Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.galore.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=13237&virtuemart_category_id=24&Itemid=163

μια ωραία ζελατίνα απο Ελλάδα κ φαίνεται case friendly.... μήπως την εχει βαλει κανείς??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σου και σένα!

Φίλε μου δεν έχει να κάνει με την μετά πώληση.

Έχει να κάνει με την αρρώστια μας για το τέλειο.

Πχ εγώ θέλω να το βλέπω και να είμαι σίγουρος ότι είναι σαν καινούργιο.

Δηλαδή και κάτι που να μην φαίνεται, αν ξέρω ότι υπάρχει με πειράζει.

Δεν είναι η ζωή μας όπως πολύ σωστά αναφέρεις , αλλά είναι η τρέλα μας!

Ή διαφορετικά ψυχαναγκασμός, μην βάζετε τον εαυτό σας σε αυτές τις διαδικασίες χωρίς λόγω, μόνο ψυχική φθορά του προκαλείται.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες. Έκανα και γω την αγορά μου πριν 20μέρες. Παιδιά νομίζω έχουμε γίνει πολύ ψείρες με τις αραχνούλες και τις γρατζουνίτσες. Ντάξ να προσέχουμε να μην σπάσει ή μην φύγει από καμία εσωτερική τσέπη (μπουφαν) όπως σκήβουμε, αλλά ένα κιν είναι. Όχι η ζωή μας όλη... Δεν μου περισσεύουν €€€ αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας αν δω κάτι. Επίσης δεν αγόρασα το κιν μου για να σκεφτώ πως σε 1 με 2 χρόνια θα το πουλήσω και θα πρέπει να πιάσω τα χρήματά του. Φιλικά πάντα!

 

Έχεις τα δίκια σου αλλά μιας και μιλάμε για μια ακριβή συσκευή σου κακοφαίνεται να "αραχνιάζει" και ειδικά αν την προσέχεις σαν τα μάτια σου. Επίσης την συσκευή δεν την παντρεύεσαι (οι περισσότεροι τουλάχιστον). Την αλλάζουμε σε περίπου 2 χρόνια και δεν θα ήθελα να πέσει η τιμή της εξαιτίας σημαδιών που δεν ευθύνομαι εγώ.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αυτόματη φωτεινότητα που έχω παρατηρήσει...

 

Έχω παρατηρήσει ότι ενώ όταν αλλάξει η φωτεινότητα του περιβάλοντος σε υψηλότερη, αυξάνεται αντίστοιχα και αυτή της οθόνης, έχει μία δυσκολία στο να ξανά μειωθεί όταν πάω σε χαμηλότερη πάλι..

 

Για παράδειγμα.. Στο note 3 που είχα αν το έβαζα κάτω από λάμπα, φώτιζε η οθόνη. Αν έβαζα το δάχτυλο μου στον αισθητήρα, μειωνόταν η φωτεινότητα άμεσα, ενώ όταν το έβγαζα ξανά αυξανόταν. Στο Edge δεν γίνεται αυτό... Όση ώρα και να κρατήσω το δάχτυλο μου πάνω στον αισθητήρα δεν μειώνεται η φωτεινότητα. Κι έχω παρατηρήσει, ότι ενώ το έχω πάντα στο αυτόματο, όποτε χρειάζεται να τη ρυθμίσω χειροκίνητα είναι πάντα για να τη μειώσω και σχεδόν ποτέ για να την αυξήσω.

Βέβαια για να είμαι δίκαιος, η αυτόματη προσαρμογή της φωτεινότητας σε πιο φωτεινό περιβάλον δουλεύει καλύτερα στο Edge από ότι στο Note.. Αλλά το αντίστροφο... :worry:

 

Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος αυτό;;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν προλαβαν την 1 φορα, υπαρχει μια 2 ευκαιρια οσον αφορα την beta :)

 

http://www.sammobile.com/2016/11/28/samsung-reopens-registrations-for-galaxy-s7-and-s7-edge-android-7-0-beta-testing-in-the-uk/

Link to comment
Share on other sites

Είχα φλασαρει με Odin την beta και είδα την ανάρτηση του φίλου έβαλα την εφαρμογή beta και έκανα register κανονικά ήδη κατεβαίνει η πρώτη OTA:)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα δίκια σου αλλά μιας και μιλάμε για μια ακριβή συσκευή σου κακοφαίνεται να "αραχνιάζει" και ειδικά αν την προσέχεις σαν τα μάτια σου. Επίσης την συσκευή δεν την παντρεύεσαι (οι περισσότεροι τουλάχιστον). Την αλλάζουμε σε περίπου 2 χρόνια και δεν θα ήθελα να πέσει η τιμή της εξαιτίας σημαδιών που δεν ευθύνομαι εγώ.....

 

 

 

Αν έχω καταλάβει καλά όμως, αυτές τις "αραχνίτσες" ψάχνεται να τις βρείτε κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες, όπως κάτω από έντονο ηλιακό φώς και συγκεκριμένη γωνία, τουλάχιστον έτσι αναφέρουν οι περισσότεροι γι' αυτές τις "αραχνίτσες".

 

Sent from my Surface Pro 4 using mTalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα φλασαρει με Odin την beta και είδα την ανάρτηση του φίλου έβαλα την εφαρμογή beta και έκανα register κανονικά ήδη κατεβαίνει η πρώτη OTA:)

 

Και εμένα το ίδιο!!!! Ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αυτόματη φωτεινότητα που έχω παρατηρήσει...

 

Έχω παρατηρήσει ότι ενώ όταν αλλάξει η φωτεινότητα του περιβάλοντος σε υψηλότερη, αυξάνεται αντίστοιχα και αυτή της οθόνης, έχει μία δυσκολία στο να ξανά μειωθεί όταν πάω σε χαμηλότερη πάλι..

 

Για παράδειγμα.. Στο note 3 που είχα αν το έβαζα κάτω από λάμπα, φώτιζε η οθόνη. Αν έβαζα το δάχτυλο μου στον αισθητήρα, μειωνόταν η φωτεινότητα άμεσα, ενώ όταν το έβγαζα ξανά αυξανόταν. Στο Edge δεν γίνεται αυτό... Όση ώρα και να κρατήσω το δάχτυλο μου πάνω στον αισθητήρα δεν μειώνεται η φωτεινότητα. Κι έχω παρατηρήσει, ότι ενώ το έχω πάντα στο αυτόματο, όποτε χρειάζεται να τη ρυθμίσω χειροκίνητα είναι πάντα για να τη μειώσω και σχεδόν ποτέ για να την αυξήσω.

Βέβαια για να είμαι δίκαιος, η αυτόματη προσαρμογή της φωτεινότητας σε πιο φωτεινό περιβάλον δουλεύει καλύτερα στο Edge από ότι στο Note.. Αλλά το αντίστροφο... :worry:

 

Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος αυτό;;

 

ειναι θεμα μπαταριας, τωρα που εχουμε μπολικη, η ρυθμιση του κινητου ειναι με σπαταλο προσανατολισμο. Παρε ενα s6 και αμα καταφερεις στο αυτοματο να δεις τι λεει η οθονη γραψε μου, εκτος αν το βαλεις κατω απο λαμπα.. Μονιμως δουλευει οριακα χαμηλα και δεν παλευεται, για να δωσει λιγη αυτονομια παραπανω..

Δεν πιστευω οτι αλλοι γραψανε τον εναν κωδικα και αλλοι τον αλλο, απλα αντι να εχουν μια στρατηγικη, πανε αναλογα με τη μπαταρια. Τελεια δουλευε στη σονυ με Ζ3 που θυμαμαι, ειχες παντα την ιδια φωτεινοτητα, και μαλιστα μπορουσες να διαλεξεις εσυ στο αυτοματο ποσο δυνατα θα παιζει. για μενα αυτο ηταν το ιδανικο συστημα, να του λες αυτοματο αλλα ψηλα ή χαμηλα, αναλογως ο καθε ενας τι θελει. Πρωτη φορα αρχισα να πειραζω φωτεινοτητα με τα samsung Καθε τρεις και λιγο, μεχρι τοτε ουτε που ειχα ασχοληθει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν προλαβαν την 1 φορα, υπαρχει μια 2 ευκαιρια οσον αφορα την beta :)

 

http://www.sammobile.com/2016/11/28/samsung-reopens-registrations-for-galaxy-s7-and-s7-edge-android-7-0-beta-testing-in-the-uk/

Παλι για όσους εχουν Βρετανικη ρομ, έτσι;;

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παλι για όσους εχουν Βρετανικη ρομ, έτσι;;

 

ναι αν εισαι με ΜΜ φλασαρεις την BTU και κανεις εγγραφη στην εφαρμογη beta

 

οπως ειπαν τα παιδια ποιο πανω

 

το θετικο ειναι οτι θα παιρνεις τα οτα ετσι χωρις να φλασαρεις καθε φορα την καινουρια beta

Link to comment
Share on other sites

Ενα link για την beta μπορεί να βάλει κάποιος; Μην φλασαρω οτι ναναι.

Τώρα στην mm το galaxy beta μου βγάζει "an error has occured with this service."

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα μπαταριας, τωρα που εχουμε μπολικη, η ρυθμιση του κινητου ειναι με σπαταλο προσανατολισμο. Παρε ενα s6 και αμα καταφερεις στο αυτοματο να δεις τι λεει η οθονη γραψε μου, εκτος αν το βαλεις κατω απο λαμπα.. Μονιμως δουλευει οριακα χαμηλα και δεν παλευεται, για να δωσει λιγη αυτονομια παραπανω..

Δεν πιστευω οτι αλλοι γραψανε τον εναν κωδικα και αλλοι τον αλλο, απλα αντι να εχουν μια στρατηγικη, πανε αναλογα με τη μπαταρια. Τελεια δουλευε στη σονυ με Ζ3 που θυμαμαι, ειχες παντα την ιδια φωτεινοτητα, και μαλιστα μπορουσες να διαλεξεις εσυ στο αυτοματο ποσο δυνατα θα παιζει. για μενα αυτο ηταν το ιδανικο συστημα, να του λες αυτοματο αλλα ψηλα ή χαμηλα, αναλογως ο καθε ενας τι θελει. Πρωτη φορα αρχισα να πειραζω φωτεινοτητα με τα samsung Καθε τρεις και λιγο, μεχρι τοτε ουτε που ειχα ασχοληθει.

 

Άρα δεν έχει πρόβλημα το δικό μου, όλα έτσι είναι.. Μάλιστα... :confused:

 

Thanks..:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχει πρόβλημα το δικό μου, όλα έτσι είναι.. Μάλιστα... :confused:

 

Thanks..:)

 

θεωρω πως δεν ειναι προβλημα, αλλα θεμα κωδικα που ειναι σπαστικα σπαταλος με το s7 edge..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενα link για την beta μπορεί να βάλει κάποιος; Μην φλασαρω οτι ναναι.

Τώρα στην mm το galaxy beta μου βγάζει "an error has occured with this service."

βρηκα αυτο το link για το apk του beta programm και το εγκατεστησα..

 

http://downloadmirror.co/Uro/Galaxy_Beta_Programme_com.samsung.android.voc.beta.apk

 

εκανα εγγραφη.. και τωρα κατεβαζω αναβαθμιση OTA..

 

Και εδω μπορεις να δεις αναλυτικα για το φλασαρισμα της Beta καθως και link...

 

Android Nougat 7.0 for S7 Edge - TUTORIAL - … | Samsung Galaxy S7 Edge

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/android-nougat-7-0-s7-edge-tutorial-t3497991

 

Edit:

 

Οι ΟΤΑ αναβαθμισεις ειναι δυο , μια 90+ mb και η 2η 300+ mb...

 

Sent from my s7 edge

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο το link για το apk του beta programm και το εγκατεστησα..

 

http://downloadmirror.co/Uro/Galaxy_Beta_Programme_com.samsung.android.voc.beta.apk

 

εκανα εγγραφη.. και τωρα κατεβαζω αναβαθμιση OTA..

 

Και εδω μπορεις να δεις αναλυτικα για το φλασαρισμα της Beta καθως και link...

 

Android Nougat 7.0 for S7 Edge - TUTORIAL - … | Samsung Galaxy S7 Edge

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/android-nougat-7-0-s7-edge-tutorial-t3497991

 

Edit:

 

Οι ΟΤΑ αναβαθμισεις ειναι δυο , μια 90+ mb και η 2η 300+ mb...

 

Sent from my s7 edge

 

Ωραίος! Δουλεύει και σε μένα που είχα περάσει την 7 με Odin! Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Το beta programm γνωρίζουμε αν θα είναι ενεργό πάλι για περιορισμένο αριθμό εγγραφών;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την 7 μέσω odin αλλά και πάλι το galaxy beta μου βγάζει error, δοκίμασα και με αγγλικό vpn αλλά δεν αλλάζει κάτι.

 

Έχει σχέση που είναι ιταλικό το κινητό; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161128/1d00f7afa60ca30120f6f15382970e2a.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έβγαζε error μετά από κάνα 2 προσπάθειες με πέρασε

Πιστεύω να φλασαρες και το csc μέσω odin και όχι το δικό σου home_csc για να μην χάσεις τα αρχεία σου.

 

Now using S7 edge duos...

Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα 2 συσκευές s7 edge και θέλω την βοήθειά σας και χωρίς να νομίσει κανένας ότι σας κοροιδεύω γιατί είμαι παντελώς άσχετος. 1. Εάν υπάρχει ενότητα στο φόρουμ ή γνωρίζει κάποιος να μου πείτε πώς ενεργοποιούμε, με την σειρά τα βήματα, ένα καινούργιο τηλέφωνο. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα 2 συσκευές s7 edge και θέλω την βοήθειά σας και χωρίς να νομίσει κανένας ότι σας κοροιδεύω γιατί είμαι παντελώς άσχετος. 1. Εάν υπάρχει ενότητα στο φόρουμ ή γνωρίζει κάποιος να μου πείτε πώς ενεργοποιούμε, με την σειρά τα βήματα, ένα καινούργιο τηλέφωνο. Σας ευχαριστώ.

Τιποτα περισσοτερο απο το να πατησεις το κουμπι και να ακολουθησεις τις οδηγιες αφου πρωτα διαλεξεις γλωσσα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

S7 edge απο Αιγυπτο...αφου περασα με odin την Nougat me UK csc...εβαλα και το galaxy beta APK..μπορεσα και περασα και τα 2 official updates :yahoo::yahoo::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Nougat με odin (BTU csc), έχω γραφτεί στο beta πρόγραμμα κανονικά (με δείχνει registered), κατέβασα το beta apk από mirror site, αλλά update γιοκ.

Καμιά ιδέα;

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Nougat με odin (BTU csc), έχω γραφτεί στο beta πρόγραμμα κανονικά (με δείχνει registered), κατέβασα το beta apk από mirror site, αλλά update γιοκ.

Καμιά ιδέα;

Μαλλον έπρεπε να περασεις ΜΜ με odin και να πας με οτα σε νουγκατ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον έπρεπε να περασεις ΜΜ με odin και να πας με οτα σε νουγκατ.

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αρχικά, αλλά μετά είδα ότι άλλα μέλη ακολούθησαν την ίδια μέθοδο με εμενα και παιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...