Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρία σίγουρα είναι αρκετά καλύτερη, σπασίματα κλπ δεν έχω δει αλλά καθαρίζω συχνά την μνήμη από το αριστερό πλήκτρο ενώ έχω το miui opt κλειστό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάλι νομίζω οτί τρώει πολυ πιο γρήγορα την μπαταρία...Κανείς αλλος?

 

Ναι, εγώ! :-D

Edited by happydonnut
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία σίγουρα είναι αρκετά καλύτερη, σπασίματα κλπ δεν έχω δει αλλά καθαρίζω συχνά την μνήμη από το αριστερό πλήκτρο ενώ έχω το miui opt κλειστό

Τι είναι το miui opt καί πως ανοιγοκλείνει????Έχω global stable...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μετά από 4 μέρες χρήσης έπειτα από το ota update της προηγούμενης Παρασκευής έχω να πω τα εξής:

Μέχρι την Κυριακή είχα το γνωστό θέμα με το playstore το οποίο έλεγε "αναμονή για wifi" και κολλούσαν όλα facebook, messenger κα.

Το μόνο θετικό ήταν η μπαταρία και η λειτουργία της αυτόματης φωτεινότητας .

Επίσης πλέον κάνει λήψη βίντεο σε αργή κίνηση και σε fhd και σε 4κ.

 

Την Κυριακή το έκανα factory reset.

Μπορώ να πω ότι τα κολλήματα έστρωσαν αλλά δημιουργήθηκαν αλλά θέματα.

Το gps δεν κλειδώνει καλά, με βγάζει σε παραδρομους ενώ ειμαι σε κεντρικό.

Το wifi είναι ασθενέστερο πλέον δεν πιάνει στο μπαλκόνι όπου δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Μία στις 20-30 φορές όταν ξεκλειδωνω με αποτύπωμα δεν ανάβει το φως της οθόνης ενώ ακούγεται ο ήχος.

Θα κάνω άλλη μία προσπάθεια να την περάσω μέσω miflash.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 2017 τα update του mi5 είναι ένα βήμα εμπρός δύο πίσω. Ευτυχώς σε λίγο οι aosp θα είναι τέλειες και θα έχουμε την επιλογή να πάμε εκεί άφοβα αν στραβώσει πολύ το πράμα

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία developer από xiaomi.eu δεν έχω κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

Μάλλον τα κάνανε λίγο θάλασσα με την τελευταία Official.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

γενικά τα έχουν κάνει θάλασσα σε πολλές συσκευές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το miui opt καί πως ανοιγοκλείνει????Έχω global stable...

 

 

Εδώ είσαι

 

εγώ με OTA την πέρασα , έχω όμως το mem opt mid

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία developer μπορείτε να άλλαξε μετά από πόση ώρα αδράνειας θα κλείνει η οθόνη ? Εμένα ότι και να επιλέξω το κουμπί παραμένει cancel και δεν παίρνει την αλλαγή

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω και εγω το γνωστο θεμα δεν μπορω να ανανεωσω να κανω ενημερωση της εφαρμογες απο το playstore !!!

Βρήκε κάποιος λυση ?? :wacko::wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω και εγω το γνωστο θεμα δεν μπορω να ανανεωσω να κανω ενημερωση της εφαρμογες απο το playstore !!!

Βρήκε κάποιος λυση ?? :wacko::wacko:

 

Ακολούθησε με απόλυτη σειρά τα παρακάτω και θα είσαι κομπλέ....http://en.miui.com/thread-560832-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε με απόλυτη σειρά τα παρακάτω και θα είσαι κομπλέ....http://en.miui.com/thread-560832-1-1.html

 

Τα εχω κανει ολα αυτα αλλα το προβλημα παραμενει.. Μαλλον ειναι θεμα της τελευταιας ρομ οποτε περιμενουμε την καινουργια για να δουμε !!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα αυτα αλλα το προβλημα παραμενει.. Μαλλον ειναι θεμα της τελευταιας ρομ οποτε περιμενουμε την καινουργια για να δουμε !!!

 

Μήπως ξέρεις πότε θα έρθει καινούργια????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω και εγω το γνωστο θεμα δεν μπορω να ανανεωσω να κανω ενημερωση της εφαρμογες απο το playstore !!!

Βρήκε κάποιος λυση ?? :wacko::wacko:

σήμερα το έπαθα κι γω αυτο.... 1.force stop, 2 clear cache, 3 clear data μετά έφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο χάλασε το μικρόφωνο του κινητού. Εχω αλλάξει διάφορες rom και πάλι δεν με ακούνε. Εχει αλλάξει κανένας το μικρόφωνο? Ξέρετε ποιο μικρόφωνο να παραγγείλω από aliexpress ώστε να ταιριάζει?
Link to comment
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/s/item/32773978971.html

 

Λογικά κάτι τέτοιο ψάχνεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα αυτα αλλα το προβλημα παραμενει.. Μαλλον ειναι θεμα της τελευταιας ρομ οποτε περιμενουμε την καινουργια για να δουμε !!!

Uninstall updates στην εφαρμογή του play store. Ανοίγεις κανείς τα update κανονικά αλλά το πρόβλημα θα επιστρέψει και θα πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε και μένα χτές το κινητό και σήμερα θα το δουλέψω. καμια πρόταση σε θήκη πουγκι έχετε? ειχα bugatti στο m8 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις από το play store μου γράφει συνεχεια αναμονή δικτύου το έχει πάθει κανείς άλλος τι μπορώ να κάνω;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις από το play store μου γράφει συνεχεια αναμονή δικτύου το έχει πάθει κανείς άλλος τι μπορώ να κάνω;;

 

ακριβως 2 μηνυματα πανω απο το δικο σου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με τα δεδομένα. Δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω των δεδομένων. Cosmote έχω. Πήρα και την εξυπηρέτηση και οι ρυθμίσεις είναι σωστές. Παίζει να έχει πρόβλημα το κινητό?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...