Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα.

Έχω αποφασίσει να κάνω μια αγορά ενός mid-range κινητού.Το S3 mini τα έφτυσε. Είδα το Thor και με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται καλό. Διάβασα αρκετα από τα σχόλια. 'Εχω δει όμως και το Xiaomi Redmi 3S. Είναι στα 30 ευρω πιο ακριβό. Ποιο προτείνετε από τα δύο? Υπάρχει κάποιο θέμα με το xiaomi και τη λειτουργία του 4G στην Ελλάδα? (αυτό που λέγατε με τις συχνότητες). Και τέλος από ποιο μαγαζί να κάνω την αγόρα? Ευαχαριστω

 

Ειχα το Thor και τωρα εχω ενα xiaomi redmi 3 pro.

 

Μην ασχοληθεις καν με το Thor, πηγαινε για το Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,ειχα ενα thor που το πουλησα πριν 3 μερες και σημερα μου έστειλε ο αγοραστης οτι εχει προβλημα με την δόνηση,εκει πληκτρολογεί σταματάει η δονηση ξαφνικα στα κουμπια..Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος παρόμοιο θεμα;καμια ιδέα; ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ειχα ενα thor που το πουλησα πριν 3 μερες και σημερα μου έστειλε ο αγοραστης οτι εχει προβλημα με την δόνηση,εκει πληκτρολογεί σταματάει η δονηση ξαφνικα στα κουμπια..Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος παρόμοιο θεμα;καμια ιδέα; ευχαριστώ!!

 

Μου το κάνει κι εμένα κάποιες φορές όταν για παράδειγμα πληκτρολογω για αρκετή ώρα κάποιο μήνυμα ή γράφω κείμενο, "κολλάει" η δόνηση και δεν δουλεύει. Αν το αφήσω στην άκρη για 1-2 λεπτά επανέρχεται η δόνηση από μόνη της.

Το παρατήρησα κι εγώ αλλά δεν είναι κάτι τραγικό.... Ίσως μπλοκάρει από πολύ γρήγορη πληκτρολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει κι εμένα κάποιες φορές όταν για παράδειγμα πληκτρολογω για αρκετή ώρα κάποιο μήνυμα ή γράφω κείμενο, "κολλάει" η δόνηση και δεν δουλεύει. Αν το αφήσω στην άκρη για 1-2 λεπτά επανέρχεται η δόνηση από μόνη της.

Το παρατήρησα κι εγώ αλλά δεν είναι κάτι τραγικό.... Ίσως μπλοκάρει από πολύ γρήγορη πληκτρολόγηση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου γιατί ειχα μεγάλο θεμα με τον αγοραστή..Αρχισε να με κατηγορεί οτι τον κοροιδεψα και οτι του πουλησα χαλασμένο κινητό και ιστορίες..Λιγο που το εψαξα στο ίντερνετ ειδα οτι εχει ενα θεματακι η δονηση οπως το λες αλλα ετσι ειναι στο κινητό δεν ειναι χαλασμένο..

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μπαίνει μόνο του σε προφίλ δόνησης. Για να επανέλθει κάνω επανεκκίνηση.

Γίνεται και σε κάποιον άλλον αυτό;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint scanner είναι πρακτικά άχρηστο, αλλά οφείλω να πω ότι η μπαταρία του είναι εντυπωσιακής απόδοσης. Από χθες το πρωί στις 9:00 (κοντά 39 ώρες) μετά την 1η μόλις φόρτιση, με λίγη μεν ομιλία αλλά πολύ σκάλισμα, αυτή τη στιγμή βρίσκεται ακόμα στο 38%!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα που τωρα που θελω να βαλω τα ΟΤΑ δεν μπορω να γυρισω στο αρχικο ROM (χωρις TWRP δλδ) γιατι τα καταραμενα τα 7αρια εκαναν update τον mtp driver και μας τελειωσε η αναγνωριση του κινητου! Ουφφφφ.

Να σας πω τι επαθα προχθες btw. Ξαφνικα εξαφανιστηκαν ολες οι αποθηκευμενες συσκευες BT στο κινητο και επρεπε να τις ξαναπερασω μια μια.

Τουλαχιστον αυτη τη φορα δεν αγνοησα το μνμ που με ρωτουσε αν θελω να δωσω δικαιωμα σε καποια απο αυτες τις συσκευες ωστε το κινητο να ξεκλειδωνει χωρις να χρειαζεται pattern ή fingerprint οσο ειναι στην εμβελεια του, κατι που βολευει πολυ στο αυτοκινητο! Βγηκε και κατι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ήμουν έτοιμος να κάνω ρουτ αυτές τις μέρες, έσκασε το update.

 

Μπορεις να κανεις root και μετα να γυρισεις πισω στο ROM χωρις TWRP και να κανεις και τα updates και να κρατησεις και το root.

Αρκει να μην την πατησεις οπως εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτή η αναβάθμιση να λύσει το πρόβλημα με το προφίλ σίγασης που πλέον μπαίνει καθημερινά όποτε του 'ρθει.
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σίγασης εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ως τώρα. Όμως μετά τη χθεσινή ΟΤΑ το "τσακώνω" να έχει αποσυνδεθεί από το wifi όταν το βγάζω από stand by. Συνδέεται βέβαια ξανά μετά από 1-2 δευτερόλεπτα αλλά με ένα θαυμαστικό πάνω στο σύμβολο που φεύγει μετά από λίγο. Πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν το παρουσίαζε. Το παρατηρήσατε και άλλοι;
Link to comment
Share on other sites

'Οχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Το θέμα της σίγασης όμως, φαίνεται πώς έπαψε να υφίσταται.

Για να δούμε, θα κρατήσει;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα απο gearbest στα 98+ ευρω..θελω να ρωτησω το εχει παρει καποιος απο εκει να πει αν εχει σωστη ρομ χωρις διαφημίσεις;θελω απλα να το παραλαβω και απλα να το δωσω προς χρήση..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα απο gearbest στα 98+ ευρω..θελω να ρωτησω το εχει παρει καποιος απο εκει να πει αν εχει σωστη ρομ χωρις διαφημίσεις;θελω απλα να το παραλαβω και απλα να το δωσω προς χρήση..

 

Δεν νομιζω οτι εχει βγει αλλη ρομ αδερφε. Το μονο extra που εχει βγει ειναι η ιδια ρομ με Twrp ωστε να κανεις το root. Ειδαλλως ερχεται με vanilla android 6 !

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει διαφήμιση περίπου μια φορά τη μέρα όταν το ανοίγω.

Από Ρομ είναι αυτό ξέρει κανείς η από τον νοβα που έχω βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχει βγει αλλη ρομ αδερφε. Το μονο extra που εχει βγει ειναι η ιδια ρομ με Twrp ωστε να κανεις το root. Ειδαλλως ερχεται με vanilla android 6 !

 

Ωραια σ ευχαριστω πολυ!!Επειδη κανω μια εξυπηρετηση και δεν θελω να μπλεξω με "μου βγαζει εκεινο το αλλο κτλπ" για αυτο ρωταω αν και διαβασα και ακουσα καλα λογια για το κινητο αυτο!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ενσωματωμένη λειτουργία blacklist στον τηλ. κατάλογο ή πρέπει να εγκαταστήσω εγώ μία; Εάν ναι, ποια προτείνετε;

Έχω βαρεθεί τις κ&λοκλήσεις από τις διάφορες εταιρείες, δεν έχω πάρε-δώσε με τράπεζες και έχω μπλέξει μ' αυτούς!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ενσωματωμένη λειτουργία blacklist στον τηλ. κατάλογο ή πρέπει να εγκαταστήσω εγώ μία; Εάν ναι, ποια προτείνετε;

Έχω βαρεθεί τις κ&λοκλήσεις από τις διάφορες εταιρείες, δεν έχω πάρε-δώσε με τράπεζες και έχω μπλέξει μ' αυτούς!

Ζήτα από τον πάροχο σου να μπεις στο μητρώο του άρθρου 11. Με ενοχλούσαν καθημερινά και πλέον έχω ησυχάσει

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύει κάνεις με 2 σιμ;

Γιατί στην σιμ που δηλώνω μόνο ομιλία είναι κολλημένο στο 2G και δεν αλλάζει σε 3G;

Είναι λογικό αυτό έτσι πρέπει να είναι;

Link to comment
Share on other sites

3G είναι μόνο στην κάρτα που έχεις δηλώσει για δεδομένα. Οπότε στην άλλη είναι υποχρεωτικά 2G.

 

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις και στο δικό μου ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κλήσεις μπορεί να κάνει το 3G και μερικές φορές μου έγραφε HD voice.

Το 2G μήπως έχει χειρότερη ποιότητα ήχου;

Δεν μιλάω να γίνει 4G γιατί δεν υποστηρίζει κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κλήσεις μπορεί να κάνει το 3G και μερικές φορές μου έγραφε HD voice.

Το 2G μήπως έχει χειρότερη ποιότητα ήχου;

Δεν μιλάω να γίνει 4G γιατί δεν υποστηρίζει κλήση.

 

Μια από τις 2 SIM μπορεί να είναι ορισμένη για δεδομένα ανά πάσα χρονική στιγμή και η άλλη γυρίζει σε 2G. Το 2G μπορεί να έχει λίγο χειρότερη ποιότητα ήχου σε σχέση με 3G/4G που έχει καλό σήμα. Που το είδες ότι με 4G δεν υποστηρίζεται κλήση; Κανονικότατα υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ομιλία στο 4G όταν γίνεται κλήση γυρνάει πάντα σε 2/3G ότι βρει.

Τεσπα δεν είναι αυτό το θέμα...Βρήκα οτι οταν έχεις δυο κάρτες μέσα τότε μόνο η μια έχει 4G και η άλλη κλειδώνει σε 2G.

Οπότε για data παίρνεις την 4G και ομιλία τα 2G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...