Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σελίσα 6 POST 79 για το sar... τωρα το gorilla παιζεται....εχει γίνει ολόκληρη κουβέντα στο forum της vernee... αυτοι λένε ότι έχει, αλλά κάποια άτομα ισχυρίστηκαν γρατζουνιες με το παραμικρό

 

Χλωμό το βλέπω, κινητό με 90-100€ να έχει Gorilla Glass. Έτσι γράφουν για πολλά κινέζικα στην αρχή και μετά από 1-2 μήνες το σβήνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό τα σπάει,η καλύτερη αγορά στα 100$,με διαφορά.Η μπαταρία κρατάει καλά,για την χωριτικότητα(2800 περίπου).

 

Δύο θέματα μέχρι τώρα:

Το δακτυλικό δεν αναγνωρίζει πάντα,μια δουλεύει με τη μία ,μια βγάζει λάθος.

Η ένταση με τα ακουστικά είναι αρκετά χαμηλή.Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Το βρισκω με ελαχιστες διαφορες τιμολογιακα απο gearbest & everbying. Ποια ειναι προτιμοτερη απο τις 2 ? Ευχαριστω.

 

Btw στο gearbest εχει μια ετικετα κατω απο την τιμη email only! Τι ακριβως σημαινει αυτο? Δεν πηγα μεσω email αλλα τυχαια, οταν ομως το κανω add to basket μου δειχνει την ιδια τιμη.

Παιζει κατι?

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Το βρισκω με ελαχιστες διαφορες τιμολογιακα απο gearbest & everbying. Ποια ειναι προτιμοτερη απο τις 2 ? Ευχαριστω.

 

Btw στο gearbest εχει μια ετικετα κατω απο την τιμη email only! Τι ακριβως σημαινει αυτο? Δεν πηγα μεσω email αλλα τυχαια, οταν ομως το κανω add to basket μου δειχνει την ιδια τιμη.

Παιζει κατι?

 

Μόνο μη βάλεις γρήγορη παράδοση και από όπου θέλεις πάρτο! :!:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη βάλεις γρήγορη παράδοση και από όπου θέλεις πάρτο! :!:

 

Χεχεχεχεχε. Thnx ρε φιλε. Ευτυχως το ηξερα αυτο :p

 

Μολις δοκιμασα να προχωρησω σε παραγγελια ειτε στο ενα ειτε στο αλλο η τιμη γινεται απο ευρω δολαρια και οταν επιλεγω αλλη καρτα εκτος της Αmerican Express, μια Visa δλδ η τιμη ανεβαινει στα 100 περιπου απο 96,11 στο Everbuying και 97,22 στο Gearbest παει στα 100,85 & 101,77 αντιστοιχα.

Ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο?

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα να προχωρησω σε παραγγελια ειτε στο ενα ειτε στο αλλο η τιμη γινεται απο ευρω δολαρια και οταν επιλεγω αλλη καρτα εκτος της Αmerican Express, μια Visa δλδ η τιμη ανεβαινει στα 100 περιπου απο 96,11 στο Everbuying και 97,22 στο Gearbest παει στα 100,85 & 101,77 αντιστοιχα.

Ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο?

Παλιά ιστορία με τις ιντερνετικές αγορές αυτή... Στη συντριπτική πλειοψηφία των μαγαζιών, η συναλλαγή γίνεται σε δολλάρια. Οποιοδήποτε άλλο νόμισμα το παρουσιάζουν και καλά για εξυπηρέτησή σου και με μια "δική" τους ισοτιμία.

Γι' αυτό, για να ξέρεις τι παίρνεις (ή μάλλον... πόσο το παίρνεις!), γυρίζεις την τιμή του μαγαζιού να εμφανίζεται πάντα σε δολλάρια - και προχωράς την αγορά με αυτήν την τιμή.

Επίσης, αν χρησιμοποιείς paypal, η ισοτιμία που δίνει το paypal αν το αφήσεις να κάνει αυτό τη μετατροπή από δολλάρια -> ευρώ είναι συνήθως αισθητά χειρότερη από την ισοτιμία που δίνει η κάρτα / τράπεζά σου.

Γι' αυτό πας στις ρυθμίσεις του paypal και ζητάς τη μετατροπή να την κάνει πάντα η κάρτα / τράπεζά σου

(οκ, ελέγχεις και μία, καλού-κακού πριν το κάνεις. Π.χ. κάποιες τράπεζες χρεώνουν και αμοιβή για τη μετατροπή, και για μικροποσά αυτό μπορεί να οδηγήσει σε χειρότερο συνολικά αποτέλεσμα, παρά την καλύτερη ισοτιμία που μπορεί να δίνει η τράπεζα).

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ιστορία με τις ιντερνετικές αγορές αυτή... Στη συντριπτική πλειοψηφία των μαγαζιών, η συναλλαγή γίνεται σε δολλάρια. Οποιοδήποτε άλλο νόμισμα το παρουσιάζουν και καλά για εξυπηρέτησή σου και με μια "δική" τους ισοτιμία.

Γι' αυτό, για να ξέρεις τι παίρνεις (ή μάλλον... πόσο το παίρνεις!), γυρίζεις την τιμή του μαγαζιού να εμφανίζεται πάντα σε δολλάρια - και προχωράς την αγορά με αυτήν την τιμή.

Επίσης, αν χρησιμοποιείς paypal, η ισοτιμία που δίνει το paypal αν το αφήσεις να κάνει αυτό τη μετατροπή από δολλάρια -> ευρώ είναι συνήθως αισθητά χειρότερη από την ισοτιμία που δίνει η κάρτα / τράπεζά σου.

Γι' αυτό πας στις ρυθμίσεις του paypal και ζητάς τη μετατροπή να την κάνει πάντα η κάρτα / τράπεζά σου

(οκ, ελέγχεις και μία, καλού-κακού πριν το κάνεις. Π.χ. κάποιες τράπεζες χρεώνουν και αμοιβή για τη μετατροπή, και για μικροποσά αυτό μπορεί να οδηγήσει σε χειρότερο συνολικά αποτέλεσμα, παρά την καλύτερη ισοτιμία που μπορεί να δίνει η τράπεζα).

Thnx φιλε μου για την εξηγηση.

Δεν τα ηξερα αυτα οποτε να και κατι καινουριο που μαθαμε. Εκανα την παραγγελια με ΑΕ που τα περναει με δολαρια ουτως ή αλλως οποτε θα την δω σε λιγο στην αναλυση στο web banking.

Εγινε και η παραγγελια οποτε πλεον οποτε ειμαι και στην αναμονη. :happy:

 

ΥΓ. Μολις τσεκαρα την καρτα μεσω web banking και οντως στη μετατροπη πληρωσα λιγο παραπανω απο οσα ελεγε το everbuying αλλα λιγοτερα απο οσα ελεγε το paypal. 96,48 vs 96,11 vs 100,85 αντιστοιχα για πραγματικη, everbuying & paypal!

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από 'μένα κ καλώς σας βρήκα!

Έχοντας καταλήξει στο εν λόγω κινητό κ μάλιστα από

everbuying (στην τιμή των EUR € 96.11) όντας αρχάριος θα 'θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη διαδικασία για την παραγγελία (π.χ. αν πρέπει να δηλώσω να μου το στείλουν με την ένδειξη "gift", χρώμα συσκευής, Γλώσσα Ελληνικά κ ό,τι άλλο προκειμένου κατά την παραλαβή να είναι σεταρισμένο κ έτοιμο προς λειτουργία).

Sorry αν τυχόν είμαι εκτός θέματος, οποιαδήποτε συμβουλή θα εκτιμηθεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.

Οσον αφορα τη ROM χρειαζεται διαδικασια ενοποιησης ή τη δινει ολη προς χρηση για εγκατασταση εφαρμογων? Απλα θελω να αποφυγω το προβλημα που εχω με την τωρινη συσκευη μου που απο καποια στιγμη και μετα εχει θεμα με τους χωρους και για να κανω updates των εφαρμογων εχει καθε φορα διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites

Αν και καινούργια εταιρεία έχει ανεβάσει τις τιμές . Έβαλε τα πρώτα τηλέφωνα κράχτες σε χαμηλή τιμή και τώρα τις έχει ανεβάσει .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το vernee Apollo LITE που το βρίσκεις με 175€-200€ είναι ακριβό; Δεν νομίζω. Θα δούμε και το Apollo πόσο θα έχει.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πολύ καλή μπαταρία του Thor με εχει κάνει να μη χρησιμοποιώ το iPhone 6s μου :) Τουλάχιστον στην δουλειά. Εχει τρομερή διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι πολυ σοβαρα το τηλεφωνακι.στα 99 δολλαρια το βλεπω το (σιχαμενο κατα τα αλλα )gearbest

 

ποσες ωρες οθονης βγαζετε σε μεικτη χρηση?καμια ρομ εχει βγει,ασχολουνται με το τηλεφωνο?ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

@blade_

Εισαι σιγουρος οτι το ειδες 99$ στο gearbest?Το παρακολουθω αρκετες μερες και η τιμη του ειναι καρφομενη στα 119$.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα & εγώ ένα πριν λίγο απο Gearbest χρησιμοποιώντας το εκπτωτικό κουπόνι...

Για τα χαρακτηριστικά του όντως είναι VFM..Μένει να το δούμε στην πράξη...

Ξέρουμε αν υποστηρίζει NFC τεχνολογία ??

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υποστηρίζει, και επίσης ή κάμερα του η κύρια είναι μεν native 13mp x (4160x3120) αλλά στη μπροστινή τα 5mpx είναι interpolated.. 1600x1200 είναι πραγματικά.. αλλά το κινητό είναι όχι απλά καλό για τα λεφτά του ;)

 

Στάλθηκε από το thor μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από gearbest που με το κουπόνι πέφτει στο 109$ υπάρχει και σε άλλα μαγαζιά σε καλύτερη τιμή με κανένα άλλο κουπόνι;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...