Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Δημοσίευση σήμερα, 17:29

το s7 edge είναι παρά πολύ ευαίσθητο δε χρειάζεται να σου πέσει κάτω με λίγο πίεση στη τσέπη και κανα κέρμα φτάνει να σου κάψει 3-4 pixel στην οθόνη όπως έπαθε και αυτό του κολλητού μου καθώς δεν μπορείς να βάλεις tempered glass. "

 

Σχολιο στο γειτονικο φορουμ... θα ηθελα καποια σχολια απο παιδια που εχουν το edge γιατι κολλητος που το χει εδω κι ενα 6μηνο και δε μπορω να πω οτι το μεταχειριζεται και τελειως καλα το κινητο δεν εχει το παραμικρο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

"Δημοσίευση σήμερα, 17:29

το s7 edge είναι παρά πολύ ευαίσθητο δε χρειάζεται να σου πέσει κάτω με λίγο πίεση στη τσέπη και κανα κέρμα φτάνει να σου κάψει 3-4 pixel στην οθόνη όπως έπαθε και αυτό του κολλητού μου καθώς δεν μπορείς να βάλεις tempered glass. "

 

Σχολιο στο γειτονικο φορουμ... θα ηθελα καποια σχολια απο παιδια που εχουν το edge γιατι κολλητος που το χει εδω κι ενα 6μηνο και δε μπορω να πω οτι το μεταχειριζεται και τελειως καλα το κινητο δεν εχει το παραμικρο...

Το έχω 7 μήνες από τους οποίους οι 4 (μπορεί και παραπάνω) χωρίς προστασία οθόνης και με μόνη θήκη την clear back cover της Samsung. Ούτε τριχοειδή σημάδια στην οθόνη ούτε τίποτα. Το τελευταίο 2μηνο με Ultimate shield χωρίς κανένα πρόβλημα επίσης. Όλη μέρα είναι σε κάποια τσέπη χύμα είτε σε σακάκι είτε σε τζην (Χωρίς κλειδιά ή κέρματα βέβαια).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ κορυφαίο είναι το Xperia Keyboard. Με διαφορά όμως.

 

Xperia_Keyboard_7.3.A.0.54_v7.1_by_yener90.apk απο xda developers και θα με θυμηθείς. Κορυφαίο. Γράφεις καφε στα ελληνικά και σου βγάζει εικονιδιο φλυτζανάκι καφέ. με το ΟΚ παλάμη να κανει ΟΚ.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Xperia_Keyboard_7.3.A.0.54_v7.1_by_yener90.apk απο xda developers και θα με θυμηθείς. Κορυφαίο. Γράφεις καφε στα ελληνικά και σου βγάζει εικονιδιο φλυτζανάκι καφέ. με το ΟΚ παλάμη να κανει ΟΚ.

 

Το έβαλα στη καινούργια Android 7 αλλά δε δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Αρε σοναρα...έτσι είναι όπως το περιγράφει ο από πάνω,έχω το xperia Z για backup συσκευή με λολιποπ 5.1.1. και απολαμβάνω πληκτρολόγιο όποτε το χρησιμοποιώ,βέβαια και της LG ήταν πολύ καλό και μου άρεσε επίσης...της Samsung είναι μέτριο με ελλείψεις πολλές τουλάχιστον στην ελληνική γλώσσα και γραφή. Ότι κρατάει στην μνήμη ευτυχώς από την χρήση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Xperia_Keyboard_7.3.A.0.54_v7_by_yener90. Για ψάξε και αυτό μήπως έχει αλλάξει κάτι στην 7.1 έκδοση. Εγώ την 7 έχω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/69a841abda393e5b35cfa3fc5d779461.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Περασα την btu mm μεσω odin και το κινητο σερνεται,εγινε αργο!εκανα hard reset πριν την περασω,μετα την περασα κ ξαναεκανα hard reset!δοκιμαζω κ να μπω στο samsumg beta αλλα λεει οτι εφτασε τον μεγιστο αριθμο χρηστων
Link to comment
Share on other sites

Το περασα το xperia keyboard λοιπον...εκδοση yener90 7.1...ωραιο και τα suggestions ευστοχα προς το παρον, θυμιζει το LG που επισης ηταν πολυ καλο. Απορω παντως γιατι βαζουν το κουμπι της αλλαγης γλωσσας σε ξεχωριστο κουμπι και οχι στο space.(Apple wannabes!)

 

p.s. ειμαι με nougat beta

Edited by arisgrc1
Link to comment
Share on other sites

Το περασα το xperia keyboard λοιπον...εκδοση yener90 7.1...ωραιο και τα suggestions ευστοχα προς το παρον, θυμιζει το LG που επισης ηταν πολυ καλο. Απορω παντως γιατι βαζουν το κουμπι της αλλαγης γλωσσας σε ξεχωριστο κουμπι και οχι στο space.(Apple wannabes!)

 

p.s. το κινητο τρεχει με nougat beta

 

Το δοκίμασα και το έβγαλα γι αυτόν ακριβώς τον λόγο

Τελικά μόνο swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Αρε σοναρα...έτσι είναι όπως το περιγράφει ο από πάνω,έχω το xperia Z για backup συσκευή με λολιποπ 5.1.1. και απολαμβάνω πληκτρολόγιο όποτε το χρησιμοποιώ,βέβαια και της LG ήταν πολύ καλό και μου άρεσε επίσης...της Samsung είναι μέτριο με ελλείψεις πολλές τουλάχιστον στην ελληνική γλώσσα και γραφή. Ότι κρατάει στην μνήμη ευτυχώς από την χρήση.

 

ετσι ακριβως, το καλυτερο πληκτρολογιο ολων πιστευω και εγω..

 

Το περασα το xperia keyboard λοιπον...εκδοση yener90 7.1...ωραιο και τα suggestions ευστοχα προς το παρον, θυμιζει το LG που επισης ηταν πολυ καλο. Απορω παντως γιατι βαζουν το κουμπι της αλλαγης γλωσσας σε ξεχωριστο κουμπι και οχι στο space.(Apple wannabes!)

 

p.s. ειμαι με nougat beta

 

Φιλε μου εγω που ειχα ξεκινησει με σονυ ξερεις ποσο μου την εδινε που ηταν η αλλαγη στο κενο? Ο λογος γιατι απλα δεν επιανε παντα το συρσιμο και το εβρισκα πιο γρηγορο το ξεχωριστο κουμπι..

Απο εκει και περα ομως, το τραγικο της samsung οπου δε σου δινει κομμα στην 1η οθονη και πρεπει να μπεις μεσα σε υπομενου ειναι τραγικο.. Το κομμα ειναι βασικο σημειο στηξης, οπως και το αγγλικο ερωτηματικο. Επισης το πληκτρολογιο της σονυ παιρνει αρκετη παραμετροποιηση με συμβολα και αριθμους και καλυπτει και τον πιο μυστηριο πιστευω..

Αυτα τα λεω μιας και πολλοι μπορει να ψαχνουν και να μην το ηξερα οτι παιζει κατι τετοιο. Εγω προσωπικα δοκιμασα 2-3 απο το store αλλα μολις βρηκα αυτο της σονυ δεν ξανα αλλαξα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περασα την btu mm μεσω odin και το κινητο σερνεται,εγινε αργο!εκανα hard reset πριν την περασω,μετα την περασα κ ξαναεκανα hard reset!δοκιμαζω κ να μπω στο samsumg beta αλλα λεει οτι εφτασε τον μεγιστο αριθμο χρηστων

 

Χρήστο , έχω την πορτογαλική και θέλω να βάλω την BTU για να δοκιμάσω beta N. Είχες κάποιο πρόβλημα με την αλλαγή του csc σχετικά με το knox ;

Σου "έστρωσε" τελικά το κινητό ή εξακολουθεί να είναι αργό ; Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο , έχω την πορτογαλική και θέλω να βάλω την BTU για να δοκιμάσω beta N. Είχες κάποιο πρόβλημα με την αλλαγή του csc σχετικά με το knox ;

Σου "έστρωσε" τελικά το κινητό ή εξακολουθεί να είναι αργό ; Ευχαριστώ :)

Προβλημα με Knox δεν θα εχεις..εγω το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο πρόγραμμα για να πάρω τα update..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με Knox δεν θα εχεις..εγω το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο πρόγραμμα για να πάρω τα update..

 

A, οκ , σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Ο δισταγμός μου ήταν σχετικά με την αλλαγή του csc και αν θα έγραφε στο knox. Όπως καταλαβαίνεις είμαι "νιούφις" στα samsung , και διστάζω λόγω της εγγύησης, να μπώ σε πιο "βαθιά νερά".

 

Κατέβασα την beta N από XDA , αλλά έχει ως csc : _OXX , νομίζω οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να την περάσω , αφού βάλω πρώτα την BTU MM.

Ή μήπως κάνω λάθος :worry:

Link to comment
Share on other sites

A, οκ , σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Ο δισταγμός μου ήταν σχετικά με την αλλαγή του csc και αν θα έγραφε στο knox. Όπως καταλαβαίνεις είμαι "νιούφις" στα samsung , και διστάζω λόγω της εγγύησης, να μπώ σε πιο "βαθιά νερά".

 

Κατέβασα την beta N από XDA , αλλά έχει ως csc : _OXX , νομίζω οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να την περάσω , αφού βάλω πρώτα την BTU MM.

Ή μήπως κάνω λάθος :worry:

Πρωτα βαλε btu mm και μετα nougat..το λας καλα για νεος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το Galaxy S7 edge Duos στο νέο Coral Blue χρώμα και το βρήκα σε αυτήν εδώ την σελίδα γνωρίζει κάποιος κάτι γ' αυτή την σελίδα είναι αξιόπιστη?? Θα έχω χρεώσεις τελωνείου? Όποιος έχει εμπειρία ας μας δώσει τα φώτα του :)

 

http://www.eglobalcentral.de/samsung-galaxy-s7-edge-g9350-4g-lte-32gb-dual-sim-ohne-sim-lock-blau.html

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται πολύ έμπιστο το site.κορέα υπάρχει σίγουρα.αυτό σίγουρα θα ειναι με τον snap 820.και οχι octacore που λέει.. G9350 ποίο μοντέλο ειναι πρώτα..ενω απο κάτω λέει τα χαρακτηριστικά 2,1 που λεει ειναι του snapdragon 820 kryo!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν βάλει την nougat μέσω Odin και μετά θέλουν να κάνουν εγγραφή στο beta programme,θα παίρουν τις αναβαθμίσεις κανονικά απλά μπορεί να αργήσει λίγο μην κάνετε τσάμπα downgrade

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα περάσει με odin την 7 και έκανα register στη δεύτερη γύρα στο beta και με τη μία ήρθαν οι ota κανονικά. Γενικά το τηλέφωνο πάει σφαίρα θέματα δεν έχω έκτος από τη κάμερα έχω την εντύπωση ότι σε χαμηλό φωτισμό με το hdr auto τα βγάζει λίγο ροζ. Γενικά πολύ ευχαριστημένος ένα μπράβο στη σαμμυ πολύ καλή δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν βάλει την nougat μέσω Odin και μετά θέλουν να κάνουν εγγραφή στο beta programme,θα παίρουν τις αναβαθμίσεις κανονικά απλά μπορεί να αργήσει λίγο μην κάνετε τσάμπα downgrade

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Εγω δεν μπορω να κανω καν εγγραφη..οποτε και δεν θα παρω update..σωστα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια για το πληκτρολογιο που ρωτησα!

 

Δοκιμαζω και το Xperia που ειπε ενα παιδι παραπανω. Οντως ειναι παρα πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επανέρχομαι για τελευταία φορά ελπίζω στο θέμα των παρασιτων στο ακουστικό κατά τη διάρκεια των κλήσεων καθώς και άλλοι αντιμετωπίζουν θέμα. Μετά από επικοινωνία με τη Samsung, την προσκομιση του κινητού για 3η φορά στο σέρβις αφού είχε ήδη αλλαχτει το ακουστικό, αλλαχτηκε τελικά η πλακέτα και λύθηκε το πρόβλημα. Πραγματικα άλλο τηλέφωνο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το Galaxy S7 edge Duos στο νέο Coral Blue χρώμα και το βρήκα σε αυτήν εδώ την σελίδα γνωρίζει κάποιος κάτι γ' αυτή την σελίδα είναι αξιόπιστη?? Θα έχω χρεώσεις τελωνείου? Όποιος έχει εμπειρία ας μας δώσει τα φώτα του :)

 

http://www.eglobalcentral.de/samsung-galaxy-s7-edge-g9350-4g-lte-32gb-dual-sim-ohne-sim-lock-blau.html

Απο το from.ae θα πάρεις

Αποστολή με απλό ταχυδρομείο και λογικά είσαι οκ με τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Απο το from.ae θα πάρεις

Αποστολή με απλό ταχυδρομείο και λογικά είσαι οκ με τελωνείο

Και εγώ από εκει αγόρασα το s7 edge duos. Παράδοση σε 5 εργάσιμες (με ΕΛΤΑ κούριερ), χωρίς ούτε καν υποψία τελωνείου.

Καλό βέβαια είναι για μεγαλύτερη ασφάλεια να αναγράφεται μικρή αξία αντικειμένου (80-90 ευρώ), ότι είναι refubrished και τα γνωστά.

 

Σε όσους έχουν nougat, έχετε παρατηρήσει περιστασιακά Lags στα animations του UI;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από εκει αγόρασα το s7 edge duos. Παράδοση σε 5 εργάσιμες (με ΕΛΤΑ κούριερ), χωρίς ούτε καν υποψία τελωνείου.

Καλό βέβαια είναι για μεγαλύτερη ασφάλεια να αναγράφεται μικρή αξία αντικειμένου (80-90 ευρώ), ότι είναι refubrished και τα γνωστά.

 

Σε όσους έχουν nougat, έχετε παρατηρήσει περιστασιακά Lags στα animations του UI;

 

 

Καλησπερα φιλε μου ειναι αξιοπιστο καταστημα??? Εχω βρει ενα smartwatch ....... Να το προχωρησω???? Πρεπει να προσεξω κατι????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...