Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βγει τωρα κοντα;;;πριν μια εβδομαδα εδωσε την 11.0.3

 

Οι beta 11.1 τελειωσαν χτες....ισως κ τν αλλη εβδομαδα να βγει...σιγουρα παντως εως 3 νοεμβριου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Θα βγει τωρα κοντα;;;πριν μια εβδομαδα εδωσε την 11.0.3

 

Σήμερα είμαστε στην beta 4

Η επίσημη αργεί ακόμα λίγο αναμονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω περασει απο ολα τα os...το καλυτερο ηταν το os 10 της blackbery..ολα τα αλλα ειναι να λεμε ιστοριες. Απλα το se βολευει σαν μεγεθος κ γενικα ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχουν βγει...

 

Έχοντας ακόμα συσκευή με bbos10, με όλα τα updates, ήθελε λίγο ακόμα optimisation, για να είναι το καλύτερο. Προς τα εκεί πήγαινε, αλλά το έκοψαν, γι' αυτό που νομίζουν ότι είναι ασφαλές στις συσκευές τους...

 

Θα μπορούσαν κι άλλοι να βγάλουν συσκευή σαν το se, αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους, γιατί είναι "premium" εταιρείες....

 

Εχοντας περασει απο ολα τα os κυριολεκτικα, και με πανω απο μία συσκευη στο καθενα, εχω κι εγω προτιμηση (BB 10 και iOS για καθημερινη χρηση και android για «πειραγμα» σε ολα τα επιπεδα, αλλα οχι windows/sailfish), αλλα δεν θεωρω οτι καποιο ειναι το καλυτερο. Το καθενα καλυπτει αναλογες αναγκες, οποτε επιλεγουμε αυτο που ειναι πιο κοντα στις δικες μας, και επισης πιο κοντα στην τσεπη μας ή σε αυτο που επιλεγουμε να διαθεσουμε. Το να καθομαι να προσπαθω να πεισω τον καθενα γιατι υπερεχει το android, σε λεφτα/λειτουργια/κλπ, επειδη εγω το επιλεγω και μου αρεσει και με βολευει, ειναι απλα περιττο και ενοχλητικο!

 

Σεβαστη η γνωμη και η επιλογη του καθενος μας, οποια κι αν ειναι αυτη!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

+1. Το υπογράφω αυτό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ακόμα συσκευή με bbos10, με όλα τα updates, ήθελε λίγο ακόμα optimisation, για να είναι το καλύτερο. Προς τα εκεί πήγαινε, αλλά το έκοψαν, γι' αυτό που νομίζουν ότι είναι ασφαλές στις συσκευές τους...

 

Θα μπορούσαν κι άλλοι να βγάλουν συσκευή σαν το se, αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους, γιατί είναι "premium" εταιρείες....

 

 

 

+1. Το υπογράφω αυτό.

 

Έχουμε εξαντλήσει στο έπακρο απόψεις που αφορούν αλλά λειτουργικά και αλλά τηλέφωνα

Συζητάμε στο παρόν μόνο για την συσκευή του τίτλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

και αν ναι, πως γίνεται αυτό;

 

Έχω το πρόβλημα που το δακτυλικό αποτύπωμα στο home button δεν δουλεύει όταν το κινητό φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να περασουμε beta 4 σε σχεση με 11.03;

 

Έχεις κολλήματα που σ ενοχλούν τόσο πολύ;

Εγώ είχα αρκετά που με έκαναν να αφήσω την συσκευή στο συρτάρι δεν είχα όρεξη να χρησιμοποιώ το iPhone

Όποτε πήγα σε beta και ήμουν καλύτερα

 

Σε εσένα όμως δεν το προτείνω.

Γενικά δεν προτείνεται να έχει κανείς beta στην συσκευή του ενώ κάνει απλή χρήση της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κολλήματα που σ ενοχλούν τόσο πολύ;

Εγώ είχα αρκετά που με έκαναν να αφήσω την συσκευή στο συρτάρι δεν είχα όρεξη να χρησιμοποιώ το iPhone

Όποτε πήγα σε beta και ήμουν καλύτερα

 

Σε εσένα όμως δεν το προτείνω.

Γενικά δεν προτείνεται να έχει κανείς beta στην συσκευή του ενώ κάνει απλή χρήση της συσκευής

 

Δν εχω ξαναβαλει beta σε ios... σε αλλα os ομως ηταν ευχαριστη εμπειρια..δηλ σε windows,android δν ηταν ποτε χειροτερη η beta ...

Link to comment
Share on other sites

Δν εχω ξαναβαλει beta σε ios... σε αλλα os ομως ηταν ευχαριστη εμπειρια..δηλ σε windows,android δν ηταν ποτε χειροτερη η beta ...

 

Άφησε το μην το σκαλίζεις σε 10 μέρες ίσως έχει βγει η 11.1 η επίσημη δεν αξίζει να μπεις σε περιπέτειες αν κάτι δεν πάει καλά

Εγώ έτσι κι αλλιώς το είχα στο συρτάρι γι αυτό δεν μ ένοιαζε

 

Μόνο στο 7αρι δεν δούλευε η 11.0.x

Στα υπόλοιπα μοντέλα εκτός από κάποια μικρό lag δεν υπάρχει πρόβλημα τόσο μεγάλο όσο στα iPhone 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άφησε το μην το σκαλίζεις σε 10 μέρες ίσως έχει βγει η 11.1 η επίσημη δεν αξίζει να μπεις σε περιπέτειες αν κάτι δεν πάει καλά

Εγώ έτσι κι αλλιώς το είχα στο συρτάρι γι αυτό δεν μ ένοιαζε

 

Μόνο στο 7αρι δεν δούλευε η 11.0.x

Στα υπόλοιπα μοντέλα εκτός από κάποια μικρό lag δεν υπάρχει πρόβλημα τόσο μεγάλο όσο στα iPhone 7

 

Να σε ρωτησω...στο control center οταν παταω το κουμπι του wifi σβηνει κ γινεται γκρι...κλεινω το κινητο απο home button,ξανανοιγω με δαχτυλικο,πηγαινω σε control center, κ το wifi ειναι παλι μπλε το κουμπι χωρις να ειναι συνδεμενο σε καποιο ρουτερ...εχεις τετοιο bug; εχω το 32αρι...οταν δν κλεινω το κινητο κ το λειτουργω το κουμπι μενει γκρι

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω...στο control center οταν παταω το κουμπι του wifi σβηνει κ γινεται γκρι...κλεινω το κινητο απο home button,ξανανοιγω με δαχτυλικο,πηγαινω σε control center, κ το wifi ειναι παλι μπλε το κουμπι χωρις να ειναι συνδεμενο σε καποιο ρουτερ...εχεις τετοιο bug; εχω το 32αρι...οταν δν κλεινω το κινητο κ το λειτουργω το κουμπι μενει γκρι

 

Ο μονος τροπος να κλεισει εντελως το wifi ειναι απο τις ρυθμισεις.το κλεινεις απο εκει κ κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος να κλεισει εντελως το wifi ειναι απο τις ρυθμισεις.το κλεινεις απο εκει κ κομπλε

 

Εαν διαβασεις προσεκτικα αλλο αναφερω...οσο δουλευεις τη συσκευη εαν πατησεις το wifi απο μπλε γινεται γκρι...κ παραμενει ετσι οσο το δουλευεις...οταν το κλεινω κ ξανανοιγω με δαχτυλικο,παω σε control κ το γκρι wifi ειναι παλι μπλε....σε 16αρι εχω δει οτι παραμενει γκρι...

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω...στο control center οταν παταω το κουμπι του wifi σβηνει κ γινεται γκρι...κλεινω το κινητο απο home button,ξανανοιγω με δαχτυλικο,πηγαινω σε control center, κ το wifi ειναι παλι μπλε το κουμπι χωρις να ειναι συνδεμενο σε καποιο ρουτερ...εχεις τετοιο bug; εχω το 32αρι...οταν δν κλεινω το κινητο κ το λειτουργω το κουμπι μενει γκρι

 

Από την στιγμή που κλείνεις το WiFi από το button του Control Center και γκριζάρει δεν θα έπρεπε να ξαναενεργοποιείται μόνο του και να γίνεται μπλε με κανένα τρόπο. Φυσικά στην πραγματικότητα δεν έχει βγει off το WiFi όταν το χειρίζεσαι από το CC αλλά απλά είναι αποσυνδεδεμένο. Διάβασε λίγο αν θέλεις πως ακριβώς λειτουργεί στο site της Apple. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές και δεν είναι bug της 11....

 

EDIT: Εννοείς ότι κλείνεις το κινητό από το Power Button όχι από το Home Button.

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που κλείνεις το WiFi από το button του Control Center και γκριζάρει δεν θα έπρεπε να ξαναενεργοποιείται μόνο του και να γίνεται μπλε με κανένα τρόπο. Φυσικά στην πραγματικότητα δεν έχει βγει off το WiFi όταν το χειρίζεσαι από το CC αλλά απλά είναι αποσυνδεδεμένο. Διάβασε λίγο αν θέλεις πως ακριβώς λειτουργεί στο site της Apple. Έχει αναφερθεί αρκετές φορέςκαι δεν είναι bug της 11.....

 

Το δικο μου οταν το κανω γκρι κ το κλεινω ,το ξανανοιγω κ εχει γινει μπλε παλι απο μονο του...το εχω δει κ σε 7αρι αυτο το bug...ναι απο power button εννοω

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου οταν το κανω γκρι κ το κλεινω ,το ξανανοιγω κ εχει γινει μπλε παλι απο μονο του...το εχω δει κ σε 7αρι αυτο το bug...ναι απο power button εννοω

 

Κοίτα και στο δικό μου συνέβαιναν διάφορα μετά την αναβάθμιση σε 11.0.x και επαναφορά αντιγράφου από iCloud. Π.χ . στην stock εφαρμογή του email μόλις πατούσα το ”Αλλαγές” γκρίζαρε η οθόνη και κολλούσε. Μόνο με Home Button ξεκολλούσε. Ε, αποφάσισα και εγώ να ακολουθήσω τον παλιό, καλόκαι πιο σίγουρο τρόπο και να το ξαναστήσω από την αρχή (set as new iPhone) και όχι με επαναφορά αντιγράφου. Εντάξει έφαγα 2-3 ώρες για το σετάρισμα των εφαρμογών αλλά άξιζε τον κόπο γιατί όλα λειτουργούν μια χαρά τώρα. Κάτι που φυσικά θα έπρεπε να ισχύει και με μία απλή επαναφορά αντιγράφου αλλά δυστυχώς αυτή την φορά η Apple με την αναβάθμιση σε 11 androidσε πααάρα πολύ.....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και στο δικό μου συνέβαιναν διάφορα μετά την αναβάθμιση σε 11.0.x και επαναφορά αντιγράφου από iCloud. Π.χ . στην stock εφαρμογή του email μόλις πατούσα το ”Αλλαγές” γκρίζαρε η οθόνη και κολλούσε. Μόνο με Home Button ξεκολλούσε. Ε, αποφάσισα και εγώ να ακολουθήσω τον παλιό, καλόκαι πιο σίγουρο τρόπο και να το ξαναστήσω από την αρχή (set as new iPhone) και όχι με επαναφορά αντιγράφου. Εντάξει έφαγα 2-3 ώρες για το σετάρισμα των εφαρμογών αλλά άξιζε τον κόπο γιατί όλα λειτουργούν μια χαρά τώρα. Κάτι που φυσικά θα έπρεπε να ισχύει και με μία απλή επαναφορά αντιγράφου αλλά δυστυχώς αυτή την φορά η Apple με την αναβάθμιση σε 11 androidσε πααάρα πολύ.....

 

Δοκιμασα τα παντα..ακομη dfu εκανα....στο τελος εκανα feedback σε apple..ας ελπισουμε να διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα παντα..ακομη dfu εκανα....στο τελος εκανα feedback σε apple..ας ελπισουμε να διορθωθει

 

Μακάρι γιατί όλοι οι χρήστες έχουν εναποθέσει τις ελπίδες τους για την επίλυση των δεκάδων bug που έχουν προκύψει σε έναν αριθμό που φαντάζει πλέον σαν την λύτρωση: 11.1

Link to comment
Share on other sites

προφανως ειναι καποιο bug αλλα δεν ενοχλει σε κατι

κλεινεις την προσβαση στο router οχι το wifi οταν κανεις κατι απο control center

για να κλεισει πρεπει να πας ρυθμισεις/wifi

 

δεν ειναι και τοσο βολικο αλλα το εκαναν με την δικια τους φιλοσοφια που ολοι γνωριζουμε οτι ειναι ωρες ωρες ακρως εκνευριστικη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί όλοι οι χρήστες έχουν εναποθέσει τις ελπίδες τους για την επίλυση των δεκάδων bug που έχουν προκύψει σε έναν αριθμό που φαντάζει πλέον σαν την λύτρωση: 11.1

 

Μην περιμενεις απο 11.1....αυτη βγαινει αποκλειστικα για το iphone x με τα extra features... για διορθωση bugs εχουμε ποοοοολυυυυυυ δρομοοοο...

Link to comment
Share on other sites

...αλλα το εκαναν με την δικια τους φιλοσοφια που ολοι γνωριζουμε οτι ειναι ωρες ωρες ακρως εκνευριστικη

 

+1 Τα είπες όλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο SE όποτε το βάζω σε λειτουργία πτήσης τότε μπορώ να σβήσω το Wifi και το Bluetooth από το κέντρο ελέγχου :confused:

 

Ισχύει αλλά μόλις απενεργοποιήσεις την λειτουργία πτήσης επανέρχονται ενεργά στο CC....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχει κάποιος garmin ρολόι να μου πει αν δουλεύει ο συγχρονισμός; Γιατί ξαφνικά εδώ κ δυο μέρες ενώ συνδέεται το κινητό με το ρολόι η εφαρμογή δε μπορεί να κάνει συγχρονισμό κ βγάζει σφάλμα συνέχεια. Έκανα επαναφορά κ στην εφαρμογή και στο ρολόι αλλά δε μπορεί να συνδεθεί καθόλου. Το δοκίμασα σε Android και δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχει κάποιος garmin ρολόι να μου πει αν δουλεύει ο συγχρονισμός; Γιατί ξαφνικά εδώ κ δυο μέρες ενώ συνδέεται το κινητό με το ρολόι η εφαρμογή δε μπορεί να κάνει συγχρονισμό κ βγάζει σφάλμα συνέχεια. Έκανα επαναφορά κ στην εφαρμογή και στο ρολόι αλλά δε μπορεί να συνδεθεί καθόλου. Το δοκίμασα σε Android και δουλεύει κανονικά.

 

Έχεις αναβαθμίσει σε 11.x? Μήπως η εφαρμογή της Garmin δεν είναι συμβατή ακόμα με την 11? Να ξέρεις ότι το iOS 11 υποστηρίζει μόνο 64bitες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αναβαθμίσει σε 11.x? Μήπως η εφαρμογή της Garmin δεν είναι συμβατή ακόμα με την 11? Να ξέρεις ότι το iOS 11 υποστηρίζει μόνο 64bitες εφαρμογές...

 

Σωστος ο φιλος....παρε ενα seiko kinetic καλυτερα..χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...