Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε αναβαθμιση πρωινιατικα.

Την εκανα. Δεν υπαρχει σημαντικη και ορατη αλλαγη η τουλαχιστον εγω δεν την βλεπω.

Το θεωρω σημαντικο ομως και καλο σημαδι σχετικα με την υποστηριξη εκ μερους της vernee.

 

Kαι γω εκανα την αναβαθμιση δεν φαινεται κατι στο ματι μιας που εγραφε κιολας βελτιωσεις γενικα. Ωραια υποστηριξη θα εχει το κινητο ετσι οπως το αναβαθμιζουν.

Παιδια πως γινεται να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας αριθμητικά πανω ?

Evaggelos1 Ευχαριστω για το Noled, αλλα δεν με βολεψε χρησιμοποιησα το Υπενθύμιση αναπάντητων κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/77e9d1a29655cd428ad58832f7a32e0c.jpg

 

Για δείτε λίγο το σκρολάρισμα σαν να βελτιώθηκε;

Αυτό που φαίνεται να βελτιώθηκε πάντως είναι το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα.

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω εκανα την αναβαθμιση δεν φαινεται κατι στο ματι μιας που εγραφε κιολας βελτιωσεις γενικα. Ωραια υποστηριξη θα εχει το κινητο ετσι οπως το αναβαθμιζουν.

Παιδια πως γινεται να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας αριθμητικά πανω ?

Evaggelos1 Ευχαριστω για το Noled, αλλα δεν με βολεψε χρησιμοποιησα το Υπενθύμιση αναπάντητων κλήσεων.

 

Για την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας μπορείς να δοκιμάσεις αυτό Battery Percent Enabler. Αν είσαι root και έχεις περάσει xposed μπορείς και μέσο GravityBox που θα έχεις και επιλογές για να αλλάξεις εικονίδιο,μέγεθος κλπ.

 

Δεν είμαι κάτοχος της συσκευής απλά παρακολουθώ το θέμα από την πρώτη στιγμή γιατί με ενδιαφέρει για μελλοντική αγορά όταν μπορέσω να αλλάξω το X5 Pro που έχω τώρα. Αφού είναι εδώ και ο φίλος Evaggelos1 που οι 3 τελευταίες προτιμήσεις στις συσκευές μου ήταν ίδιες με τις δικές του είναι γραφτό να το αποκτήσω και αυτό. :p Καλοδούλευτο και καλομίλητο στους κατόχους!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/77e9d1a29655cd428ad58832f7a32e0c.jpg

 

Για δείτε λίγο το σκρολάρισμα σαν να βελτιώθηκε;

Αυτό που φαίνεται να βελτιώθηκε πάντως είναι το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Ναι το δακτυλικό αποτύπωμα βελτιώθηκε παρα πολύ..Καμια ωρα που εχω βάλει την αναβάθμιση πιάνει σχεδον ακαριαία καθε φορά..Το σκρολαρισμα μου φαίνεται πως ειναι καλύτερο αλλα δεν ξερω αν φταει η αναβάθμιση η άρχισε το δάχτυλο μου να προσαρμόζεται στην ευαισθησία της αφής..Παντως ενα μεγάλο μπράβο στην εταιρεία που ασχολείται με το κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας αριθμητικά πανω ?

Evaggelos1 Ευχαριστω για το Noled, αλλα δεν με βολεψε χρησιμοποιησα το Υπενθύμιση αναπάντητων κλήσεων.

 

Αφού είναι εδώ και ο φίλος Evaggelos1 που οι 3 τελευταίες προτιμήσεις στις συσκευές μου ήταν ίδιες με τις δικές του είναι γραφτό να το αποκτήσω και αυτό. :p Καλοδούλευτο και καλομίλητο στους κατόχους!

 

.....Το σκρολαρισμα μου φαίνεται πως ειναι καλύτερο αλλα δεν ξερω αν φταει η αναβάθμιση η άρχισε το δάχτυλο μου να προσαρμόζεται στην ευαισθησία της αφής..Παντως ενα μεγάλο μπράβο στην εταιρεία που ασχολείται με το κινητό!!!

 

Φιλε hammer εγω χρησιμοποιω το νολεντ επειδη αν και εχει μεγαλυτερη καταναλωση σε μπαταρια, με ενδιαφερει να εχω ειδοποιηση για το βαιπερ.

Γιαννη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Με τιμουν.

Τωρα για το σκρολαρισμα πιστευω οτι ειναι και θεμα συνηθειας.

Παντως το κινητο μερα με τη μερα με κερδιζει. Και δεν συμφωνω για τις χαλια σελφις. Μια χαρα ειναι. Βεβαια εξαρταται ποιο ειναι το μετρο συγκρισης.

Εχω ηδη παραλαβει δύο, το ενα το χρησιμοποιω και το δευτερο σκεφτομαι να το δωσω.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές εφαρμογών για ειδοποιήσεις λόγο της απουσίας led στις συσκευές μου έχω καταλήξει ότι το Heads-up Notifications είναι μία από τις καλύτερες! Εγώ την έχω ρυθμίσει για ειδοποιήσεις μόνο στην lockscreen και δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα! Υπάρχουν πάρα πολλές τέτοιες εφαρμογές όπως το Notific, Notify Me! κ.α. Το noled πάντως το κατέβασα για να το δω από περιέργεια και με το που την ανοίγεις δείχνει περίτρανα ότι είναι ξεχασμένη στο 2013(όπου ήταν και το τελευταίο update της εφαρμογής).
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει πλέον μια χαρά! Το σκρολ πλέον σταματάει πιο γρήγορα. Η Vernee "ακούει"
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε αναβαθμιση εχετε το προβλημα που εχει αναφερθει με το wireless?

Επισης ξερει καποιος πως φτιαχνουμε φακελους στο menu με τις εφαρμογες για να μην ειναι ολες χυμα?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε αναβαθμιση εχετε το προβλημα που εχει αναφερθει με το wireless?

Επισης ξερει καποιος πως φτιαχνουμε φακελους στο menu με τις εφαρμογες για να μην ειναι ολες χυμα?

Πρόβλημα με το Wi-Fi εγώ δεν είχα. Φάκελοι στο κύριο μενού δεν γίνονται παραμόνο έξω στις "οθόνες"

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το παραλάβατε, "φορούσε" θήκη;

Εννοώ αυτές τις πολύ απλές, τις διάφανες που έρχονται συνήθως με τα κινητά.

οχι δυστυχως και γλυστραει πολυ!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως και δυο που είχαν βγει σε ντένιμ έχουν ήδη εξαντληθεί. Μέχρι να μου έρθει πιστεύω θα 'χουν βγει κι άλλες :p

Evaggelos1 ευχαριστώ :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

To Thor μου είναι ρουταρισμένο. Γνωρίζετε αν μπορώ να περάσω το update, χωρίς να κολλήσει; Edited by nasosto
Link to comment
Share on other sites

To Thor μου είναι ρουταρισμένο. Γνωρίζετε αν μπορώ να περάσω το update, χωρίς να κολλήσει;

Περνά το στοκ recovery και θα είσαι οκ.αν θες απενεργοποιησε και το ρουτ και θα είσαι οκ στα σίγουρα.με άλλο recovery δεν θα περάσει

 

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως και δυο που είχαν βγει σε ντένιμ έχουν ήδη εξαντληθεί. Μέχρι να μου έρθει πιστεύω θα 'χουν βγει κι άλλες :p

Evaggelos1 ευχαριστώ :)

 

Στην ουσία δεν βγήκε ποτέ σε μαζική παραγωγή,λίγοι παρέλαβαν και όταν παρέλαβαν δεν μπορούσαν να πατήσουν τα κουμπιά και δεν ταίριαζε πίσω καλά στην κάμερα και στο σένσορα του αποτυπώματος. Και όλο αυτό γιατί προφανώς τα απέσυρε η vernee. Όσοι έχουν κάνει την αίτηση για δώρο θήκη στο επίσημο φόρουμ λόγο απουσίας γρήγορης φόρτισης, θα πάρουν την καινούργια που είναι flip case. Απ όσο ξέρω μόνο αυτή υπάρχει επίσημα απο την εταιρεία-> http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock-Back-Cover-For-Vernee-Thor-Smartphone-Colorful-Fabric-Protective-Phone-Case---Blue-365296.html

An και στη σελίδα τους (vernee) έχουν την παλιά με τα προβλήματα..........τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

linuxilakis ευχαριστώ πολύ! Οπότε οi flip είναι μονόδρομος μιας και δεν υπάρχουν άλλες. Ψάχνω για θήκη πριν καν έρθει, γιατί απ' αυτά που διάβασα πως γλιστράει.. δεν είναι κι ό,τι καλύτερο για τα χέρια μου..
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μη φανταστεις ότι θα κρατας κάνα χέλι. Έχει πολυ βολικο μέγεθος και ωραίο σχήμα, πρέπει να χεις πολύ μικρό χέρι για να σε δυσκολέψει. Νομίζω ότι ή flip θήκη θα το χαλάει, αλλά γούστα είναι αυτα

 

Στάλθηκε από το Thunder μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μη φανταστεις ότι θα κρατας κάνα χέλι.

:respect:

Μία απάντηση κάθε 1,5 χρόνο αλλά καλή.

 

Και μένα μου φαίνεται ωραίο και μάλλον καλό στο κράτημα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

tsounis :D :D Ούτε εμένα μ' αρέσουν αυτού του είδους οι θήκες

Ιδιο μέγεθος με το zenfone 5 έχει, άνετα κρατιέται. Αντε να παραλάβω να δω.

Το ψάχνω γιατί ακομα θυμάμαι ένα μοτορόλα που 'σκασε στο πεζοδρόμιο ξαφνικά. Τη μια το 'βγαλα απ' την τσέπη, την άλλη ήταν κάτω.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, αλλά θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό μπας και βγεί καμμιά θήκη της προκοπής. Έχει καλές πωλήσεις ή συσκευή και πιστεύω ότι θα βγουν αρκετές επιλογές σε λίγο.

Να σου πω και κάτι άλλο. Ή πίσω επιφάνεια είναι από ματ πλαστικό και αν ιδρώνει το χέρι σου μάλλον γίνεται πιο 'κολλωδης' παρά γλυστραει. Έτσι τουλάχιστον ισχύριζεται ή σύζυγος που είναι ευτυχισμενη ιδιοκτητρια και είχε στο παρελθόν θέμα με άλλα κινητά που ηταν γυαλιστερά.

 

Στάλθηκε από το Thunder μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι οι flip δεν μ' αρέσουν καθόλου, αυτό θα κάνω.

Σταματάω να ψάχνω κι ευελπιστώ σε κάτι καλύτερο, έστω αργότερα. Ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic, υπάρχει θέμα για το Apollo?

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic, υπάρχει θέμα για το Apollo?

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433626

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα κι εγώ γιαυτό έγραψα εδώ, όπως δεν υπάρχει και για το Apollo LITE. Παντός πιστεύω θα είναι πολύ καλές συσκευές.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...