Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμμμμ,δεν το ειχα σκεφτει,επειδη εργαζομαι σε θορυβοδες περιβαλλον,το χρειαζομαι,εαν κουμπωσω και ενα ΒΤ ακουστικο,θα ειναι ιδανικο πακετακι.....:happy:

 

Το προτεινω γιατί είναι αξιόπιστο και παίζει με iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

To Mi band δεν έχει ελληνική γλώσσα στα μηνύματα.

Το turbo x παίζει απόλυτα συμβατά.

 

Εχει αρvητικο τα δυσευρετα λουρακια

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Είστε εκτός θάνατος παιδιά

Συζητάμε μόνο για το se τα υπόλοιπα στην ενότητα για αξεσουάρ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είστε εκτός θάνατος παιδιά

Συζητάμε μόνο για το se τα υπόλοιπα στην ενότητα για αξεσουάρ

 

ok....αλλα περι αστειου,δεν ειμαστε θανατος αλλα θεματος.....:happy::p

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σχετικά με το ios 11, μην βιάζεστε μέχρι να δούμε τι bugs θα έχει η πρώτη έκδοση. Εγώ πάντα περιμένω 2 εβδομάδες για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο μετά από κάθε νέα γενιά του λειτουργικού

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να πάει 8 ακριβώς, να κατέβει γρήγορα ελέω vdsl, πριν πέσουν οι servers :)

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το iOS 11,μετά από 10 beta εκδόσεις ακόμα θέματα εχει.

Στην 11.0.2 θα στρώσει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το iOS 11,μετά από 10 beta εκδόσεις ακόμα θέματα εχει.

Στην 11.0.2 θα στρώσει.

 

Όλα έχουν θέματα. Και οι πιο παλιές εκδόσεις έχουν θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που θα πάρουμε σήμερα είναι η GM που κυκλοφορεί από το event της Apple; Αν ναι, έχω τα εξής bugs με WiFi & Bluetooth:

1) Αν ανοίξω τη συσκευή είναι και τα δύο ενεργοποιημένα. Αν πατήσω να κλείσουν, δεν βγαίνει η γραμμή από πάνω (που υποδεικνύει ότι έχουν κλέισει), αλλά απλά φεύγει το μπλε χρώμα και στις ρυθμίσεις εμφανίζει το μήνυμα "not connected".

2) Παρομοίως, δεν κλείνουν αν κάνω hotspot. Πατάω το "turn on WiFi & Bluetooth", κλείνω το Bluetooth από το notification centre και μετά από λίγο είναι και πάλι ανοικτό.

3) Αν συνδεθώ σ'ένα WiFi και αποσυνδεθώ, κλείνει τελείως με τη γραμμή πάνω από το σύμβολο του WiFi και πάνω ψηλά μου γράφει "disconnected from XXXX". Αν πάω να το κλείσω ενώ δεν είναι συνδεδεμένο σε κάποιο δίκτυο, πάλι "κλέινει" χωρίς τη γραμμή και γράφει στις ρυθμίσεις not connected.

 

Έχω κάνει επαναφορά μέσω iTunes με set up as new.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που θα πάρουμε σήμερα είναι η GM που κυκλοφορεί από το event της Apple; Αν ναι, έχω τα εξής bugs με WiFi & Bluetooth:

1) Αν ανοίξω τη συσκευή είναι και τα δύο ενεργοποιημένα. Αν πατήσω να κλείσουν, δεν βγαίνει η γραμμή από πάνω (που υποδεικνύει ότι έχουν κλέισει), αλλά απλά φεύγει το μπλε χρώμα και στις ρυθμίσεις εμφανίζει το μήνυμα "not connected".

2) Παρομοίως, δεν κλείνουν αν κάνω hotspot. Πατάω το "turn on WiFi & Bluetooth", κλείνω το Bluetooth από το notification centre και μετά από λίγο είναι και πάλι ανοικτό.

3) Αν συνδεθώ σ'ένα WiFi και αποσυνδεθώ, κλείνει τελείως με τη γραμμή πάνω από το σύμβολο του WiFi και πάνω ψηλά μου γράφει "disconnected from XXXX". Αν πάω να το κλείσω ενώ δεν είναι συνδεδεμένο σε κάποιο δίκτυο, πάλι "κλέινει" χωρίς τη γραμμή και γράφει στις ρυθμίσεις not connected.

 

Έχω κάνει επαναφορά μέσω iTunes με set up as new.

 

Ισχύουν ακριβώς όπως τα αναφέρεις και στο 6s plus. Επίσης στο νέο app της διαχείρισης αρχείων δεν βλέπω το "My iPhone" και υποστήριξη μόνο του icloud...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το νέο μου iphone se μετά από σχεδόν 10 χρόνια από το πρώτο μου iphone :)

Το οποίο λειτουργεί ακόμη!! :happy:

Ελπίζω ότι θα το ευχαριστηθώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το νέο μου iphone se μετά από σχεδόν 10 χρόνια από το πρώτο μου iphone :)

Το οποίο λειτουργεί ακόμη!! :happy:

Ελπίζω ότι θα το ευχαριστηθώ!!

 

Σιγουρα θα το ευχαρστηθεις αφου προερχεσαι και απο ios,εγω απο android και δεν γυριζω πισω,απλως θα ηθελα πιομεγαλη οθονη αλλα αυτο το ηξερα απο την αρχη...

 

Εχω μπει πολλες φορες σε ενδιασμο να ανταλλαξω με iphone 6 αλλα δεν κανω πισωγυρισμα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν ακριβώς όπως τα αναφέρεις και στο 6s plus. Επίσης στο νέο app της διαχείρισης αρχείων δεν βλέπω το "My iPhone" και υποστήριξη μόνο του icloud...

Για να εμφανιστεί η εν λόγω επιλογή, θα πρέπει να κατεβάσεις πρώτα κάποιο αρχείο από το Internet ή να συγχρονίσεις με το PC σου, μέσω του iTunes.

 

 

Η έκδοση που θα πάρουμε σήμερα είναι η GM που κυκλοφορεί από το event της Apple; Αν ναι, έχω τα εξής bugs με WiFi & Bluetooth:

1) Αν ανοίξω τη συσκευή είναι και τα δύο ενεργοποιημένα. Αν πατήσω να κλείσουν, δεν βγαίνει η γραμμή από πάνω (που υποδεικνύει ότι έχουν κλέισει), αλλά απλά φεύγει το μπλε χρώμα και στις ρυθμίσεις εμφανίζει το μήνυμα "not connected".

2) Παρομοίως, δεν κλείνουν αν κάνω hotspot. Πατάω το "turn on WiFi & Bluetooth", κλείνω το Bluetooth από το notification centre και μετά από λίγο είναι και πάλι ανοικτό.

3) Αν συνδεθώ σ'ένα WiFi και αποσυνδεθώ, κλείνει τελείως με τη γραμμή πάνω από το σύμβολο του WiFi και πάνω ψηλά μου γράφει "disconnected from XXXX". Αν πάω να το κλείσω ενώ δεν είναι συνδεδεμένο σε κάποιο δίκτυο, πάλι "κλέινει" χωρίς τη γραμμή και γράφει στις ρυθμίσεις not connected.

 

Έχω κάνει επαναφορά μέσω iTunes με set up as new.

Δεν αποτελεί bug αυτό που περιγράφεις.

Η συμπεριφορά αυτή είναι η αναμενόμενη μετά τις αλλαγές που έκανε η Apple στο iOS 11.

Περισσότερα, εδώ.

 

 

Εχω μπει πολλες φορες σε ενδιασμο να ανταλλαξω με iphone 6 αλλα δεν κανω πισωγυρισμα

Θα είναι πισωγύρισμα μια τέτοια ενέργεια, από πλευράς επεξεργαστικής δύναμης και μεγέθους RAM.

Να στοχεύεις μόνο για iPhone 6S ή μεταγενέστερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάει σφαίρα, το Touch ID λειτουργεί και ανταποκρίνεται πιο γρήγορα.

Επίσης είδα μια μικρή βελτίωση στην αυτονομία της μπαταρίας.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάει σφαίρα, το Touch ID λειτουργεί και ανταποκρίνεται πιο γρήγορα.

Επίσης είδα μια μικρή βελτίωση στην αυτονομία της μπαταρίας.

 

Aθτο με το id το παρατηρησα και εγω,με την μπαταρια θα το δω τις προσεχεις ημερες

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε μένα δεν είναι και στα καλύτερα. Βέβαια την πέρασα πριν 2 ώρες. Θα περιμένω τις επόμενες μέρες για να έχω καλύτερη άποψη. Κατά τα άλλα , πάει τέλεια το κινητό!
:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι ξεκλειδώνει ταχύτερα αλλά νομίζω πως ανοίγει συνολικά πιο γρήγορα, αν γίνομαι κατανοητός. Το touch γενικά παραμένει κάπως αδιάφορο. (Σε ταχύτητα, όχι σε αξιοπιστία. Ποτέ δεν έχει "αστοχήσει").

Ο αυτόματη ρύθμιση στον φωτισμό οθόνης, που πήγε? Ξέρει κανείς? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο θεματάκι πάντως έχει να κάνει με το mail

 

https://9to5mac.com/2017/09/20/cannot-send-mail-email-ios-11-error-heres-the-fix/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά την έκρυψαν.

Αψυχολόγητο. Κρυμένη στις ρυθμίσεις-Γενικά-Προσβασιμότητα-Βοηθήματα οθόνης-Αυτόματη φωτεινότητα. Πολύ έξυπνο.

Να το χαλάσεις εύκολα, επίτηδες για λίγο ή κατά λάθος και μετά να θέλεις ένα λεπτό να το ενεργοποιήσεις πάλι. :mad: Δεν έχω λόγια. Θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο θεματάκι πάντως έχει να κάνει με το mail

 

https://9to5mac.com/2017/09/20/cannot-send-mail-email-ios-11-error-heres-the-fix/

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ δεν έχω θέμα. Μόλις το δοκίμασα. Μήπως το έλυσαν ήδη με update της εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά από τα πρώτα μαγαζιά του skroutz είναι ασφαλής; Ρωταω γιατι μερικά μόνο το έχουν κάτω από 300 και οι υπόλοιποι ξεκινούν από 320+...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...