Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι ενω αγορασα αυτη τη καρτα 32gb το κινητο την βλεπει και τη δουλευει μια χαρα ενω οταν τη συνδεω στο pc με τον adaptor to mmc που ηταν μαζι στο ιδιο πακετο με το netbook μου δεν την βλεπει πουθενα ο υπολογιστης.

 

Ο adaptor δουλευει μια χαρα γιατι σε αλλες microsd καρτες τις βλεπει κανονικα και το netbook.

 

Τι μπορει να συμβαινει? Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχεις δίκιο. Κάποια στιγμή πρέπει να το πέρασα και το έχω ξεχάσει. Να ποια έκδοση έχω....

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7f04da657b6626d3631bbd5f572725bb.jpg

 

Παιδιά αυτο απλα το περνάμε απο όπου το βρούμε (π.χ. apkmirror) και παιζει ετσι απλα χωρις προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο απλα το περνάμε απο όπου το βρούμε (π.χ. apkmirror) και παιζει ετσι απλα χωρις προβλήματα;
Από εδώ λογικά...

https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/

Αλλά δεν βλέπω την δική μου εκδοχή άρα σε κάποια update ανέβηκε έκδοση που δεν την έχουν στο site.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ λογικά...

https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/

Αλλά δεν βλέπω την δική μου εκδοχή άρα σε κάποια update ανέβηκε έκδοση που δεν την έχουν στο site.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks. Διαβασα οτι καποιοι εχουν θεματακια. Θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Διαβασα οτι καποιοι εχουν θεματακια. Θα το κοιταξω.
Πριν περάσετε τον launcher του s8 θα κάνετε εκκαθάριση δεδομένων του παρόντος launcher τοτ s7 σας. Και μετα install το νεο launcher. Και παιζει απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος τρόπος να καθαρίσουμε το ακουστικό που είναι στην πάνω πλευρά της οθόνης??

 

αν δεν ακους καλα, με μια παλια οδοντοβουρτσα

Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσετε τον launcher του s8 θα κάνετε εκκαθάριση δεδομένων του παρόντος launcher τοτ s7 σας. Και μετα install το νεο launcher. Και παιζει απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που κάνω εκκαθάριση;

Edit, το βρήκα.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά το burn in ?αν το αφήσω έτσι και δεν το φτιάξω μπορεί να γίνει χειρότερο; επίσης είμαι μέσα στην εγγύηση όντως θα κάνουν αλλαγή οθόνης άμα το πάω Θεσσαλονίκη; ( μάλλον δεν διακρίνεται εδώ ίσως γιατί είναι σκριν σοτ ) faa7579bdf4529850b3814daa2f14f11.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσετε τον launcher του s8 θα κάνετε εκκαθάριση δεδομένων του παρόντος launcher τοτ s7 σας. Και μετα install το νεο launcher. Και παιζει απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβαζωντας απλα τη αρχικη touchwiz ειναι σαν να εχεις τον launcher του s8?

Και μετα αν δεν σ' αρεσει μπορεις να του ξαναπερασεις αυτη του s7?

 

Εμενα το κινητο μου εχει την 5.9.19 που λογικα ειναι η επισημη του s7.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου αρέσει απλα κανεις uninstall τον apk launcher s8 και γυριζεις πίσω στου s7.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ψήνονται, ωραίο ειναι και το AOD του S8.

 

Προσοχή κατεβάζουμε αυτή την έκδοση (ειναι η τελευταια ενημερωση που παιζει και στο S7 / S7 Edge - AODService 2.6.49, 2.6.73, 2.6.77.4, 2.6.99 and 2.7.21.0 is for the S8 (Works on the S7 running Nougat))

 

https://www.sammobile.com/apk/aodservice/samsung-always-display-2-7-21-0/

 

και ακολουθούμε τα βήματα αυτά:

 

Step 1 – Download Galaxy S8 Always On Display APK:

 

https://www.sammobile.com/apk/aodservice/samsung-always-display-2-7-21-0/

 

Step 2 – Locate the APK you just downloaded and open it to install it.

 

Step 3 – If you are installing an APK directly for the very first time, you would be notified to enable “Unknown Source” setting. If not sure about this, see link below on where to find this setting.

 

Step 4 – After enabling, the app should install.

 

Step 5 – You would be required to clear data for Always On Display by going to Application Settings and then taping on Always On Display and then clicking on Clear Data.

 

Step 6 – Reboot your phone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου αρέσει απλα κανεις uninstall τον apk launcher s8 και γυριζεις πίσω στου s7.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτος απο εμφανιση εχει καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα απο του s7?

Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσετε τον launcher του s8 θα κάνετε εκκαθάριση δεδομένων του παρόντος launcher τοτ s7 σας. Και μετα install το νεο launcher. Και παιζει απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εκανα εκκαθαριση, μετα εγκατασταση και πλεον οταν σερνω το δαχτυλο προς τα κατω η προς τα πανω, το μονο που βλεπω ειναι οι εφαρμογες, η κουρτινα εχει εξαφανιστη πλεον! Τι κανουμε τωρα?

 

EDIT: Πρεπει να παμε στην καρτελα εφαρμογων, μετα ρυθμισεις πατωντας τις τρεις τελειες πανω δεξια και να επιλεξουμε ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΙΝΑΚΑ ΕΙΔΟΠ.

 

Καλο ειναι να τα λεμε ολα παιδια, μην παιδευομαστε.

Ευχαριστω για το apk.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ψήνονται, ωραίο ειναι και το AOD του S8.

 

Να συμπληρώσω εδώ ότι το AOD του S8 δίνει και την δυνατότητα να "ξυπνήσεις" το κινητό με double tap στα εικονίδια ειδοποιήσεων. Κάτι σαν Tap to Wake λειτουργία δηλαδή. Αν δεν κάνω λάθος, το original AOD του S7 δεν το έχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω εδώ ότι το AOD του S8 δίνει και την δυνατότητα να "ξυπνήσεις" το κινητό με double tap στα εικονίδια ειδοποιήσεων. Κάτι σαν Tap to Wake λειτουργία δηλαδή. Αν δεν κάνω λάθος, το original AOD του S7 δεν το έχει αυτό.

 

το έχει και το s7

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

το έχει και το s7

 

Τωρα που το εγραψες, το εψαξα και οντως, το εχει με την προϋποθεση, οτι υπαρχει καποια ειδοποιηση. Δεν αφηνει να το ξυπνησεις απλα με διπλο πατημα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτο το κανουν μονο τα lg κινητα.

 

Οσο αφορα αυτο που λετε με διπλο πατημα ανοιγει κατευθειαν την ειδοποιηση απο την οθονη κλειδωματος ισχυει ακομα και αν εχεις βαλει δακτυλικο αποτυπωμα?

Link to comment
Share on other sites

το έχει και το s7

 

Α ΟΚ δεν το θυμόμουν.

 

Αισθητικα ειναι κατε' εμε παντως πιο ωραιες οι επιλογες του S8 AOD.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχως αυτο το κανουν μονο τα lg κινητα.

 

Οσο αφορα αυτο που λετε με διπλο πατημα ανοιγει κατευθειαν την ειδοποιηση απο την οθονη κλειδωματος ισχυει ακομα και αν εχεις βαλει δακτυλικο αποτυπωμα?

 

Ζητάει ξεκλείδωμα.

Αλλιως θα υπήρχε κενό ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα χτες ενα samsung a5 18 φίλου.

Ενώ έχουμε και οι 2 nougat στο s7 μου εχει ακόμα το app drawer button ενώ στο δικό του όχι.

Βασικά στο a5 κάνεις swipe up και σου φέρνει όλα τα apps.

 

Ερχόμενος απο Iphone πάντα μου την έσπαγε το γραναζάκι apps που μου τρωγε μια θέση στο dock.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω και εγώ.

 

Κάτι έβλεπα στο internet μέσω advanced options και επιλογής galaxy labs, αλλά αυτά δεν υπάρχουν στην έκδοση του κινητού μου.

Επειδή έχει η γυναίκα μου το Α3 2017 , έχει τις ίδιες διαφορές που λες. Το πιο σημαντικό βέβαια δεν είναι τόσο αυτό με το app drawer (δε με απασχολεί και τόσο γιατί έχω Nova launcher), αλλά η δυνατότητα για να έχεις πολλαπλά ενεργά προφίλ σε Viber κλπ!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά το burn in ?αν το αφήσω έτσι και δεν το φτιάξω μπορεί να γίνει χειρότερο; επίσης είμαι μέσα στην εγγύηση όντως θα κάνουν αλλαγή οθόνης άμα το πάω Θεσσαλονίκη; ( μάλλον δεν διακρίνεται εδώ ίσως γιατί είναι σκριν σοτ )

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το burn in είναι θέμα hardware, οπότε προφανώς και δεν φαίνεται σε screenshot. Είτε βγάζεις φωτογραφία το κινητό για να το δει κάποιος εδώ και να σου πει, ή ακόμη καλύτερα, πας στο service και τους ρωτάς τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει η γυναίκα μου το Α3 2017 , έχει τις ίδιες διαφορές που λες. Το πιο σημαντικό βέβαια δεν είναι τόσο αυτό με το app drawer (δε με απασχολεί και τόσο γιατί έχω Nova launcher), αλλά η δυνατότητα για να έχεις πολλαπλά ενεργά προφίλ σε Viber κλπ!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το dual messenger όπως κ τα αυτοκόλλητα στη κάμερα ο launcher με swipe bixby θα έρθουν με την αναβάθμιση oreo

 

Στάλθηκε από το SM-G960N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το εγραψες, το εψαξα και οντως, το εχει με την προϋποθεση, οτι υπαρχει καποια ειδοποιηση. Δεν αφηνει να το ξυπνησεις απλα με διπλο πατημα.

 

σωστά έτσι παίζει

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...