Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/195ecfbfd2c71bf28658ccfb3d193715.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/a4b3be1f6b11ffdfb1802e5036650b5f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/6e23522812b0683c3c0ddfdf5014f664.jpg

Πατάς στις τρεις τελίτσες δίπλα στο μικρόφωνο μετά ρυθμίσεις και μετά το ξεμαρκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

referree καλοσύνη σου που το ψαχνεις ακόμα αλλα δυστυχώς αυτο είναι να κλείνει την δόνηση όταν σε παίρνουν...κλειστο το έχω έτσι και αλλιώς. Εγώ λέω όταν παίρνεις και το σηκώνει άλλος κάνει μια δόνηση και μετά ακούς την φωνή του. Εκεί λοιπόν κάνει ένα τσιριχτό σαν να χει χαλάσει το ακουστικό. Δεν το έχεις παρατηρήσει?
Link to comment
Share on other sites

Prior to Thor’s launch, we cooperated with a factory which claimed that they could supply us with chargers sporting quick charging technology for Thor. However we found later that their products were of pretty low quality. At last, we decided to abort the cooperation and partnered with another manufacturer, for its more endurant and safer 5V 2A charger. However it doesn’t support quick charging.

 

In response of your complaints that it takes almost 3 hours to get a full charge for Thor, we has to say that’s not really true. As we all know, the charging time is decided by two factors, the charger and the software optimization. Once we optimize the software to its fullest, Thor’s charging time will be reduced to 2 hours. And our engineers are in the middle of optimizing the software for next update.

 

To make up for the misleading information, we decide to offer free flip cases to those who purchased Thor before May 15th. And you will have to offer the below info to get a free case.

 

IMEI Number:

The link to the seller:

The screenshot of original order:

Your shipping address:

 

Copy the Code

 

 

Please reply this post with the required info.

Note: to protect your privacy, we will hide your replies, which means you will be only able to see your own reply.

 

We are so sorry for the inconvenience. Please accept our sincere apology.

 

Beat Regards.

vernee team

 

Ανακοίνωση επίσημη πριν απο λίγο όσοι έκαναν παραγγελία πριν τις 15/5 σπεύσατε.......στο επίσημο φορουμ της vernee

http://bbs.vernee.cc/forum.php

Link to comment
Share on other sites

Αν μη τι άλλο, δείχνουν ότι τους ενδιαφέρει το support και δεν το παρατάνε όπως οι περισσότεροι κινέζοι.

Καλό δείγμα για το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως αλλά το κλείδωμα με δαχτυλικό αποτύπωμα βελτιώθηκε ταμάλα! Μάλιστα αποθήκευσα και παραπάνω από μία φορά το ίδιο δάχτυλο και δουλεύει καλά! Η βελτίωση φάνηκε από την διαδικασία προσθήκης και αποθήκευσης του αποτυπώματος καθώς το "επιανε" κατευθείαν ενώ την προηγούμενη φορά όχι!

Όχι πως ακόμα δεν έχει τα θεματάκια του βέβαια ;)

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα προπόνησης και επαφής με την συσκευή

 

Sent from my thor using Tapatalk

Η κύλιση όμως θέλει λίγο δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το κινητο εχθές οπως σας ελεγα, θα γράψω μια πρώτη εντυπωση αλλα μη τη παρετε κ ευαγγέλιο γιατί δεν ειμαι advance user κ δεν εχω τη τρελή εμπειρία με android.

ΘΕΤΙΚΑ: Ομορφο, κάθετε καλά στο χέρι, τη λεπτομερια στη κατασκευη την καταλαβαίνεις.

Η οθόνη πολύ καλή (φωτινοτητα,γωνια θέασης,αναλυση), αρκετά γρηγορο.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Η πίσω κάμερα μέτρια με μικρή αλοιωση στα χρώματα. (συγκριτικο με samsung j5)

Το δακτυλικο αποτυπωμα θέλει "τρόπο" (πριν το update και πριν καταχωρησω 3-4 δαχτυλα ηταν χειροτερο)

Πλήρη φόρτιση 0-100 σε 3 κ ωρες (ξέρω...ο φορτιστης... οπως γραφετε παραπανω...)

Οπως ενέφερε και πριν ενας φίλος, οταν σηκώνει ο απέναντι την κληση δονείτε,

Εμένα δε μου διαβάζει την sim στο slot 1 για καποιο λόγο...(την ιδια sim στο slot2 μια χαρά) εαν του ερχετε

καποιου καμια ιδεα.. δεκτή

Επίσεις ειχα βγάλει τη προστ. ζελατίνα (μη ρωτησετε πως κ γιατι) και με το παραμικρό έγινε σημαδάκι στη

οθόνη που ειναι "gorilla glass"

Η γενική μου εικόνα (που ξανα λέω,το εχω μόλις 2 μέρες το κιν.) ειναι καλή, πάντα με βάση το

τι εχω πληρώσει. Υπάρχουν καποια ψεγάδια που πιστευω οτι δέχονται βελτίωση απο τη νεοσύστατη και απειρη (οπως εμένα) Vernee.

Οποιος θέλει να συμπληρώσει , να με ρωτήσει κατί ή αν εχει αποψη για το slot της sim, ευχαριστως να το συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το κινητο εχθές οπως σας ελεγα, θα γράψω μια πρώτη εντυπωση αλλα μη τη παρετε κ ευαγγέλιο γιατί δεν ειμαι advance user κ δεν εχω τη τρελή εμπειρία με android.

ΘΕΤΙΚΑ: Ομορφο, κάθετε καλά στο χέρι, τη λεπτομερια στη κατασκευη την καταλαβαίνεις.

Η οθόνη πολύ καλή (φωτινοτητα,γωνια θέασης,αναλυση), αρκετά γρηγορο.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Η πίσω κάμερα μέτρια με μικρή αλοιωση στα χρώματα. (συγκριτικο με samsung j5)

Το δακτυλικο αποτυπωμα θέλει "τρόπο" (πριν το update και πριν καταχωρησω 3-4 δαχτυλα ηταν χειροτερο)

Πλήρη φόρτιση 0-100 σε 3 κ ωρες (ξέρω...ο φορτιστης... οπως γραφετε παραπανω...)

Οπως ενέφερε και πριν ενας φίλος, οταν σηκώνει ο απέναντι την κληση δονείτε,

Εμένα δε μου διαβάζει την sim στο slot 1 για καποιο λόγο...(την ιδια sim στο slot2 μια χαρά) εαν του ερχετε

καποιου καμια ιδεα.. δεκτή

Επίσεις ειχα βγάλει τη προστ. ζελατίνα (μη ρωτησετε πως κ γιατι) και με το παραμικρό έγινε σημαδάκι στη

οθόνη που ειναι "gorilla glass"

Η γενική μου εικόνα (που ξανα λέω,το εχω μόλις 2 μέρες το κιν.) ειναι καλή, πάντα με βάση το

τι εχω πληρώσει. Υπάρχουν καποια ψεγάδια που πιστευω οτι δέχονται βελτίωση απο τη νεοσύστατη και απειρη (οπως εμένα) Vernee.

Οποιος θέλει να συμπληρώσει , να με ρωτήσει κατί ή αν εχει αποψη για το slot της sim, ευχαριστως να το συζητήσουμε.

 

Για την sim δοκίμασε να βάλεις άλλη sim στο θεωρητικά προβληματικό slot Ώστε να είσαι σίγουρος για το που έγκειται το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

επισης τσεκαρε το ιμει αν ειναι σωστο και το ιδιο με το κουτι και για τα δυο σλοτ...ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο ->κατάσταση η κάπως έτσι γιατί το έχω στα αγγλικα......εγω πάντως που είχα θέμα με την δυο αφού κούμπωσε καλά μέσα στο slot και αλεπάλληλα restart την είδε. Επίσης λύση μπορεί να δώσει και ένα hard reset. Πρώτα δοκίμασε ότι λέμε μην χάσεις το σεταρισμα.
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγη ώρα με πηραν ενα τηλεφωνο κα αργησα να το σηκωσω και μπλοκαραν τα παντα...δεν δουλευει το touch καθολου...θα περιμενω να τελειωσει η μπαταρια μηπως αλλαξει κατι....κριμα

 

αν σας το κανει ποτε πατηστε το power of σταθερα για αρκετη ωρα και θα κανει reboot

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για τη δόνηση την ώρα που συνδέεται μια κλήση (εισερχόμενη ή εξερχόμενη), αν δεν πιάσει αυτό που γράφει ο REFEREE1980,

μπορείτε να δοκιμάσετε και το εξής:

 

- Μπείτε στο MTK Engineering menu

- πηγαίνετε στο Telephony -> Misc Feature Config

- βρείτε (και ξε-τσεκάρετε) το "Vibrate on outgoing call connected"

 

(μην κοιτάτε που γράφει "outgoing", πιάνει και τις incoming!)

 

Ενδέχεται να χρειάζεται και reboot για να 'πιάσει' - δε θυμάμαι.

 

Στο Engineering menu μπαίνετε γράφοντας μια ακολουθία αριθμών στον dialer της συσκευής.

Μια γενική τέτοια ακολουθία για MediaTek συσκευές είναι το

*#*#3646633#*#*

ενδέχεται όμως στο Thor να μην πιάνει και να θέλει κάτι "δικό" του (δεν έχω το τηλέφωνο ο ίδιος, οπότε δεν ξέρω τι κάνει).

Σε τέτοια περίπτωση, και αν η σχετική ακολουθία δεν μπορεί να βρεθεί από κάπου (π.χ. κανένα άλλο Thor users' forum), βάλτε απλώς στο Play Store "mtk engineering" και θα σας βγάλει σωρεία από μικρές εφαρμογές που κάνουν ακριβώς αυτό - ανοίγουν το σχετικό μενού στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω στο forum της Vernee ότι ζητάνε να δώσει επίσημο root πιστεύετε ότι αξίζει να το κάναμε root? Ποια θα ήταν τα οφέλη? και τέλος πως γίνεται να υπάρχει επίσημο root?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ρουταρει πάντως...Έχω πολλές εφαρμογές που θέλουν ρουτ. Greenify.titanium. Flashify batterystats . Adaway.Έχω πάρει back-up με twrp γενικά έχεις άλλη ελευθερία με το ρουτ.

 

Sent from my thor using Tapatalk

Γενικά αν δεν είσαι εξοικειωμένος με αυτές τις έννοιες καλύτερα να περιμένεις κάποιον ολοκληρωμένο οδηγό ώστε να το κάνεις χωρίς απώλειες. Δεν υπάρχει επίσημο ρουτ κάποια παιδάκια τα σκαλίζουν όλη μέρα και μας δίνουν τα εργαλεία απλόχερα για εμάςτους λιγότερο γνώστες

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/2f05e03429648498b62d7cfd1dd951ee.jpg

 

Μόνο με wifi χωρίς fingerprint sensor με Greenify..Πώς τα βλέπετε τα στατιστικά?

 

Sent from my thor using Tapatalk

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/12284c888e09785be163fed3772e61a3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Φαίνεται δυνατή η μπαταρία! :up:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Prior to Thor’s launch, we cooperated with a factory which claimed that they could supply us with chargers sporting quick charging technology for Thor. However we found later that their products were of pretty low quality. At last, we decided to abort the cooperation and partnered with another manufacturer, for its more endurant and safer 5V 2A charger. However it doesn’t support quick charging.

 

In response of your complaints that it takes almost 3 hours to get a full charge for Thor, we has to say that’s not really true. As we all know, the charging time is decided by two factors, the charger and the software optimization. Once we optimize the software to its fullest, Thor’s charging time will be reduced to 2 hours. And our engineers are in the middle of optimizing the software for next update.

 

To make up for the misleading information, we decide to offer free flip cases to those who purchased Thor before May 15th. And you will have to offer the below info to get a free case.

 

IMEI Number:

The link to the seller:

The screenshot of original order:

Your shipping address:

 

Copy the Code

 

 

Please reply this post with the required info.

Note: to protect your privacy, we will hide your replies, which means you will be only able to see your own reply.

 

We are so sorry for the inconvenience. Please accept our sincere apology.

 

Beat Regards.

vernee team

 

Ανακοίνωση επίσημη πριν απο λίγο όσοι έκαναν παραγγελία πριν τις 15/5 σπεύσατε.......στο επίσημο φορουμ της vernee

http://bbs.vernee.cc/forum.php

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου το παρήγγειλα 10/05 αλλά δεν ξέρω ΙΜΕΙ γιατί είναι ακόμα στο δρόμο. Λες να ρωτήσω το κατάστημα που το αγόρασα?? :blink::blink:

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω φίλε μου το παρήγγειλα 10/05 αλλά δεν ξέρω ΙΜΕΙ γιατί είναι ακόμα στο δρόμο. Λες να ρωτήσω το κατάστημα που το αγόρασα?? :blink::blink:

 

 

 

Υπομονή μέχρι να το παραλάβεις. Τα ΙΜΕΙ ειναι πάνω στην συσκευασία (απο πίσω) και φυσικά μέσα στο μενού. Το περίεργο ειναι οτι ειναι δυο!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι να το παραλάβεις. Τα ΙΜΕΙ ειναι πάνω στην συσκευασία (απο πίσω) και φυσικά μέσα στο μενού. Το περίεργο ειναι οτι ειναι δυο!

Αν είναι δικαρτο έχει 2 ΙΜΕΙ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως το ροοταρες??πανω στη μαμα ρομ???

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=281&fromguid=hot&extra=&mobile=2

 

http://www.needrom.com/download/vernee-thor-twrp/

 

Από εδώ...την πρώτη φορά που θα μπεις recovery πατά το set read only..γα κάπως έτσι

 

Sent from my thor using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι δικαρτο έχει 2 ΙΜΕΙ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Το δικαρτα κάποιες φορές έχουν δύο αλλά ίδια, το δικό μας όπως σου είπε ο διαιτητής έχει δύο...διαφορετικά

 

Sent from my thor using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τη δόνηση την ώρα που συνδέεται μια κλήση (εισερχόμενη ή εξερχόμενη), αν δεν πιάσει αυτό που γράφει ο REFEREE1980,

μπορείτε να δοκιμάσετε και το εξής:

 

- Μπείτε στο MTK Engineering menu

- πηγαίνετε στο Telephony -> Misc Feature Config

- βρείτε (και ξε-τσεκάρετε) το "Vibrate on outgoing call connected"

 

(μην κοιτάτε που γράφει "outgoing", πιάνει και τις incoming!)

 

Ενδέχεται να χρειάζεται και reboot για να 'πιάσει' - δε θυμάμαι.

 

Στο Engineering menu μπαίνετε γράφοντας μια ακολουθία αριθμών στον dialer της συσκευής.

Μια γενική τέτοια ακολουθία για MediaTek συσκευές είναι το

*#*#3646633#*#*

ενδέχεται όμως στο Thor να μην πιάνει και να θέλει κάτι "δικό" του (δεν έχω το τηλέφωνο ο ίδιος, οπότε δεν ξέρω τι κάνει).

Σε τέτοια περίπτωση, και αν η σχετική ακολουθία δεν μπορεί να βρεθεί από κάπου (π.χ. κανένα άλλο Thor users' forum), βάλτε απλώς στο Play Store "mtk engineering" και θα σας βγάλει σωρεία από μικρές εφαρμογές που κάνουν ακριβώς αυτό - ανοίγουν το σχετικό μενού στη συσκευή.

Πέτυχε...η δόνηση απενεργοποιηθηκε...σε ευχαριστώ

 

Sent from my thor using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=281&fromguid=hot&extra=&mobile=2

 

http://www.needrom.com/download/vernee-thor-twrp/

 

Από εδώ...την πρώτη φορά που θα μπεις recovery πατά το set read only..γα κάπως έτσι

 

Sent from my thor using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικαρτα κάποιες φορές έχουν δύο αλλά ίδια, το δικό μας όπως σου είπε ο διαιτητής έχει δύο...διαφορετικά

 

Sent from my thor using Tapatalk

 

ΦΙλε μου δεν εχω καταλαβει κατι.Η TWRP ειναι custom rom ή απλα rootaρισμα???Αλλαζει το recovery mode?Sorry αλλα δεν το εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...