Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχει πλέον ρύθμιση για επεξεργαστή, μόνο οι δυο επιλογές για εξοικονόμηση ενέργειας, οι προστατευόμενες εφαρμογές εκεί που ήταν είναι ακόμη, "κλείσιμο εφαρμογών μετά το κλείσιμο της οθόνης" και επιλέγεις ποιες δεν θα κλείνουν

 

Πιστεύω πάντως ότι το μενού της νέας έκδοσης θέλει κάποιες βελτιώσεις. Στο P9 έχω Android 7 και στο Ρ8 Android 6.

Με βολεύει περισσότερο το Ρ8

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά να κάνω μία ερώτηση ασχετου αλλά μην γελάσετε, εχω 3 PC αλλά ολα τρέχουν Windows 7 PRO 32 bit, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω οτιδήποτε με το P9? θέλει υποχρεωτικά 64bit?
Link to comment
Share on other sites

Γειά να κάνω μία ερώτηση ασχετου αλλά μην γελάσετε, εχω 3 PC αλλά ολα τρέχουν Windows 7 PRO 32 bit, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω οτιδήποτε με το P9? θέλει υποχρεωτικά 64bit?

 

Η σουίτα της Huawei θέλει Windows 64ρια.

Με την εφαρμογή AirDroid κάνεις την δουλειά σου όμως χωρίς κανένα πρόβλημα.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται σημερα ηρθε και σε branded vodafone η 7.0 ...Ας ενημερωσει καποιος, καθοτι νεος στα android πραγματα τι καινουριο εχει.. η τι bugs μπορει να υπαρξουν..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα. Εχω ενα πρόβλημα και ελπίζω να βγαλω ακρη. Λοιπον. Εχω το p9 και ειχα την εκδοση L09C150B183. Εβλεπα οτι καθυστερούσε η αναβαθμιση σε nougat οποτε προσπάθησα μεσω firmware finder να το αναβαθμισω στην Β360. Δοκιμασα την μεθοδο που αλλαζεις το proxy και τελικα κατέβηκε. Άνοιξε κανονικα και τωρα εχει γυρισει στην εκδοση nrd90m test-keys. Εχει καποιος να προτείνει κατι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται σημερα ηρθε και σε branded vodafone η 7.0 ...Ας ενημερωσει καποιος, καθοτι νεος στα android πραγματα τι καινουριο εχει.. η τι bugs μπορει να υπαρξουν..

 

Τι Cxx έχεις; Και εγώ είμαι με Vodafone αλλά ακόμα στην B137 είμαι και δεν μου βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχω μια πλάτης Nillkin. Πολύ καλή και ανθεκτική.

Η συσκευή μου είχε από την αρχή μεμβράνη προστασίας και δεν χρειάστηκε να ψάξω για γυαλί

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις φίλε μου; εχω μια σιλικόνης διαφανη αλλα ελεγα να περασω σε μια καλύτερη αλλα και λεπτη. Μην το κανει χοντρο το κινητο.

Μεμβρανη εχω και εγω. Αλλα εχει γρατσουνιές πλεον και ελεγα να περασω γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις φίλε μου; εχω μια σιλικόνης διαφανη αλλα ελεγα να περασω σε μια καλύτερη αλλα και λεπτη. Μην το κανει χοντρο το κινητο.

Μεμβρανη εχω και εγω. Αλλα εχει γρατσουνιές πλεον και ελεγα να περασω γυαλί.

 

Nillkin Super Frosted Back Cover BLACK για το Huawei P9

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ίδια έχω και για το P8

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται σημερα ηρθε και σε branded vodafone η 7.0 ...Ας ενημερωσει καποιος, καθοτι νεος στα android πραγματα τι καινουριο εχει.. η τι bugs μπορει να υπαρξουν..

 

Καλημέρα καλή Κυριακή να έχετε πως σου ήρθε φίλε ota γιατί μπήκα από το κινητό Κ δεν βρήκε κάτι Είμαι Κ εγώ Vodafone branded

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις φίλε μου; εχω μια σιλικόνης διαφανη αλλα ελεγα να περασω σε μια καλύτερη αλλα και λεπτη. Μην το κανει χοντρο το κινητο.

Μεμβρανη εχω και εγω. Αλλα εχει γρατσουνιές πλεον και ελεγα να περασω γυαλί.

Spigen rugged armor:

https://www.dualshop.gr/e-shop/spigen-rugged-armor-black-huawei-p9.html

Γυαλί μην βάλεις. Λόγω κυρτότητας της οθόνης θα έχεις πρόβλημα γύρω-γύρω. Δεν θα σου κολλάει και θα είναι στον αέρα

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Στιγμιοτυπο μπορουμε να τραβηξουμε μονο με το χτυπημα της οθονης & απο την γραμμη εργαλειων ή υπαρχει και αλλος τροπος.

Για να εξηγησω καλυτερα, οταν εχω τραβηξει μια φωτο και κανω ζουμ και θελω να αποθηκευσω το στιγμιοτυπο, αν χτυπησω την οθονη τις περισσοτερες φορες η φωτο θα γυρισει στο αρχικο της μεγεθος ενω αν χρησιμοποιησω την γραμμη εργαλειων θα αποτυπωθουν και τα εικονιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάτησε ταυτόχρονα το power button και το κουμπί μύωσης της έντασης για 1-2 δευτερόλεπτα. Αυτό ισχύει για όλα τα antroid.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Έχει έρθει σε κανέναν ειδοποίηση για αναβάθμιση σε nougat εκτός hicare?

Πολύ ησυχία υπάρχει σχετικά. Ακόμη και για τα c432 που έγραψε ο φίλος ότι ξεκίνησε στις Σκανδιναβικές χώρες, δεν βλέπω να προχωράει τίποτα.

 

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Έχει έρθει σε κανέναν ειδοποίηση για αναβάθμιση σε nougat εκτός hicare?

Πολύ ησυχία υπάρχει σχετικά. Ακόμη και για τα c432 που έγραψε ο φίλος ότι ξεκίνησε στις Σκανδιναβικές χώρες, δεν βλέπω να προχωράει τίποτα.

 

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk.

 

Για vodafone branded μάλλον βγάζουν σιγά σιγά τo update δεν το διαθέτουν αμέσως σε όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάτησε ταυτόχρονα το power button και το κουμπί μύωσης της έντασης για 1-2 δευτερόλεπτα. Αυτό ισχύει για όλα τα antroid.

 

Δεν το γνωριζα αυτο. Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Spigen rugged armor:

https://www.dualshop.gr/e-shop/spigen-rugged-armor-black-huawei-p9.html

Γυαλί μην βάλεις. Λόγω κυρτότητας της οθόνης θα έχεις πρόβλημα γύρω-γύρω. Δεν θα σου κολλάει και θα είναι στον αέρα

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Exoglass curved glass. Πολύ καλό γυαλί.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει για το κανονικό Ρ9? Έχεις κάποιο λινκ?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει για το κανονικό Ρ9? Έχεις κάποιο λινκ?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Έχεις δίκιο. έχει μόνο για το Lite! Σόρρυ παιδιά, νόμιζα ότι είχε και για το 9άρι. Ναι, όντως, είναι η μόνη η εταιρεία που βγάζει σωστά κυρτά γυαλιά (s7, mate 9 pro etc)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Φίλος μου έχει το P9 και σταμάτησε να φορτίζει από τον ανταπτορα του που μπαίνει στην πρίζα. Φορτίζει από οτιδήποτε άλλο (power bank, PC) με το δικό του καλώδιο, και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ο ανταπτορας του φορτίζει οτιδήποτε άλλο (άλλα κινητά ή poerbank). Άρα όλα δουλεύουν αλλά το κινητό δεν φορτίζει.

 

Έχει ακουστεί τίποτα τέτοιο ξανά για τη συσκευή; Μου φαίνεται πολύ κουλό

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αντάπτορα?

Αν εννοείς τον φορτιστή τότε είναι βλάβη. Το θέμα είναι ποιο έχει το πρόβλημα? Μόνον με δοκιμές θα βγάλει άκρη.

Όταν συνδεθεί κινητό - (μαμά) φορτιστής ξεκινάει fast charging protocol (το οποίο φαίνεται να κάνει fail). Το πρόβλημα είναι ότι είναι proprietary της Huawei και δεν είναι συμβατό με άλλους fast chargers. Οπότε πρέπει να δοκιμάσει με άλλο φορτιστή παρόμοιο που είναι διαπιστομένα ΟΚ, για να δει αν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ή ο φορτιστής.

 

PS: Θεωρώ ότι δοκίμασε και με άλλο καλώδιο USB C, έτσι?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή Κυριακή να έχετε πως σου ήρθε φίλε ota γιατί μπήκα από το κινητό Κ δεν βρήκε κάτι Είμαι Κ εγώ Vodafone branded
σημερα μου ηρθαν 3 ota update στα καπακια. Με το που έκανα το ενα εβγαινε το αλλο.. Χαρηκα και λεω αντε να μπει και η 7 αλλα τίποτα. Τωρα ειμαι στο 183 (cosmote branded). Λετε να ετοιμαζόμαστε και εμεις τα branded;; Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...