Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά είναι τα πράγματα κάποια στέλνονται από Hong Kong κάποια από Ισπανία σε άλλη έχει μαζί θήκη και προστασία οθόνης, γιαυτό και οι διαφορές τιμές.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει κάποιος που να είναι σε global developer να κάνει ένα report στην μπαταρία σε σχέση με την global stable;

Αντίστοιχα, η ελληνική vs global stable πώς είναι από πλευράς μπαταρίας;

 

(Όπως καταλάβατε, ψάχνομαι με την μπαταρία :))

Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταια Ελληνική θεωρω οτι με βγαζει ανετα πάνω από 5 ωρες με φουλ φορτιση

Η χρηση που κάνω ειναι

-Πολυ browsing με wifi

-Λιγες φορές ανοιγω δεδομένα οταν δεν εχω wifi

-Καθολου παιχνιδια

-Ομιλία περιπου 15 λεπτα

-Φωτεινότητα οσο χρειάζεται.

 

Τωρα αν θες τη γνώμη μου καλύτερα να δοκιμάσεις και μόνος σου γιατι ο κεθένας κάνει αλλη χρήση στο κινητο του

 

5Oyc502cgflkbB6VI3Cj1a8xrV5aBaj977aNsTJA8S4QUNdY5Kdlz-rF8pp5qxIZun0DCf_lO1rh-bWiOWyxBrM7-d3ijcD_M_goR5HYR0-31PSPceMJxFerMCQ8w4VPR_66ay3RN8OimLae7rIShR8OPD-5mnWoYZLyaWfbKkp5g-T4zyCSXoKOvX5olJXKZyJtREGxJ-pIJCleLUarPQnZQKC1LpFEPpNVUGyTl3kzkmV7bkXREK591iPgJMYTDyQlMoWG8ZilxnVBpvU3ZUp8lIkiDYo2MKbsKP0xlGD8DPPt38y5kS6Nw8d15C6nxI2NgYSpGNrvMro-MkKBMp_V5by1o4Al3XWERqL3bB1jmGqR7oSTrI-CnNvWR3bjshCwnWIc-prT-zciuWa_3xGlj36XYxzkHadjqrwRJoOuy_hmlq44wR_hO0w3cBWWPOS3nG-nHdSE8rY1RAzhVr84IJd377x-e0ixwfIsXTiW4FhOccgvRv4f-ALJr3MQbPxcyQ1Ow3eMWpK7imIE1wD8PVA7V7WiIOJBXc_KNg5-9iBb740pSenRhLba-uH2koopGe28G1kEwHCkDSNFYguOS7VbVwHavNNp7ueyoAv7pxVj=w439-h780-no

 

ptGnziO3A4JfiWJPMOMQd2NVi4ABjPVEw23y8gOCYAMM4b17CvTAkyhv4p_Pu34meeLoZoacNa2393RBoVMMxhvCro5rVWOx7rh00XFEGuQDxn6O5WIxKGRkgL8HqqRIfPizlmyUYzpYxatuG_gf-H77TaYVDVtnTH-7ZD_A0myCxI9FuBew5F3Xc8GfoXCv_vtOj1k9Et_LpRUYnAZqHqqTXIWbqAs6BGrPX0ysNcDAAIdbANdQ4ZiSb6LOWIwhDEDSd2KscdghJ35tKqPOwpG1t9BuSRG0OfsxYxnwnxLjYT1xXaYbO61y1LQ88xw1WDsIKlUBSi-G1RZaLYk_aKP2xV6zTdZSmGPN5eDaxZj_QJgDXtcImq8SJXQbv98UirvO9neSiEA_m7kb501jqQ1jd6qYiEJsqEly-raIIhs34q9jId7Yf6PJ5lIxOfNCYSbjy53M4Nam2vlqMSLUOnPfvYVmVPcJhQI3XYT95SEgalhNRMJlTgIEub-PkgUbtqsiXOnrqECGQk-83Nf7zUfl0hV1TMP1ODzgr2ykaC74jeZPDJUJ8foGQHiXZI6h9BMXbdpAUgP_tq3hCsXiMjCVzGtvSgAQaqVWEyEnjHTMCUEs=w439-h780-no

 

LLyCksi7urytacHcuglFf0pz_pK_6SV8pqjbOV3ZmYULV8wX1k_zc16bnZ8FONpMUGI-VGRrsKsJnTJuwgr1nY46KTL_NBtEa98CqxY3_9yaN_IsNpLzCX5UFS2pbY73w289LuAKI5EwvVqToLpHmubHXCqvLnHlpvqhs-x1P-0yNjlOGxr-PlitZmWQg73OBMRmSVYVrs2YSFfWAFIC7A59b76zw4DVtP38wrnuvakit4RcJ7yBOZ1wNAyvbiiJFvGyc4jPTGviVxoNN4jMJb_VhhE16AvRjzOu9abWXp-OLr4_mUo_7XGUumCl1UFl8Sny6bPh2KYcj98ZcscEdQIM0y4_zlZ-de_XZebXN_QcTOZZ5tkU9WooGDz7DRq5voyzQex3tPbY6v1gsHSfdXUJC-5wgOCIgeTPOQ0FtARRFjpce4IgbzPFp0cyw-XqKv6aQ7_1a_mXWjO5qKqjFsDJ7Tfdjjqk2-G9xhpXIx7PuhVz3OWXbvVqvka9I2Bngzq_iPKfboL83VWxNlSctYSP7Mh3U0eMThwDrngkUfoAzk77gsGoEhs-dvmiqEifebwxO_mCB1cCEBQFxWRJl6vp4QPF227JZA7V_uS1h_k8TEB7rDHx=w439-h780-no

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

(Δε φαίνονται οι εικόνες σου)

Η χρήση που κάνει ο καθένας είναι ίδια μόνο με τον εαυτό του :)

Γι αυτό ρώτησα για τις άλλες σε σχέση με global: με ενδιαφέρει η διαφορά σε "αίσθηση" μπαταρίας (δλδ διαφορά μπαταρίας με παρόμοια χρήση στον ίδιο χρήστη), όχι τα απόλυτα νούμερα!

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής 2 πράγματα -αν και έχουν αναφερθεί- για σιγουριά πριν προβώ στην αγορά. Με τα δίκτυα της Ελλάδας έχει κάποιο πρόβλημα? Επίσης από φωτογραφίες και video πως πάει (γιατί έχω διαβάσει και εδώ μέσαα αλλά και αλλού πολλές αντικρουόμενες απόψεις). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής 2 πράγματα -αν και έχουν αναφερθεί- για σιγουριά πριν προβώ στην αγορά. Με τα δίκτυα της Ελλάδας έχει κάποιο πρόβλημα? Επίσης από φωτογραφίες και video πως πάει (γιατί έχω διαβάσει και εδώ μέσαα αλλά και αλλού πολλές αντικρουόμενες απόψεις). Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. Το κινητό σαν σύνολο είναι πολύ καλό. Όμορφο γρήγορο ελαφρύ. Με τα δίκτυα όλα μια χαρά όσο για της φωτογραφίες έχει μια σχετικά καλή κάμερα. Το βράδυ ίσως λίγο δυσκολεύει αλλά όχι ιδιαίτερα. Αν θες πολύ καλές φώτο στυλ s7 τότε δεν θα σου κάνει.. Ανάλογα τι θες εσύ.. Για μένα ειδικά στην μέρα είναι καλές. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό σαν σύνολο είναι πολύ καλό. Όμορφο γρήγορο ελαφρύ. Με τα δίκτυα όλα μια χαρά όσο για της φωτογραφίες έχει μια σχετικά καλή κάμερα. Το βράδυ ίσως λίγο δυσκολεύει αλλά όχι ιδιαίτερα. Αν θες πολύ καλές φώτο στυλ s7 τότε δεν θα σου κάνει.. Ανάλογα τι θες εσύ.. Για μένα ειδικά στην μέρα είναι καλές. ;)

 

Έχω μια σχετική τρέλα με φωτογραφίες αλλά από την άλλη βαρέθηκα το g5. Οπότε αφού με δίκτυα δεν παίζει πρόβλημα προχωράω άφοβα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα είναι ή μπάντα 20 4g που χρησιμοποιει ή wind

 

Ευτυχώς έφυγα από wind λόγω πολλών προβλημάτων δικτύου :) Αλλά αφού ξέρει η xiaomi ότι και στο εξωτερικό πουλάει τρελά, τόσο δύσκολο να την συμπεριλάβει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής 2 πράγματα -αν και έχουν αναφερθεί- για σιγουριά πριν προβώ στην αγορά. Με τα δίκτυα της Ελλάδας έχει κάποιο πρόβλημα? Επίσης από φωτογραφίες και video πως πάει (γιατί έχω διαβάσει και εδώ μέσαα αλλά και αλλού πολλές αντικρουόμενες απόψεις). Ευχαριστώ.

Προχώρα άφοβα. Επειδή αναφέρθηκε και ο zerv5800 στο galaxy s7 μπορώ να σου πω ότι με καλό φωτισμό είναι ισάξιο και τολμώ να πω και καλύτερο σε συγκεκριμένα θέματα (φύση, φύλλα, δέντρα κτλ).

Με κακό φωτισμό είναι αρκετά κατώτερο βέβαια.

Σαν συσκευή γενικά είναι κόσμημα και με αρκετά καλή μπαταρία (ανάλογα του μεγέθους και της απόδοσης βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε και την snapdragon camera v3 που έχει αναφερθεί στο xiaomi-miui.gr, κάνει πολύ καλύτερη την κάμερα +ότι έχει και selfie φλας

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε και την snapdragon camera v3 που έχει αναφερθεί στο xiaomi-miui.gr, κάνει πολύ καλύτερη την κάμερα +ότι έχει και selfie φλας

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πού θα την βρούμε για το mi5 και πώς θα την εγκαταστήσουμε; Δώσε τα φώτα σου...Γιατί δεν είμαστε σχετικοί σε τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έφυγα από wind λόγω πολλών προβλημάτων δικτύου :) Αλλά αφού ξέρει η xiaomi ότι και στο εξωτερικό πουλάει τρελά, τόσο δύσκολο να την συμπεριλάβει?

Σταδιακά θα πάρουν όλες οι εταιρίες μπάντα στα 800, από ότι ακούγεται...

Πάντως εγώ δεν έχω θέμα 4G σε μικρό αστικό κέντρο της επαρχίας με wind...

 

Παιδιά δοκιμάστε και την snapdragon camera v3 που έχει αναφερθεί στο xiaomi-miui.gr, κάνει πολύ καλύτερη την κάμερα +ότι έχει και selfie φλας

Στο store δεν υπάρχει;

 

---------

Ασχετο αλλα γνωρίζει κανείς το λόγο που δεν έρχεται OTA η 8.1.4.0???

Link to comment
Share on other sites

σε μαυρο χρωμα υπαρχει πουθενα;

το vickmall ειπε οτι δε θα το ξαναφερει σε μαυρο.

στο σκρουτζ δεν υπαρχει επισης σε μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

@kirsiakosk

Γύρνα την περιοχή σε Ινδία και θα έρθει η ΟΤΑ....Κάνε την αναβάθμιση και βάλτο πάλι Ελλάδα.

Την κατέβασα ολόκληρη και εκανα χειροκίνητο upadate, απλά ρώτησα από περιέργεια ποιος είναι ο λόγος μη λειτουργίας του ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν αυτή η ρομ είναι πειραγμένη και εάν υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθήσω για να περάσω κάποια official έστω και χωρίς ελληνικά. Edited by konos44
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μαϊμού δεν γίνεται ξεκίνησε διάβασμα για άμεση αλλαγή πριν αρχίσουν τα προβλήματα, μπες στην κοινότητα μας έχει τα πάντα με αναλυτικές οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε global stable να έχεις ελληνικά και playstore και ota update.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας ποτέ θα πάρουμε OTA 8,2;;;

λογικά σε λίγες μέρες φίλε υπομονή κ έρχεται η νουγκατ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δει και εγώ αυτήν την προσφορά αλλά λόγο τελωνείου δεν προχώρησα, πλήρωσες τίποτα παραπάνω;;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...