Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρισμό μνήμης κανείς με ένα απλό shortcut απευθείας από το ios. Όχι ότι χρειάζεται δλδ αλλά να έχουμε να λεμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τελικα μετα απο μια εβδομαδα με το συγκεκριμενο οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.προερχομενος απο μια 7ετια με ναυαρχιδες android μεταξυ 5,5-6,5 ιντσες μου φανηκε σαν σπιρτοκουτο στην αρχη.τωρα το συνηθησα γενικα χωραει ευκολα στην τσεπη δεν το καταλαβαινεις καν...καλη αυτονομια με το 4g ολη μερα ανοιχτο το βραδυ ειμαι με 50% υπολοιπο.τωρα ειμαι να κατεβασω ενα αλλο πληκτρολογιο με προβλεψεις κ ειμαι κομπλε.παρηγγειλα κ θηκουλα waterproofing μην φαμε καμια βροχη στην μηχανη κ το κλαιω
Link to comment
Share on other sites

ουτε αγνωστος ειμαι ουτε εξυπνακιας,ουτε κολλημενος οπως εσυ αγορι μ.το ξαναλέω μπας και το εμπεδωσεις-ετε.απαντησα στο παιδι που σκεφτεται αυτη την αλλαγη με σκοπο να δουν και παρομοιοι του τι παιζει..οπως και συ και ολοι μας οταν παμε να παρουμε ενα κινητο,ποσταρουμε στο συγκεκριμενο νημα του.και πλεον οντας απο τους πιο παλιους χρηστες προφανως απο τους περισσοτερους εδω μεσα,κατι ξερω παραπανω σε σχεση με αυτο.γιατι τα δοκιμασα ολα.για τον καθαρισμο εφ'οσον παααλι δε πιανεις το point μου..το αναφερω ως τραγικη ελειψη οπως και απειρα αλλα δλδ και τπτ παραπανω.το παιδι μου εστειλε μνμ του λεω τα συν και τα μειον.και αυτο θα κανω παντα.θα βοηθαω με αυτο τον τροπο κόσμο.τωρα αν οι υπολοιποι ζορίζονται..δε τους φταιω,ας ανοιξουν τον εγκέφαλο τους.Επίσης ας τα διαγραψει ο admin συμφωνω γιατι δε βλεπω χαιρι.οποιος θελει κατι απο μενα γνωμες,reviews κλπ μονο με pm πλεον.

 

Φίλε πας να μας τρελάνεις;

Δεν καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για iOS?

Δεν κάνει clean κανείς στο iOS. Δεν υφίσταται πως να στο πούμε; Δουλεύει με άλλο τρόπο είσαι λάθος πως το λένε;

Αν τα είχες δοκιμάσει όλα θα γνώριζες.

Εμ δεν γνωρίζεις Εμ επιμένεις ότι βοηθάς τους άλλους αλλά στην ουσία τους περνάς την λανθασμένη άποψη σου και νομίζεις ότι όπως λειτουργεί το Android λειτουργεί και το iOS

 

Το jailbreak είναι σε μηδενικά ποσοστά πλέον. Έχει φτάσει σε επίπεδα πολύ ανώτερα το iOS δεν χρειαζόμαστε jailbreak.

 

Το ότι εσένα δεν σε βόλεψε η δεν σ άρεσε η οτιδήποτε μην το θεωρείς δεδομένο για όλους εδώ τους κατόχους

Εμάς μας βολεύει και μας αρέσει και κάνουμε την δουλειά μας απλά και άψογα όχι σαν το χάος του Android

 

Αφού σ αρέσει το Android πήγαινε εκεί και γράψε ότι θέλεις. Μπαίνεις εδώ παραπληροφορείτε τον κόσμο και επιμένεις σε μια λάθος αντίληψη

 

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια όποτε αν γνωρίζεις πολύ λίγα για το iPhone η ασχολησου ρώτησε μάθε η μην μπερδεύεις αδικα κάποιους με τις λάθος απόψεις και πληροφορίες που τους δίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο μια εβδομαδα με το συγκεκριμενο οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.προερχομενος απο μια 7ετια με ναυαρχιδες android μεταξυ 5,5-6,5 ιντσες μου φανηκε σαν σπιρτοκουτο στην αρχη.τωρα το συνηθησα γενικα χωραει ευκολα στην τσεπη δεν το καταλαβαινεις καν...καλη αυτονομια με το 4g ολη μερα ανοιχτο το βραδυ ειμαι με 50% υπολοιπο.τωρα ειμαι να κατεβασω ενα αλλο πληκτρολογιο με προβλεψεις κ ειμαι κομπλε.παρηγγειλα κ θηκουλα waterproofing μην φαμε καμια βροχη στην μηχανη κ το κλαιω

 

Μια χαρα εισαι,κινηταρα απο τις λιγες.Εχω το 5s και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Αν εχεις κοσμοτε βαλε και το wifi calling με το Volte.

Θα εχεις ιντερνετ σφαιρα και τηλεφωνο ταυτοχρονα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι,κινηταρα απο τις λιγες.Εχω το 5s και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Αν εχεις κοσμοτε βαλε και το wifi calling με το Volte.

Θα εχεις ιντερνετ σφαιρα και τηλεφωνο ταυτοχρονα.

 

Με ενδιαφερει το volte....πως ενεργοποιητε...?? Μπαινω στο μενου αλλα δεν εχει LTE...

Το wifi call το εχω ενεργοπιηση

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, αυτο ειναι. Το εχεις ηδη κανει. Ας με διορθωσει καποιος αν ισχυει κατι αλλο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει το volte....πως ενεργοποιητε...?? Μπαινω στο μενου αλλα δεν εχει LTE...

Το wifi call το εχω ενεργοπιηση

οταν ενεργοποιήσες το wificall με το sms στη cosmote ενεργοποιήσες ταυτόχρονα και το volte.

 

οταν είσαι εξω και πας να κάνεις κλήση η ένδειξη 4g θα παραμένει στο κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και επιλογή "ομιλία και δεδομένα" στις ρυθμίσεις

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν ενεργοποιήσες το wificall με το sms στη cosmote ενεργοποιήσες ταυτόχρονα και το volte.

 

οταν είσαι εξω και πας να κάνεις κλήση η ένδειξη 4g θα παραμένει στο κινητό σου

 

Ανάλογα την περιοχή και την κάλυψη

Εγώ τα έχω ανοιχτά αυτά αλλά σε κάποια σημεία όχι 4g ούτε ίχνος Ίντερνετ δεν πιάνω εν ώρα κλήσης

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάμερα του se συγκριτικά με του iPhone 7 πως τα πηγαίνει;

Σκεφτόμουν να δώσω το 7αρι και να πάρω το se σε μαύρο που μου αρέσει περισσότερο από το παντελώς μαύρο 7αρι

Έτσι κι αλλιώς για έξω από το σπίτι βολεύει πολύ το μέγεθος αυτό το μικρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να έχετε υπόψιν ότι:

1. ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΕ flight mode με WiFi ενεργό, όποτε και δεν θα μπορεί να γυρίσει σε 4G, το wificall θέλει ένα συγκεκριμένο bandwidth για upload/download των δεδομένων της φωνής σας. Όχι κάτι τρελό, αλλά απλώς να μην είναι «μπουκωμένο» το ρουτερ σας από κίνηση.

Επομένως αν κατεβάζετε τορρεντ στο δίκτυο ή συγχρονίζετε μεγάλα αρχεία στο cloud σας τη στιγμή που ταυτόχρονα γίνεται κλήση μέσω wificall, η ποιότητα ομιλίας πάει στα τάρταρα και γίνονται διακοπές (σαν να μην έχετε σήμα δικτύου κινητής).

 

2. Αν ΔΕΝ έχετε flight mode και είναι και το 4G ενεργό, δεν σας ενδιαφέρει πόση κίνηση έχει το ρουτερ σας, διότι η συσκευή αν εντοπίσει αδυναμία του WiFi να ανταπεξέλθει στο απαιτούμενο bandwidth, κάνει seamless handover σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να έχετε υπόψιν ότι:

1. ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΕ flight mode με WiFi ενεργό, όποτε και δεν θα μπορεί να γυρίσει σε 4G, το wificall θέλει ένα συγκεκριμένο bandwidth για upload/download των δεδομένων της φωνής σας. Όχι κάτι τρελό, αλλά απλώς να μην είναι «μπουκωμένο» το ρουτερ σας από κίνηση.

Επομένως αν κατεβάζετε τορρεντ στο δίκτυο ή συγχρονίζετε μεγάλα αρχεία στο cloud σας τη στιγμή που ταυτόχρονα γίνεται κλήση μέσω wificall, η ποιότητα ομιλίας πάει στα τάρταρα και γίνονται διακοπές (σαν να μην έχετε σήμα δικτύου κινητής).

 

2. Αν ΔΕΝ έχετε flight mode και είναι και το 4G ενεργό, δεν σας ενδιαφέρει πόση κίνηση έχει το ρουτερ σας, διότι η συσκευή αν εντοπίσει αδυναμία του WiFi να ανταπεξέλθει στο απαιτούμενο bandwidth, κάνει seamless handover σε 4G.

 

Και στο τέλος κάνει ένα τουτ τουτ και κλείνει η γραμμή

Cosmote σταθερή αξία στις χαμένες κλήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η camera του SE είναι ολόιδια του 6s, απλά έχει μπροστινή 1.3mpx έναντι 5mpx. Είναι ένα κλικ κάτω από το 7ρι σου, ειδικά οι βραδινές. Εγώ δε θα έκανα την κίνηση :)

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η camera του SE είναι ολόιδια του 6s, απλά έχει μπροστινή 1.3mpx έναντι 5mpx. Είναι ένα κλικ κάτω από το 7ρι σου, ειδικά οι βραδινές. Εγώ δε θα έκανα την κίνηση :)

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Μάλιστα

Από το 6s έφυγα για να έχω OIS στην κάμερα, 2πλο ηχείο και λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα

Να γυρίσω πάλι πίσω τότε δεν λέει Ε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα

Από το 6s έφυγα για να έχω OIS στην κάμερα, 2πλο ηχείο και λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα

Να γυρίσω πάλι πίσω τότε δεν λέει Ε;

Για κανένα λόγο, κράτα το 7 και για φέτος είναι κορυφή

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κανένα λόγο, κράτα το 7 και για φέτος είναι κορυφή

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Το σασί του 5s/se είναι το αγαπημένο μου σχέδιο και χρωμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ το πήρα για δοκιμή του ios το SE και το προόριζα για 2ο, αλλά επειδή σε γενικές γραμμές με κέρδισε, πάω τώρα στο 8. Πάντως δεν είναι πισωγύρισμα αν το πάρει κανείς για δεύτερο. Είναι πύραυλος τσέπης και κουκλάκι το κλασικό, πλέον, σχέδιο του 5-5s. Σχεδόν λυπάμαι που το δίνω αλλά πόσα κινητά να μαζέψω?

Προσωπικά αυτό που με ενόχλησε περισσότερο με το ios11 είναι το ότι έκρυψαν την αυτόματη φωτεινότητα καλά μέσα στις ρυθμίσεις και θέλει 5 κινήσεις για να το εφαρμόσεις σε αντίθεση με το android που αυτό και άλλα τέτοια στα κάνει "παιχνιδάκι".

Γενικά είναι ανώφελο να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ των 2 λειτουργικών. Άλλωστε όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω, κανένα δεν είναι τέλειο. Και τα 2 θα κάνουν τη δουλειά τους με διαφορά στην αίσθηση που σου αφήνουν. Φυσικά έχει να κάνει και με τις εκάστοτε ανάγκες του καθένα. Επίσης να πω ότι οι εφαρμογές στο ios δουλεύουν καλύτερα. Είναι σαν να είναι πιο ολοκληρωμένες και σταθερές. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.

Τέλος, όταν είπα σε γνωστούς ότι το δίνω έγινε ανάρπαστο.

Link to comment
Share on other sites

Προχτες εβαλα cosmote tv go αν και 4’’ βλεπεις ανετα και ξεκουραστα !!!!
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ουτε αγνωστος ειμαι ουτε εξυπνακιας,ουτε κολλημενος οπως εσυ αγορι μ.το ξαναλέω μπας και το εμπεδωσεις-ετε.απαντησα στο παιδι που σκεφτεται αυτη την αλλαγη με σκοπο να δουν και παρομοιοι του τι παιζει..οπως και συ και ολοι μας οταν παμε να παρουμε ενα κινητο,ποσταρουμε στο συγκεκριμενο νημα του.και πλεον οντας απο τους πιο παλιους χρηστες προφανως απο τους περισσοτερους εδω μεσα,κατι ξερω παραπανω σε σχεση με αυτο.γιατι τα δοκιμασα ολα.για τον καθαρισμο εφ'οσον παααλι δε πιανεις το point μου..το αναφερω ως τραγικη ελειψη οπως και απειρα αλλα δλδ και τπτ παραπανω.το παιδι μου εστειλε μνμ του λεω τα συν και τα μειον.και αυτο θα κανω παντα.θα βοηθαω με αυτο τον τροπο κόσμο.τωρα αν οι υπολοιποι ζορίζονται..δε τους φταιω,ας ανοιξουν τον εγκέφαλο τους.Επίσης ας τα διαγραψει ο admin συμφωνω γιατι δε βλεπω χαιρι.οποιος θελει κατι απο μενα γνωμες,reviews κλπ μονο με pm πλεον.

 

Κοίτα να δεις πώς την "πάτησες" σε αυτό το thread. Έχω περάσει σχεδόν από όλα τα os κινητών και έχω καταλήξει στην καθημερινή συμβίωση με redmi note 3 κι ένα se. Γιατί πρέπει να τίθεται θέμα επιλογής και "δασκαλέματος" κάθε φορά στο myphone, σε κάθε thread;...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις πώς την "πάτησες" σε αυτό το thread. Έχω περάσει σχεδόν από όλα τα os κινητών και έχω καταλήξει στην καθημερινή συμβίωση με redmi note 3 κι ένα se. Γιατί πρέπει να τίθεται θέμα επιλογής και "δασκαλέματος" κάθε φορά στο myphone, σε κάθε thread;...

 

Και εγω εχω περασει απο ολα τα os...το καλυτερο ηταν το os 10 της blackbery..ολα τα αλλα ειναι να λεμε ιστοριες. Απλα το se βολευει σαν μεγεθος κ γενικα ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχουν βγει...

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περασει απο ολα τα os κυριολεκτικα, και με πανω απο μία συσκευη στο καθενα, εχω κι εγω προτιμηση (BB 10 και iOS για καθημερινη χρηση και android για «πειραγμα» σε ολα τα επιπεδα, αλλα οχι windows/sailfish), αλλα δεν θεωρω οτι καποιο ειναι το καλυτερο. Το καθενα καλυπτει αναλογες αναγκες, οποτε επιλεγουμε αυτο που ειναι πιο κοντα στις δικες μας, και επισης πιο κοντα στην τσεπη μας ή σε αυτο που επιλεγουμε να διαθεσουμε. Το να καθομαι να προσπαθω να πεισω τον καθενα γιατι υπερεχει το android, σε λεφτα/λειτουργια/κλπ, επειδη εγω το επιλεγω και μου αρεσει και με βολευει, ειναι απλα περιττο και ενοχλητικο!

 

Σεβαστη η γνωμη και η επιλογη του καθενος μας, οποια κι αν ειναι αυτη!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 10.3.3 να περάσω την 11 η όχι;

 

Αφού δεν έχεις μεταβεί στην 11 μέχρι τώρα κάνε λίγο υπομονή και περνάς κατευθείαν την 11.1...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...