Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα. Έχει κάποιος garmin ρολόι να μου πει αν δουλεύει ο συγχρονισμός; Γιατί ξαφνικά εδώ κ δυο μέρες ενώ συνδέεται το κινητό με το ρολόι η εφαρμογή δε μπορεί να κάνει συγχρονισμό κ βγάζει σφάλμα συνέχεια. Έκανα επαναφορά κ στην εφαρμογή και στο ρολόι αλλά δε μπορεί να συνδεθεί καθόλου. Το δοκίμασα σε Android και δουλεύει κανονικά.

Έχω το vivosmart hr και δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός με 11.0.3

Iphone SE - Ipad mini 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Την 11.0.3 έχω και εγώ αλλά δε κάνει καθόλου συγχρονισμό. Την εφαρμογή την ξανάκανα εγκατάσταση αλλά πάλι τπτ. Κρίμα κ μέχρι στιγμής δούλευε πολύ ωραία.
Link to comment
Share on other sites

Την 11.0.3 έχω και εγώ αλλά δε κάνει καθόλου συγχρονισμό. Την εφαρμογή την ξανάκανα εγκατάσταση αλλά πάλι τπτ. Κρίμα κ μέχρι στιγμής δούλευε πολύ ωραία.

 

Θυμάσαι κάτι να πειραξες είτε στην συσκευή είτε στο ρολόι;

Αν δούλευε δεν γίνεται έτσι ξαφνικά να σταμάτησε

Μήπως το ρολόι κάνει αναβαθμίσεις με κάποιο τρόπο και αναβαθμίστηκε αλλά προφανώς με αυτό το πρόβλημα να παρουσιάζεται;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την τριτη 31 οκτωμβριου, 20:00 ωρα ελλαδος, παιρνουμε την ios 11.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάσαι κάτι να πειραξες είτε στην συσκευή είτε στο ρολόι;

Αν δούλευε δεν γίνεται έτσι ξαφνικά να σταμάτησε

Μήπως το ρολόι κάνει αναβαθμίσεις με κάποιο τρόπο και αναβαθμίστηκε αλλά προφανώς με αυτό το πρόβλημα να παρουσιάζεται;

 

Υπαρχει ενα bug συγχρονισμου με watch στην 11.03..στις εκδοσεις beta εχει λυθει απο οσο γνωριζω..περιμενε να το δεις απο εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Την τριτη 31 οκτωμβριου, 20:00 ωρα ελλαδος, παιρνουμε την ios 11.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπαρχει ενα bug συγχρονισμου με watch στην 11.03..στις εκδοσεις beta εχει λυθει απο οσο γνωριζω..περιμενε να το δεις απο εβδομαδα

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία περί ημερομηνίας διάθεσης της 11.1 πλέον επίσημης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά με τα βίντεο και τις φωτογραφίες που βγάζει το Iphone SE.Προσωπικά έχω κάνει τεράστια αναβάθμιση από Samsung Galxy Core στο SE και δεν μπορώ να πω κάτι αρνητικό ακόμα και για την μπροστινή κάμερα!
Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται από που έρχεσαι.

 

Είναι αξιοπρεπέστατη κάμερα, αλλά όποτε πάω κάπου πάντα φωτογραφίες βγάζω με το 808 μου. Δεν συγκρίνονται και είναι το μόνο που πραγματικά έκανα υποβάθμιση (αλλά το ήξερα)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά με τα βίντεο και τις φωτογραφίες που βγάζει το Iphone SE.Προσωπικά έχω κάνει τεράστια αναβάθμιση από Samsung Galxy Core στο SE και δεν μπορώ να πω κάτι αρνητικό ακόμα και για την μπροστινή κάμερα!

 

Έχει την κάμερα του 6s

Οπότε είναι πολύ καλή

Φυσικά πολλοί στα iPhone λένε ότι ζορίζονται την νύχτα. Εκεί δεν ξέρω δεν πολύ ασχολούμαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως ζορίζονται όταν δεν υπάρχουν φωτεινές πηγές γύρω σου. Το καλό είναι όμως ότι παίρνεις πάντα το καλύτερο αποτέλεσμα από το iPhone με το πρώτο κλικ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως ζορίζονται όταν δεν υπάρχουν φωτεινές πηγές γύρω σου. Το καλό είναι όμως ότι παίρνεις πάντα το καλύτερο αποτέλεσμα από το iPhone με το πρώτο κλικ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτί είναι που θέλουν οι περισσότεροι χρήστες. Ένα τσακ τσακ και βγάζεις φώτο.

Ούτε να αργεί να εστιάσει ούτε τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται από που έρχεσαι.

 

Είναι αξιοπρεπέστατη κάμερα, αλλά όποτε πάω κάπου πάντα φωτογραφίες βγάζω με το 808 μου. Δεν συγκρίνονται και είναι το μόνο που πραγματικά έκανα υποβάθμιση (αλλά το ήξερα)...

 

Από Samsung Galaxy Core

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά είναι σαν να συγκρίνεις μοτοποδήλατο, (άντε παπάκι) με μηχανή 1200 cc.

Οι δυνατότητες της κάμερας στην επεξεργασία των φωτογραφιών είναι πολλές.

Εγώ πχ δεν χορταίνω το live που έχει, που είναι μικρά βίντεο του 1,5 sec αν δεν κάνω λάθος.

Είμαι κι εγώ της πρώτης λήψης ως άσχετος με ρυθμίσεις.

Πάντως ρε παιδιά, τώρα που το σκέφτομαι, δεν ξέρω που οφείλεται αυτό αλλά, δεν μου έχει βγει ούτε μια φωτό κουνημένη με το se αντίθετα με άλλα κινητά που είχα συμπεριλαμβανομένου και του iphone 5.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά είναι σαν να συγκρίνεις μοτοποδήλατο, (άντε παπάκι) με μηχανή 1200 cc.

Οι δυνατότητες της κάμερας στην επεξεργασία των φωτογραφιών είναι πολλές.

Εγώ πχ δεν χορταίνω το live που έχει, που είναι μικρά βίντεο του 1,5 sec αν δεν κάνω λάθος.

Είμαι κι εγώ της πρώτης λήψης ως άσχετος με ρυθμίσεις.

Πάντως ρε παιδιά, τώρα που το σκέφτομαι, δεν ξέρω που οφείλεται αυτό αλλά, δεν μου έχει βγει ούτε μια φωτό κουνημένη με το se αντίθετα με άλλα κινητά που είχα συμπεριλαμβανομένου και του iphone 5.

 

Καλός αισθητήρας σε συνδυασμό με καλογραμμένο λογισμικό δίνουν τέτοια αποτελέσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ της πρώτης λήψης ως άσχετος με ρυθμίσεις.

Πάντως ρε παιδιά, τώρα που το σκέφτομαι, δεν ξέρω που οφείλεται αυτό αλλά, δεν μου έχει βγει ούτε μια φωτό κουνημένη με το se αντίθετα με άλλα κινητά που είχα συμπεριλαμβανομένου και του iphone 5.

 

Αυτό της πρώτης λήψης είναι ένα από τα μεγάλα + των iphones. Για το κούνημα, που δεν υφίσταται, φαντάζομαι βοηθάει το κλειστό λογισμικό, που είναι γραμμένο για 4-5 διαφορετικούς συνδυασμούς chipset και όχι για μερικά εκατομμύρια συνδυασμούς, χωρίς να μετράω τις roms....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό της πρώτης λήψης είναι ένα από τα μεγάλα + των iphones. Για το κούνημα, που δεν υφίσταται, φαντάζομαι βοηθάει το κλειστό λογισμικό, που είναι γραμμένο για 4-5 διαφορετικούς συνδυασμούς chipset και όχι για μερικά εκατομμύρια συνδυασμούς, χωρίς να μετράω τις roms....

 

Και στα Android η κάθε εταιρεία που βγάζει συσκευές για την κάμερα γράφει ξεχωριστά για κάθε συσκευή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά ένα μεγάλο +.

Θα έλεγα το πρώτο κινητό που παρατηρώ αυτό, μεταξύ και καλών ομολογουμένως κινητών για φωτό όπως το Nokia lumia 920 που είχα η το lg g2.

Το κούνημα όμως, κούνημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό της πρώτης λήψης είναι ένα από τα μεγάλα + των iphones. Για το κούνημα, που δεν υφίσταται, φαντάζομαι βοηθάει το κλειστό λογισμικό, που είναι γραμμένο για 4-5 διαφορετικούς συνδυασμούς chipset και όχι για μερικά εκατομμύρια συνδυασμούς, χωρίς να μετράω τις roms....
Βασικά 90% της δουλειάς κάνει το optical stabilizator και 10%software cropping ούτε κλειστά λογισμικά ούτε μάγοι με ραβδία

Γενικός οποίο κινιτο έχει ois κουνιμα δεν θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Βασικά 90% της δουλειάς κάνει το optical stabilizator και 10%software cropping ούτε κλειστά λογισμικά ούτε μάγοι με ραβδία

Γενικός οποίο κινιτο έχει ois κουνιμα δεν θα δεις

 

Μόνο που το se δεν έχει ois

Κινητά με ολοιδιο φακό κάμερας έχουν διαφορές επειδή η κάθε εταιρεία που φοράει το φακό γράφει διαφορετικά το λογισμικό

Η apple πάντα κέρδιζε στο λογισμικό.

Δεν έχει σχέση με το κλειστό ή ανοιχτό.

Είναι καθαρά θέμα τεχνογνωσίας

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το se δεν έχει ois

Κινητά με ολοιδιο φακό κάμερας έχουν διαφορές επειδή η κάθε εταιρεία που φοράει το φακό γράφει διαφορετικά το λογισμικό

Η apple πάντα κέρδιζε στο λογισμικό.

Δεν έχει σχέση με το κλειστό ή ανοιχτό.

Είναι καθαρά θέμα τεχνογνωσίας

 

εχει ηλεκτρονικό σταθεροποιητή και μάλιστα ολόκληρο chipset για αυτό έχουν βάλει (που αναλαμβάνει όλη την δυσκολία του pre processing)

θυμάσαι κατι χρόνια πριν είχε το ίδιο πράγμα ακριβός το nokia 808 και μάλιστα με τεράστια επιτυχία (δεν έκανε μονο image stabilization οπος και το se δεν κάνει)

Link to comment
Share on other sites

εχει ηλεκτρονικό σταθεροποιητή και μάλιστα ολόκληρο chipset για αυτό έχουν βάλει (που αναλαμβάνει όλη την δυσκολία του pre processing)

θυμάσαι κατι χρόνια πριν είχε το ίδιο πράγμα ακριβός το nokia 808 και μάλιστα με τεράστια επιτυχία (δεν έκανε μονο image stabilization οπος και το se δεν κάνει)

 

Ο ψηφιακός με τον μηχανικό έχουν διαφορά μεγάλη στο αποτέλεσμα

Το 808 είχε άλλο φακό. Αν θυμάσαι είχε και ένα τεράστιο εξογκωμα πίσω στην πλάτη λόγο του μεγέθους του φακού και των υποσυστηματων.

 

Δεν συγκρίνουμε όμοια πράγματα και είμαστε εκτος

 

Το θέμα είναι ότι η apple με στόχο την λεπτότητα της συσκευής βάζει καλούς φακούς και με την όλη μαεστρία από θέμα λογισμικού δίνει καλά αποτελέσματα στον τελικό χρήστη με μόνο ένα κλικ χωρίς να έχει γνώσεις φωτογράφου.

 

Αυτό ζητάει ο κόσμος. Απλότητα ταχύτητα ομαλότητα και λοιπά. Θα έχουμε ξανά πει μην ανοίξω πάλι κουβέντα για τα γνωστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο ψηφιακός με τον μηχανικό έχουν διαφορά μεγάλη στο αποτέλεσμα

Το 808 είχε άλλο φακό. Αν θυμάσαι είχε και ένα τεράστιο εξογκωμα πίσω στην πλάτη λόγο του μεγέθους του φακού και των υποσυστηματων.

 

Δεν συγκρίνουμε όμοια πράγματα και είμαστε εκτος

 

Το θέμα είναι ότι η apple με στόχο την λεπτότητα της συσκευής βάζει καλούς φακούς και με την όλη μαεστρία από θέμα λογισμικού δίνει καλά αποτελέσματα στον τελικό χρήστη με μόνο ένα κλικ χωρίς να έχει γνώσεις φωτογράφου.

 

Αυτό ζητάει ο κόσμος. Απλότητα ταχύτητα ομαλότητα και λοιπά. Θα έχουμε ξανά πει μην ανοίξω πάλι κουβέντα για τα γνωστά

Και ομος δεν είχε σταθερηητη και όλη την δουλειά έκανε το chip και μάλιστα καλή δουλειά τα ίδια και στο se ο φακός κλπ άλλη δουλειά έκαναν προφανος και δεν τα σιγκρινω με το se ήταν σε άλλο επίπεδο αυτά αλλά η σταθεροπηηση ήταν ακριβώς στα ίδια επίπεδα με ίδιο τρόπο

Και αν θυμάμαι καλά και η Nokia από μια εταιρεία δανιστικε την τεχνολογία (και η Apple λογικά) όταν περάσει se από τα χέρια μου για επισκευή θα συκοσω την ασπίδα να δω τι ακριβώς φωραει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάρουμε την IOS 11.1 στις 20:00 ώρα ελλάδος σωστά; :)
Λογικά ναι αλλά θα σέρνεται το σύμπαν στην αρχή μέχρι να κατέβει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...