Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα θέμα με το mi 5 μου. Χθες το αναβάθμισα σε 8.2.1.0 stable και πλέον δε μπορώ να συνδεθώ με δεδομένα κινητής (από την αναβάθμιση και μετά). Αρχικά είχα miui 7 με ελληνικά από το gearbest. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και πώς μπορώ να το διορθώσω;; Επίσης σε αυτή την rom υπάρχει δυνατότητα ελληνικής γλώσσας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσθήκη στο προηγούμενο: Μου βγάζει mi message your sim card is not activated.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η 8.2 έχει σίγουρα ελληνική γλώσσα, εσύ ποια έβαλες;; China ή global ;; ανέβασε το about phone να δούμε,.

Αν έχεις cosmote ξανά πέρασε το apn για το ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν έβαλες china stable δε θα είχες και playstore. Αν έβαλες Global stable ψάξε στις γλώσσες, είναι μέσα τα ελληνικά.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η 8.2 έχει σίγουρα ελληνική γλώσσα, εσύ ποια έβαλες;; China ή global ;; ανέβασε το about phone να δούμε,.

Αν έχεις cosmote ξανά πέρασε το apn για το ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

 

Νομίζω china είναι και την πέρασε αυτόματα, χωρίς να επιλέξω εγώ κάτι. Εγώ το συνέδεσα με το pc suite ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/

 

Cosmote έχω, το apn πώς το περνώ ξανά; Γιατί νομίζω το έκανα κι αυτό χωρίς όμως αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω στα χερια μου 3 μερες το mi5 μπορει να μου πει καποιος γιατι ενω το βραδυ οταν πεφτω για υπνο και φορτιζω το κινητο οταν ξυπναω το πρωι μου λεει 99% και οχι 100% ?
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτές έχω κι εγώ. Μόνο που αντί για cosmote wireless internet είχα cosmote internet. Το άλλαξα μήπως και, αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα language settings έχω μόνο αγγλικά και κινέζικα. Ωστόσο, έχω play store..

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε του την global, apn φτιάξε καινούργιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε του την global, apn φτιάξε καινούργιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις μήπως διαθέσιμο κάποιο link για την global;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές έχω κι εγώ. Μόνο που αντί για cosmote wireless internet είχα cosmote internet. Το άλλαξα μήπως και, αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα language settings έχω μόνο αγγλικά και κινέζικα. Ωστόσο, έχω play store..

 

Το αλλαξες αλλα πατησες κατω κατω εκει που λεει αποθηκευση? Αλλιως παρε τηλεφωνο cosmote να στο ενεργοποιήσουν. Στέλνεις και μήνυμα στην cosmotε για να σου στειλουν τις ρυθμισεις αλλά δεν το θυμαμαι τώρα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις μερικά ποστ ποιο πίσω έχει βάλει κάποιος λινκ

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε του την global, apn φτιάξε καινούργιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπαθώ να του περάσω την global που αναφέρεται παραπάνω, αλλά με τον οδηγό του προηγούμενου post μου δεν τα καταφέρνω.. Υπάρχει μήπως κάποιος οδηγός για μετάβαση από Official σε Global; Φοβάμαι μήπως το brickάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς αν μπορω να περασω την. 8.2.1.0 απο την εφαρμογή αναβάθμιση του τηλεφώνου. εχω την 8.1.4.0. Και πώς είναι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς αν μπορω να περασω την. 8.2.1.0 απο την εφαρμογή αναβάθμιση του τηλεφώνου. εχω την 8.1.4.0. Και πώς είναι. Ευχαριστώ

Εμένα που μου ήρθε OTA (τυχαία) από τους πρώτους. Θα σου έλεγα να περιμένεις να βγει κάτι επίσημα, έχει κάποια θεματάκια με bugs δεν νομίζω ότι είναι και κάτι συγκλονιστικό η αναβάθμιση για το μέσο χρήστη, πλην της μάλλον καλύτερης διαχείρισης μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου ήρθε OTA (τυχαία) από τους πρώτους. Θα σου έλεγα να περιμένεις να βγει κάτι επίσημα, έχει κάποια θεματάκια με bugs δεν νομίζω ότι είναι και κάτι συγκλονιστικό η αναβάθμιση για το μέσο χρήστη, πλην της μάλλον καλύτερης διαχείρισης μπαταρίας.

 

Ευχαριστώ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρωινό επίσημο ΟΤΑ update απο global!! παμε γερά!! 473431fc4c2a69da64c85c1a650e50cb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ψαχνω να αγορασω το 32 η το 64 σε μαυρο χρωμα και δε βρισκω πουθενα.Ουτε Ελλαδα ουτε καταστηματα εξωτερικου.Μονο ασπρα χρυσα και purple.Ξερει κανεις αν εχει σταματησει η παραγωγη Mi5 γενικα και οτι βρισκω ειναι τα τελευταια κομματια ή θα ανατροφοδοτηθει παλι?Με το Mi6 προ των πυλων και την παρουσια του Mi5S μηπως το παρατησαν?Ουτε μεταχειρισμενο δε βρισκεις πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε η νεα ελληνικη dev ρομ η 7.3.30 και την κατεβαζω για να δω τι ψαρια ποιανει !!! Για να δουμε !!! Παντως διαβαζω οτι μαλλον εφτιαξανα αυτα τα αθλια λευκα εικονιδια... Για να δουμε !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρίσκω την ελληνική ρομ συνήθως αργά Παρασκευής προς Σάββατο την βγάζουν τα παιδιά.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως είσαι vip και σου έρχεται πρώτα;;

 

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρίσκω την ελληνική ρομ συνήθως αργά Παρασκευής προς Σάββατο την βγάζουν τα παιδιά.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως είσαι vip και σου έρχεται πρώτα;;

 

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

 

Ναι ειμαι vip τωρα την βαζω στο κινητο ... Την προηγουμενη δεν την εβαλα καθολου ειχε πολλα θεματα η 7.3.23 ... Ελπιζω αυτη να ειναι καλυτερη..!!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι vip τωρα την βαζω στο κινητο ... Την προηγουμενη δεν την εβαλα καθολου ειχε πολλα θεματα η 7.3.23 ... Ελπιζω αυτη να ειναι καλυτερη..!!! ;);)

 

Αν μπορείς πες δυο λόγια για τη νέα ρομ

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πάει αισθητά χειρότερα η συσκευή μετά την αναβάθμιση. Σπασίματα, καθυστερήσεις κτλ.

Έκανα και factory reset και πάλι τα ίδια..

 

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να πάω σε RR.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...