Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν έχω ξαναψωνίσει απο alli, είναι οκ αυτός ο πωλητης?

Δεν ξέρω πως να ελέγξω κατα πόσο είναι αξιόπιστος..

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

Δεν είναι πωλητής το aliexpress. Πλατφόρμα πωλήσεων σαν το ebay είναι με πολλούς πωλητές. Κοίτα τις κριτικές που έχει αυτός που θα βρεις. Για αντικείμενο μικρής αξίας 10-15$ το πολύ μιλάμε τέλος πάντων δεν είναι και για πολλή έρευνα και ψείρισμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, αυτό είναι το πρώτο μου post στο forum, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθη. Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις για το Vernee Thor από την πρώτη σελίδα και επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το επόμενο τηλέφωνο μου (τώρα χρησιμοποιώ ένα iphone 5s), και επειδή το "budget" μου είναι για εκεί και λίγο παραπάνω, τελικά αξίζει σαν συσκευή; Ξέρε κανείς εάν θ' αναβαθμιστεί στο προσεχές μέλλον και σε Android 8 (aka Oreo);

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αυτό είναι το πρώτο μου post στο forum, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθη. Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις για το Vernee Thor από την πρώτη σελίδα και επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το επόμενο τηλέφωνο μου (τώρα χρησιμοποιώ ένα iphone 5s), και επειδή το "budget" μου είναι για εκεί και λίγο παραπάνω, τελικά αξίζει σαν συσκευή; Ξέρε κανείς εάν θ' αναβαθμιστεί στο προσεχές μέλλον και σε Android 8 (aka Oreo);

Σας ευχαριστώ.

 

Είναι πλέον 1,5 έτους τηλέφωνο, έχουν ήδη βγει αρκετό καιρό νεώτερα μοντέλα (το Thor E και νομίζω και ένα Plus). Και είναι μάλλον εντελώς απίθανο να πάρει επίσημα τουλάχιστον Oreo αφού ήδη πήρε ένα update σε Nougat αλλά και λόγω ξεπερασμένου επεξεργαστή (ΜΤΚ6753). Είναι στη δύση του. Θα έλεγα να κοιτάξεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε καμια ιδεα πως να το ξεμπλοκάρω που σταματάει την φόρτιση στο 73% εδω και πεντε μερες τωρα.

Το εκανε και παλιότερα αλλα μολις το έκλεινα τελειως και το έβαζα για φόρτιση πηγαινε στο 100% μετα απο λιγο.

Τώρα τελος αυτο δεν γίνεται.......NO ROOT

Link to comment
Share on other sites

Οι βιντεοκλησεις με viber , Skype λειτουργούν κανονικά;Γενικά αν δεν το πειράξεις λειτουργεί κανονικά και ομαλά;σκέφτομαι να το αγοράσω μιας και δύσκολα βρίσκεις πλέον 5αρι που να περνει και δύο κάρτες σιμ και κάρτα μνήμης ταυτόχρονα.
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδες. Σας εχει τυχει να κολλαει η ωρα που δειχνει πανω δεξια το κινητο και να μην ανανεωνεται? Δλδ να βλειπεις οτι η ωρα εχει παει 9 ας πουμε και να δειχνει 8:30 για πολυ ωρα και να μην ανανεωνεται οτι και να κανεις? κλειδωμα ξεκλειδωμα κλπ και μονο αν ανοιξεις την εφαρμογη clock να παιρνει μπροστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Σας εχει τυχει να κολλαει η ωρα που δειχνει πανω δεξια το κινητο και να μην ανανεωνεται? Δλδ να βλειπεις οτι η ωρα εχει παει 9 ας πουμε και να δειχνει 8:30 για πολυ ωρα και να μην ανανεωνεται οτι και να κανεις? κλειδωμα ξεκλειδωμα κλπ και μονο αν ανοιξεις την εφαρμογη clock να παιρνει μπροστα?

 

Κλασικό πρόβλημα! Άλλη ώρα δείχνει πάνω δεξιά , άλλη ώρα στο clock widget στο κέντρο της οθόνης και άλλη ώρα (την σωστή) στην οθόνη ξεκλειδώματος... Δεν ξέρω τι φταίει , δεν ασχολούμαι, απλά συμβουλεύομαι μόνο την ώρα στην οθόνη ξεκλειδώματος...

Link to comment
Share on other sites

Κλασικό πρόβλημα! Άλλη ώρα δείχνει πάνω δεξιά , άλλη ώρα στο clock widget στο κέντρο της οθόνης και άλλη ώρα (την σωστή) στην οθόνη ξεκλειδώματος... Δεν ξέρω τι φταίει , δεν ασχολούμαι, απλά συμβουλεύομαι μόνο την ώρα στην οθόνη ξεκλειδώματος...

 

Τωρα τελευταια το προσεξα και νομιζα οτι ηταν απο καποιο update σε app και οχι εξ΄αρχης. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες. Εχει παρατηρησει κανενας προβλημα του Thor με BT συστηματα? Ειχα στο προηγουμενο αυτοκινητο ενα Pioneer ΒΤ και μερικες φορες επαιρνα τηλ αλλα δεν εκοβε την μουσικη ενω αλλες αμεσως μολις ξεκινουσε η κληση τον εκοβε. Τις περισσοτερες φορες ακομα κι ετσι οταν απαντουσε στην κληση γυρνουσε αμεσως στο τηλ. Καποιες φορες, δε, παροτι η κληση ειχε περασει και ενω ηταν συνδεδεμενο κανονικα (το εβλεπα και στην οθονη του Pioneer αλλα και στην οθονη του κινητου), εγω περιμενα ματαιως να μεταφερθει και αυτος που ειχα καλεσει μιλουσε στον αερα και δεν ακουγε τπτ. Τωρα στο καινουριο που εχει το Navi950 της Opel μερικες φορες οταν κανω κληση μεσω του κινητου δεν μεταφερει τον ηχο στο BT παροτι στο κινητο δειχνει οτι ειναι στο BT ο ηχος.

Παιζει να ειναι προβλημα του κινητου?

Εχει καλυτερη διαχειριση BT στα νεοτερα versions του android? Εχω μεινει σε 6.0 με kernel 3.18.19

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα και παλι. Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να κανω το κινητο να χτυπαει κανονικα οταν ειναι συνδεδεμενο με BT? Χτυπουσε κανονικα παλια αλλα πλεον οχι και δεν ξερω γιατι και πως να το επαναφερω. Δεν αλλαξα κατι στις ρυθμισεις ουτε θυμαμαι να εβαλα καποιο σχετικο app.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

έχω ένα vernee thor και ξαφνικά μου έβγαλε ότι έμεινε από μπαταρία - είχα πάνω από 20%- και έκλεισε. Το σύνδεσα με φορτιστή αλλά ματαια περίμενα να λειτουργήσει η οθόνη βγάζοντας το γνωστό σήμα με την μπαταρία.

Άλλαξα φορτιστή και πάλι τίποτα. Το συνέδεσα με υπολογιστή και δείχνει την μπαταρία στο 18% αλλά η οθόνη νεκρή.

 

έχει κανείς καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα vernee thor και ξαφνικά μου έβγαλε ότι έμεινε από μπαταρία - είχα πάνω από 20%- και έκλεισε. Το σύνδεσα με φορτιστή αλλά ματαια περίμενα να λειτουργήσει η οθόνη βγάζοντας το γνωστό σήμα με την μπαταρία.

Άλλαξα φορτιστή και πάλι τίποτα. Το συνέδεσα με υπολογιστή και δείχνει την μπαταρία στο 18% αλλά η οθόνη νεκρή.

 

έχει κανείς καμία ιδέα?

 

Μου εκανε τα ιδια πριν 2 βδομαδες. Εσβησε και δεν αναβε με τπτ.

Το ειχα αφησει για 3-4 ωρες στον φορτιστη, πατουσα παρατεταμενα το κουμπι εναρξης αλλα τπτ.

Καποια στιγμη ειπα να δοκιμασω να πατησω Start + Vol up που ειναι για να μπει σε recovery mode και ενω ημουν σιγουρος οτι ηταν χαμενος κοπος, ξαφνικα πηρε μπρος και μπηκε κανονικα χωρις recovery χωρις τπτ.

Απο τοτε κανενα προβλημα. Φυσικα δεν το αφησα να ξανακλεισει απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πρόσφατα, εγκατέστησα messenger k viber. Αρχικά, οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά, αλλά μία μέρα - χωρίς κάποιο προφανή λόγο - για να έρθουν οι ειδοποιήσεις πρέπει να είμαι στην εφαρμογή. Το τελείως κουλό είναι ότι αυτό συμβαίνει μόνο σε περιβάλλον 3g/4g γιατί όταν είμαι σε περιβάλλον wi-fi, οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Έχω απεγκαταστήσει και εγκαταστήσει πάνω από 5 φορές τις εφαρμογές.

Έχω ελέγξει με διάφορους - που τους έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις - όλες τις ρυθμίσεις και πάλι τπτ.

 

Δεν έχει καμία λογική....

Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα χρόνο μέτριας συμβίωσης (προβληματάκια με το mediatek ) ,δεν βλέπει wifi και θελει επανεκκίινηση για να τα δεί.. :(
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Έχω κι εγώ πρόβλημα με το wifi, αλλά σ' εμένα, δε φτιάχνει ούτε με επανεκκίνηση.

Ενεργοποιώ το διακόπτη κι απενεργοποιείτε μόνος του.

Φλάσαρα ξανά το τηλέφωνο (vos) και στις πρώτες 2-3 εκκινήσεις, λειτουργούσε!

Συνδέθηκα κανονικά playstore και κατέβασα τις εφαρμογές μου.

Ούτε μια μέρα δεν κράτησε. Δε λέει να μείνει ενεργοποιημένο.

Επίσης, μετά το φλασάρισμα δε λειτουργεί καθόλου το δακτυλικό αποτύπωμα. Πριν, λειτουργούσε κανονικά.

 

Έχει κανείς κρατημένη stock rom;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...