Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις έχω κλείσει από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή.Επίσης μόλις ξύπνησα είπα να δω τι διαφορά είχει με χθες το βράδυ και είναι στα 90%! Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει!

 

Φόρτισε στο 100% να μηδενίσουν και μετά από 24 ώρες δες. Δεν μπορείς να καταλαβαίνεις αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τεταρτη 11.03 στις 20:00 ωρα ελλαδος

 

Ακόμα έχουμε δρόμο! Υπομονή όσο δεν πάει μέχρι να φτιαχτεί η ζωή της μπαταρίας...με τον ορό το έχω όλη μέρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε android με cyanogen mod rom να ειχαμε..με τις εβδομαδιαιες αναβαθμισεις...ελεος πια! Τουλαχιστον το μικρο ειναι κεραυνος. Το ευχαριστιεσαι! Αντε να φτιαξουν τα διαφορα bugs να ειναι και καλυτερο! Το 7 plus ειναι σε χειροτερη κατασταση...το 3D touch με καθυστερηση στην αποκρηση...εχει αρχισει να κουραζει η κατασταση!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουτε android με cyanogen mod rom να ειχαμε..με τις εβδομαδιαιες αναβαθμισεις...ελεος πια! Τουλαχιστον το μικρο ειναι κεραυνος. Το ευχαριστιεσαι! Αντε να φτιαξουν τα διαφορα bugs να ειναι και καλυτερο! Το 7 plus ειναι σε χειροτερη κατασταση...το 3D touch με καθυστερηση στην αποκρηση...εχει αρχισει να κουραζει η κατασταση!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι η πρώτη φορά που σε μεγάλη αναβάθμιση έχει τόσο μεγάλο ποσοστό του κόσμου παράπονα από την συσκευή

Ίσως και στο iOS 7 όταν παρουσιάστηκε

Αλλά εκεί ήταν ριζική η αλλαγή του iOS όποτε είχαν και δικαιολογία.

Εδώ τώρα στο iOS 11 δεν άλλαξαν και τόσα πολλά πράγματα για να μπορούμε να πούμε ότι έχουν τον κόσμο με το μέρος τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι η πρώτη φορά που σε μεγάλη αναβάθμιση έχει τόσο μεγάλο ποσοστό του κόσμου παράπονα από την συσκευή

Ίσως και στο iOS 7 όταν παρουσιάστηκε

Αλλά εκεί ήταν ριζική η αλλαγή του iOS όποτε είχαν και δικαιολογία.

Εδώ τώρα στο iOS 11 δεν άλλαξαν και τόσα πολλά πράγματα για να μπορούμε να πούμε ότι έχουν τον κόσμο με το μέρος τους

 

Το δαχτυλικο με το gesture ανασηκωμα οθονης σε εμενα δεν λειτουργει...πρεπει να το πατησεις το κουμπι για να ανοιξει. Εσας πως ειναι παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δικαιολογήσει αυτό το πράγμα; Μπορεί να κάνω λάθος και με μια επαναφορά να φτιάξει; :(:mad:

 

https://prnt.sc/gvmmj7

 

https://prnt.sc/gvmmnf

 

https://prnt.sc/gvmmut

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή εφαρμογή, αλλα είναι μικρή η αλλαγή για να ασχοληθείς. Μπορεί να είναι και εικονική και να επανέλθει με την επόμενη φόρτιση

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα μου ήρθε 8 ακριβως η αναβάθμιση...αυτό με το WiFi που το κλείνεις κ ξανά συνδέεται μόνο του;;;έτσι θα μείνει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα μου ήρθε 8 ακριβως η αναβάθμιση...αυτό με το WiFi που το κλείνεις κ ξανά συνδέεται μόνο του;;;έτσι θα μείνει;;;

 

Έτσι δουλεύει στο iOS 11

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου με την Beta έκδοση αυτές τις 2 μέρες στο iPhone SE. Τις προηγούμενες 2 εβδομάδες είχα θέμα με το κινητό και κυρίως με την ζωή της μπαταρίας.Αποφάσισα να εγκαταστήσω την IOS 11.1 Beta 2 μιας και δεν είχα να χάσω τίποτα. Το κινητό έστρωσε και η μπαταρία είναι πιο καλή από ποτέ! Γιαυτό εάν αντιμετωπίζετε μεγάλο πρόβλημα και είστε σε αδιέξοδο προσωπικά θα σας συμβούλευα να περάσετε Beta. *Ευχαριστώ τον vasilispap.
Link to comment
Share on other sites

Στο 6s παντως παραμενει απογοητευτικη η μπαταρια και με την 11.1 beta2.

Μονο σημερα το βλεπω να ρολαρει λιγο καλυτερα από αποψη μπαταριας, αλλα όχι καποια μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 6s παντως παραμενει απογοητευτικη η μπαταρια και με την 11.1 beta2.

Μονο σημερα το βλεπω να ρολαρει λιγο καλυτερα από αποψη μπαταριας, αλλα όχι καποια μεγαλη διαφορα.

 

Τίποτα τα ίδια χάλια εμφανίζει και το 7αρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω κάτι στα ελληνικά δεν μου εμφανίζει κουτάκια με τις πιθανών λέξεις που θα γράψω...στα αγγλικά όμως δουλεύει κανονικά..έχω ενεργοποιήσει όλες τις λειτουργίες στο πληκτρολόγιο πχ autocorrects
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω κάτι στα ελληνικά δεν μου εμφανίζει κουτάκια με τις πιθανών λέξεις που θα γράψω...στα αγγλικά όμως δουλεύει κανονικά..έχω ενεργοποιήσει όλες τις λειτουργίες στο πληκτρολόγιο πχ autocorrects

 

Έτσι δουλεύει

Στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου αν δεις για τα αγγλικά λέει Προβλεπτικο

Στα ελληνικά δεν έχει

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει

Στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου αν δεις για τα αγγλικά λέει Προβλεπτικο

Στα ελληνικά δεν έχει

 

Εγώ σε όλες τις συσκευές μου iPhone iPad και Android χρησιμοποιώ το swiftkey ως πληκτρολόγιο.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλες τις συσκευές μου iPhone iPad και Android χρησιμοποιώ το swiftkey ως πληκτρολόγιο.

 

Εμενα δεν με βολευει.. το εβαλα και εβγαλα, ποιο γρηγορα γραφω με το κανονικο πληκτρολογιπ... Ολο κουλα ειμαι..:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει

Στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου αν δεις για τα αγγλικά λέει Προβλεπτικο

Στα ελληνικά δεν έχει

 

Ναι το είδα...κάποιο άλλο με τ9;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με βολευει.. το εβαλα και εβγαλα, ποιο γρηγορα γραφω με το κανονικο πληκτρολογιπ... Ολο κουλα ειμαι..:happy:

 

Δεν είσαι ο μόνος...

 

Και σε Android, με βόλεψε το gboard πιο πολύ από το swiftkey.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο 5s γραφω με το stock του iOS.Εκλεισα αυτοματη διορθωση και προτεινομενες λεξεις.Γραφω σφαιρα και με ενα χερι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτόμαι να προχωρήσω στην αγορά ενός iphone se για δεύτερο τηλέφωνο, με την προοπτική σιγά σιγά να γίνει πρώτο.

Υπάρχει κανείς που έκανε προσφάτως τη μετάβαση από anroid σε ios να μοιραστεί μαζί μου τις εντυπώσεις του;

Στην αρχή με φρέναρε λιγάκι η οθόνη αλλά πιστέυω ότι είναι θέμα συνηθέιας. Άλλωστε βλέπω ότι οι περισσότερες εταιρείες σιγα σιγά κατεβαίνουν σε ίντσες στα νέα τους μοντέλα.

Το δεύτερο που με βάζει σε σκέψεις είναι τα 32gb (αυτό έχω βρει) γιατί έχω ακούσει ότι το ios καταλαμβάνει πολύ χώρο. Ισχύει;

Βλέπω ότι στο τηλέφωνο που έχω τώρα, είμαι ήδη στα 28gb και γι αυτό προβληματίζομαι.

Τέλος, στα iphone υπάρχει αυτή η πληθώρα δωρεάν εφαρμογών που υπάρχει στο playstore;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτόμαι να προχωρήσω στην αγορά ενός iphone se για δεύτερο τηλέφωνο, με την προοπτική σιγά σιγά να γίνει πρώτο.

Υπάρχει κανείς που έκανε προσφάτως τη μετάβαση από anroid σε ios να μοιραστεί μαζί μου τις εντυπώσεις του;

Στην αρχή με φρέναρε λιγάκι η οθόνη αλλά πιστέυω ότι είναι θέμα συνηθέιας. Άλλωστε βλέπω ότι οι περισσότερες εταιρείες σιγα σιγά κατεβαίνουν σε ίντσες στα νέα τους μοντέλα.

Το δεύτερο που με βάζει σε σκέψεις είναι τα 32gb (αυτό έχω βρει) γιατί έχω ακούσει ότι το ios καταλαμβάνει πολύ χώρο. Ισχύει;

Βλέπω ότι στο τηλέφωνο που έχω τώρα, είμαι ήδη στα 28gb και γι αυτό προβληματίζομαι.

Τέλος, στα iphone υπάρχει αυτή η πληθώρα δωρεάν εφαρμογών που υπάρχει στο playstore;

 

Ευχαριστώ.

 

Αρχικά,το κινητό είναι καταπληκτικό "μικρό" όμως έχεις απίστευτες επιδόσεις! Το έχω περίπου 2,5 μήνες από τότε που το αγόρασα και κάθε μέρα δεν σταματάει να με εκπλήσσει! Δυστυχώς (παλιά που δεν ήξερα) ήμουν κατά των iPhone αλλά είναι μέχρι να το δουλέψεις στο χέρι και αυτό αρκεί για να κολλήσεις μαζί με την συσκευή! Να μην σε προβληματίζει η οθόνη είναι θέμα συνήθειας και εύκολο στην χρήση του με το ένα χέρι.Έχω την έκδοση των 32GB και με τις εφαρμογές,βίντεο,μουσική και τα λοιπά έχω αρκετό ακόμα χώρο! Επίσης αυτό που το IOS καταλαμβάνει πολύ χώρο μπορείς να μεταφέρεις τα μεγάλα αρχεία όπως βίντεο και φωτογραφίες στον υπολογιστή σου.Ως πρώην κάτοχος android είχα μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές στο κινητό γιαυτό και το iPhone δεν με άφησε παραπονεμένο.Ελπίζω να σε κάλυψα όσο μπόρεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...