Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

7 μηνών συσκευή και μου μένουν 2530 mha. Δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οταν καλω εναν αριθμο στο τηλεφωνο χιλιοστα του δευτερολεπου πριν κανει το πρωτο χτυπημα οτι καλει ακουγεται ενας ηχος σαν πληκτρολογιο..τι ειναι αυτο ξερει κανεις?2μερες που το χω ειναι σουπερ απλα μου εκανε εντυπωση αυτο .. Edited by aelaras1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ρυθμιση - αν δεν το θελεις, πηγαινεις στην εφαρμογη του τηλεφωνου, settings --> Call alerts --> Call connect tone (On / off)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το τσεκάρισμα της μπαταρίας μέσω ES File Explorer.

1509(*2)=3018mah (Nougat)

322 κύκλοι φόρτισης.

Είναι η δίκαρτη έκδοση και παίζω ~4SOT με Μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας On συνέχεια.

Εκεί έχω μόνο απενεργοποιημένο το Always On Display όλα τα άλλα On.

Tι λέτε να πάω για αντικατάσταση με το ευτελές 20€?

Έχει σημασία που είναι δίκαρτο (αγορασμένο 11/16)από eglobal.de?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δίκαρτη έκδοση και παίζω ~4SOT με Μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας On συνέχεια.

 

Καλησπέρα.

Αν καταλαβα καλα, το κινητο το χρησιμοποιεις έχοντάς το μονιμα στη Μετρια εξοικονόμηση ενεργειας...;

Η απλα εχεις δοκιμασει καποιες φορες και οταν το ειχες συνεχεια στη Μετρια εξοικονόμηση ενεργειας, εφτανες SOT ~4 ;

Link to comment
Share on other sites

Πω πω απαράδεκτος.. Έγραψα στο τοπικ του S7..

Παίδες έχω το S7 EDGE DUOS.

Παίρνω τα κουβαδακια μου κ πάω στην δίπλα παραλία.

 

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε εντελώς καινούργιο τηλέφωνο s7 (σήμερα το άνοιξα) μου έδειξε στο τσεκάρισμα της μπαταρίας μέσω ES File Explorer.

1471(*2)=2942mah (Nougat) και 0 κύκλους φόρτισης, είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Χθες καθώς περιεργαζόμουν το κινητό (2 εβδομάδων) λίγο πιο προσεχτικά, παρατήρησα οτι στο μέρος που είναι το flash, υπάρχει απο πανω κατι σαν μια μικρή ζελατίνα που φαίνεται σα να εχει λίγο αποκολληθεί σε μία γωνία. Αν δειτε τη φωτογραφία θα καταλάβετε.

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο κι αν θα πρεπει να με ανησυχεί;

 

s7flash.jpg

 

Ok ακυρο... προκειται για προστατευτικο που βγαινει... Χαχαχαχα :lol:

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε ξανά... Όταν γυρνάω από WiFi σε δεδομένα δεν λειτουργούν. Πρέπει να κάνω restart από το εικονίδιο ή να κάνω επανεκκίνηση το κινητό... Το έχετε συναντήσει;
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε ξανά... Όταν γυρνάω από WiFi σε δεδομένα δεν λειτουργούν. Πρέπει να κάνω restart από το εικονίδιο ή να κάνω επανεκκίνηση το κινητό... Το έχετε συναντήσει;
Οχι δε μου το έχει κάνει ποτέ. Παλιότερα ο συνδυασμός iPhone με Cosmote μου δημιουργούσε αυτό το θεμα, αλλά τελικά ήταν θέμα της cosmote που εδώ και ένα χρόνο το έχει λύσει

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε ξανά... Όταν γυρνάω από WiFi σε δεδομένα δεν λειτουργούν. Πρέπει να κάνω restart από το εικονίδιο ή να κάνω επανεκκίνηση το κινητό... Το έχετε συναντήσει;

 

Κι εμενα το κανει :) Το γυρναω σε airplane mode για 2-3 δευτερολεπτα και μετα τα δεδομενα λειτουργουν. Ελπιζω με το android 8 να λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το κανει :) Το γυρναω σε airplane mode για 2-3 δευτερολεπτα και μετα τα δεδομενα λειτουργουν. Ελπιζω με το android 8 να λυθει.

 

Τι rom έχεις; εγώ έχω της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάει να έχετε επιλεγμένο για σωστή λειτουργία της εναλλαγής των δεδομένων τη διατήρηση δεδομένων στις επιλογές προγραμματιστη. 1681376af7569044edc0edb9cfcc2ed9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το es file explorer, Πήγαινει εκει που λεει home και πάτα συσκευή. Μετά ακολούθησε αυτό το μονοπάτι

Sys -- class --- power supply --- battery

 

βρες το Fg_ fullcapnom και ανοιξε το σαν κείμενο με τον es file explorer . οτι σου δείξει, εαν εισαι σε νουγκατ κάντο επι 2 και αυτή ειναι η χωριτηκότητα που σου μένει

 

βρες το Fg_cycle , άνοιξέ το ομοίως με πριν και ότι γράφει είναι οι κύκλοι φόρτισης

 

Δε χρειαζεται να εισαι ροοτ

 

Δεν μας λέτε ρε παιδιά και τα λογικά όρια αυτών για να μην ανησυχούμε?....

ή να αρχίσουμε???

Καλή χρονιά σε όλους!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάει να έχετε επιλεγμένο για σωστή λειτουργία της εναλλαγής των δεδομένων τη διατήρηση δεδομένων στις επιλογές προγραμματιστη. 1681376af7569044edc0edb9cfcc2ed9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και από που τρώει ίντερνετ έτσι; είναι και τα δύο εικονίδια ενεργά μόνιμα. Μην πάθουμε καμιά νιλα και φάμε όλα τα δεδομένα σε μια μέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ένα βήμα πριν αγοράσω το galaxy S7. Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι γιατί δεν έχει δέκτη fm. Και τα περισσότερα smartphone γενικότερα. Δηλαδή ποιός το σκέφτηκε πως θα είναι σημαντικότερο να παίρνει τους παλμούς το κινητό απο το να έχει ράδιο. Για άλλους μπορεί να μην είναι σημαντικό αλλά για εμένα είναι.

Όσοι το έχετε ανακαλύψατε κάτι και αν δουλεύει τελικά το next radio ή υπάρχει τελικά μόνο σε snapdragon? Επίσης υπάρχουν κάποιες προεκτάσεις για fm, δοκίμασε κανένας και αν κάνουν δουλειά και κατα πόσο βολεύουν;

Edited by nekrosouvlaki
Link to comment
Share on other sites

Και από που τρώει ίντερνετ έτσι; είναι και τα δύο εικονίδια ενεργά μόνιμα. Μην πάθουμε καμιά νιλα και φάμε όλα τα δεδομένα σε μια μέρα
Από το Wi-Fi. Το έχω εδώ και 8 μήνες έτσι χωρίς θέματα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν 2 εβδομάδες, black Friday στο media markt, 379€, είμαι πολύ ικανοποιημένος, γρήγορο και πολύ καλή κάμερα..

 

To mediamarkt πουλάει Ελληνικής αντιπροσωπίας η ανατολικού μπλοκ όπως τα περισσότερα σκρουτζαδικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν 2 εβδομάδες, black Friday στο media markt, 379€, είμαι πολύ ικανοποιημένος, γρήγορο και πολύ καλή κάμερα..

 

To mediamarkt πουλάει Ελληνικής αντιπροσωπίας η ανατολικού μπλοκ όπως τα περισσότερα σκρουτζαδικα

Δεν ξέρω, ιταλικό είναι αυτό που έχω εγώ, όπως και μερικών παιδιών ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...