Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντα εμπιστευομαι το bangood, ειναι εξαιρετικο μαγαζι και γενικως θεωρειται αξιοπιστο και αξιολογο.

Το κινητακι το εχει στα 107 ευρω

http://www.banggood.com/Vernee-Thor-5-inch-Android-6_0-3GB-16GB-MT6753-Octa-core-4G-Smartphone-p-1050316.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντα εμπιστευομαι το bangood, ειναι εξαιρετικο μαγαζι και γενικως θεωρειται αξιοπιστο και αξιολογο.

Το κινητακι το εχει στα 107 ευρω

http://www.banggood.com/Vernee-Thor-5-inch-Android-6_0-3GB-16GB-MT6753-Octa-core-4G-Smartphone-p-1050316.html

Στο banggood ειναι εξαντλημενο.

Το εχει και το gearbest (απο εκει το πηρα. σε προσφορα 99$)119.99$ .Αν δεν βιαζεσε το βγαζει κατα καιρους προσφορα.Αν θελεις στειλε pm να σου πω λεπτομερειες πως να σου κοστισει λιγοτερο.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Mμμμ απο οτι διαβαζω στο blog της Vernee ερχεται και 5η ΟΤΑ αναβαθμισουλα...

 

Below are the major fixes and optimizations for this Update:

1. Corrected battery status shown by third-party apps.

2. Updated and optimized APN.

3. Fixed some bugs of system settings

Link to comment
Share on other sites

Mμμμ απο οτι διαβαζω στο blog της Vernee ερχεται και 5η ΟΤΑ αναβαθμισουλα...

 

Below are the major fixes and optimizations for this Update:

1. Corrected battery status shown by third-party apps.

2. Updated and optimized APN.

3. Fixed some bugs of system settings

 

Αξιζει να το κανουμε ροοτ ρε παιδια και να χασουμε τις αναβαθμισεις που γινονται τακτικοτατα?

Εγω μεχρι τωρα κρατηθηκα και δεν το εκανα αλλα και το οτι δεν ειναι ροοτ χανουμε πολλα

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο τις εφαρμογες root που χρειαζεται κανεις.

Για μενα ειναι overrated το να εχεις root.

Προσωπικα το χρειαζομουν για 3 εφαρμογες,το Greenify,το Τitanium Back Up και για ad blocker.

Με το non-root mode του Greenify μπορω να ζησω.

Αντι για το titanim μπορω να κανω αυτα που θελω (back up και app freeze) μεσω του μαμα Android

Και χρησιμοποιω τις Pro versions των διαφορων apps ωστε να μην εχω διαφημισεις.

 

Οποτε εαν και στις μεχρι τωρα συσκευες μου,ειχα παντα root,πλεον δεν μου χρειαζεται...

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα tempered glass που κυκλοφορούν.

Πήρα ένα από ebay με συσκευασία χάλια και ήρθε σπασμένο.

Μετά που το έβαλα να δω αν κάνει είδα ότι ήταν μεγαλύτερο και από τις δύο πλευρές δεξιά αριστερά και δεν κόλλαγε.

Το καλό είναι ότι πήρα refund σε 2 ώρες για το σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζει κανεις να μου πει για μια καμερα ασφαλειας που εχω στο μαγαζι μου συνδεδεμενη μεσω ιντερνετ ασυρματα ενω με το προηγουμενο τηλ ανδροιτ 4,4 και με την εφαρμογη IP Cam Remote with Audio δωρεαν απο το google play εβλεπα κανονικα , με τον ΘΩΡ βλεπω την καμερα μονο οταν ειμαι με wifi στο ιδιο ρουτερ με 3g μου εμφανιζει γκρι οθονη ( φανταζομαι να ειναι θεμα ασφαλειας του αντροιντ 6 )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες τοπική διεύθυνση;

 

δηλαγη? δεν το κατεχω οτι ειχα και στην παλια συσκευη εχω και στον θωρ .

το προβλημα μου ειναι φταιει ο θωρ η το αντροιτ 6 ? κατι με απαγορευει να δω την καμερα πιστευω θεμα ασφαλειας ειναι αλλα πως το λυνω?

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα έχεις μία μόνο IP κάμερα (που βγαίνει μόνη της στο internet) και όχι κάποιο dvr/nvr. Την έστησες μόνος σου; Όταν εγκατέστησες την εφαρμογή στο thor έβαλες ένα όνομα, ένα κωδικό, μία διεύθυνση και μία πόρτα. Αν η διεύθυνση αρχίζει από 192.168. είναι τοπικό (μπορείς να έχεις πρόσβση μόνο στο σπίτι σου).
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα στο thor με τα δεδομένα δεν μπαίνει με τίποτα ίντερνετ από την κοσμοτε, ενω εχω 1gb.Αλλαξα ρυθμίσεις διόρθωσα τα apn με βαση ενα xiaomi κινητό κοσμοτε, εκανα την αναβάθμιση, επαναφορά ρυθμίσεις ίντερνετ, ξανα άλλα apn, αναζήτηση δικτυων χειροκίνητα - αυτόματα δεν συνδέεται με τίποτα. Εχω κολλήσει ρίξτε καμιά ιδεα

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άλλαξες θέση την κάρτα σιμ? μήπως και έχει πρόβλημα η μια θέση.

 

Αλλαξα και τη σιμ θεση αλλα παλι τιποτα , απο τις ρυθμισεις πρεπει να ειναι .

Εκανα και επαναφορα τις ρυθμισεις δικτυου - τιποτα

Μια ρυθμιση / περισσοτερα / vpn ειναι κενη δεν εχει τιποτα , σε εσας εχει κατι ?

Η cosmote δουλευει κανονικα 4G σημα εχει πανω οταν το αλλαζω σε 3g αλλαζει κανονικα , τηλεφωνα χωρις προβλημα , εδω και 2-3 μερες μονο τα δεδομενα ιντερνετ εχει προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις/περισσότερα/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/ονόματα σημείου πρόσβασης/cosmote wireless internet

αυτές τις ρυθμίσεις έχω για το cosmote

Screenshot_20160823_214321.png Screenshot_20160823_214329_1.png Screenshot_20160823_214307.png

 

με άλλη σιμ δοκίμασες αν μπαίνει νετ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και δουλεύει κανονικά με αλλη κοσμοκαρτα. Τι σημαίνει αυτό? Μέχρι πριν 2 μέρες είχα κανονικά ίντερνετ

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 pro using Tapatalk

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Αρα το προβλημα ειναι στην καρτα και οχι στο κινητο.

Επιβεβαιωσε μεσω εξυπηρετησης πελατων οτι εξακολουθει η καρτα σου να εχει υπολειπομενα ΜΒ και το internet APN

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια , απο την καρτα ηταν τελικα , αν και ειχε μεσα 1g για δεδομενα , ηταν μπλοκαρισμενο το ιντερνετ , μαλλον το end day. Eστειλα START sto 1333 και ενεργοποιηθηκε .

Το κινητο φυσαει πιστευω στα λεφτα του ειναι κορυφη , κυριως με την ota υποστηριξη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμενα η επιλογή με παρατεταμένο πάτημα ατο γρανάζι πάνω για να εμφανιστεί το κρυφο μενού δεν μπυ την βγάζει..Το παταω παρατεταμένα αλλαδεν κανει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το για πάνω από 10" και θα σου αναδυθεί ένα παράθυρο που σου λέει ότι ενεργοποιήθηκε.μετά πας ρυθμίσεις και στο τέλος θα το δεις . Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμενα η επιλογή με παρατεταμένο πάτημα ατο γρανάζι πάνω για να εμφανιστεί το κρυφο μενού δεν μπυ την βγάζει..Το παταω παρατεταμένα αλλαδεν κανει τιποτα.

 

πρεπει να εχεις κανει enable το Developer Mode,πατωτας πολλες φορες στο build

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω ενεργοποιήσει τις επιλογές προγραμματιστή απο την πρώτη μερα..Οση ώρα και να το παταω παρατεταμένα δεν κάνει τίποτα.Ούτε αναδυόμενο,ουτε μου εμφάνιζει το κρυφό μενού μετα στις ρυθμίσεις!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα στο thor με τα δεδομένα δεν μπαίνει με τίποτα ίντερνετ από την κοσμοτε, ενω εχω 1gb.Αλλαξα ρυθμίσεις διόρθωσα τα apn με βαση ενα xiaomi κινητό κοσμοτε, εκανα την αναβάθμιση, επαναφορά ρυθμίσεις ίντερνετ, ξανα άλλα apn, αναζήτηση δικτυων χειροκίνητα - αυτόματα δεν συνδέεται με τίποτα. Εχω κολλήσει ρίξτε καμιά ιδεα

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 pro using Tapatalk

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα σε leagoo κι έψαχνα μήνες ολόκληρους να βρώ άκρη χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα όλα όσα έκανες κι εσύ.

Πίστευα οτι μετά απο όλα όσα έκανα, απλά θα είχα πάρει ελλατωματικό κινητό.

Μίλησα στο chat της εταιρίας δικτύου που είμαι κ ζήτησα να μου στείλουν τις ρυθμίσεις ίντερνετ ξανά μήπως και..

 

 

Τελικά.. μου είπαν οτι ήταν απενεργοποιημένα τα δεδομένα απο την εταιρία.

Έπρεπε να δώσω στοιχεία κτλ για άρση της απενεργοποίησης. Έδωσα στοιχεία κ μες τη μέρα ήταν οκ.

Και παιδευόμουν μήνες..

 

Edit είδα οτι το έφτιαξες...

Edited by Lnk
Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγη βοηθεια.

Ξαφνικα οταν δεχεται κληση, η οθονη παραμενει κλειστη. Δε φαινεται να λειτουργει το dialer οταν δεχεται κληση, ενω εμφανιζει τις αναπαντητες κτλ και καλει κανονικα.

Τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγη βοηθεια.

Ξαφνικα οταν δεχεται κληση, η οθονη παραμενει κλειστη. Δε φαινεται να λειτουργει το dialer οταν δεχεται κληση, ενω εμφανιζει τις αναπαντητες κτλ και καλει κανονικα.

Τι μπορει να συμβαινει?

 

Μήπως του έχεις περάσει καμιά εφαρμογή του τύπου Caller ID ή True Caller; Πιθανόν αυτή να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...