Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κάνεις ότι που και που (1 φορά την εβδομάδα) κάνει επανεκκίνηση μόνη της η συσκευή...;

Μήπως έχεις βάλει τη ρύθμιση να κάνει μόνο του restart?

 

https://s12.postimg.org/6f4e8yj7x/Screenshot_20161202_183050.jpg

 

Είναι στο backup and reset (η όπως το λέει στα ελληνικά).

 

Αν όχι μάλλον θα είναι η συσκευή σου.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως έχεις βάλει τη ρύθμιση να κάνει μόνο του restart?

 

https://s12.postimg.org/6f4e8yj7x/Screenshot_20161202_183050.jpg

 

Είναι στο backup and reset (η όπως το λέει στα ελληνικά).

 

Αν όχι μάλλον θα είναι η συσκευή σου.

 

Απενεργοποιημένο μου γράφει!

Μάλλον η συσκευή μου θα έχει θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένο μου γράφει!

Μάλλον η συσκευή μου θα έχει θέμα...

Οι επανεκκίνησεις δεν είναι καλός οιωνος. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και αν δεις ότι επαναλμβανονται έφυγες για service.

Link to comment
Share on other sites

Νάσε καλά, μόλις παρήγγειλα 2 full body skins από εκεί. Όταν έρθουν θα γράψω την άποψη μου. ΕΛΕΟΣ το ποσο πιο φτηνά είναι από την dbrand κτλ.

 

Σήμερα το πήρα, δεν το χω περάσει ακόμα γιατί δεν πρόλαβα αλλά προς το παρόν από ποιότητα και χρώμα μου αρέσει πολύ. ( ειδικά το χρώμα ακριβώς όπως και η promo photo του site )

http://i66.tinypic.com/29qcxmd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung cloud και το backup τι γινεται ρε παιδια...? οποτε παω να κανω manual backup στο 95%~ παντα σφαλμα βγαζει και failed to backup. Εντωμεταξυ χρησιμοποιω 11mb απο τα 15GB του cloud ενω εχω πολλες φωτος, εφαρμογες και αρχεια που ειναι GBs ολοκληρα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung cloud και το backup τι γινεται ρε παιδια...? οποτε παω να κανω manual backup στο 95%~ παντα σφαλμα βγαζει και failed to backup. Εντωμεταξυ χρησιμοποιω 11mb απο τα 15GB του cloud ενω εχω πολλες φωτος, εφαρμογες και αρχεια που ειναι GBs ολοκληρα :lol:

Κ εμένα το ίδιο. Συμπτωματικά το δοκίμασα κ εγώ σήμερα για να δω τι και πως. 40mb από κάτι gb που είχα να κάνω upload.

 

Ίσως θέλει αυτόματο backup? Manual το έκανα κ εγώ.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επανέρχομαι για τελευταία φορά ελπίζω στο θέμα των παρασιτων στο ακουστικό κατά τη διάρκεια των κλήσεων καθώς και άλλοι αντιμετωπίζουν θέμα. Μετά από επικοινωνία με τη Samsung, την προσκομιση του κινητού για 3η φορά στο σέρβις αφού είχε ήδη αλλαχτει το ακουστικό, αλλαχτηκε τελικά η πλακέτα και λύθηκε το πρόβλημα. Πραγματικα άλλο τηλέφωνο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα στο ακουστικό οι κλήσεις δεν ακούγονται καθόλου καθαρές. Νιώθω ότι μιλάω από παλιό τηλέφωνο. Υπάρχει κάτι, ίσως κάποια ρύθμιση για καθαρό ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει τη ρύθμιση να κάνει μόνο του restart?

 

https://s12.postimg.org/6f4e8yj7x/Screenshot_20161202_183050.jpg

 

Είναι στο backup and reset (η όπως το λέει στα ελληνικά).

 

Αν όχι μάλλον θα είναι η συσκευή σου.

φίλε πιο θέμα έχεις??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως ρυθμίζεις το αρχείο καταγραφής κλήσεων (call log) να είναι άπειρο; γιατί τώρα πρέπει να κρατάει περίπου 1 μήνα ή κάποιον αριθμό κλήσεων, δεν ξέρω ακριβώς. Πάντως όσο παίρνω καινούριες κλήσεις χάνονται παλιές.
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

φίλε πιο θέμα έχεις??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.samsung.com/global/themestore/index.html?appId=com.studioyeti.bluegold&SITE_CODE=uk

me > you
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161203/acb807fe9c651a6e3b9f3cae2842ec41.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως ρυθμίζεις το αρχείο καταγραφής κλήσεων (call log) να είναι άπειρο; γιατί τώρα πρέπει να κρατάει περίπου 1 μήνα ή κάποιον αριθμό κλήσεων, δεν ξέρω ακριβώς. Πάντως όσο παίρνω καινούριες κλήσεις χάνονται παλιές.

 

το adroid έχει περιορισμό σε αριθμό (500) στο call log ενώ και κάποιες συσκευές έχουν και χρόνο (30 μέρες) άρα μόνο με application μπορείς να έχεις απεριόριστη καταγραφή κλήσεων (στο app γίνεται η αποθήκευση άρα στο log του dialer θα συνεχίσει να σβήνουν!)

ο μόνος τρόπος για παράκαμψη του περιορισμού είναι με root (xposed - και εγκατάσταση του trimnot)

Link to comment
Share on other sites

στο s3 που είχα πριν και το LG g2 ήταν απεριόριστο με official firmware. το ίδιο και στο A3 (2015) της γυναίκας μου. Είναι περιορισμός του Android 6.0 ;
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στο forum.

 

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το NAVIGON EUROPE GPS και δεν με αναγνωρίζει το app.

 

Κάποια βοήθεια?

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Υπόψιν... το έχω γνήσιο αγορασμένο. Αν εσύ δεν το έχεις δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει με odin την nougat και έχω το εξής πρόβλημα, κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση της συσκευής, όσες εφαρμογές τους έχω δώσει άδεια στην προσβασιμότητα (πχ Nova, Kωδικοί Αvast, Greenify κα), χάνουν την άδεια τους και πρέπει να την ξαναδώσω.

Πρόκειται για bug ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει;

Υπ όψιν, έχω την αρχική έκδοση του λειτουργικού χωρίς τις αναβαθμίσεις.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161203/acb807fe9c651a6e3b9f3cae2842ec41.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161203/f76ea87afaff1a1e2be98aef2ae3dd6f.jpg

 

Ψάξτο και με το όνομα όπως το βλέπεις στη φώτο που σου έβγαλα και δες.

 

Αν δε στο βγάλει κ πάλι ίσως να είναι περιορισμένο στην Ελλάδα και να μην το εμφανίζει καν? Δεν ξέρω.

 

Το link πάντως που σου έδωσα πιο πάνω εμένα το βγάζει κανονικά, το έκανα check πριν στο στείλω.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει με odin την nougat και έχω το εξής πρόβλημα, κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση της συσκευής, όσες εφαρμογές τους έχω δώσει άδεια στην προσβασιμότητα (πχ Nova, Kωδικοί Αvast, Greenify κα), χάνουν την άδεια τους και πρέπει να την ξαναδώσω.

Πρόκειται για bug ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει;

Υπ όψιν, έχω την αρχική έκδοση του λειτουργικού χωρίς τις αναβαθμίσεις.

Bug το οποίο έχει φτιαχτεί στην αναβάθμιση.

 

Now using S7 edge duos...

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως ρυθμίζεις το αρχείο καταγραφής κλήσεων (call log) να είναι άπειρο; γιατί τώρα πρέπει να κρατάει περίπου 1 μήνα ή κάποιον αριθμό κλήσεων, δεν ξέρω ακριβώς. Πάντως όσο παίρνω καινούριες κλήσεις χάνονται παλιές.

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για εγγραφή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργια οθονης με ποια επιλογη εχουμε λιγοτερη καταναλωση μπαταριας;

Προσαρμισιμη λειτουργια,βασικη,κινηματογραφος Amoled ,η φωτογραφια Amoled?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161203/f76ea87afaff1a1e2be98aef2ae3dd6f.jpg

 

Ψάξτο και με το όνομα όπως το βλέπεις στη φώτο που σου έβγαλα και δες.

 

Αν δε στο βγάλει κ πάλι ίσως να είναι περιορισμένο στην Ελλάδα και να μην το εμφανίζει καν? Δεν ξέρω.

 

Το link πάντως που σου έδωσα πιο πάνω εμένα το βγάζει κανονικά, το έκανα check πριν στο στείλω.

 

Είναι φοβερό!!!Δεν μου το βρίσκει έχω ελληνικό μπορεί να φταίει αυτό?εσένα τι είναι?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος lg g3 και σκέφτομαι την αναβάθμιση σε s7 edge... Αξιζει να αναβαθμισω σε αυτο το τηλ; Το βρισκω στα 500€ μεσω συμβολαιου για δυο χρονια... Μπορει να κρατησει 2 χρονια χωρις πρόβλημα? Εχει υποστήριξη απο developers?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος lg g3 και σκέφτομαι την αναβάθμιση σε s7 edge... Αξιζει να αναβαθμισω σε αυτο το τηλ; Το βρισκω στα 500€ μεσω συμβολαιου για δυο χρονια... Μπορει να κρατησει 2 χρονια χωρις πρόβλημα? Εχει υποστήριξη απο developers?

Δεν νομίζω ότι αξίζει να δεσμευτείς σε συμβόλαιο για 2 χρόνια και να πληρώσεις 500€ διάφορα από τη στιγμή που στο skroutz είναι στα 530.

 

Σαν τηλέφωνο είναι σίγουρα στα 3 καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή. Υποστήριξη θα έχει για ένα χρόνο ακόμα σίγουρα από την Samsung.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...