Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς παρόλο που το update βγήκε κυρίως για να λύσει το πρόβλημα του δακτυλικού αποτυπώματος, όπως φαίνεται δεν το έλυσε! Εφόσον όμως το hardware είναι καλό πιστεύω κάποια στιγμή θα το καταφέρουν. Ram εχει free συνέχεια 1,5 τουλάχιστον! Η μπαταρία αν και δεν εχει στρώσει ακόμα φαίνεται σκυλί! Δεν υπάρχει σύγκριση με το iPhone! Στο iPhone δεν τολμάω να ανοίξω το 4G! Στο Thor 4G όλη μέρα δυο κάρτες συνεχώς ενεργές το GPS ανοικτό Ίντερνετ συνέχεια τηλέφωνα πολλά και βγάζει την μέρα. Το iPhone 6s ούτε λίγες ώρες δεν θα άντεχε με όλα αυτά. Κολλήματα όχι καθόλου ούτε ενα! Bug ναι πχ ενώ εχω απενεργοποιήσει την δόνηση οταν συνδέεται η κλήση (εξερχόμενη) κάποιες φορές δονείται.. Σε γενικές γραμμές ειναι απροβλημάτιστο πάντως και αξίζει παραπάνω χρήματα απο αυτά που πωλείται. Πάντα σε σχέση με τον ανταγωνισμό βεβαια. Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ απ'εξω και είμαι λίγο άσχετος, τι τελωνείο έχει να πάρεις το συγκεκριμένο; Πόσο πληρώσατε όσοι το πήρατε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ απ'εξω και είμαι λίγο άσχετος, τι τελωνείο έχει να πάρεις το συγκεκριμένο; Πόσο πληρώσατε όσοι το πήρατε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το παραγγέλνεις με απλή αποστολή (όχι κούριερ κλπ) την πιο φθηνή επιλογή και δεν περνάει λογικά τελωνείο. Αλλιώς 70€+ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ απ'εξω και είμαι λίγο άσχετος, τι τελωνείο έχει να πάρεις το συγκεκριμένο; Πόσο πληρώσατε όσοι το πήρατε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

εγω το πήρα με το κουπόνι 99$ και μάλλον το παραλαμβάνω αύριο πρώτα ο θεός απο aliexpress χωρις τελωνείο με απλό ταχυδρομείο και tracking number

Διάβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

και σίγουρα θα τα μάθεις όλα...Θέλει και λίγο ψάξιμο πριν ξεκινήσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει; Σε σχέση με του iPhone 6s πχ;

 

FCC measured SAR:

 

Head: 1.18 W/kg

Body: 1.19 W/kg

(Head) Simultaneous

Transmission: 1.59 W/kg

(Body) Simultaneous

Transmission: 1.54

iphone 6s

 

Που σημαίνει ότι έχει μικρότερα το thor δεν ξέρω βέβαια τι πρωτοκολο έχει χρησιμοποιήσει ο κάθενας και πως έχουν κάνει τις μετρήσεις γιατι τους κινέζους δεν τους εμπιστεύομαι σε αυτά

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

εμένα το έστειλε στις 5/5 με sgpost και το παρέλαβε μόλις η γυναίκα μου σήμερα 16/5 παραγγελία 29/4..ανυπομονώ να φτάσω σπίτι να το πιάσω στα χέρια μου..
Link to comment
Share on other sites

εμένα το έστειλε στις 5/5 με sgpost και το παρέλαβε μόλις η γυναίκα μου σήμερα 16/5 παραγγελία 29/4..ανυπομονώ να φτάσω σπίτι να το πιάσω στα χέρια μου..

Καλορίζικο και στα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ σαι καλά σε ευχαριστώ και στα δικά σας εννοείται........

Ναι το περιμένω και γω απο μέρα σε μέρα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

κύριε διαιτητά βρήκες πως σώνεις τις φωτογραφίες στην sd card? αν θες να σου πώ.. Παιδιά το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του. Πάντα με το σκεπτικό αυτό, το πόσο κάνει δηλαδή, να σας πώ πως δυνατό σημείο είναι η οθόνη του αλλά ακόμα πιο δυνατό η μπαταρία του(αν και νωρίς ακόμα). Ηχείο αρκετά καλό όπως και το ακουστικό για τις κλήσεις. Κανένα θέμα εκεί. Gps μια χαρά. To scrolling λίγο όταν το πάς σιγά κάνει κάτι σαν κόμπιασμα δεν είναι τόσο ακριβές λεπτομέρεια θα πει κάποιος σωστά, αλλά νομίζω πως μπορεί να φτιαχτεί..Το usb καλώδιο που έχει μέσα μαζί με τον φορτιστή όταν το πάρετε, πετάξτε το δεν μπαίνει καλά στην υποδοχή ίσως δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον. Η δευτερή sim ο υποδοχέας θα μπορούσε να σχεδιαστεί καλύτερα ώστε να κουμπώνει όπως και η πρώτη sim. Δεν έχει θέμα αλλά θα το δείτε....

Πάμε τώρα στο μεγάλο θέμα μας to fingerprint. Δεν το είχα ξαναδουλέψει αλλά μετά απο πέντε έξι φορές που το σεταρα βρήκα το κόλπο του και πλέον δεν χάνω ξεκλείδωμα. Προσπαθήστε μέχρι να βρείτε το χούι του. Βέβαια θα προτιμούσα με το που το έβαζα να δούλευε αλλα οκ. Το μεγάλο θέμα είναι όταν το κινητό είναι για αρκετή ώρα σε αδράνεια...δεν την ακούει ο σένσορας με την μία. Το δάκτυλο απο ότι κατάλαβα πρέπει να ακουμπάει όσο το δυνατόν σε μεγαλύτερη επιφάνεια να διαβάζει καλά. Κάμερες ,η πίσω δεν παράγει Video σε mp4 αρκετά καλή πάντως όπως και ο referee εντόπισε. Για βραδυνές θα επανέλθω... Η μπροστά, θα την χαρακτήριζα αδιάφορη εώς κακή. Μπορεί να βελτιωθεί γιατί έχουν πολλοί παράπονα όπως διαβάζω και στο επίσημο φόρουμ. Multitasking πολυ δυνατό και γρήγορο η μνήμη δεν μασάει τίποτα κάνεις ότι θέλεις σχετικά σε καλές ταχυτητες. Γενικά για αρχή είμαι ενθουσιασμένος με την συσκευή για τα λεφτά που έδωσα 99$...πολύ τίμια ....ο χρόνος θα δείξει και ειδικά αν υπάρχει υποστήριξη κάτι που φαίνεται ότι θα υπάρχει, τότε εδώ θα γεμίσουμε πολλές σελίδες... Άντε να δούμε και κάνα root να αρχίσει το σκάλισμα....Αυτά ότι θέλετε ρωτά τε ελεύθερα

 

υγ: το touch του σε κάποια σημεία είναι πολύ ευαίσθητο και κάποιες φορές όχι και τόσο και κει νομίζω ότι μπορεί να βελτιωθεί,όμως δεν ενοχλεί είναι ανεπαίσθητο.

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια τι περιειχε μεσα?

Θηκες, γυαλια κλπ αξιολογα βρηκε κανεις?

 

Φορτιστή και το άθλιο usb καλώδιο. Ότι δείχνουν τα reviews. Χωρίς ακουστικά ενώ στην αρχή είχαν πεί ότι τα περιέχει.Γενικά νομίζω βιάστηκαν λίγο να το δώσουν στην αγορά. Το τηλέφωνο ερχεται με μιά αντιχαρακτική μεμβράνη. Σιγά μην βάζανε tempered glass :) :blink:

 

Περιμένω και την γνήσια θήκη να δούμε τι λέει...αλλά απο ότι βλέπω θα περιμένω πολυυυυυυυυυυυυυ..

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή και το άθλιο usb καλώδιο. Ότι δείχνουν τα reviews. Χωρίς ακουστικά ενώ στην αρχή είχαν πεί ότι τα περιέχει.Γενικά νομίζω βιάστηκαν λίγο να το δώσουν στην αγορά. Το τηλέφωνο ερχεται με μιά αντιχαρακτική μεμβράνη. Σιγά μην βάζανε tempered glass :) :blink:

 

Περιμένω και την γνήσια θήκη να δούμε τι λέει...αλλά απο ότι βλέπω θα περιμένω πολυυυυυυυυυυυυυ..

 

Ναι μωρε ειναι κριμα να παρουμε το τηλεφωνο χωρις καποια θηκη για προστασια....

Ποια γνησια εννοεις?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

αυτή που έχει στο official σαιτ

http://www.vernee.cc/fabrics-case.html#fabrics-case

.....δεν υπάρχει και άλλη...τέτοιου είδους, δεν έχουν βγάλει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλό μεσημέρι και καλώς σας βρήκα καθώς ειναι το πρώτο μου πόστ στην κοινότητα σας!

Το έχω παραγγείλει κ γώ και καλός εχόντον των πραγμάτων θα το παραλάβω αυριο.

Εχω κανα 2 απορίες και θα ήθελα να τις μοιραστώ μαζί σας.

1. γιατί αναφέρεστε σε αντιχαρακτική μεμβράνη κ tempered glass? Η οθόνη δεν ειναι απο gorilla glass και κατ επέκταση δε χαράζει?

2. Το να κάνω root ειναι ιδιος ο τρόπος για όλα τα android smartphones η να περιμένω να δώ απο καποιον αλλο πως γίνετε?

Αυτα τα λίγα προς το παρών, σας χαιρετώ απο την καλοκαιρινή Κρήτη κ μόλις το παραλάβω κ εχω μια πρώτη αποψη θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλό μεσημέρι και καλώς σας βρήκα καθώς ειναι το πρώτο μου πόστ στην κοινότητα σας!

Το έχω παραγγείλει κ γώ και καλός εχόντον των πραγμάτων θα το παραλάβω αυριο.

Εχω κανα 2 απορίες και θα ήθελα να τις μοιραστώ μαζί σας.

1. γιατί αναφέρεστε σε αντιχαρακτική μεμβράνη κ tempered glass? Η οθόνη δεν ειναι απο gorilla glass και κατ επέκταση δε χαράζει?

2. Το να κάνω root ειναι ιδιος ο τρόπος για όλα τα android smartphones η να περιμένω να δώ απο καποιον αλλο πως γίνετε?

Αυτα τα λίγα προς το παρών, σας χαιρετώ απο την καλοκαιρινή Κρήτη κ μόλις το παραλάβω κ εχω μια πρώτη αποψη θα επανέλθω.

 

1. το κινητό ήρθε με μεβράνη περασμένη επάνω έτοιμη. Είναι gorilla glass ...έτσι λένε.. Βέβαια όλα μου τα τηλέφωνα τα είχα με tempered glass για παν ενδεχόμενο...

2. Κάποιοι δοκίμασαν με kingroot αλλά δεν τα κατάφεραν διότι θέλει και ξεκλείδωμα ο bootloader κατι που μπορεί να brickαρει το τηλέφωνο ανεπανόρθωτα. Ακόμα δεν έχει βγεί κάτι κάνε υπομονή....Καλώς να σου έρθει

Link to comment
Share on other sites

κύριε διαιτητά βρήκες πως σώνεις τις φωτογραφίες στην sd card? αν θες να σου πώ.. Παιδιά το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του. Πάντα με το σκεπτικό αυτό, το πόσο κάνει δηλαδή, να σας πώ πως δυνατό σημείο είναι η οθόνη του αλλά ακόμα πιο δυνατό η μπαταρία του(αν και νωρίς ακόμα). Ηχείο αρκετά καλό όπως και το ακουστικό για τις κλήσεις. Κανένα θέμα εκεί. Gps μια χαρά. To scrolling λίγο όταν το πάς σιγά κάνει κάτι σαν κόμπιασμα δεν είναι τόσο ακριβές λεπτομέρεια θα πει κάποιος σωστά, αλλά νομίζω πως μπορεί να φτιαχτεί..Το usb καλώδιο που έχει μέσα μαζί με τον φορτιστή όταν το πάρετε, πετάξτε το δεν μπαίνει καλά στην υποδοχή ίσως δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον. Η δευτερή sim ο υποδοχέας θα μπορούσε να σχεδιαστεί καλύτερα ώστε να κουμπώνει όπως και η πρώτη sim. Δεν έχει θέμα αλλά θα το δείτε....

Πάμε τώρα στο μεγάλο θέμα μας to fingerprint. Δεν το είχα ξαναδουλέψει αλλά μετά απο πέντε έξι φορές που το σεταρα βρήκα το κόλπο του και πλέον δεν χάνω ξεκλείδωμα. Προσπαθήστε μέχρι να βρείτε το χούι του. Βέβαια θα προτιμούσα με το που το έβαζα να δούλευε αλλα οκ. Το μεγάλο θέμα είναι όταν το κινητό είναι για αρκετή ώρα σε αδράνεια...δεν την ακούει ο σένσορας με την μία. Το δάκτυλο απο ότι κατάλαβα πρέπει να ακουμπάει όσο το δυνατόν σε μεγαλύτερη επιφάνεια να διαβάζει καλά. Κάμερες ,η πίσω δεν παράγει Video σε mp4 αρκετά καλή πάντως όπως και ο referee εντόπισε. Για βραδυνές θα επανέλθω... Η μπροστά, θα την χαρακτήριζα αδιάφορη εώς κακή. Μπορεί να βελτιωθεί γιατί έχουν πολλοί παράπονα όπως διαβάζω και στο επίσημο φόρουμ. Multitasking πολυ δυνατό και γρήγορο η μνήμη δεν μασάει τίποτα κάνεις ότι θέλεις σχετικά σε καλές ταχυτητες. Γενικά για αρχή είμαι ενθουσιασμένος με την συσκευή για τα λεφτά που έδωσα 99$...πολύ τίμια ....ο χρόνος θα δείξει και ειδικά αν υπάρχει υποστήριξη κάτι που φαίνεται ότι θα υπάρχει, τότε εδώ θα γεμίσουμε πολλές σελίδες... Άντε να δούμε και κάνα root να αρχίσει το σκάλισμα....Αυτά ότι θέλετε ρωτά τε ελεύθερα

 

υγ: το touch του σε κάποια σημεία είναι πολύ ευαίσθητο και κάποιες φορές όχι και τόσο και κει νομίζω ότι μπορεί να βελτιωθεί,όμως δεν ενοχλεί είναι ανεπαίσθητο.

 

 

 

Όχι δεν βρήκα πως να σώνω τις φωτογραφίες στην SD CARD.. Έχεις την λύση;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι έκανα πήγα storage-usb και επέλεξα το default write disk να είναι η sdcard. Τότε λοιπόν πάει και γράφει στην sdcard οτιδήποτε. Όμως με αυτή την κίνηση μπορεί αν κατεβάσεις μια εφαρμογή και πάει και γράψει στην εξωτερικη κάρτα να μην ανοίγει. Τότε την απεγκαθιστώ αντιστρέφω την επιλογή και την ξανακατεβάζω. Καλό είναι βέβαια οι εφαρμογές να τρέχουν απο την εσωτερική κάρτα. Ετσι λοιπόν φωτό και video θα περνανε στην εξωτερική (sdcard)

 

Tο τηλέφωνο έχει και ένα άλλο bug που νομίζω έχει να κάνει με την δόνησή του. Όταν παίρνεις τηλέφωνο και το σηκώνει ο άλλος τοτε δονείται. Η δόνηση αυτή προκαλεί έναν τσιριχτό μικρό ήχο σαν να χάλασε κάτι. Δυστυχώς ψάχνω να το απενεργοποιήσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά...... Αν το βρεί κάποιος ας μας πει.

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Tο τηλέφωνο έχει και ένα άλλο bug που νομίζω έχει να κάνει με την δόνησή του. Όταν παίρνεις τηλέφωνο και το σηκώνει ο άλλος τοτε δονείται. Η δόνηση αυτή προκαλεί έναν τσιριχτό μικρό ήχο σαν να χάλασε κάτι. Δυστυχώς ψάχνω να το απενεργοποιήσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά...... Αν το βρεί κάποιος ας μας πει.

 

Αυτό μου φαίνεται το έχουν όλα τα android και δε βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι έκανα πήγα storage-usb και επέλεξα το default write disk να είναι η sdcard. Τότε λοιπόν πάει και γράφει στην sdcard οτιδήποτε. Όμως με αυτή την κίνηση μπορεί αν κατεβάσεις μια εφαρμογή και πάει και γράψει στην εξωτερικη κάρτα να μην ανοίγει. Τότε την απεγκαθιστώ αντιστρέφω την επιλογή και την ξανακατεβάζω. Καλό είναι βέβαια οι εφαρμογές να τρέχουν απο την εσωτερική κάρτα. Ετσι λοιπόν φωτό και video θα περνανε στην εξωτερική (sdcard)

 

Tο τηλέφωνο έχει και ένα άλλο bug που νομίζω έχει να κάνει με την δόνησή του. Όταν παίρνεις τηλέφωνο και το σηκώνει ο άλλος τοτε δονείται. Η δόνηση αυτή προκαλεί έναν τσιριχτό μικρό ήχο σαν να χάλασε κάτι. Δυστυχώς ψάχνω να το απενεργοποιήσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά...... Αν το βρεί κάποιος ας μας πει.

 

 

 

Πήγαινε στις κλήσεις και πατά πάνω δεξιά εχει κάτι σαν τελίτσες μετα εχει επιλογή ρυθμίσεις και εκεί βγάζεις την δόνηση στη απάντηση κλήσης. ;) Δεν εχω το κινητό μαζι μου τωρα αν δεν το βρεις θα επανέλθω στο θέμα το βράδυ που θα το κοιτάξω καλύτερα. Τωρα το γράφω όπως το θυμάμαι.. ;) Ευχαριστώ για την πληροφορία για τις φωτό. Νομίζω πάντως οτι το android 6 δεν ξεχωρίζει την εσωτερική μνήμη απο την κάρτα (εφόσον το επιλέξεις αυτό στην αρχή βεβαια). Επίσης αν και εχω κάρτα sd ultra της sandisc που θεωρητικά ειναι γρήγορη και για android το κινητό μου έγραψε οτι ειναι αργή...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις κλήσεις και πατά πάνω δεξιά εχει κάτι σαν τελίτσες μετα εχει επιλογή ρυθμίσεις και εκεί βγάζεις την δόνηση στη απάντηση κλήσης.

 

Στην απάντηση είναι αυτό εγω λέω όταν πάρεις κάποιον την ώρα που το σηκώνει σου κάνει μια δόνηση για να το καταλάβεις και να μιλήσεις...για να μην λες ναι ναι αλλα μόνο ναι:lol:....

 

Μάλλον είναι της ΜΜ και είναι default στο vanilla όπως είπε και πριν ενα παιδί, γιατι στο z2 η σονυ το είχε ως επιλογή. Τεσπα. Έσενα δεν το κάνει referree?

υγ: 1 ώρα φόρτιση απο 38% στο 100% με το καλό καλώδιο για να δούμε. Αυριο θα το αφήσω απο το 10%

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/f1ab83a0092d00ff24b6a2ceabc68581.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/be5316291e939577504a9ce42b1f248b.jpg

 

Sent from my thor using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...