Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι και εγω κατοχος εδω και 3 μερες (απο vickmall και εφτασε σε 11 μερες) και το κινητο απλα τα σπαει , το προτεινω ανεπιφυλακτα. Το μονο θεματακι ειναι το scrolling που παει με ταχυτητα φωτος αλλα δεν φοβαμαι θα το φτιαξουν, ετσι κ αλλιως εχει παρει 3 ota σε 2 μηνες(οτι bug ειχε φτιαχτηκε.) . Επισης αυτο που λενε πολλοι για το αποτυπωμα οτι δεν το πιανει με την μια κ τετοια , εγω εκανα τα 3 update και μετα το εβαλα και δουλευει κομπλε. απλα το σημαντικοτερο αντι να κανετε 5 φορες το ιδιο δαχτυλο ακολουθηστε τις οδηγιες, οταν βαζουμε το αποτυπωμα κουναμε το δαχτυλο , δεν το ακουμπαμε 10 φορες ακριβως στο ιδιο μερος για να το πιασει και γυρο γυρο και απο διαφορετικες γωνιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτήν την τιμή το βρίσκω στο eBay σε καταστήματα από Αγγλία, Γερμανία, Ιταλία, δε χρειάζεται να περιμένω βδομάδες να μου 'ρθει από την Cosco...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε για να στέλνουμε SMS με 160 χαρακτήρες ???

Κατέβασα το GoSms όπως δοκίμασα παρόμοιες εφαρμογές αλλά δεν τα κατάφερα...

 

Χρησιμοποίησε καλύτερα Textra.

 

Ρυθμίσεις > SMS > Χωρίς τόνους και διακριτικά > Πάντα

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος εδω και 3 μερες (απο vickmall και εφτασε σε 11 μερες) και το κινητο απλα τα σπαει , το προτεινω ανεπιφυλακτα. Το μονο θεματακι ειναι το scrolling που παει με ταχυτητα φωτος αλλα δεν φοβαμαι θα το φτιαξουν, ετσι κ αλλιως εχει παρει 3 ota σε 2 μηνες(οτι bug ειχε φτιαχτηκε.) . Επισης αυτο που λενε πολλοι για το αποτυπωμα οτι δεν το πιανει με την μια κ τετοια , εγω εκανα τα 3 update και μετα το εβαλα και δουλευει κομπλε. απλα το σημαντικοτερο αντι να κανετε 5 φορες το ιδιο δαχτυλο ακολουθηστε τις οδηγιες, οταν βαζουμε το αποτυπωμα κουναμε το δαχτυλο , δεν το ακουμπαμε 10 φορες ακριβως στο ιδιο μερος για να το πιασει και γυρο γυρο και απο διαφορετικες γωνιες.

 

Φιλε μου,το scrolling δεν εφτιαξε ουτε με την τελευταια ΟΤΑ?

Το περιμενω και εγω απο μερα σε μερα και ειναι κατι που με προβληματιζει...

 

Επισης,απο μπαταρια πως παει?Τι αισθηση εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,το scrolling δεν εφτιαξε ουτε με την τελευταια ΟΤΑ?

Το περιμενω και εγω απο μερα σε μερα και ειναι κατι που με προβληματιζει...

 

Επισης,απο μπαταρια πως παει?Τι αισθηση εχεις?

 

Παιδια 2-3 σελιδες πισω αναφερεται η λυση:

 

Μπορείς να το μειώσεις αισθητά αν πάς στις Ρυθμίσεις --> Γλώσσα και εισαγωγή --> Ταχύτητα δείκτη.

Εγώ το έχω βάλει στο ελάχιστο και βελτιώθηκε κατά πολύ το scrolling.

Είναι θέμα συνήθειας με το δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

το scrolling ειναι συνηθεια μετα απο 4-5 μερες εισαι οκ. αλλα με ταχυτητα δεικτη στο ελαχιστο. Οσο για την μπαταρια ειναι πολυ κομπλε , βγαζει αρκετες ωρες ακομα και με συνεχομενο gaming( το βραδυ οταν κοιμαμαι μου τρωει 2-3 % ) . ειμασταν με ενα φιλο με huawei p8 και παιζαμε το ιδιο παιχνιδι με bluetooth οταν στο huawei επεφτε η μπαταρια 10% στο thor ειχε πεσει 7-8 %
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Παρελαβα το κινητο σημερα και εχω ξεκινησει να παιζω. Καμια σχεση φυσικα σε αποκριση σε σχεση με το πρωην αλλα οκ φυσιολογικο αυτο.

Εχω μια απορια ομως. Με ρωταει για την SD card: Set Up ur SanDisk SD card.

Use as portable Storage (for moving photos and other media between devices)

Use as internal Storage (For storing anything on this device only including apps and photos. Requires formatting that prevents it from working with other devices)

Υποθετω το πρωτο ε? Απλα να σιγουρευτω θελω γιατι ειναι η καρτα που ειχα στο αλλο και δε θελω να χασω τα δεδομενα που εχω μεσα!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φυσαει.

Δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε fingerprint lock οποτε δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αλλα ενα ποσοστο 7/10 τουλαχιστον το εχει κι αυτο εμενα για την ωρα με ικανοποιει.

Δεν υπαρχει κανενα αλλο θεμα μεχρι στιγμης, ουτε με το Scrolling το οποιο κατ'εμε ειναι θεμα συνηθειας.

Φυσικα αφου περασα το ΟΤΑ το ρουταρα και εβαλα οτι ηθελα και δοκιμασα το GPS και ... τρομαξα. Μια που το ανοιξα και μια που κονεκταρε στους δορυφορους και εδειξε τη θεση μου με ακριβεια . Οταν ερχεσαι απο Lenovo S820 που ηθελε μιση ωρα να κανει το αρχικο connection ειναι τρομακτικη η διαφορα!!

Εχω μια απορια ομως ακομα. Τι γινεται με το BT? Αν θελω πχ να το εχω μονιμα ανοικτο για να συνδεεται ειτε στο BT του αυτοκινητου ειτε στο OBDII sensor ειτε σε κανενα BT handsfree αλλα παραλληλα να μην το βλεπει κανενας αλλος περαν των trusted sources πως το κανω αυτο ρε παιδες? Δε βρηκα κατι.

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φυσαει.

Δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε fingerprint lock οποτε δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αλλα ενα ποσοστο 7/10 τουλαχιστον το εχει κι αυτο εμενα για την ωρα με ικανοποιει.

Δεν υπαρχει κανενα αλλο θεμα μεχρι στιγμης, ουτε με το Scrolling το οποιο κατ'εμε ειναι θεμα συνηθειας.

Φυσικα αφου περασα το ΟΤΑ το ρουταρα και εβαλα οτι ηθελα και δοκιμασα το GPS και ... τρομαξα. Μια που το ανοιξα και μια που κονεκταρε στους δορυφορους και εδειξε τη θεση μου με ακριβεια . Οταν ερχεσαι απο Lenovo S820 που ηθελε μιση ωρα να κανει το αρχικο connection ειναι τρομακτικη η διαφορα!!

Εχω μια απορια ομως ακομα. Τι γινεται με το BT? Αν θελω πχ να το εχω μονιμα ανοικτο για να συνδεεται ειτε στο BT του αυτοκινητου ειτε στο OBDII sensor ειτε σε κανενα BT handsfree αλλα παραλληλα να μην το βλεπει κανενας αλλος περαν των trusted sources πως το κανω αυτο ρε παιδες? Δε βρηκα κατι.

Ευχαριστω .

οταν συνδεθης την πρωτη φορα και να το εχεις κρυφο να μην σε βλεπουν οι αλλοι με το που θα το ανοιγεις και βλεπει την συσκευη που εχει ξανασυνδεθει συνδεεται αμεσως (οπως και σε ολα τα τηλ)

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεθης την πρωτη φορα και να το εχεις κρυφο να μην σε βλεπουν οι αλλοι με το που θα το ανοιγεις και βλεπει την συσκευη που εχει ξανασυνδεθει συνδεεται αμεσως (οπως και σε ολα τα τηλ)

 

Φιλε μου, το θεμα μου ειναι πως να το κανω να ειναι κρυφο απο μεσα απο τις default επιλογες του Android χωρις να κατεβασω app, οχι αν θα συνδεθει ενω ειναι κρυφο. Θελω να ειναι κρυφο εν ολιγοις αλλα να συνδεεται στα επιλεγμενα απο μενα devices.

Link to comment
Share on other sites

Στις παλιότερες εκδόσεις Android, επέλεγες εσύ αν θα είναι ορατή ή όχι η συσκευή στο bluetooth.

Από το 5.x (άρα λογικά, φαντάζομαι, και στο 6), βλέπω στις ρυθμίσεις γράφει ότι η συσκευή είναι ορατή μόνο για όσο διάστημα είναι ανοιχτές οι ρυθμίσεις του ΒΤ.

Άρα -αν και δεν το 'χω ψάξει περισσότερο, για να πω την αλήθεια- όλον τον υπόλοιπο καιρό πρέπει να είναι αθέατη.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έτσι είναι.Αν δεν είσαι στο μενού ρυθμίσεις-->bluetooth δεν είναι ορατό το ανοιχτό bt στις άλλες συσκευές που δεν έχεις trusted
Link to comment
Share on other sites

Στις παλιότερες εκδόσεις Android, επέλεγες εσύ αν θα είναι ορατή ή όχι η συσκευή στο bluetooth.

Από το 5.x (άρα λογικά, φαντάζομαι, και στο 6), βλέπω στις ρυθμίσεις γράφει ότι η συσκευή είναι ορατή μόνο για όσο διάστημα είναι ανοιχτές οι ρυθμίσεις του ΒΤ.

Άρα -αν και δεν το 'χω ψάξει περισσότερο, για να πω την αλήθεια- όλον τον υπόλοιπο καιρό πρέπει να είναι αθέατη.

Χμμμ.. Η αληθεια ειναι οτι οσες φορες το εψαξα και το εβρισκα οι ρυθμισεις ηταν ανοιχτες. Τωρα που εκατσα και το δοκιμασα με τις ρυθμισεις κλειστες οντως δεν ειναι ορατο.

Ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τον Θωρ... και τι κατάλαβα; Σβήνει με 10 λεπτά παιχνιδιού - όχι τίποτα τρελό, ένα παιχνίδι με κάτι ζώα που παίζει ο μικρός - και το VR που αγόρασα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί το τηλέφωνο δεν έχει ούτε πυξίδα, ούτε γυροσκόπιο ενώ το accelerator που έχει είναι για κλάματα.

Οπότε άλλη μια άχρηστη κινέζικη συσκευή.

Τουλάχιστον ο Chrome πετάει!

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τον Θωρ... και τι κατάλαβα; Σβήνει με 10 λεπτά παιχνιδιού - όχι τίποτα τρελό, ένα παιχνίδι με κάτι ζώα που παίζει ο μικρός - και το VR που αγόρασα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί το τηλέφωνο δεν έχει ούτε πυξίδα, ούτε γυροσκόπιο ενώ το accelerator που έχει είναι για κλάματα.

Οπότε άλλη μια άχρηστη κινέζικη συσκευή.

Τουλάχιστον ο Chrome πετάει!

 

Για το οτι σβηνει με 10 λεπτα παιχνιδιου δεν το ξερω. Εμενα παντως δε συμβαινει αυτο παρ'οτι ακομα δεν εχει καλιμπραριστει η μπαταρια.

Ελεγε πουθενα οτι εχει πυξιδα ή γυροσκοπιο το κινητο? Δε θυμαμαι κατι τετοιο ρε φιλε. Απο 100 ευρα κινητο λιγο too much να περιμενεις και αυτα, ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω για το κινητό μερικά πράγματα επειδή πήρα ulefone vienna και την πάτησα 2 φορές. Το κινητό πως είναι απο οθόνη; σκρολαρισμα; θερμοκρασία; ο βασικός λόγος που έστειλα το vienna πίσω ήταν η υπερθέρμανση, παιχνιδια candy crush kai τέτοια; ίντερνετ; κάμερα; μπαταρία; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Pokemon Go παίζει; (έστω και χωρίς AR) το κινητό μου δεν το έχει (windows phone) και το θέλω για αυτό κυρίως.

 

Ευχαριστώ! :kitty:

 

Λογικά θα παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε καλύτερα Textra.

 

Ρυθμίσεις > SMS > Χωρίς τόνους και διακριτικά > Πάντα

 

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Το κατέβασα το textra , το έβαλα αλλά δεν κάνει αποστολή μνμ...

Δεν βγάζει καν την επιλογή να επιλέξεις απο ποια sim θες να γίνει η αποστολή..

Απορρίπτει την αποστολή αμέσως..

Θέλει καποια extra ρυθμιση ??

Με άλλες εφαρμογές τα sms φεύγουν κανονικα

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα (δεν χρησιμοποιώ πλέον εγώ το Thor).

Υποθέτω ότι έχεις ορίσει το Textra ως προεπιλεγμένη εφαρμογή SMS, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...