Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα με τα δεδομένα. Δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω των δεδομένων. Cosmote έχω. Πήρα και την εξυπηρέτηση και οι ρυθμίσεις είναι σωστές. Παίζει να έχει πρόβλημα το κινητό?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάνε ρυθμίσεις...Κάρτες σιμ και κινείται δίκτυα....gr cosmote....Ονόματα access point....Τώρα κοίτα να είναι επιλεγμένο το cosmote internet..... Δεξιά από αυτό έχει ένα βέλος,μπες μέσα και πάνε εκεί που λέει πρωτόκολλο APN και πρωτόκολλο περιαγωγής APN και βάλε και στα δύο την επιλογή που λέει ipv4/ipv6.....Μετά κάτω κάτω στην οθόνη γράφει περισσότερα πάτα και κάνε αποθήκευση και είσαι οκ....... Όλα αυτά με κλειστό wifi και κλειστά δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάνε ρυθμίσεις...Κάρτες σιμ και κινείται δίκτυα....gr cosmote....Ονόματα access point....Τώρα κοίτα να είναι επιλεγμένο το cosmote internet..... Δεξιά από αυτό έχει ένα βέλος,μπες μέσα και πάνε εκεί που λέει πρωτόκολλο APN και πρωτόκολλο περιαγωγής APN και βάλε και στα δύο την επιλογή που λέει ipv4/ipv6.....Μετά κάτω κάτω στην οθόνη γράφει περισσότερα πάτα και κάνε αποθήκευση και είσαι οκ....... Όλα αυτά με κλειστό wifi και κλειστά δεδομένα

 

Αν δε γίνει έτσι, μέσα στο access point κάτω κάτω λέει νέο APN πάτησε το βάλε εκεί που λέει Όνομα Cosmote internet και από κάτω που λέει ΑΡΝ βαλε internet στη συνέχεια αυτά με τα πρωτόκολλο που σου γράφω παραπάνω και αποθήκευση....

Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις...Κάρτες σιμ και κινείται δίκτυα....gr cosmote....Ονόματα access point....Τώρα κοίτα να είναι επιλεγμένο το cosmote internet..... Δεξιά από αυτό έχει ένα βέλος,μπες μέσα και πάνε εκεί που λέει πρωτόκολλο APN και πρωτόκολλο περιαγωγής APN και βάλε και στα δύο την επιλογή που λέει ipv4/ipv6.....Μετά κάτω κάτω στην οθόνη γράφει περισσότερα πάτα και κάνε αποθήκευση και είσαι οκ....... Όλα αυτά με κλειστό wifi και κλειστά δεδομένα

Τα ίδια θέματα έχω και εγω δεν είναι θέμα ρύθμισης νομίζω αλλά πιθανότατα κάποια σοβαρά bug όλα αυτά παρουσιάστηκαν με την έλευση της 8.2.1.0... επιπλέον ανοίγει η περιαγωγή δεδομένων και πετάει 1-2 μηνύματα σφάλματος ρύθμισης της περιαγωγής.

 

Δεν είναι τυχαίο που την μάζεψε πίσω και δίνει πάλι την 8.1.4.0, όπου σκέφτομαι να ξαναπεράσω... λίγο απαράδεκτη κατάσταση των κινέζων για τις ROM μιας ναυαρχίδας.

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πρωί πρωί η 8.2.2.0 και λύθηκε το πρόβλημα με το play store.

Οπότε είμαστε στο περίμενε οι υπόλοιποι.... τίποτα άλλο έφτιαξαν από αυτά που έχουν ακουστεί;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είμαστε στο περίμενε οι υπόλοιποι.... τίποτα άλλο έφτιαξαν από αυτά που έχουν ακουστεί;

Εγώ είχα το πρόβλημα του play store και το τηλέφωνο είχε γίνει πιο " βαρύ " μετά την αναβάθμιση . Δεν είχα lag αλλά αργούσε να εκτελέσει κάποιες εντολές. Σημειώνω ότι δεν είχα κάνει factory reset. Και τα δύο λυθηκαν.

 

Τώρα κάποια άλλα προβλήματα που είχα διαβάσει για wifi,gps και δεδομενα δεν μου είχαν προκύψει . Κρατάω μία μικρή επιφύλαξη για το gps γιατί δεν το είχα δουλέψει εντατικά την προηγούμενη βδομάδα που είχα την 8.2.1.0.

 

Πάντως από το πρωί που την έκανα όλα δουλεύουν άψογα . Αν προκύψει οτιδήποτε θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

8.2.2.0 ανεπίσημες ρομ ξεφτίλα η global εχει αρχίσει ενα πολυ περίεργο παιχνίδι κ με άλλες συσκευές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η 8.2.2.0, ΟΤΑ.

Δεν είχα βέβαια πρόβλημα με το Play store.

Γενικά έχει στρώσει και η 8.2 και είναι πλέον αρκετά καλή! (έχω κάνει factory reset)

Παίρνω πίσω τα αρχικώς κακά μου λόγια :-)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η 8.2.2.0, ΟΤΑ.

Δεν είχα βέβαια πρόβλημα με το Play store.

Γενικά έχει στρώσει και η 8.2 και είναι πλέον αρκετά καλή! (έχω κάνει factory reset)

Παίρνω πίσω τα αρχικώς κακά μου λόγια :-)

Μου ήρθε και μένα OTA... φαίνεται να περιορίζονται κάποια σφάλματα της ρομ... το θέμα με την περιαγωγή δεμένων που πετάει ως σφάλμα οταν ανοίγω τα data πάντως παραμένει.

 

Σκέφτομαι και ένα factory reset αλλά δεν ξέρω τι θα επηρεάσει και βαριέμαι ξανά το σετάρισμα...

================================

Edit

Για όποιον έχει θέμα με τα δεδομένα.

Εκανα μια διαγραφή τα "παλιά" APN και μια επαναφορά και φαίνεται ότι πάει καλά, μέχρι τώρα δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί το σφάλμα...

 

Η V8.2.2.0.NAAMIEB δείχνει να πηγαίνει πολύ καλύτερα... αξίζει να αναβαθμίσετε πια το κινητό σας... είναι διαθέσιμη για κατέβασμα.

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να πάρω το mi5 αλλά δε γνωρίζω από rom. Βρήκα ένα με stable rom και ένα χωρίς. Είναι εύκολη διαδικασία; θα έχω θέματα με δεδομένα wifi και άλλα
Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό που έχει Official είτε Stable είτε developer.

Η διαδικασία είναι εύκολη αρκεί να ακολουθήσεις σωστά τα βήματα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά επειδή θέλω να το αγοράσω και εγώ μπορείτε να μου πείτε συνοπτικά τι πρέπει να προσέξω γιατί βλέπω διάφορες εκδόσεις και έχω μπερδευτεί λίγο. Και αν έχετε κάποιο κατάστημα να προτείνετε (Κινα).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχε στα υπόψιν ότι πλέον στα τελωνεία γίνονται εκτεταμένοι έλεγχοι όσον αφορά τις εισαγωγές προϊόντων από χώρες εκτός Ευρώπης και ειδικά από Κίνα κάτι που σημαίνει ότι το κόστος με τους φόρους και τους τελωνειακούς δασμούς ανεβαίνει ασύμφορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχε στα υπόψιν ότι πλέον στα τελωνεία γίνονται εκτεταμένοι έλεγχοι όσον αφορά τις εισαγωγές προϊόντων από χώρες εκτός Ευρώπης και ειδικά από Κίνα κάτι που σημαίνει ότι το κόστος με τους φόρους και τους τελωνειακούς δασμούς ανεβαίνει ασύμφορα.

Μάλιστα... σε ένα ποσοστό αποστολών πόσα πια ότι ελέγχονται είναι το ερώτημα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... σε ένα ποσοστό αποστολών πόσα πια ότι ελέγχονται είναι το ερώτημα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το μοντελο xiaomi redmi note 3 pro 32gb και σκεφτομαι να παω στο xiaomi MI5 αξιζει να παω η να παραμεινω σε αυτο ??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το μοντελο xiaomi redmi note 3 pro 32gb και σκεφτομαι να παω στο xiaomi MI5 αξιζει να παω η να παραμεινω σε αυτο ??

 

Εξαρταται τι θες εσυ... Αν θες κατι ποιο γρηγορο και ποιο μαζεμενο λιγο ποιο μικρο δηλαδη πας στο mi5 αφοβα !! Αναλογα τηα αναγκες σου δηλαδη !!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συντροφοι εχω παραλάβει εδώ και 3 μερες το mi5 miui 8.1 stable MAAMIDI!!! Επειδή όμως στα sms εχει μεχρι 70 εβαλα την εφαρμογή handcent! Μερικές φορές όμως χάνω sms που μου στέλνουν ενώ τους ερχεται και αναφορά οτι παραδοθηκαν!!! Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Το έχει αντιμετωπίσει κανείς??? (δίκτυο wind). Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Επειδη είμαι καινούριος με τα Xiaomi και δεν γνωρίζω καλα.αυτη η ρομ ειναι εντάξει:MIUI 8 Global 7. 4.14|BETA.Η πρέπει να αλλάξω;Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Συντροφοι εχω παραλάβει εδώ και 3 μερες το mi5 miui 8.1 stable MAAMIDI!!! Επειδή όμως στα sms εχει μεχρι 70 εβαλα την εφαρμογή handcent! Μερικές φορές όμως χάνω sms που μου στέλνουν ενώ τους ερχεται και αναφορά οτι παραδοθηκαν!!! Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Το έχει αντιμετωπίσει κανείς??? (δίκτυο wind). Ευχαριστώ πολύ!!!

Για δες στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχει διακόπτη για 160 χαρακτήρες? Μιλάω για τη στοκ εφαρμογή.

Οι official developer από xiaomi.eu και οι ελληνικές πάντως έχουν αυτή τη ρύθμιση εδώ και λίγο καιρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σας παιδιά!Επειδη είμαι καινούριος με τα Xiaomi και δεν γνωρίζω καλα.αυτη η ρομ ειναι εντάξει:MIUI 8 Global 7. 4.14|BETA.Η πρέπει να αλλάξω;Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Αυτή είναι η τελευταία Official developer.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μινωταυρε ευχαριστώ για την απάντηση!!! Δηλαδή προτείνεις να αλλάξω λειτουργικό;;; Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί στα handcent μερικές φορές τα στέλνει μία χαρά κ μερικά μηνύματα χάνονται στο υπερπέραν-χαχαχα!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μινωταυρε ευχαριστώ για την απάντηση!!! Δηλαδή προτείνεις να αλλάξω λειτουργικό;;; Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί στα handcent μερικές φορές τα στέλνει μία χαρά κ μερικά μηνύματα χάνονται στο υπερπέραν-χαχαχα!!!

 

Γιατι όχι μια χαρά δουλεύει η τελευταία dev ελληνική. Δεν έχει κανένα θέμα δηλαδή δεν έχω βρει ακόμα κάτι.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...