Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται για ad blocker, το Adguard στη μισή τιμή για λίγες μέρες!
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κοίταξε εκει στις ρυθμίσεις που λεει για τις ειδοποιήσεις εφαρμογών.

Επιτρέπεται λέει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπεται λέει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρία/βελτιστοποίηση/

Βάλε την εφαρμογή χωρίς βελτιστοποίηση

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/207728553d06243acdbcc7c72fbb84c0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπεται λέει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πρέπει μάλλον να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλα θα χάσεις ρυθμίσεις και σελιδοδεικτες.

Link to comment
Share on other sites

Από τον Αύγουστο που αγόρασα το δικό μου... το έχω ΠΑΝΤΑ σε θήκη. Το βγάζω μερικές φορές άμα είμαι στο κρεβάτι και τέλοσπαντων είμαι 100% προσεκτικός.

 

Χθες καθώς το καθάριζα παρατήρησα στην πίσω μεριά 3 γρατζουνιές (κάτω από το φως)... Χωρίς να του κάνω απολύτως τίποτα. Δεν έχω ιδέα πως έχουν δημιουργηθεί αλλά όντως είναι μ*λακία αυτό που συμβαίνει.

 

Το χειρότερο είναι αυτό που λες. Να το προσέχεις για να μην πάθει τίποτα, αλλά να σου βγάζει γρατζουνιές επειδή έτσι. Κρίμα, χαλάστηκα κι εγώ αρκετά.

 

Φιλε τα ιδια κ σε μενα.Σε πλαστικα τηλεφωνα που ειχα τετοιο πραγμα δεν ειδα!Απαραδεκτο για τετοιας ποιοτητας κινητο.Γρατζουνιες και σημαδακια χωρις κανεναν λογω.Το δικο μου δεν εχει ακουμπησει πουθενα γυμνο (ουτε η οθονη ουτε και το πισω μερος) και ομως σημαδακια εχει!Ελπιζω να μην ξεβαψει και το home button οπως εχω δει σε αλλους.Εκει δε θα εχω πια λογια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από τον Ιούνιο κυρίως με μια θήκη σιλικόνης και τίποτα άλλο μπροστά και δεν έχω κανένα σημάδι

Μια φορά μου έπεσε από 1.5 μέτρο σε πλακάκια σπιτιού και δεν έπαθε τίποτα

Γενικά προσέχω όταν το βάζω στη τσέπη να είναι μόνο του και όχι μαζί με αλλά αντικείμενα

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία/βελτιστοποίηση/

Βάλε την εφαρμογή χωρίς βελτιστοποίηση

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/207728553d06243acdbcc7c72fbb84c0.jpg

Δεν έχω την nougat. Που είναι αυτή η επιλογή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να ενώσω την καρτα? Δεν σε φτάνουν τα 32 για προγράμματα? Για το ακουστικό πιθανά να θες σέρβις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστω που έκανες τον κόπο να απαντήσεις σε κατι βέβαια που δεν ρώτησα στο πρώτο άσχετη απαντηση στο δευτερο ευχαριστω γνωστό ,αν διάβαζες και λίγο πιο πισω θα έβλεπες η ασθένεια αυτή δεν βρήκε γιατρειά

Link to comment
Share on other sites

Τα ελάχιστα/μικρά σημαδάκια γνωστά και ως "αραχνίτσες" συμβαίνουν σε όλα τα κινητά της samsung με γυάλινη πλάτη.

Δεν είναι "προνόμιο" του s7 & s7edge.

Από τη χρήση που κάνει καθένας εξαρτάται αν θα είναι ελάχιστες ή μεγαλύτερες.

Η ζημιά μπορεί να γίνει εύκολα με τη χρήση λόγω νυχιών....Ακόμα και με το νύχι γίνεται η ζημιά. Γι'αυτό και δεν αγοράζουμε ποτέ μεταχ/μένο κινητό από γυναίκα...

Αν η θήκη του κινητού δεν είναι καθαρή από τη μέσα πλευρά και έχει μικρόκοκκους, βρωμιές, μικρο-ίνες κλπ. ., μπορεί να κάνει μικρογρατζουνιές στην πλάτη.

Το έχω πάθει με note5 όταν είδα 2-3 αράχνες...βέβαια μικρές, ελάχιστες που φαίνονταν μόνο κάτω από δυνατό φώς....αλλά υπήρχαν.

Θέλει τρομερή προσοχή και συχνό καθαρισμό της θήκης και της οθόνης/πλάτης με τα ειδικά πανάκια και μόνο με νερό ως καθαριστικό.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΘΑ ΣΚΑΣΩ

Πήρα το S7 Edge όλα καλά ΑΛΛΑ

Όταν το συνδέω με 3 διαφορετικά bluetooth ακουστικά όταν ανοίγω εφαρμογή cpu intensive (games, occulus κλπ) το audio χοροπηδάει (skipping) και το frame rate πέφτει!

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα γραφω πάλι .... Βελτίωση απόκρισης οθόνης .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990412#post6990412

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο skin που να καλύπτει και το μεταλλικό frame? Έχει κοιτάξει στην dbrand και αλλα sites και κανένα δεν καλύπτει το μεταλλικό frame
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο skin που να καλύπτει και το μεταλλικό frame? Έχει κοιτάξει στην dbrand και αλλα sites και κανένα δεν καλύπτει το μεταλλικό frame

 

Έχω παραγγείλει απο χθες της xtremeskins full body skin που δείχνει ότι καλύπτει και το μεταλλικό frame, όταν παραλάβω θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δυστυχώς και το δικό μου s7 Edge παρουσίασε το γνωστό θέμα με τις οριζόντιες γραμμές στην οθόνη. Είμαι βόρεια Ελλάδα οπότε θα ήθελα την γνώμη σας για το service Αθήνα η Θεσσαλονίκη;

Και αν γνωρίζετε τι γίνεται με το θέμα τον οθονών; υπάρχουν πλέον η ακόμα έχουν έλλειψη;

Ευχαριστώ.

 

5* από μένα στην smartec. Άριστο service έστειλα το κινητό την Τετάρτη την Παρασκευή έγινε αποστολή πίσω σε μένα και εχτές παρέλαβα. Αλλαγή οθόνης και ακουστικού. Δεν έχω λόγια,χίλια μπράβο.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

5* από μένα στην smartec. Άριστο service έστειλα το κινητό την Τετάρτη την Παρασκευή έγινε αποστολή πίσω σε μένα και εχτές παρέλαβα. Αλλαγή οθόνης και ακουστικού. Δεν έχω λόγια,χίλια μπράβο.

Φαίνεται να έχει στρωσει η κατάσταση με τις οθόνες. Υπήρχε μια περίοδος που δεν υπήρχε στοκ.

Να το χαρεις ξανά αξίζει η συσκευή για μένα στις κορυφαίες της χρονιάς αν οχι η κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το γνώριζα το θέμα με τις οθόνες και η αλήθεια είναι ότι το φοβόμουν αλλά ευτυχώς υπάρχουν οθόνες πλέον σε στοκ οπότε όλα καλά.

Επίσης έχουν περάσει από τα χέρια μου πάρα πολλά τηλέφωνα και σίγουρα το s7 edge είναι από τα κορυφαία-πληρέστερα που είχα ποτέ.Το μόνο που μου λείπει είναι το type c USB.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει απο χθες της xtremeskins full body skin που δείχνει ότι καλύπτει και το μεταλλικό frame, όταν παραλάβω θα σου πω.

Νάσε καλά, μόλις παρήγγειλα 2 full body skins από εκεί. Όταν έρθουν θα γράψω την άποψη μου. ΕΛΕΟΣ το ποσο πιο φτηνά είναι από την dbrand κτλ.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Νάσε καλά, μόλις παρήγγειλα 2 full body skins από εκεί. Όταν έρθουν θα γράψω την άποψη μου. ΕΛΕΟΣ το ποσο πιο φτηνά είναι από την dbrand κτλ.

 

Eιδικά με το κουπόνι λόγω black friday είναι κατα πολύ πιο φθηνά σε σχέση με την dbrand. Λίγο που διάβασα reviews είναι πολύ καλά skins.

Link to comment
Share on other sites

Eιδικά με το κουπόνι λόγω black friday είναι κατα πολύ πιο φθηνά σε σχέση με την dbrand. Λίγο που διάβασα reviews είναι πολύ καλά skins.

Ο αδερφός μου παραγγειλε Dbrand με την αποστολή βγηκε 11 ευρώ.

Οταν έρθει και το βάλουμε θα σας πω πως είναι.

Αν μου αρέσει θα παρω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες. Έκανα και γω την αγορά μου πριν 20μέρες. Παιδιά νομίζω έχουμε γίνει πολύ ψείρες με τις αραχνούλες και τις γρατζουνίτσες. Ντάξ να προσέχουμε να μην σπάσει ή μην φύγει από καμία εσωτερική τσέπη (μπουφαν) όπως σκήβουμε, αλλά ένα κιν είναι. Όχι η ζωή μας όλη... Δεν μου περισσεύουν €€€ αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας αν δω κάτι. Επίσης δεν αγόρασα το κιν μου για να σκεφτώ πως σε 1 με 2 χρόνια θα το πουλήσω και θα πρέπει να πιάσω τα χρήματά του. Φιλικά πάντα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες. Έκανα και γω την αγορά μου πριν 20μέρες. Παιδιά νομίζω έχουμε γίνει πολύ ψείρες με τις αραχνούλες και τις γρατζουνίτσες. Ντάξ να προσέχουμε να μην σπάσει ή μην φύγει από καμία εσωτερική τσέπη (μπουφαν) όπως σκήβουμε, αλλά ένα κιν είναι. Όχι η ζωή μας όλη... Δεν μου περισσεύουν €€€ αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας αν δω κάτι. Επίσης δεν αγόρασα το κιν μου για να σκεφτώ πως σε 1 με 2 χρόνια θα το πουλήσω και θα πρέπει να πιάσω τα χρήματά του. Φιλικά πάντα!

 

Καλησπέρα σου και σένα!

Φίλε μου δεν έχει να κάνει με την μετά πώληση.

Έχει να κάνει με την αρρώστια μας για το τέλειο.

Πχ εγώ θέλω να το βλέπω και να είμαι σίγουρος ότι είναι σαν καινούργιο.

Δηλαδή και κάτι που να μην φαίνεται, αν ξέρω ότι υπάρχει με πειράζει.

Δεν είναι η ζωή μας όπως πολύ σωστά αναφέρεις , αλλά είναι η τρέλα μας!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου παραγγειλε Dbrand με την αποστολή βγηκε 11 ευρώ.

Οταν έρθει και το βάλουμε θα σας πω πως είναι.

Αν μου αρέσει θα παρω και εγω.

 

Μια που χα πάρει από Dbrand δεν κάλυπτε περιμετρικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου και σένα!

Φίλε μου δεν έχει να κάνει με την μετά πώληση.

Έχει να κάνει με την αρρώστια μας για το τέλειο.

Πχ εγώ θέλω να το βλέπω και να είμαι σίγουρος ότι είναι σαν καινούργιο.

Δηλαδή και κάτι που να μην φαίνεται, αν ξέρω ότι υπάρχει με πειράζει.

Δεν είναι η ζωή μας όπως πολύ σωστά αναφέρεις , αλλά είναι η τρέλα μας!

 

Λοιπόν επειδή μάλλον, όταν πας κόντρα σε κάτι που κάποιος το έχει όμορφο μες το μυαλό του, είναι αρκετό για να δημιουργήσεις εντάσεις. Όποιος έχει όρεξη ας αφιερώσει λίγο χρόνο μόνος του, ή με τον/την σύντροφό του για να δει το παρακάτω βίντεο. Δε λέω να μην έχουμε και τετοια χόμπι (gadgets), αλλά να μην αναλωνόμαστε...

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...