεις την πρώτη φορά που θα σου έρθει.

και

β) Να μην το ενεργοποιείς συχνά, όταν σου έρχεται.

 

Αδύνατο (ειδικά το α) ) για τη συντριπτική πλειοψηφία μας.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα 6 μηνες 1000 λεπτά προς Wind-Q
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα 6 μηνες 1000 λεπτά προς Wind-Q

 

Για το 31 δε μπορείς να "κάνεις" και πολλά:

 

ΑΝ δε το ενεργοποιήσεις την πρώτη φορά που θα σου έρθει,

Θα σου ξανάρθει.

 

ΑΛΛΑ:

Όταν (άσχετα ΑΝ θα είναι από την πρώτη φορά που θα σου έρθει sms για το 31 ή επόμενη φορά/χρονικό διάστημα) θα το ενεργοποιήσεις,

 

ΔΕ θα σου ξανάρθει (Για 1-2 χρόνια, τουλάχιστον)....:)

Και 6 μήνες καλοί είναι: Πάρτο (όταν σε βολεύει): Οποιαδήποτε στιγμή σου'ρθει δλδ. Αυτό είναι το λογικό για το 31.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα πολλαπλά μηνύματα για τα 5gb 5€ σήμερα μου ήρθε για πρώτη φορά το παρακάτω

700Λ ΠPOΣ OΛOYΣ MONO 7,06€ ΓIA 30 MEPEΣ KAI MIΛAΣ AΣTAMATHTA! ΣTEIΛE 15 ΣTO 12410 EΩΣ 17/12 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA!

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα πολλαπλά μηνύματα για τα 5gb 5€ σήμερα μου ήρθε για πρώτη φορά το παρακάτω

700Λ ΠPOΣ OΛOYΣ MONO 7,06€ ΓIA 30 MEPEΣ KAI MIΛAΣ AΣTAMATHTA! ΣTEIΛE 15 ΣTO 12410 EΩΣ 17/12 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA!

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και σε εμένα ήρθε αλλά δεν το ενεργοποιώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα πολλαπλά μηνύματα για τα 5gb 5€ σήμερα μου ήρθε για πρώτη φορά το παρακάτω

700Λ ΠPOΣ OΛOYΣ MONO 7,06€ ΓIA 30 MEPEΣ KAI MIΛAΣ AΣTAMATHTA! ΣTEIΛE 15 ΣTO 12410 EΩΣ 17/12 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA!

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου ήρθε τώρα ως "Xmas προσφορά" το 55 για 5GB με 5€ για ενεργοποίηση ως 17/12

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε άλλο forum για την προσφορά στο f2g δωρεάν 1000' σε Wind/Q, για 6 μήνες με αποστολή 31 στο 12410.

Προσπάθησα σε 2 sim ειδικής προσφοράς και δεν τη δέχτηκε αλλά τη δέχτηκε σε 3η.

Προϋπόθεση η ανανέωση χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την τρίτη sim,προφανως ειχε ερθει καποια στιγμη νωριτερα το μηνυμα με την εν λογω προσφορα. Αυτο ειναι και ο λογος που δεν δουλεψε στις αλλες 2. Δεν το ειχαν λάβει.Το "ειδικης προσφορας" δεν εχει σχεση με την προσφορα αυτη (ή και οποιαδηποτε άλλη του 12410).
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην πρόσεξες ότι, δεν έλαβα μήνυμα, σε καμία από τις 3, αλλά το διάβασα σε άλλο forum (και μάλιστα οι mods το έσβησαν) και δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

το προσεξα. Απλα σκεφτηκα οτι μπορει να ηρθε και να μην το προσεξες. Δεν ξερω μαλιστα αν υπαρχει χρονος ισχυος παραδοσης για τα μηνυματα αυτα,μηπως δηλ. αν το νουμερο ηταν κλειστο για μερες να μην παραδιδεται εν τελει το μηνυμα. Εν τελει,για πρωτη φορα νομιζω αναφερεται οτι η συγκεκριμενη τουλαχιστον προσφορα ενεργοποιηται χωρις να εχει ερθει το μηνυμα. Παντως σε 3 νουμερα (2 q / 1 f2g) δεν μου το εδωσε...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργική η συζήτηση.

Στις 2 sim είναι σίγουρο ότι δεν ήρθε μήνυμα, αφού τις έχω σε κινητά. Η 3η ήταν σε συρτάρι για μερικούς μήνες και την έβαλα σήμερα το απόγευμα για να δοκιμάσω την προσφορά και τη δέχτηκε. Έτσι, δεν μπορούμε να βγάλουμε ασφαλές συμπέρασμα αν είχε δεχτεί μήνυμα σ' αυτό το διάστημα.

 

Δοκίμασα τώρα και στην Q και δεν τη δέχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργική η συζήτηση.

Στις 2 sim είναι σίγουρο ότι δεν ήρθε μήνυμα, αφού τις έχω σε κινητά. Η 3η ήταν σε συρτάρι για μερικούς μήνες και την έβαλα σήμερα το απόγευμα για να δοκιμάσω την προσφορά και τη δέχτηκε. Έτσι, δεν μπορούμε να βγάλουμε ασφαλές συμπέρασμα αν είχε δεχτεί μήνυμα σ' αυτό το διάστημα.

 

Δοκίμασα τώρα και στην Q και δεν τη δέχτηκε.

 

1) Προσφορά μόνο για σένα από το 12410 ΔΕΝ ενεργοποιείται αν δε ληφθεί το αντίστοιχο (στο συγκεκριμένο κωδικό προσφοράς) sms το προηγούμενο χρονικό διάστημα (Μπορεί και να'ναι η πρώτη ενημέρωση sms μισό+ μήνα πιο πριν).

2) Όταν ενεργοποιηθεί μια τέτοια προσφορά (που έχει ήδη ληφθεί sms πιο πριν), ΔΕΝ υπάρχει καμιά περαιτέρω ενημέρωση ξανά για την ίδια προσφορά από 12410 ακόμα και μόλις ληφθεί το sms ενημέρωσης (πχ μισό+ μήνα πιο πριν από την καταληκτική δυνατότητα ενεργοποίησής της) να έχει ενεργοποιηθεί.

 

ΑΥΤΑ μου έχουν "αποδειχθεί" (Ως δημιουργός του topic αυτού).

 

ΑΝ την είχες στο συρτάρι τόσο καιρό (Και δε στη "νέκρωσε" μετά το 3μηνο, όπως έχουμε πει αλλού):

α) Σου στέλνει sms αρκετά για 12410 προκειμένου (κίνητρο) να βάλεις κάρτα.

β) Δεν τα βλέπεις παρά ΑΝ ανοίξεις τη sim σε συσκευή (Έχουν καταληκτική ημερομηνία παραλαβής που αν δεν γίνει το "άναμα" της sim δε θα ληφθούν ποτέ: Αδιευκρίνιστο ΑΝ και μπορεί και κάποιος άλλος να το διερευνήσει από μας).

γ) ΑΝ έβαλες αμέσως μόλις την "έβγαλες" από το συρτάρι τον κωδικό 31 στο 12410, δε θα λάβεις ποτέ το αντίστοιχο sms ενημέρωσης

Για να ξέρεις ότι:

 

Σίγουρα η συγκεκριμένη sim είχε λάβει το αντίστοιχο sms.

Ειδικά για το 31, το χρονικό διάστημα λήψης sms αρχικής ενημέρωσης ως την καταληκτική ημερομηνία που δίνει ως δυνατότητα ενεργοποίησης "αγγίζει" το μισό μήνα+ (από τα μεγαλύτερα των 12410). Οπότε θα το έλαβε η sim ίσως και αρχές Δεκέμβρη.

 

Πώς περιμένεις, λοιπόν, να το δεις ότι το έλαβε η συγκεκριμένη sim ΜΕΤΑ από τόσο χρονικό διάστημα,

ΟΤΑΝ την είχες στο συρτάρι

ΚΑΙ μόλις την "άναψες": Της "άστραψες" ένα 31.

 

Για βάλτης και κάποιο άλλο από τους κωδικούς (πχ τον 21 ή τον 32) για να "δούμε".....:)

Link to comment
Share on other sites

Σε φιλο παντως που εχει F2G,απο εποχη mo mad ηρθε το 21,ειχα καιρο να το δω το συγκεκριμενο.Το 31/32 εχει ερθει στο φοιτητικο f2g.

Τα 10GB/8€ και 5Gb/5€ ερχονται στο f2g της μανας μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
με μηνυμα 2018 στο 12410 παιρνεις δωρο μικρης διαρκειας. Εγω πηρα 2018 μηνυματα για wind/q για 3 μερες,απο αλλον εχει αναφερθει οτι μπορει να δωσει 2018 μηνυματα προς ολους για 24 ωρες. Το θεμα ειναι οτι δεν ειχα λαβει αντιστοιχο μηνυμα,αρα λογικα ισχυει για ολους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κρυφές προσφορές καρτοκινητών Nova με sms στο 12410

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...