Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζο με ρύζι, σβήνεις, περιμένεις.

Αν δε φτιάξει, αγοράζεις καινούριο κινητό.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζο με ρύζι, σβήνεις, περιμένεις.

Αν δε φτιάξει, αγοράζεις καινούριο κινητό.

Πώς σβήνεις αλήθεια, αν δε δουλεύει το touch;

Anyway, δεν έφτιαξε και το έστειλα με συστημένο (9,20€) πίσω.

Ίδωμεν, θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το power.

Εγώ δε θα το δεχόμουν πνιγμένο ή θα στο επέστρεφα με χρέωση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς εννοείς το πνιγμένο. Έχω ξαναμιλήσει στη βροχή - φαντάζομαι όλοι μας - χωρίς τέτοιο αποτέλεσμα. Ελπίζω οι Κινέζοι να είναι πιο "διπλωματικοί" και να προτιμήσουν να κρατήσουν πελάτη που έχει πάρει 10 κινητά και σκοπεύει να πάρει άλλα 10. Γι' αυτό δεν παίρνω ποτέ κινέζικα πάνω από κατοστάρικο... Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση, καθόσον δεν ξέρω και πολλά.

Ο ήχος για τα μηνύματα sms πως αλλάζει; Δοκίμασα μέσω του μενού:

Ρυθμίσεις/Ήχος και ειδοποίηση/κλικ στο γρανάζι δίπλα στο προφίλ "Γενικές"/Προεπιλεγμένος ήχος ειδοποίησης, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή ES που έχω εγκαταστήσει.

Επίσης μέσα από το ίδιο το ES όπου μου έγραψε κιόλας ¨Ρύθμιση επιτυχής¨.

Κάτι χάνω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Από πλοήγηση πως πάτε; Περιμένω να παραλάβω μέσα στη βδομάδα!

 

Καλά. Κλειδώνει πολύ γρήγορα, απλά όταν είμαι σταματημένος τα χάνει λίγο ο χάρτης μετικές φορές και γυρίζει γύρω-γύρω. Λόγω έλλειψης compass sensor μάλλον. Σε πορεία δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σίγουρα 4g το κινητό; Έχω ενεργοποιήσει το 4g σε μία κάρτα sim της cosmote που έχω και αυτό δείχνει ακόμα 3g
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σίγουρα 4g το κινητό; Έχω ενεργοποιήσει το 4g σε μία κάρτα sim της cosmote που έχω και αυτό δείχνει ακόμα 3g

 

Εννοείται ότι έχει 4G. To έχω πουλήσει τώρα αλλά όταν το είχα εμφάνιζε κανονικά εικονίδιο 4G.

Έλεγξε ότι έχει γίνει πράγματι η ενεργοποίηση. Κι ένα άλλο παιδί νόμιζε ότι το είχε ενεργοποιήσει

αλλά τελικά δεν είχε γίνει. Ότι έχει 4G έχει σίγουρα. Σε διαβεβαιώνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σίγουρα 4g το κινητό;

Είναι, δοκιμασμένο σε δίκτυα της Wind και της Vodafone απο μένα. Δοκίμασε την κάρτα σου σε αλλη 4G συσκευή να βεβαιωθείς οτι εχεις 4G. Αν είναι παλιά, ακόμη και να στο έχει ενεργοποιήσει η Cosmote το 4G, ισως χρειαστεί να την αλλάξεις με νέας γενιάς.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σίγουρα 4g το κινητό; Έχω ενεργοποιήσει το 4g σε μία κάρτα sim της cosmote που έχω και αυτό δείχνει ακόμα 3g

 

Φυσικά και είναι 4G. Έστειλες SMS "4G" στο 1333;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με 13888 και ενεργοποιήθηκε άμεσα το 4G. Το αρχικό αίτημα το είχα κάνει αρχές Δεκεμβρίου σε κατάστημα cosmote αλλά η υπάλληλος που το ανέλαβε ήταν προφανώς ανίκανη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, από την πρώτη μέρα στο thor μου δεν δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικων αποτυπώματα, παρά μόνο όταν το κινητό φορτίζει. Σε εσάς όλα οκ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από την πρώτη μέρα στο thor μου δεν δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικων αποτυπώματα, παρά μόνο όταν το κινητό φορτίζει. Σε εσάς όλα οκ;

 

Όχι. Κι εμένα μου παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα κάποια στιγμή μετά από κανα μήνα. Κοίτα τα μηνύματά μου από το #580 και κάτω. Στο #596 λέω και πως το έλυσα. Έκτοτε και μέχρι σήμερα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω πώς εννοείς το πνιγμένο. Έχω ξαναμιλήσει στη βροχή - φαντάζομαι όλοι μας - χωρίς τέτοιο αποτέλεσμα. Ελπίζω οι Κινέζοι να είναι πιο "διπλωματικοί" και να προτιμήσουν να κρατήσουν πελάτη που έχει πάρει 10 κινητά και σκοπεύει να πάρει άλλα 10. Γι' αυτό δεν παίρνω ποτέ κινέζικα πάνω από κατοστάρικο...

Και ευτυχώς φέρθηκαν άψογα και μου το αντικατέστησαν με άλλο. Εγώ πλήρωσα τα έξοδα αποστολής από εδώ (9 ευρώ) και από Κίνα (12 δολάρια). Μπράβο στα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις μου ήρθε Update με ημερομηνία 10/2016.

Η το κινητό τα παίξε οι αυτοί στη vernee.

Δεν δοκιμάζω να το βάλω γιατί έχω ρουταρει εδώ και καιρό.

 

view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το update. Ανεφερε enhancement στο fingerprint reader και compatibility με 3rd party apps.

Ειναι 44 Mb περιπου,το περασα και εχω την αισθηση οτι ο αισθητηρας εφτιαξε σε πολυ ικανοποιητικο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε Update με ημερομηνία 10/2016.

Η το κινητό τα παίξε οι αυτοί στη vernee.

Δεν δοκιμάζω να το βάλω γιατί έχω ρουταρει εδώ και καιρό.

 

view?usp=drivesdk

 

Βάλτο. Δεν έχει πρόβλημα με το root ούτε με το custom recovery του TWRP. Έχω και τα δύο και εγκαταστάθηκε απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο πρώτο reboot ίσως καθυστέρησε ανεπαίσθητα. Κανένα πρόβλημα δεν είχα ξαναλέω. Και το root υπήρχε και διατηρήθηκε. Και υπάρχει βελτίωση στο fingerprint. όχι τίποτα τρομερό (πάλι το ίδιο περίπου ποσοστό αποτυχίας έχει) αλλά βελτιώθηκε η ταχύτητα απόκρισης λίγο. Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα δεν κανει reboot.

Κατεβαζει ξεζιπαρει γραφει reboot και μενει να προσπαθει να κανει reboot.

Αλλα δεν κολλαει το κινητο ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα δεν κανει reboot.

Κατεβαζει ξεζιπαρει γραφει reboot και μενει να προσπαθει να κανει reboot.

Αλλα δεν κολλαει το κινητο ευτυχώς.

 

Στο φόρουμ της vernee πήρε κάπου το μάτι μου χθες, ότι το πρόβλημα που έχεις το έλυσαν κάποιοι με clear cache. Δεν γίνεται να έχει καμία σχέση με το root από τη στιγμή που έστω και μόνο εγώ κατάφερα να το εγκαταστήσω χωρίς πρόβλημα το update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...