Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Οντως έχω ορίσει το Textra σαν default αποστολέα μηνυμάτων.

Δεν γίνεται και αλλιώς μιας & λόγω λειτουργικού σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς μόνο μια εφαρμογή για αποστολή SMS.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ξέρει κάποιος, στην στοκ εφαρμογή dialer Όταν κάνω αναζήτηση ένα όνομα δεν μου βγάζει κάτι, ενώ υπάρχουν τα ονόματα.τι γίνετε; είναι κάποιο bug ; .δε. Θέλω να βάλω άλλον dialer.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Το κατέβασα το textra , το έβαλα αλλά δεν κάνει αποστολή μνμ...

Δεν βγάζει καν την επιλογή να επιλέξεις απο ποια sim θες να γίνει η αποστολή..

Απορρίπτει την αποστολή αμέσως..

Θέλει καποια extra ρυθμιση ??

Με άλλες εφαρμογές τα sms φεύγουν κανονικα

 

εχεις καταχωρημένο το νουμερο του κεντρου μηνυμάτων;

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ξέρει κάποιος, στην στοκ εφαρμογή dialer Όταν κάνω αναζήτηση ένα όνομα δεν μου βγάζει κάτι, ενώ υπάρχουν τα ονόματα.τι γίνετε; είναι κάποιο bug ; .δε. Θέλω να βάλω άλλον dialer.

 

Μηπως εχεις να μην φαίνονται όλες οι επαφές;Πχ να σου δειχνει μονο αυτές που είναι περασμένες στο κινητό ενώ εσύ ψάχνεις κάποια που την εχεις στο gmail λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καταχωρημένο το νουμερο του κεντρου μηνυμάτων;

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μηπως εχεις να μην φαίνονται όλες οι επαφές;Πχ να σου δειχνει μονο αυτές που είναι περασμένες στο κινητό ενώ εσύ ψάχνεις κάποια που την εχεις στο gmail λογαριασμό σου.

Αυτό που το κοιτάω; αν και το έχω ρυθμίσει να δουλεύει με της google λογαριασμό.Τελικά κατέβασα το dialer της Google και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχει βρει κανείς λύση για το χαμηλό επίπεδο ήχου του ηχείου?Ειδικά με τα ακουστικά που με ενδιαφέρει πιο πολύ.

Επίσης QR scanning που έχει?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα απο bangood σε ακριβως 13 ημερες. Το κινητακι τα σπαει απλα. Η οθονη του αψογη. Πολυ γρηγορο,δεν κολλαει και χωρις ζορια.

Μεχρι τωρα εχει εξαιρετικη διαχειριση μπαταριας,το σκαλιζω απο τι πρωι και ακομη δεν τελειωνει με τιποτα.

Για τα 100 περιπου ευρω που εδωσα,δεν υπαρχει.

Το scrolling ειναι θεμα συνηθειας,μετα απο μια ωρα το εχεις ξεχασει.

Το fingerprint reader ενταξει ειναι λιγο γτπκ,αλλα ειλικρινα δεν συμμετεχει καθολου στη κατα τα αλλα εξαιρετικη λειτουργια του κινητου.

 

Sent from my thor

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα κουπόνι για έκπτωση ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο λόγος που δεν πήγα σε xiaomi το οποίο δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην τιμή του(είναι φοβερό τηλέφωνο) είναι τα λίγο παραπάνω χρήματα και η 800αρα μπάντα που ήταν βασικό κριτήριο γιατί ούτε στο άλλο τηλέφωνο έχω 800αρα.Κάνε σύγκριση μας ενδιαφέρει.

 

Nαι, δεν υπαρχει συγκριση, Redmi 3>>>>> Vernee Thor.

 

Δεν ξερω τι λετε εσεις για το σκρολινγκ, εγω τσιπης για 30€ δεν γινομαι.

 

Θα ηταν αποδεκτα (καπως) ολα τα προβληματα/ελατωματα του Thor αν δεν υπηρχε το μεγαλυτερο, δλδ το αθλιο σκρολινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειστε σοβαροι?

Θα παρετε κινητο (οπως το Redmi3) που δεν υποστηριζει την 800αρα στο LTE?ΕΓΚΛΗΜΑ!

(Ειδικα η Wind,σχεδον ολο το 4G της ειναι στα 800

 

Η μπαντα αυτη,οντας η πιο φτηνη, ειναι η "βαση" ολης της LTE υλοποιησης και των 3 εταιρειων.

Και αντε στην Αθηνα,πολλες φορες λειτουργει συνεπικουρικα στις αλλες μπαντες,στην επαρχια σχεδον ολο το 4G ειναι στα 800.

 

Κινητο που δεν λειτουργει με ολες τις διαθεσιμες υπηρεσιες εδω ειναι αχρηστο.

Edited by tutuyo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειστε σοβαροι?

Θα παρετε κινητο (οπως το Redmi3) που δεν υποστηριζει την 800αρα στο LTE?ΕΓΚΛΗΜΑ!

(Ειδικα η Wind,σχεδον ολο το 4G της ειναι στα 800

 

Η μπαντα αυτη,οντας η πιο φτηνη, ειναι η "βαση" ολης της LTE υλοποιησης και των 3 εταιρειων.

Και αντε στην Αθηνα,πολλες φορες λειτουργει συνεπικουρικα στις αλλες μπαντες,στην επαρχια σχεδον ολο το 4G ειναι στα 800.

 

Κινητο που δεν λειτουργει με ολες τις διαθεσιμες υπηρεσιες εδω ειναι αχρηστο.

 

Σωστο και αυτο, προσωπικα ομως δεν με νοιαζει καθολου με τι ταχυτητα κανω τσατ και browsing, if u get my point.

 

Οταν μας δωσουν δεδομενα για utube και αλλα, το βλεπουμε το 4g.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαίνετε σε διαδικασίες να συγκρίνεται κινητά διαφορετικής τιμής,νομίζω δεν υπάρχει νόημα.

Αν είναι ετσι να λέμε γιατί να πάρω το thor με τα 100 και να μην πάρω το αλλο με τα 130;

Ε οκ και γιατί να δώσεις 130 και να μην δώσεις 160 να πάρεις ενα καλλίτερο.

 

Στο θέμα μας τώρα.

Θα το ρουτιασουμε και να βάλουμε καμία κοστομ ρομ η οχι;

Εμπειρίες γνώμες υπάρχουν;

Επίσης ισχύει ακόμα οτι με σκέτο ρουτ και την μαμα ρομ χάνουμε τα update η το προσπεράσαμε αυτο το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει συγκριση...

 

Το Thor σε αυτα τα λεφτα,με αυτα τα χαρακτηριστικα,το "καθαρο" android και την out-of-the-box λειτουργια του ειναι το απολυτο VFM.

 

Δεν υπαρχει ανταγωνισμος, ολα τα υπολοιπα υστερουν. (εκτος και εαν υπαρχει αλλη τετοια συσκευη που δεν εχει πιασει το ρανταρ μας)

Εδω πλεον υστερουν και μοντελα πιο ακριβα, που παρολο που ειναι πιο ακριβα,εχουν βασικοτατες ελλειψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω παντως ενω ειχα το thor και το έδωσα απο βλακεία μου να δοκιμασω κατι άλλο πριν δυο μερες το ξαναπήρα καινούργιο..Παιδιά στα 100 ευρω τόσα καλα χαρακτηριστικά μαζεμενα δεν υπάρχει άλλο..Και σε παραπανω χρήματα δηλαδή αλλα επειδή το σωστό ειναι να συγκρίνουμε ιδιες τιμές λεω για την τιμη του ειναι απλα ΚΟΡΥΦΗ..Σε σχεση με το προηγούμενο το δακτυλικό αποτύπωμα εχει πλέον επιτυχία 99% απλα έχω καταγράψει το ιδιο δάχτυλο 3 φορές,το σκρολινγκ κατεβάζοντας την ευαισθησία στο 0% πλέον ειναι μια χαρά..απειροελαχιστα πιο ευαισθητο απο οτι έπρεπε να είναι..Σε ολους τους αλλους τομείς τα λογια ειναι περιττά..παει σφαιρα..δεν κολλάει με τίποτα,απίστευτη διαχείριση μνήμης και ατελείωτο multitasking..και εννοείται η μπαταρία το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του κινητού..πραγματικά δεν ζηλεύει τιποτα απο κινητά 300 ευρω..Μονο η φωτογραφική ειναι κατώτερη και ειδικά η μπροστινή αλλα προσοχή ειναι κατώτερη απο καποια κινητα πιο πολλών χρημάτων,στη κατηγορία των 100 εννοείται ειναι αριστη!!
Link to comment
Share on other sites

Από τι βλέπω πάντως σήμερα βγαίνει νέο OTA update και μέσα στις αλλαγές γράφει και:

 

"4. Improved the sensitivity and stability of the range sensor."

 

Όποιος το περάσει το update ας κάνει ένα σχόλιο να δούμε...

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο, στο site τους λέει πως έχει Gorilla Glass 3, ξέρουμε αν έχει σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαίνετε σε διαδικασίες να συγκρίνεται κινητά διαφορετικής τιμής,νομίζω δεν υπάρχει νόημα.

Αν είναι ετσι να λέμε γιατί να πάρω το thor με τα 100 και να μην πάρω το αλλο με τα 130;

Ε οκ και γιατί να δώσεις 130 και να μην δώσεις 160 να πάρεις ενα καλλίτερο.

 

Στο θέμα μας τώρα.

Θα το ρουτιασουμε και να βάλουμε καμία κοστομ ρομ η οχι;

Εμπειρίες γνώμες υπάρχουν;

Επίσης ισχύει ακόμα οτι με σκέτο ρουτ και την μαμα ρομ χάνουμε τα update η το προσπεράσαμε αυτο το πρόβλημα;

 

Ρουτιασμενο ειναι ηδη. Custom Rom δεν ξερω να εχει βγει. Ξερεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ερχεται ρουταρισμενο.

Πρεπει να περασεις twrp και μετα supersu αλλα αν το κανεις δεν θα ερχονται τα ΟΤΑ update.

Απο custom υπαρχει μια αλλα γραφει οτι δεν δουλευει η sd.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ερχεται ρουταρισμενο.

Πρεπει να περασεις twrp και μετα supersu αλλα αν το κανεις δεν θα ερχονται τα ΟΤΑ update.

Απο custom υπαρχει μια αλλα γραφει οτι δεν δουλευει η sd.

 

Δεν ειπα οτι ερχεται ρουταρισμενο φιλε μου. Οτι το εχουμε ηδη ρουταρει ειπα με την γνωστη διαδικασια που αναφερεις κι εσυ.

Btw θεωρητικα αν βγαλεις το twrp μπορεις να κανεις OTA updates ενω παραμενει routed το κινητο. Πρακτικα πρεπει να το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται, στο gearbest αν επιλέξεις warehouse hk-2 το έχει στα 106 $

 

Ευχαριστώ για το tip! Τώρα όμως αντιμετωπίζω αλλο θέμα... Πάω για να ολοκληρώσω την παραγγελία και δεν προχωράει. Έχει τύχει σε κανέναν; Καμιά ιδέα;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις εκανα την τελευταια ΟΤΑ. Επιτελους εφτιαξαν το fingerprint reader.πλεον δουλευει αψογα!

 

Sent from my thor

την πέρασα και εγώ την αναβάθμιση και πλέον όσες φόρες κι αν πέρασα το αποτύπωμα πέρασε σε όλες!!

αν θυμάμαι καλά είναι η τέταρτη αναβάθμιση που παίρνει το τηλέφωνο...

μπράβο τους που δεν το παράτησαν όπως κάνουν πολλές εταιρίες..

Link to comment
Share on other sites

Τετοια να ακουω παιδια γιατι ημουν απο τους πρωτους που το εμπιστευτηκα και το τιμησα!

Να δουμε τωρα τι αλλο θα βρουν για να πουν...

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου πάει καλά με την μπαταρία.

Έχω 4 ώρες sot 30%

Αλλα 10 ώρες idle 24%

Κόλλησε καμία εφαρμογή από πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μετα απο ψαξιμο μερικων ημερων για οικονομικο κινητο, νομιζω οτι καταληγω στο Thor. Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει οτι το κινητο παιζει αξιοπρεπως PokemonGO, καθως ειναι ενας απο τους λογους που θα το αγορασω;
Link to comment
Share on other sites

Για το Pokemon δεν ξέρω αν κάνει καθώς δεν έχει πυξίδα ή γυροσκοπιο και το accelerator που έχει δεν είναι και τόσο καλό ( π.χ. δεν μπορείς να δεις 3d VR σωστά).
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...