Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το recovery θα περάσεις και το zip αρχειο του ρουτ για να γίνεις ρουτ. Αλλάζεις την εικόνα του recovery για να μπορέσεις να φλασαρεις.

 

Sent from my thor using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το TWRP είναι custom recovery.

ωραια.Επειτα ροοταρεται κανονικα με supersu?Ειναι ο μονος τροπος για να το ροοταρουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το recovery θα περάσεις και το zip αρχειο του ρουτ για να γίνεις ρουτ. Αλλάζεις την εικόνα του recovery για να μπορέσεις να φλασαρεις.

 

Sent from my thor using Tapatalk

 

ααα οκ..Κατανοητο..

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/d3bb90f6464a7ecc28b67c2027ea3515.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/d7d0d9e0cc7c8462c32fcf00f4cb007d.jpg

 

Τι είναι αυτά παιδιά (και ειδικά το δεύτερο) έχουν όντως κάποια χρησιμότητα;

Link to comment
Share on other sites

Το tethering δουλεύει κανονικά ; Το σκέφτομαι να το πάρω για ένα συγγενικό πρόσωπο... μετάβαση από coolpad f1. Τι λέτε;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ποτέ το coolpad f1 οπότε δεν ξέρω να σου πω συγκριτικά. Αυτο που ξλερω να σου πώ είναι ότι το Θωρ είναι μια πολύ τίμια συσκευή, και δουλεύει μια χαρά out of the box χωρίς bloat. Βέβαια δεν της λείπουν τα μικροπροβλήματα που έχουμε αναφέρει πιο πίσω αλλά τα θεωρώ ότι είναι σε ανεχτά πλαίσια ειδικά αν σκεφτείς πως είναι το πρώτο της τηλέφωνο. Και σίγουρα ο χρόνος θα δείξει τι μέλλει γενέσθαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Το περιμενω και γω απο μερα σε μερα. Διαβασα οτι δεν εχει notification led ομως και απογοητευτηκα καθως ειναι πολυ χρησιμο. Υπαρχει κανενα κολπο εστω με καποιο led στην οθονη μεσω εφαρμογης??

Δηλαδη δεν εχει καποια ενδειξη φορτισης??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Το περιμενω και γω απο μερα σε μερα. Διαβασα οτι δεν εχει notification led ομως και απογοητευτηκα καθως ειναι πολυ χρησιμο. Υπαρχει κανενα κολπο εστω με καποιο led στην οθονη μεσω εφαρμογης??

Δηλαδη δεν εχει καποια ενδειξη φορτισης??

 

Acdisplay https://play.google.com/store/apps/details?id=com.achep.acdisplay (ή καποια παρομοια εφαρμογη).

Επισης ισως καποιο Flash Notification κανει μερικως τη δουλεια που θες.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες, σήμερα το δουλεύω.

Ωραίο "πιάσιμο", ωραία αίσθηση, καλή οθόνη, σβέλτο, "εχμ" κάμερα, "διακοσμητικός" αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Ικανοποιητικότατη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Ησυχία έχει...

 

Sent from my thor using Tapatalk

 

Περιμένουμε νέα των κατόχων και εκείνων που παραλαμβάνουν! :p

Ψήνομαι να το παραγγείλω για συγγενικό πρόσωπο που αυτή τη στιγμή έχει το coolpad, όπως είπα και πιο πριν, και σύντομα θα το αποχωριστεί... Περισσότερο απ' όλα τον νοιάζει να είναι σβέλτο, να δουλεύει το tethering και να βγάζει κάμια φωτογραφία της προκοπής, όχι κανένα πίνακα ζωγραφικής, αλλά να βλέπεται :lol:

Από tempered glass υπάρχει κάτι ; Στο f1 τον έσωσε πολλές φορές...:cool:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα των κατόχων και εκείνων που παραλαμβάνουν! :p

Ψήνομαι να το παραγγείλω για συγγενικό πρόσωπο που αυτή τη στιγμή έχει το coolpad, όπως είπα και πιο πριν, και σύντομα θα το αποχωριστεί... Περισσότερο απ' όλα τον νοιάζει να είναι σβέλτο, να δουλεύει το tethering και να βγάζει κάμια φωτογραφία της προκοπής, όχι κανένα πίνακα ζωγραφικής, αλλά να βλέπεται :lol:

Από tempered glass υπάρχει κάτι ; Στο f1 τον έσωσε πολλές φορές...:cool:

Διάβασε το νήμα θα μάθεις πολλά και εδώ είμαστε....

 

Στάλθηκε από το thor μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα των κατόχων και εκείνων που παραλαμβάνουν! :p

Ψήνομαι να το παραγγείλω για συγγενικό πρόσωπο που αυτή τη στιγμή έχει το coolpad, όπως είπα και πιο πριν, και σύντομα θα το αποχωριστεί... Περισσότερο απ' όλα τον νοιάζει να είναι σβέλτο, να δουλεύει το tethering και να βγάζει κάμια φωτογραφία της προκοπής, όχι κανένα πίνακα ζωγραφικής, αλλά να βλέπεται :lol:

Από tempered glass υπάρχει κάτι ; Στο f1 τον έσωσε πολλές φορές...:cool:

 

Προσεχε μην εκτεθεις γιατι το F1 εχει μια απο τις καλυτερες οθονες ανεξαρτητου τιμης και εξαιρετικη καμερα.Μην σε βριζει υστερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε μην εκτεθεις γιατι το F1 εχει μια απο τις καλυτερες οθονες ανεξαρτητου τιμης και εξαιρετικη καμερα.Μην σε βριζει υστερα :lol:

Ισχύει! Κινητό από τα λίγα, αλλά ήρθε η ώρα του αποχωρισμού... Την οθόνη του thor δεν τη φοβάμαι και τόσο γιατί ακούγονται καλά πράγματα, την κάμερα όμως... Και θέλει 5" γιατί δε θα τον βολέψει μεγαλύτερο, είμαι σίγουρος. :O

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει! Κινητό από τα λίγα, αλλά ήρθε η ώρα του αποχωρισμού... Την οθόνη του thor δεν τη φοβάμαι και τόσο γιατί ακούγονται καλά πράγματα, την κάμερα όμως... Και θέλει 5" γιατί δε θα τον βολέψει μεγαλύτερο, είμαι σίγουρος. :O

 

H κάμερα την μέρα είναι αρκετά καλή δεδομένου της τιμής του. Το βράδυ όμως δείχνει την κινέζικη προέλευση του. Μεγάλο πλεονέκτημα ότι δουλευει out of the box. Ούτε φλασαρίσματα ούτε τίποτα έχει τα ελληνικά του και όλα κυλάνε ομαλά. Αρκετά σβέλτο και καλή μπαταρία αλλα και όμορφο για μένα και με ανδροιδ 6. Το hand on του myphone είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα. Ζητούμενο η συσκεύη να αντέξει στο χρόνο και απο suport και ποιοτικά σαν κατασκευή.....

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα review από το Gizmochina:

Vernee Thor Review – Simple But Fast

 

Και όπως πήγαινα να κάνω copy το URL του, έπεσε το μάτι μου και σε αυτό:

Bluboo Xtouch vs Vernee Thor Hands-on Comparison

(το παραθέτω όπως το βρήκα μόλις, δεν ξέρω αν έχει κάποιο ενδιαφέρον...)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει! Κινητό από τα λίγα, αλλά ήρθε η ώρα του αποχωρισμού... Την οθόνη του thor δεν τη φοβάμαι και τόσο γιατί ακούγονται καλά πράγματα, την κάμερα όμως... Και θέλει 5" γιατί δε θα τον βολέψει μεγαλύτερο, είμαι σίγουρος. :O
Link to comment
Share on other sites

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=281&fromguid=hot&extra=&mobile=2

 

http://www.needrom.com/download/vernee-thor-twrp/

 

Από εδώ...την πρώτη φορά που θα μπεις recovery πατά το set read only..γα κάπως έτσι

 

Με το recovery θα περάσεις και το zip αρχειο του ρουτ για να γίνεις ρουτ. Αλλάζεις την εικόνα του recovery για να μπορέσεις να φλασαρεις.

 

 

Καλημέρα.

Ωραία το φλάσαρα με το FlashTool. To zip αρχείο του ρουτ πώς φλασάρω δεν έχω καταλάβει. Πώς μπαίνει σε recovery mode?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ωραία το φλάσαρα με το FlashTool. To zip αρχείο του ρουτ πώς φλασάρω δεν έχω καταλάβει. Πώς μπαίνει σε recovery mode?

 

power + vol up(την πάνω πλευρά) και μετά power ή vol down, δεν θυμάμαι, για επιλέξεις με το βέλος για να μπεις σε recovery απο εκεί και αφού πρώτα έχεις σώσει το ζιπ αρχείο του root στο τηλέφωνο πατάς Install και επιλέγεις το αρχείο ζιπ που προανέφερα. Νομίζω μετά σου ζητάει να κάνεις wipe cache kai dalvic cache και είσαι έτοιμος ρουταρισμένος....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω παίδες το δωσα σε ένα φίλο δώρο γιατί του είχα μια υποχρέωση τεσπα. Δεύτερη φορά που του έκανε freeze η οθόνη δεν άκουγε καθόλου το touch , μπορεί να ήταν τυχαίο βέβαια αλλά τι να πώ..... ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Είναι Power + Volume Down. Μετά Power + Volume Up και μπαίνει στο recovery. Αυτό το read only δεν βρίσκω.

 

Είναι ακριβως πάνω απο το swipe που λέει στην αρχική οθόνη του recovery όταν πρωτομπαίνεις αλλιώς απο το mount ...δεν το έχω μπροστά μου συγγνώμη αλλά να σε βοηθήσω θέλω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο recovery μου βγάζει το γνωστό εικονίδιο:

http://www.android.gs/wp-content/uploads/2013/08/CRgew.jpg

Κάτι δεν κάνω σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...