Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα είμαι με gtv 8.0 8.0.12.0 από miui.gr θέλω να πάρω backup την rom μέσα από το TWRP δεν μου κάνει αναγνώριση το otg usb με αποτέλεσμα να μην παίρνει backup που κάνω λάθος. Δοκίμασα και mount δεν αφήνει να το κάνω κλικ. Το usb δοκίμασα και με Fat32 και NTFS.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις usb otg καλώδιο type c ή του βάζεις ανταπτορα?

 

Καλώδιο usb otg type c το οποίο δουλεύει γιατί το δοκίμασα στο xiaomi γράφει και διαγράφει αρχεία κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να δοκίμαζες να αλλάξεις TWRP. Σε εμένα δουλεύει κανονικά το otg με το τελευταίο TWRP https://dl.twrp.me/gemini/

Αλλά και με το zcx που είχα πριν

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να δοκίμαζες να αλλάξεις TWRP. Σε εμένα δουλεύει κανονικά το otg με το τελευταίο TWRP https://dl.twrp.me/gemini/

Αλλά και με το zcx που είχα πριν

 

Το περνάω με Flash από ADB ή μέσα από το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θέλεις. Εγώ το πέρασα μέσω Flashify από playstore

Ευχαριστώ ήθελε αλλαγή το TWRP. Τώρα διαβάζει κανονικά το usb otg.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ετοιμάζομαι να αγοράσω το Mi5 και έχω πελαγωσει λίγο με τις εκδόσεις. Ποια να προτιμήσω σε RAM; Ο εσωτερικός δεν είναι θέμα.

 

Επίσης, από που για να μη μπλέξω με τελωνεία όπως διαβαζω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ετοιμάζομαι να αγοράσω το Mi5 και έχω πελαγωσει λίγο με τις εκδόσεις. Ποια να προτιμήσω σε RAM; Ο εσωτερικός δεν είναι θέμα.

Πάρε απευθείας με global rom... μαύρο πάντως δύσκολα θα βρεις.

Επίσης, από που για να μη μπλέξω με τελωνεία όπως διαβαζω;

Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος αν ψωνίζεις εκτός ΕΕ.

 

Ενημερωτικά πάντως σε λίγο καιρό βγαίνει και το ΜΙ6 αν και στην αρχή θα έχει κανένα 400άρι.

Link to comment
Share on other sites

Global 8.1.4.0 είχα περασμένη και έρχεται 8.2.1.0 ΝΑΑΜΙΕΒ

κάνουν δοκιμές κ στις stable τι να πω... ακομα δεν την ανεβασαν στο σαιτ κ την δίνουν Ota σε συγκεκριμένα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε απευθείας με global rom... μαύρο πάντως δύσκολα θα βρεις.

 

Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος αν ψωνίζεις εκτός ΕΕ.

 

Ενημερωτικά πάντως σε λίγο καιρό βγαίνει και το ΜΙ6 αν και στην αρχή θα έχει κανένα 400άρι.

 

Το χρώμα δεν ειναι προβλημα. Η ram ομως ναι, φοβαμαι κοληματα κλπ . Το mi6 αργει και θελω κατι οικονομικο σχετικα. Gobal οταν λες; Ξεχωριζει καπος; Καποιο μαγαζι με καλες αξιολογισεις για εμπιστοσινη;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο τσακ είμαι για να ρίξω order για το mi5 3/64. Το mi6 ξέρουμε πότε περίπου θα βγει και σε τι τιμές;

Μέχρι 300 ευρώ μαξ δίνω για τηλέφωνο πλέον ( 240 βρίσκω το mi5 3/64 από Ευρώπη )

Η χρήση που κάνω με το κινητό συνήθως είναι: ταινίες σειρές κατά 60% και το υπόλοιπο σερφάρισμα. Παιχνίδια άντε κανα heartstone να παίξω. Φωτογραφίες πολύ σπάνια έως καθόλου.

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Το mi6 θα παρουσιαστεί κάπου τον Απρίλιο όπως έχουν πει. Μέχρι να είναι διαθέσιμο να το πάρεις από Ευρώπη καλό καλοκαίρι.

Το mi5 το έχεις βρει σε καλή τιμή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο τσακ είμαι για να ρίξω order για το mi5 3/64. Το mi6 ξέρουμε πότε περίπου θα βγει και σε τι τιμές;

Μέχρι 300 ευρώ μαξ δίνω για τηλέφωνο πλέον ( 240 βρίσκω το mi5 3/64 από Ευρώπη )

Η χρήση που κάνω με το κινητό συνήθως είναι: ταινίες σειρές κατά 60% και το υπόλοιπο σερφάρισμα. Παιχνίδια άντε κανα heartstone να παίξω. Φωτογραφίες πολύ σπάνια έως καθόλου.

Σύμφωνα με τη χρήση που κάνεις το mi5 είναι too much. Καλύτερα να κοίταζες σε κάτι όπως redmi note 4 ή ακόμα και mi max. Μεγάλες και καλές οθόνες (5.5 και 6.4 αντίστοιχα) για να ευχαριστιεσαι τις ταινίες σου αλλά και το σερφαρισμα και αρκετά ικανοί επεξεργαστές και κάρτες γραφικών για παιχνίδια.

Αν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος και δεν θέλεις τόσες ιντσες πάρε το redmi 4 που είναι 5αρι.

Παραλίγο να το ξεχάσω οι μπαταρίες όσον σου πρότεινα είναι θηρία και θα σε καλύπτουν άνετα για 2 μέρες.

Το mi5 είναι υπερβολή για τις ανάγκες σου και θα πάει χαμένο (από θέμα κόστους-αποδοσης).

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi5 αν βλέπεις ταινίες ξέχασε το, πάρε κάποιο με ποιο μεγάλη μπαταρία και οθόνη.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι θα είναι καλύτερα με 5.5+ απλά θέλω να μπορεί να μπει και άνετα στη τσέπη. Είχα το LG G2 και ήταν οριακά ανετο στη τσέπη. Με βόλευε ντάξει για θέαση ταινιών παρόλο που είχε 5.2 ιντσών οθόνη ( 5.15 το mi5 ).

Επίσης κάτι άλλο γίνεται να συνδεθεί το mi5 σε monitor υπολογιστή;

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έβγαλε την 8.2.1.0 global stable χθες και έκανα αναβάθμιση. Δοκίμασε να αλλάξεις το region σε Ινδία γιατί συνήθως περνουν πρώτοι τις αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έβγαλε την 8.2.1.0 global stable χθες και έκανα αναβάθμιση. Δοκίμασε να αλλάξεις το region σε Ινδία γιατί συνήθως περνουν πρώτοι τις αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πως πάει με την nougat φιλε?? εχεις κάποιο θέμα??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα καμία σοβαρή αλλαγή μεταξύ μας. Παίζει να είναι λίγο καλύτερη η μπαταρία αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα, μπορεί να είναι και η ιδέα μου.

Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι έχει βελτιωθεί αρκετά η αυτόματη φωτεινότητα. Αλλάζει πολύ πιο γρήγορα από πρίν και ρίχνει πολύ χαμηλότερα όταν είσαι σε σκοτεινό χώρο.

Επίσης πλέον στον καιρό εκεί που στα ελληνικά το clear το μεταφραζαν εκκαθάριση και γελαγα επιτέλους το διόρθωσαν σε καθαρός.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...